PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motor ekipmanları hakkında!

OokareenoO
25 Nisan 2014, 18:11
Arkadaşlar bu konuda forumda başlık bulamadım ( bazı kask ve montlar hakkında başlıklar olsa da ) ekipmanlarının bazılarını yada tamamını sıfırdan alacak olan arkadaşlara yardımcı olmak amacıyla; ekipmanlarınızla ilgili daha derli toplu bir başlık altında paylaşım yapsak herkes faydalansa?

Forumda yeniyim, takip etmeme rağmen ekipman konusunda bilgi bulamadım. Bu hafta içinde motorum gelecek ekipmanlarımı alıp piste gideceğim. Ilk motorum üstelik deneyimsiz sayılırım.

Herkes kullandığı ekipmanı yazıp ,ekipmanda sevdiği Yada sevmediği özellikleri yazarsa ( yeniden ekipman alacak olsa ne isterdi gibi); bizde ekipman seçerken hangi marka yada ekipmanın hangi özelliklerine dikkat edeceğimizi bilirsek iyi olur diye düşünüyorum. Internette hepsi birbirinden güzel ama karşıdan bakarak anlamamızın imkanı yok.

Ben deri ceketlerin daha pahalı olduğunu fakat tekstil ürünlerinin sürtünmede daha dayanıklı olduğunu okudum. Bir arkadaşın paylaşımında görüp öğrendim mesela; hörgüçlü montu, avantajı nedir ? Gibi gibi... Sadece mont kask değil dizlik, eldiven, sırtlık, boyunluk gibi gerekli bütün ekipmanlar hakkında konuşalım.

Tecrübeli arkadaşların yorumlarını bekliyorum! Inşallah aktif ve yararlı bir paylaşım olur. :queen: Teşekkürler.!

atii
25 Nisan 2014, 18:23
:silent: Aman uzak durun dediğiniz markalar veya ürünler varmı?

santo78
25 Nisan 2014, 18:36
kaskim : HJC IS-17 beyaz lorenzo replica

mont: AGV Sport Laguna Textile Jacket

eldiven: AGV Sport GPR Gloves

pantalon iki tane var
1. AGV Sport Telluride H20 Vented Pants

2. KOMINE %40 kevlar ve %60 Denimle orulmus kot pantalon

Bot: Alpinestars S-MX+ Vented Boots

hazarozan
25 Nisan 2014, 18:39
Sway kasktan uzak durmakta fayda var :)

santo78
25 Nisan 2014, 18:42
Sicakligin devamli 30 derece gibi oldugu bir yerde yasadigim icin yazlik aldim. Cok arastirma yaptim hep uygun fiyatli ve yuksek rating almis urunler aldim. kaska 250 dolar botlara 300 dolar jekete 175 dolar eldivenlere 125 dolar h20 pantalona 120 dolar ve kevlarla orulmus pantalona 250 dolar civari harcadim 1220 dolara falan mal oldu hepsi.

kngsze
25 Nisan 2014, 18:44
Sicakligin devamli 30 derece gibi oldugu bir yerde yasadigim icin yazlik aldim. Cok arastirma yaptim hep uygun fiyatli ve yuksek rating almis urunler aldim. kaska 250 dolar botlara 300 dolar jekete 175 dolar eldivenlere 125 dolar h20 pantalona 120 dolar ve kevlarla orulmus pantalona 250 dolar civari harcadim 1220 dolara falan mal oldu hepsi.

Aldığınızda ki kur durumu neydi acayip merak ettim :silent: Hayır nerdeyse bindiğim motorun fiyatına denk gelecek de :P

santo78
25 Nisan 2014, 18:59
Turkiyede yasamiyorum ama gecen yil Eylulde basladim almaya zannedersem 2.1 di dolar kuru.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:48 ----------

kevlarla orulmus kot pantalon almamin sebebi her gun calistigim icin full agv sport setiyle ve pantalonla ciktigim zaman disari millet garip karsiliyodu sanki heran pistte yarisacak gibi duruyordum. kot pantalonu giyince daha bir normal durdum. kotun icinde kendiliginden ce sertifikali diz korumasi ve kalcalarda korumasi var.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:53 ----------

