PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : büyükşehir belediyesi çalışıyor

cem_bloodz
25 Nisan 2014, 19:17
dün akşam başıma gelen olayı yaziyim dedim üstümüzde nazar mı var yoksa suçlu bizmiyiz yada bela gelip bizi mi buluyo tam anlamış değilim bildiğiniz gibi belediyemizin yaptığı yollar efsanevi nitelikte dün işten çıktım eve giderken ortaköyde dereboyu caddesinin ortasında tam bilmiyorum hesaplamayı ama su dolu olsa girince fren diskinin ıslanacağı derinlikte bi çukur vardı bende iş yorgunluğu akşam karanlığı derken çukuru farkedemedim küt diye girdim çukura seleden gidona kadar çıktım en az baya derindi çünkü (bu arada çukur inişli çıkışlı değil V yerine U şeklinde bi çukurdu), biraz yere basık bi araba olsa ön takımı alırdı eline
neyse küfür ede ede yoluma devam ettim bu sırada motor zıplayarak gidiyo bende anlamadım dedim heralde yoldan böyle neyse indim dedim lastik falan kesilmiş olmasın çukur yüzünden bi elimle çeviriym şu tekerleri arka tekeri kontrol için 1. vitese alıp çalıştırdım motoru arka tekerde bi yalpa vardı acaba lastik durduğu yerde iz falan mı yaptı dedim hani futbol topunun üstüne oturursunda bi süre sonra yerdeki kısmı düzleşir ya öyle olmuştur dedim sonra baya sinirimi bozdu dur bakim şuna dedim tam lastik çizgisinin kaydığı yerde bastım arka frene stop ettim birde ne göriyim

http://i.hizliresim.com/DX6dP1.jpg (http://hizliresim.com/DX6dP1)

arka jantım kırılmış sakınan göze çöp mü batıyo dikkatsizmiyim çözemedim bi türlü ama suç bendede olsa (en azından) istanbulun yollarına bi çare istiyorum yaa:pr::salut:

Bilalancer
25 Nisan 2014, 19:22
Ben hakkımı helal etmiyorum kardeşim. Yapabileceğim, elimden gelen de yalnızca bu malesef. Vergi adı altında bizi soyup soğana çevirip, üstüne bir de bu rezaletleri yaşatan takım elbiseli eşşeklere hakkımı helal etmiyorum. Kısa ve net.

Saygılarımla.

Thracian
25 Nisan 2014, 19:37
Bir de Ampülcüler belediye işinden anlıyor diye reklamlarını yapıyorlar.Benim yaşadığım şehirde belediye yıllardır AKP nin elinde.Hoplaya zıplaya gidiyorum yollarda her yer köstebek yuvası gibi bi tane düz temiz yol yok ya çukur ya 10 cm yükseltili logar kapağı ya 20 cm çukurda logar kapığı ya gereksiz tümsekler kasisler.Hayır bozuk yapmak için uğraşsan o kadar yapamazsın yolu kendi haline bıraksalar daha düzgün olacak.Chopper haram bu yollara cross almak lazım bi tane.Aaaa ama sorarsan belediye çalışıyor durmak yok yola devam.Ama duble yol yaptık.

cem_bloodz
25 Nisan 2014, 19:44
yanlış anlamayın akpyi savunmuyorumda bunların hepsi böyle bence biliyosunuz ki beşiktaş belediye başkanı chpli bunların partiyle falan işi yok başa gelen parayı yiyo hizmet yok ::153::

Thracian
25 Nisan 2014, 19:56
yanlış anlamayın akpyi savunmuyorumda bunların hepsi böyle bence biliyosunuz ki beşiktaş belediye başkanı chpli bunların partiyle falan işi yok başa gelen parayı yiyo hizmet yok ::153::

Düzgün hizmet veren az belediye var.Başa gelenlerin çoğu aynı şeyi yapıyor.Ben duyduğum gördüğüm belediyelerden bir Eskişehir belediyesinin iyi olduğunu duydum kendi gözlerimle görmedim bir de kendi memleketim Lüleburgaz'ın düzgün olduğunu biliyorum.

