PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kuba PARS (150cc)

mcskngr
25 Nisan 2014, 23:35
Merhabalar ehliyetimi yeni aldım. Üniversite son sınıftayım ve motosiklet merakım başlayalı bir kaç ay oldu. Eğitim vs derken kullanmayı az çok öğrenmiş durumdayım ve şimdi bir motosiklet almayı planlıyorum.
Bütçeme göre olanlar 2. elleri olmak üzere tvs apache rtr 150, cbr 125, ybr 125 gibi motosiklerler.
Ancak bunların 2. eline 3000-4000 TL vermek yerine o fiyata yeni çıkan Kuba PARS isimli motosikleti mi alsam diyorum başlangıç olarak.
Tasarımı, görünüşü oldukça hoşuma gitti ve fiyatı da bütçeme uygun. Sizce bu motosikletlerin 2. eli mi, yoksa bunun sıfırı mı?
Teknik özellikleri konusunda çok bilgili olmadığımdan yorumlarınızı bekliyorum, teşekkürler :):king:

http://www.kubamotor.com/new5/product/touring/pars.html (//http://www.kubamotor.com/new5/product/touring/pars.html)

Blackeagletr
25 Nisan 2014, 23:38
Piyasaya daha yeni girecek bir motosiklet. Ne olduğu, ne olacağı belli değil. Kendini kanıtlamış bir motora yönelmeni tavsiye ederim.
Ben de aynı durumdayım tercihimi 3.500 TL bütçeye kadar olmak üzere 10bin km altı Apache olarak kullanacağım tavsiye ederim. Görüntü performans ve kalite yönünden bahsettiğin modelden üstün olduğu kesin. 3.5-4 bin bütçeye sıfırdan farksız apache bulabilirsin, yada ybr de olabilir sana kalmış.

mcskngr
26 Nisan 2014, 00:20
Mersin gibi şehirde şart tabi bi motosiklet :) Cevabın için sağol hemşehrim. 10 bin altı apache 3500 TL'ye kadar olursa benim de ilk tercihim o elbette. Ama çok fahiş fiyatlar istiyorlar. CBR bisiklet gibi, çok küçük kaçıyor zaten boyuma, pek düşünmüyorum. Ben de güzel bir tane bulabilirim umarım. Yine de Kuba bayii'ne gidip bir bakacağım. Motorun teknik özellikleri veya diğer konularda diğer arkadaşların fikirlerini de duymak isterim :)
Piyasaya daha yeni girecek bir motosiklet. Ne olduğu, ne olacağı belli değil. Kendini kanıtlamış bir motora yönelmeni tavsiye ederim.
Ben de aynı durumdayım tercihimi 3.500 TL bütçeye kadar olmak üzere 10bin km altı Apache olarak kullanacağım tavsiye ederim. Görüntü performans ve kalite yönünden bahsettiğin modelden üstün olduğu kesin. 3.5-4 bin bütçeye sıfırdan farksız apache bulabilirsin, yada ybr de olabilir sana kalmış.

Sosyete59
26 Nisan 2014, 01:10
cbf ve apache karışımı gibi bu motor :D

Being
26 Nisan 2014, 02:30
Çok değil bundan 2 hafta kadar önce neredeyse bende senin durumundaydım, sonradan tecrübeli arkadaşları dinleyerek ikinci el temiz bir Honda CBF 150 aldım, kötü mü oldu? Hayır, kesinlikle iyi ilk motorum olmasına rağmen performansından şahsen aşırı memnun kaldım. Ben de KUBA bakıyordum kendime bu modeli değil ama benzer bir modeliydi şimdi iyi ki Honda tercihi yapmışım diyorum. Ben de üniversite öğrencisiyim Tekirdağ'da Cuma Çarşamba gecesi canım sıkıldı çıktım İstanbul'a geldim ve bu yolu gelirken hiç acaba beni yarı yolda bırakır mı diye düşünmedim. Elbette ikinci el alacaksak mutlaka temiz ve yorulmamış bir araç almaya bak derim. Yine de karar senin elbette :)

mcskngr
26 Nisan 2014, 02:35
Fiyatı ve kilometresi neydi hocam? Dediğim gibi Honda olsun Yamaha olsun çok uçuk fiyatlar isteyenler oluyor genellikle.
Fikir edinmek için soruyorum :) Pişman olmadığına memnun oldum hayırlı sürüşler dilerim :)