kotun tam adi ve modeli : KOMINE PK-723

kngsze
25 Nisan 2014, 19:05
Turkiyede yasamiyorum ama gecen yil Eylulde basladim almaya zannedersem 2.1 di dolar kuru.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:48 ----------

kevlarla orulmus kot pantalon almamin sebebi her gun calistigim icin full agv sport setiyle ve pantalonla ciktigim zaman disari millet garip karsiliyodu sanki heran pistte yarisacak gibi duruyordum. kot pantalonu giyince daha bir normal durdum. kotun icinde kendiliginden ce sertifikali diz korumasi ve kalcalarda korumasi var.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:53 ----------

Bana da lazım böyle bir şey emsalleri vardır İnşallah buralarda (bu fiyatlara)bakmak gerek...
Teşekkürler verdiğiniz bilgiler için..

santo78
25 Nisan 2014, 19:13
aslinda konu guzel her kez yazarsa ekipmanini butun bilgiler bir yerde toplanir ekipman alacak vatandaslarda hep kask ceket eldiven vs vs icin ayri konu acmazlar.

Ceocem
25 Nisan 2014, 19:13
Revit apollo deri mont kullaniyorum.Yazlik havalandirmalara sahip olsa da terletiyor.Nolan n62 den memnunum.Revit pantolon hem şık hem rahat.

doraemon
25 Nisan 2014, 19:14
Aldığınızda ki kur durumu neydi acayip merak ettim :silent: Hayır nerdeyse bindiğim motorun fiyatına denk gelecek de :P

İnsanların hayatı, sağlığı kullandığı motosikletin fiyatıyla ölçülmüyor. Benim yazlık, kışlık kıyafetlerimin toplam değeri, kullandığım motosikletten (ve senin motosikletinin değerinden) daha pahallıdır. Ama bir sonraki alacağım motosikletten daha ucuz olabilir. Kıyafetleri motosikletin değerine göre almıyorum. Yerinde olsam bütçenin yettiği en iyi koruma sağlayan kıyafetleri alırdım. Hiçbir kulanıcı hatası olmadan 50km/h ile düşen kişinin motosikletine göre muamele yapmıyor asfalt.

OokareenoO
25 Nisan 2014, 19:19

Bende okula gitmeyi düşünüyordum ilk başta fakat dediğiniz gibi motor ekipmanlarıyla bütün gün dolaşmak garip ve rahatsız edici olur diye vazgeçmiştim. Sizin gibi bir kot tercih edebilirim , okulda sorun olmaz o zaman :)

Ceketinizin dirsek ve sırt korumaları kaliteli mi? Ayrıyetten sırtlık takmaya gerek varmıdır?

santo78
25 Nisan 2014, 19:23
ayrica artcima benimkinden daha pahali bir kask aldim

Bell Vortex DOT ve Snell sertifikali. Artcimizin hayatida onemli ama degilmi.

OokareenoO
25 Nisan 2014, 19:26
Revit apollo deri mont kullaniyorum.Yazlik havalandirmalara sahip olsa da terletiyor.Nolan n62 den memnunum.Revit pantolon hem şık hem rahat.

Kendi tecrübem olmadığı için okuduklarımda yazıyorum ama , deri montlar inek derisinden yapılıyormuş ve yağmurda içine su geçirdiğini ve boyasını attığını okudum. Revit iyi markalardan sanırım bu sorunları yaşıyormusunuz?

santo78
25 Nisan 2014, 19:27
evet dirsek ve omuz ce 1. level sertifikli koruma var yakinda sirt koruma alicam ce 2

ceket sirtta ce sertificasi olmayan bir foam la geldi. degistirmek lazim. dirsek ve omuz zaten butun montlarda standart ce 1 . bu montu secmemin bir nedeni omuzda titanyum sliderlari olasi.

dionysos06
25 Nisan 2014, 19:37
Kendi tecrübem olmadığı için okuduklarımda yazıyorum ama , deri montlar inek derisinden yapılıyormuş ve yağmurda içine su geçirdiğini ve boyasını attığını okudum. Revit iyi markalardan sanırım bu sorunları yaşıyormusunuz?