agrasiwe
25 Nisan 2014, 20:03
dostum şimdi sana bir öneri ! aynı sıfır ybr ile iskinin açmış olduğu çukura girdi bizim bir abi, trafiği çağırdı tutanak tutturdu, jantın orjinali 400 yada 500 küsürdü, iskiyi aradı, taşeron firmaymış sorumlusu aradı görüştü, adamlar parasını hesabına yatırdılar, bence sende hakkını ara kimseye bırakma, hatta birazdan dava açıcam yine edirne tarafında iskinin açtığı çukura giren araçta 1800 lira zararı talep edicez bakalım

cem_bloodz
25 Nisan 2014, 20:07
dostum şimdi sana bir öneri ! aynı sıfır ybr ile iskinin açmış olduğu çukura girdi bizim bir abi, trafiği çağırdı tutanak tutturdu, jantın orjinali 400 yada 500 küsürdü, iskiyi aradı, taşeron firmaymış sorumlusu aradı görüştü, adamlar parasını hesabına yatırdılar, bence sende hakkını ara kimseye bırakma, hatta birazdan dava açıcam yine edirne tarafında iskinin açtığı çukura giren araçta 1800 lira zararı talep edicez bakalım

aga bizde öyle bi şans varki suçlu biz çıkarız bide üstüne borçlanırız falan allaha havale ediyorum ben

agrasiwe
25 Nisan 2014, 20:21
aga bizde öyle bi şans varki suçlu biz çıkarız bide üstüne borçlanırız falan allaha havale ediyorum ben

valla hocam suçlu çıkcak tarafın yok, denemeden pes etmişsin sen bilirsin

rumelian
25 Nisan 2014, 21:41
Anayollar buyuksehir belediyesine aittir. Sadece sokaklar ile bazi kucuk caddeler ilce belediyelerine aittir. Bence omce beyaz masaya bildir. Onlar sorumluluk alanimiz degil derse ilce belediyesine yuklenirsin.
Twitter dan bile gondersen sikayetini cevap vermek zorundalar. zararini karsilamayacaklar. Oyle bir sistem yok Turkiye de. Mahkeme vs ile ugrasma, yoldaki cukura zarar vermek suclamasiyla suclanirsin valla :) gecmis olsun.

clabber
25 Nisan 2014, 21:50
AKP ye oy vermeyip hizmet bekleyen kaamillerr, nankör olmayın...

Osırıs
25 Nisan 2014, 22:12

Ne diyon değişik?
Oy veriyoruz yada vermiyoruz sanane? Sen siz artık senden kaç tane daha varsa bize EŞŞEK gibi hizmet getirmek zorundasınız.Faturada envai çeşit vergiyi alırken öyle demiyorsunuz

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:10 ----------

dün akşam başıma gelen olayı yaziyim dedim üstümüzde nazar mı var yoksa suçlu bizmiyiz yada bela gelip bizi mi buluyo tam anlamış değilim bildiğiniz gibi belediyemizin yaptığı yollar efsanevi nitelikte dün işten çıktım eve giderken ortaköyde dereboyu caddesinin ortasında tam bilmiyorum hesaplamayı ama su dolu olsa girince fren diskinin ıslanacağı derinlikte bi çukur vardı bende iş yorgunluğu akşam karanlığı derken çukuru farkedemedim küt diye girdim çukura seleden gidona kadar çıktım en az baya derindi çünkü (bu arada çukur inişli çıkışlı değil V yerine U şeklinde bi çukurdu), biraz yere basık bi araba olsa ön takımı alırdı eline
neyse küfür ede ede yoluma devam ettim bu sırada motor zıplayarak gidiyo bende anlamadım dedim heralde yoldan böyle neyse indim dedim lastik falan kesilmiş olmasın çukur yüzünden bi elimle çeviriym şu tekerleri arka tekeri kontrol için 1. vitese alıp çalıştırdım motoru arka tekerde bi yalpa vardı acaba lastik durduğu yerde iz falan mı yaptı dedim hani futbol topunun üstüne oturursunda bi süre sonra yerdeki kısmı düzleşir ya öyle olmuştur dedim sonra baya sinirimi bozdu dur bakim şuna dedim tam lastik çizgisinin kaydığı yerde bastım arka frene stop ettim birde ne göriyim

http://i.hizliresim.com/DX6dP1.jpg (http://hizliresim.com/DX6dP1)

arka jantım kırılmış sakınan göze çöp mü batıyo dikkatsizmiyim çözemedim bi türlü ama suç bendede olsa (en azından) istanbulun yollarına bi çare istiyorum yaa:pr::salut:

Bu arada bende geçen kış igdaşın çukuruna düştüm maşa yamuldu tutanak tuttuk zararı tanzim ettik kardeşim. gecenin bi yarısı yola çukur açıp uyarı koymadan defolup gitmek değil....