Çok değil bundan 2 hafta kadar önce neredeyse bende senin durumundaydım, sonradan tecrübeli arkadaşları dinleyerek ikinci el temiz bir Honda CBF 150 aldım, kötü mü oldu? Hayır, kesinlikle iyi ilk motorum olmasına rağmen performansından şahsen aşırı memnun kaldım. Ben de KUBA bakıyordum kendime bu modeli değil ama benzer bir modeliydi şimdi iyi ki Honda tercihi yapmışım diyorum. Ben de üniversite öğrencisiyim Tekirdağ'da Cuma Çarşamba gecesi canım sıkıldı çıktım İstanbul'a geldim ve bu yolu gelirken hiç acaba beni yarı yolda bırakır mı diye düşünmedim. Elbette ikinci el alacaksak mutlaka temiz ve yorulmamış bir araç almaya bak derim. Yine de karar senin elbette :)

Being
26 Nisan 2014, 02:42
Ben yakın bir tanıdığımdan satın aldım 22.000 KM'de 2200 TL verdim. Fakat eksikleri vardı, bakımdan geçmesi vs gibi yine de şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki ben çok uygun bir rakama aldım yani muhtemelen sen bu rakama Mersin'de bulamayacaksındır. Ben İstanbul'dan alıp Tekirdağ'a götürdüm ve burada hemen alıcıları çıktı 3.xxx rakamlardan. Tabii, satma gibi bir niyetim yok şuan gayet sorunsuz. Parçası lazım olduğunda hiç bir tamirciden geri dönmüyorsun hemen hemen hepsinde bulunuyor veya çabuk ulaşılabiliyor. Ben pek hız yapmam ama yapacağım dediğimde de yeterli (benim için) performansı sunuyor. Bilindik markanın avantajı gerçekten çok oluyormuş vesselam saolsun buradaki arkadaşlardan edindim bu tecrübeyi.

mcskngr
26 Nisan 2014, 03:11
Malesef kilometresi düşük CBF lerin fiyatlar uçuk, eminim bakmışsndır. Tanıdıktan bulman çok güzel olmuş çok güzel de fiyata almışsın gerçekten nerdeyse sudan ucuz denilebilir o CBF için. CB 125E var, onun da tipi hoşuma gitmedi değil biraz daha uygun gibi fiyatı. Ne yapacağım bilmiyorum gerçekten. Yarın kuba bayiisi ile görüşeceğim yine de, gidip görürüm içime sinmezse 2. el arayışlarına başlayacağım artık. Düşünce ve tecrübelerini paylaştığın için teşekkürler :)

Ben yakın bir tanıdığımdan satın aldım 22.000 KM'de 2200 TL verdim. Fakat eksikleri vardı, bakımdan geçmesi vs gibi yine de şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki ben çok uygun bir rakama aldım yani muhtemelen sen bu rakama Mersin'de bulamayacaksındır. Ben İstanbul'dan alıp Tekirdağ'a götürdüm ve burada hemen alıcıları çıktı 3.xxx rakamlardan. Tabii, satma gibi bir niyetim yok şuan gayet sorunsuz. Parçası lazım olduğunda hiç bir tamirciden geri dönmüyorsun hemen hemen hepsinde bulunuyor veya çabuk ulaşılabiliyor. Ben pek hız yapmam ama yapacağım dediğimde de yeterli (benim için) performansı sunuyor. Bilindik markanın avantajı gerçekten çok oluyormuş vesselam saolsun buradaki arkadaşlardan edindim bu tecrübeyi.

mersinmehmet
29 Nisan 2014, 23:37
Küba 'nın yeni modelleri de çok güzel sıfır ve taksitli 3000 tl de bütçe de varsa küba en iyisi mesala ben küba cr1 aldım

mcskngr
03 Mayıs 2014, 00:42
Küba 'nın yeni modelleri de çok güzel sıfır ve taksitli 3000 tl de bütçe de varsa küba en iyisi mesala ben küba cr1 aldım

