PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sizce ?

telepathy
26 Nisan 2014, 22:33
Ankaradan merhabalar,

Aranıza yeni katıldım arkadaşlar, ve değerli yorumlarınıza ve katkılarınıza ihtiyacım var, tanısma bolumunde bahsetmıstım ancak sorularımdan once kendımı tekrar kısaca tanıtmamda fayda olacagını dusunuyorum,

Adım İlyas, 30 yaşında kamuda mühendis olarak çalışmaktayım, 1.80 boyum 90 kiloyum, ehliyetimi yeni aldım, motordada tecrubem cok yok acıkcası, motorumu secıp aldıktan sonra ılk ısım guvenli sürüş için profesyonel ders almak olacak ,

Motorumu ankara da işe giderken ( işim cok yakın ) ve gunluk ulasımda kullanıcam, ilk tecrubeme ek olarak yeterli tecrübeden sonrada uzun yol yapmayı düşünüyorum,arada bu yolculuklarda artçımda olacak, alacagım motoru bu sartlarda kullanıcam.

ilk tecrubem olacagından otomatik vites bir maxi scooter almayı düşünüyorum, ayırdıgım butcede cok fazla değil acıkcası ( koruyucu ekıpmanlar harici 7000- 7500 tl ) su anlık ıkıncı el alabılıyorum aklımdakı modelleri,aklımda bazı modeller olustu ancak sıze sormak ve fıkırlerınızı almak ıstedim,

ilk olarak 250 lik bir maxi dusundum, modeller ise ;

Sym Gts 250i Evo
Kymco Exciting 250i
Yamaha Xmax 250

Daha sonra cok fazla buyuk değil ama bı boy buyugu 400 luklere baktım,

400 luk baktıgım maxi modelleri ise,

Suzuki Burgman AN400
Honda FJS 400 Silverwing
Yamaha Majesty 400

Sizce hangisi ile başlamalıyım ?

* Önceliklerim

* İkincı el pazarı olan,kolay satılabılen,
* Yakıtı az olan( 250 likler ile 400 lukler arasında buyuk bı fark yok baktıgım kadarıyla)
* Parçası masrafı cok yuksek olmayan ve kolay bulunabılen
* Bakım tutarları fazla olmayan,
* Sürüş ve konforu olan

Çok fazla özellik bir motorda istiyormus gibi görünebilirim ama bunların tek bı yerde toplu olarak bulunması muhtemel değil :) ancak siz tecrübeli arkadaşlardan bu öncelik sırasına ve benim özelliklerime göre hangi marka/modelin yakın oldugu konusundaki fikirleriniz

Şimdiden değerli fikir ve eleştirileriniz için teşekkür ederim,

Saygılarımla,

OFG
26 Nisan 2014, 22:37
Bizce,konularına daha açıklayıcı başlıklar koymalısın.

acayüp
26 Nisan 2014, 22:47
Yazdıkların arasında 250 cc de xmax , 400 cc de burgman . Bahsettiğin tüm kriterlere uyar.

Parçası ucuz demişsin ama bu sınıflarda parça fiyatları çok ucuz değil o yüzden parça bulunabilirliği daha önemli.

Burgman çok uzun ve alçak bir modeldir. Bunlara bağlı olarak rüzgardan hiç etkilenmez fakat viraj kabiliyeti ve dar alandaki kıvraklığı sınırlıdır. Alçak olduğu için ağırlığını pek hissetirmez. Konfor olarak diğerlerine fark atar. Üzerinde kaç kişi olduğunu ömenzemeksizin gücünü her şartta gösterir. Kalkışı zayıf ama sonrası iyidir.

X max kıvrak güçlü estetik güzel model. 2 kişi binince burgman daki gücü aratıyor o da cc farkıdnan dolayı normal.Onun dışında pek kötü tarafı yok.
Konfor bakımıından gts bir adım önde. Kymco en sert ve konforsuzu.