ronnytechno
25 Nisan 2014, 22:16
Olay yine siyasete girmiş lakin şunu söyliyim, burda akp kötülenmiş ben Tekirdağ lıyım ve bu sene CHP nin kalesi Tekirdağ oldu diye bissürü haberler cıktı biliyosunuz . Yollar burda da çok berbat merak etmeyin. Yani AKP yolları bozukta CHP otoban değil :)

Thracian
25 Nisan 2014, 22:48

İleri demokrasi dedikleri bu olsa gerek.

deprogadias
25 Nisan 2014, 23:05

sen oy veriyonda hizmet görüyon mu la rolantisi bozuk???

zerzura
25 Nisan 2014, 23:16

Suratıma söylemiş olsan bu lafı bir daha söyletmezdim sana.
İçinden konuşabilirdin anca.
Sesli olarak ifade edemezdin bir daha.
Anladın?

shooter1
25 Nisan 2014, 23:17
abi moto sohbet bölümünde kesinlikle siyaset yapmayın hatta konu dışındaki gündem siyasette de yapmayın motosiklet.net burası modlar siyaset bölümünü kapatmalı bence siyaset pis bir şeydir, birbirimizi kırar geçeriz bunlara gerek yok

ArdaAras
25 Nisan 2014, 23:36
Ne diyon değişik?

iyiymiş :thumleft: dayanamadım

barodi
26 Nisan 2014, 00:12
kardeş başlığı yanlış yere açmışsın belediye deyince işin içine siyaset karışıyor ve herkes birbirine giriyor siyasetin s sinden anlamam ve nefret ederim hiç bir partiyide sevmem ! hepsi aynı olduğu için! yani tarafsızım ben ! bence bu konu daha fazla kavgaya neden olmadan kilitlensin !

netster
26 Nisan 2014, 00:45

Sonrada bize neden koyun diyorlar diye soruyorsunuz....

Hocam, caddeler büyükşehir belediyesine sokaklar ilçe belediyelerine aittir. Keşke bu olay anında tutanak tuttursaydın paranı takır takır alırdın. Belediyeler yol işlerini taşeronlara veriyorlar, tutanak yoksa sadece şikayet kaydınızı alırlar ve hiç bir şey değişmez. Yine de şansını dene hocam.

nothingelse
26 Nisan 2014, 00:46
dün benzer bir tabloyla ben karşılaştım korktum motoruda devirecez diye allahtan ucuz atlattım hiç bir sıkıntı olmadan. Geçmiş olsun arkadaşım

skystar
26 Nisan 2014, 01:01
Yahu arkadaşlar bunun siyasetle alakası yok.Bizde yol yapımında kullanılan malzeme belli en dandik malzeme direk toprak üstüne dökülerek yapılıyor e haliyle yağmur çamur ağır vasıta vs. geçince 6 ayda asfalt pert oluyor.
Ne yazık ki belediyecilerimizde siyasetçilerimizde ülkeyi yönetenlerde ne bileyim herhangi bir devlet kurumu da yaptığı işlerde maalesef ama maalesef günü kurtarmayı amaçlıyor kalıcı ve sorunsuz çözüm bulmak için herhangi bir çaba sarfedilmiyor.Böyle olunca da haliyle yapılan yolda kötü oluyor kaldırımda kötü oluyor herhangi bir devlet uygulamasıda kötü oluyor.
Bir şeyi yapmadan önce sağlam planlama alt yapı o iş için gereken teknik aletler uzman elemanlar bulunmadan harala gürele işe girişiliyor iş bittikten sonra da haliyle ortaya yamuk yumuk çarpık çurpuk bir iş ortaya çıkıyor aynı bizim devlet işleri ve yaptıkları gibi...

Sosyete59
26 Nisan 2014, 01:08
dün trafikte gidiyorum önümdeki arabanın sağ lastiğinin hizasındaydım araba birdeen sallandı bende çukur var diye kaçtım yan tarafa eğer girseydim ya düşerdim yada aynı böyle jant kırılırdı yollarda çok abartılı çukurlar var hadi bozukluklara alıştık artık ama resmen baraj gibi çukur var

BerKToprak
26 Nisan 2014, 01:08
Bir de Ampülcüler belediye işinden anlıyor diye reklamlarını yapıyorlar.Benim yaşadığım şehirde belediye yıllardır AKP nin elinde.Hoplaya zıplaya gidiyorum yollarda her yer köstebek yuvası gibi bi tane düz temiz yol yok ya çukur ya 10 cm yükseltili logar kapağı ya 20 cm çukurda logar kapığı ya gereksiz tümsekler kasisler.Hayır bozuk yapmak için uğraşsan o kadar yapamazsın yolu kendi haline bıraksalar daha düzgün olacak.Chopper haram bu yollara cross almak lazım bi tane.Aaaa ama sorarsan belediye çalışıyor durmak yok yola devam.Ama duble yol yaptık.