Hocam Mersindensiniz galiba. Nereden ne kadara aldınız öğrenebilir miyim? :)

mersinmehmet
07 Mayıs 2014, 23:40
3000 tl ye aldım tavsiye ederim gidin bi bakın almayı düşünürseniz tarif ederim 1500 peşin1500 de 9 taksitli aldım plaka ruhsat hariç

Karachali
08 Mayıs 2014, 10:03
Ybr Cbf'nin karizmasi ismi sadece Turkiye'de var yurt dısında bunların suratina bakmiyolar, aslinda bu caponlarin cinlilerden fazlasi ufak tefek ama sinir bozacak arizalar vermemesi ilk aldin 0 km ybr benzin koy gez modunda motor. Cinliler gibi onu ayarlat bunu ayarla yapmiyosun olay bu

plaka
02 Temmuz 2014, 16:07
Uzun süren bir bekleyip ilk fırsatta Pars modelini test etmiş birisi olarak eğer hala motor almayıp da düşünen arkadaşlar varsa hiç düşünmeden Pars alsın derim. İkinci eline sırf adı var diye biliniyor diye 4000 ve üstü fiyat vereceğinize bu modeli alıp bana hayır dua edersiniz :)

Nereye baksam sürekli YBR ve CBF modellerle kıyaslanıyor Pars modeli bir çok model gibi ama ön yargılı olarak değil gerçek anlamda kıyaslama yaparak ben bu modeli iyi ki de beklemişim. 2 gün sonra alıyorum ve aldığımda uzun bir süre yanımdan ayırmayacağım kesin. Fotoğraf ve video paylaşımı fırsatım olur olmaz paylaşacam.

mertekina
02 Temmuz 2014, 16:12

bende aynı şekilde 2 hafta önce aynı şemayı uyguladım hiç olmazsa yarın öbürgün düşürürsün bişeyi kırılır için acımaz 2.el nasılsa en mantıklısı ilk başlarda 2.e tercih

pokeharun
21 Temmuz 2015, 00:42
Ben de ybr gibi titreşimsiz güzel iş görecek ve nispeten uygun bir motor arıyorum.

Bugün ilçemde bulunan kuba bayisine, ravan adlı yeni modeli aynı ybr ye benzerliğinden ötürü meraktan gidip test etmek istedim fakat elinde yokmuş cr1 ve pars modeli vardı cr1 dense pars daha oturaklı geldi bana,tipini çok beğendim arka stop led olsun vites göstergesi olsun,ön kafalığı ve dış grenaj depo kenarları şekli gayet iyiydi,yalnız devir ve km saatini hiç beğenmedim fakat ekranda her tür bilgi mevcut yeterli,selektör tuşu bile vardı, motoru aldım bir süre kullandım açıkçası kötü bekliyordum fakat olumlu izlenim oluştu titreşim yok gibiydi önde ayaklarda elde, arka koltukta oturan için nasıl olur bilemiyorum,çok sıkıştırmadım ve yüksek devir ve sürrate de ulaşmadım öyle bir tur attım titreşim konusu güzeldi rahattı ve gücü ybr den daha iyi geldi bana fakat ön kafalığın bağlı olduğu sinyaller asfalt düz yolda bile devire bağlı titriyordu özellikle soldaki

137 cc ydi cr1 ile aynı motor dedi satıcı, kullancı yorumlarına baktım fakat pek alıp kullanan yok nasıldır ne değildir tam bilemiyorum acaba yüksek devir ve hızda titreşim nasıldır uzun süre sağlam kalır mı,bu arada satıcıya bu mu ybr mi diye sorduğumda ybr de satıyordu tabiki ybr diyordu piyasası var ybrlerin hepsi gitti bu kaldı uygun fiyata 3500 a bırakırım dedi son bir adet hoşuma gitti ama tam detaylı test edemediğim ve motor sağlamlığı vb.kullanıcı yorumları ve bilgim olmadığı için emin değilim,salcano hunter,wolf,bajaj 125 150 ve rks titanic'i de denemek istiyorum daha net karşılaştırmak için fakat onlarda bulunduğum yerde yok işimiz zor..