Gerek satıcılardan gerek kullanıcılarından edindiğim bilgi şu yönde: En sağlamı deri mont diyorlar... Sürtünmeye karşı mukavemeti en fazla olan derimont. Amaaa yazın pişiriyor, kışın donduruyor, yazın afedersiniz eşek ölüsü gibi kokarsınız diyorlar. Bende daniese deri montunu alacakken bu araştırmalarım sonucu vaz geçtim normal textilini aldım. Pantol kevlar kot aldım tech marka... Montta sadece revit ve danieseden memnun kaldım. Alpinestar da var, fileli ghost sniper modelinden... Daniese kadar memnun kalmadım. İşte böyle umarım faydalı olmuştur yazdıklarım.

OokareenoO
25 Nisan 2014, 20:05
Ayrıca merak ettiğim şey de ( ben internet alışverişi sevmiyorum gidip denemem gerek ,) satıcıya mesela hangi özelliklerini sormalıyız montun, kaskın , pantalonun? Mutlaka olmazsa olmaz bulunması gereken özellikler?

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:37 ----------

Gerek satıcılardan gerek kullanıcılarından edindiğim bilgi şu yönde: En sağlamı deri mont diyorlar... Sürtünmeye karşı mukavemeti en fazla olan derimont. Amaaa yazın pişiriyor, kışın donduruyor, yazın afedersiniz eşek ölüsü gibi kokarsınız diyorlar. Bende daniese deri montunu alacakken bu araştırmalarım sonucu vaz geçtim normal textilini aldım. Pantol kevlar kot aldım tech marka... Montta sadece revit ve danieseden memnun kaldım. Alpinestar da var, fileli ghost sniper modelinden... Daniese kadar memnun kalmadım. İşte böyle umarım faydalı olmuştur yazdıklarım.

Kullanıp tecrübe eden arkadaşların her yorumu değerli ve faydalı bence. Haftalardır ekipman bakıyorum üründeki özellikler var eyvallah ama olumsuz hiç bir bilgi yok. Insanın kafası karışıyor, üstüne birde işin içinden çıkamıyor :pr:

Bende textilin iç kısımlarında kullanılan malzemeyle daha dayanıklı üretildiğini okumuştum , mantıklı da gelmişti !!! Bunlar için de dayanıklılık testi derecelendirmesi var mıdır acaba ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:50 ----------

evet dirsek ve omuz ce 1. level sertifikli koruma var yakinda sirt koruma alicam ce 2

ceket sirtta ce sertificasi olmayan bir foam la geldi. degistirmek lazim. dirsek ve omuz zaten butun montlarda standart ce 1 . bu montu secmemin bir nedeni omuzda titanyum sliderlari olasi.

O halde ceketteki her korumanın CE onayı önemli !! Ayrı ayrı hepsine bakmak gerek. CE 2 daha mı üstündü? 1 e göre yoksa öyle birsey yok mu :D (kask konusunda 1 ve 2 diye farklı sertifikalar varmış! ) sırtlığı extra mı kullanacaksınız? Yoksa diğerini söküp değiştirme mi yapıyorsunuz?

Arkadaşlar çok özür diliyorum , cahilliğime verin araştırma için fazla zamanım olmadı ani bir kararla motor alıyoruz.