Arkadaşım Bu arkadaşımızın çukura düştüğü yer Beşiktaş CHP belediyesinin çalışma alanı. Hemen akpartiye Çamur atarak. Çalışmayan CHP li belediyelerin Sırtını sıvazlamayın.

Deli Çerkes
26 Nisan 2014, 01:32
Başınıza gelen olay , Özal dönemi ve sonrası belediyecilik anlayışının özetidir.

3 liralık işi 10 liraya yaptırt ama bizzat kötü yaptırt ki , kısa zamanda bozulusun , yeniden ihale ver gelsin yeni nemalar.

Denetim ve yargı doğru düzgün işletilse olmaz bunlar. Ama Türkiyeden bahsediyoruz. Geçmişte "Boğazımındanb haram geçmedi " palavraları ile halk oyalanırken , günümüzde , ( Bizden olduğu sürece ) Onu yedirtmeyiz bunu yedirtmeyiz dedikçe azdılar ve azmaya devamda edecekler.

Yazacağımı cevaplamak için ne ekonomi eğitimine gerek var ne de iktisat uzmanlığına..

Bir ülkede , devlete ait fabrikalarda üretim durma noktasına getirilip , devlete ait tesisler satılıp , hazineye gelir gelirken , dış borç neden artar ???

Thracian
26 Nisan 2014, 01:41
Arkadaşım Bu arkadaşımızın çukura düştüğü yer Beşiktaş CHP belediyesinin çalışma alanı. Hemen akpartiye Çamur atarak. Çalışmayan CHP li belediyelerin Sırtını sıvazlamayın.

Birincisi İstanbullu olmadığımdan sokakları yolları ayrıntılı bilmediğimden ve arkadaşta Büyük Şehir Belediyesi çalıyor isimli bir başlık açtığında ve büyük şehir belediyesi AKP olduğundan AKP'ye yüklendim.

İkincisi CHP li belediyelerin sırtını sıvazlamıyorum hiç partinin taraftarı değilim.Ama benim memleketim olan Lüleburgaz'da yıllardır CHP den Emin Halebak belediye başkanı.Belki partiden dolayı değil belkide şahsi başarısı Lüleburgaz'ın gayet güzel ve düzenli bir yapılaşması var.Belediyesi gerçekten çok iyi çalışıyor.Eskişehir de anlatılanlara göre öyle.İnanmıyorsanız bir gün Lüleburgaz'a bekleriz.

Son olarak ister CHP olsun ister AKP olsun bir kaçı hariç çoğu belediye cidden çok kötü iş çıkartıyor.Açıkçası ben AKP belediyelerinin de çok düzgün iş yaptığını görmedim buna rağmen AKP nin biz belediyeciliği iyi biliriz naraları atarak ortalarda dolaşması cidden ilginç doğrusu.

En son olarak yaşadığım yada yaşamak zorunda olduğum şehir Bursa/Karacabey'de herhalde M.Ö. tarihlerden beri AKP'nin elinde.Ben dağbaşında askerlik yaptım ama bu kadar elektirik ve su kesintisi görmedim.Yolları zaten anlattım.Şehir düzeni şehirleşme desen 5 yaşında çocuğun eline kalemi versen daha düzenli ve rahat bir şehir çizer.Sosyal imkanlar desen o konuya hiç girmeyelim... :) Kusura bakmayın ama motosikletim her çukura girdiğinde,sular her kesildiğinde AKPli belediye yetkililerinin kulaklarını sağlam çınlatıyorum.

clabber
26 Nisan 2014, 03:53
Klavye delikanlığı yapanlar, bu memlekette ayı da çok dayıda.Onun için size kızmıyorum..

OFG
26 Nisan 2014, 10:31

Ben dünyanın en pahalı benzinini kullanıyorsam,ekmeği 1 tl ye alıyorsam,enflasyon hesabına pinpon topunun katıldığı bir ülkede yaşıyorsam,sattığım ve aldığım her malın en az %18 ini devlete veriyorsam,oturduğum ev için vergi ödüyorsam,eğitimim için para harcıyorsam,toplu taşımaya motosikletimin yaktığı ile aynı paraya biniyorsam, tabiki hizmet beklerim.
Vergi mi kaçıralım?
1000 liralık ürün satınca 500 mü gösterelim?
Hatta bunlara karşı devletten hizmet değil metresim olmasını bile beklesem yeridir.
Partilerin hiçbiri umrumda değil.Ben de herkes gibi hakkımı istiyorum HACI.

cem_bloodz
26 Nisan 2014, 12:17

şu üslupla konuşmaya devam etmemeni öneririm arkaşım öncelikle bu konuyu açma sebebim hiç bi partiyi kötülemek siyaset yapmak değil siyaseti sevmem pekde anlamam.. benim derdim sorunumu paylaşmak ben ettim siz etmeyin şeklinde

clabber
26 Nisan 2014, 17:07
Konu kapandı herkes evine,dağılın

Mesh
26 Nisan 2014, 17:28
arkadaşlar siyaset yapmayalım yakıişmiyor bize

crxforever
26 Nisan 2014, 19:44

adamın ana caddede giderken jantı kırılmış ölüm tehlikesi atlatmış sen hala tuttuğun partiye laf söyletmeme peşindesin. :farao:
kamiller diye ortaya laf atan sensin sonra da klavye delikanlılığından bahsediyorsun. trollük sizde bulaşıcı mı ?
konu hiç de politik değil gayet hayatın içinden bir konu ve aynı caddede senin de motorun zarar görebilir veya kaza yapabilir.

ortaköy dereboyu caddesi maruz kaldığı yoğun otobüs ve araç trafiğinden ve sanırım dere yatağı üzerinde kurulmuş olmasından dolayı saçma sapan çukurların çok olduğu bir cadde. özellikle portakal yokuşunun karşısı merkez büfenin önünde kaza yaptıracak çukurlar var.

volkanmet86
26 Nisan 2014, 20:13

beyler kıl konuştu.

irfan46
26 Nisan 2014, 20:36
valla haklısın kardeşim özellikle istanbulda cross şart scooterla yolda gitmek işkence çukurlar tümsekler derinliği belli olmayan su birikintileri herşey var en sağlamı cross kullanmak caddelerin sokaklarında dere tepeden farkı yok hoplaya zıplaya gidiyoruz :jocolor:

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:28 ----------

berk kardeşim anayollar maalesef büyükşehire ait ve 20 yıldır aynı kişiler büyükşehir belediyesini yönetiyor o yüzden öyle yazmışlar sende karalama başka partiyi burda siyasetten değil bir sıkıntıdan bahsediliyor

CEM.
26 Nisan 2014, 20:49
jantın kırıldıgını görünce hayrete düştüm.

türkiyenin yolları işte böyle düşürmesini kaymasını lakasını çukurunu geçtim jant kırıyor.

Haberlere çıkacak olay.

AFAROZ
26 Nisan 2014, 23:23
bu yazıyı okurken kendimi gördüm bir an . . çukura girip 10 mtre sürüklendikten sonra kalkıp motoruma baktıgımda jantının 2 parça oldugunu gördügümde düşüp bayılmışım :) kodumun devleti sürücüsü sürücü degil yolu yol degil Daha insanlar yürümeyi bile bilmiyor ŞANTİYEDE YAŞIYOZZ MK

qezgin
27 Nisan 2014, 00:31

Aynen öyle arabadan benzinden dünyanın vergisini alan devlet yolunu da düzgün tutmak zorunda bizim eve yakında çukurlar var belediyeyi şikayet etmeyi düşünüyorum yakın zamanda bu nedir arkadaş yol yol değil köstebek yuvası gibi şikayetler artar kazanmaya başlarsa insanlar mecburen düzeltmek zorunda kalırlar pes etmek yok herşeyden tonla vergi alan devlet kusura bakmasın hizmeti doğru sunmalı!

draggy
27 Nisan 2014, 00:53
Belediyeye dava açın, Fiestasının ön takımını çöken yol yüzünden dağıtan arkadaşım faiziyle beraber aldı. Bu yollar için vergi topluyorlar bizden, sorumlulukta onlara aittir.

Senin gibiler yüzünden Trabzonluluğumdan utanıyorum..