Bu arada erkeklere göre bayan modeller daha kısıtlı :pr: erkek modellerinden ceket tercihi yapılabilinir mi? Beden sorunu yaşanır sanırım ?

santo78
25 Nisan 2014, 20:33
kaski ve botu mutlaka deneyip almalisin. ama illa dukkandan alican diye bir husus yok. dukkanda dene olcusune bak sonra ayni kaski internetten alabilirsin. denedigin herseyin numarasini bir kagida yaz. kask alirken kaskin arkasinda asagida DOT yada ECE yazmasi lazim. Bu yazilar yoksa sakin alma bu ikisinin disinda SNELL diyede yazi bir yazi varsa gozun kapali al DOT(yada ECE) +SNELL en iyi koruma saglayan kasktir. Dukkanda kaski alirken hemen tak cikar yapma en az 10-15 dakika kafanda beklet eger 10-15 dakika icinde kafanin cesitli bolumlerine baski ve bas agrisi yapiyorsa o kask SIZE tutsa bile senin kafa sekline gore degildir. her kaska her kafaya uymaz oval kafa vardir yassi kafa vardir alien gibi bide yus yuvarlak kafa vardir. Yassi kafaya cuk diye oturan SMALL SIZE kask yuvarlak kafaya girse bile bir sure sonra kafanin sag ve sol ust yanindan baski ve agri yapmaya baslar. Ayrica alicagin kask taktiginda yanaklarini iyice bastirmali elinle kaski kafanda saga ve sola dondurdugunde kafanla beraber donmeli eger kask donuyor ama kafan donmuyorsa o kask buyuktur sana. kaza aninda seni iyi koruyamaz. Daha cok sey var yazacak aklima geldikce yaziyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:24 ----------

CE 2 daha ustun ama dizlik omuzluk ve dirseklikler hepsi CE 1 arastirdim CE 2 si yok onlarin. Sadece sirt korumalarinin CE 2 si var. Kasklar CE diye serifikalandirilmiyor bir once dedigim DOT yada ECE ve SNELL olarak sertifakalaniyor.

schumacher__
25 Nisan 2014, 20:44
bayan olduğunuzu söyleseydiniz çoktan pozitif ayrımcılık görmüş olurdunuz diye düşünüyorum :rendeer:
detayı hakkında bilgim yok ama kendime mont bakarken şu mont çok hoşuma gitmişti, bayan modeli olduğunu öğrenince üzüldüm, görmüşken paylaşmak istedim :)

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-kask-kiyafet-ekipman-mont-alpinestars-motovento-stella-t-gp-plus-mont-146671249/detay

OokareenoO
25 Nisan 2014, 20:46
Kask konusunda dediklerinizi uygularım. Teşekkürler. :)

Lütfen yazınız, böylelikle bilinçli olarak ekipmanlarımızı tamamlayacağız :cat:

santo78
25 Nisan 2014, 20:52
buyuk ekipman firmlarinin cogunun erkeklere gore olan montlarinin bayan versiyonuda mevcut.

Mesela Revit Galactic Jacket benim cok hosuma gidiyor bayan versiyonunuda yapmislar.

OokareenoO
25 Nisan 2014, 21:02
bayan olduğunuzu söyleseydiniz çoktan pozitif ayrımcılık görmüş olurdunuz diye düşünüyorum :rendeer:
detayı hakkında bilgim yok ama kendime mont bakarken şu mont çok hoşuma gitmişti, bayan modeli olduğunu öğrenince üzüldüm, görmüşken paylaşmak istedim :)

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-kask-kiyafet-ekipman-mont-alpinestars-motovento-stella-t-gp-plus-mont-146671249/detay

Ayrıcalık tanınmasını istemedim arkadaşım, bir kaç haftadır boş geçen araştırma zamanımı hem telafi etmek , hem de bu işe yeni gönül verenlerin faydalanacağı güzel bir paylaşım alanı olsun istedim :cat:

Mont hakkında detay verilmemiş benim de kafam karışıyor öyle olunca :cherry: CE onayı arıyorum artık :wiinkk:

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:55 ----------

buyuk ekipman firmlarinin cogunun erkeklere gore olan montlarinin bayan versiyonuda mevcut.

Mesela Revit Galactic Jacket benim cok hosuma gidiyor bayan versiyonunuda yapmislar.

Yüz tane erkek montun arasında 5 tane mont var :/ erkek modelleri daha kaliteli ve güzel olduğunu düşünüyorum :(

ronnytechno
25 Nisan 2014, 21:19
Revit GT-R Air yazlık mont

Revit Monster Yazlıkderi Eldiven

Givi HPS 50.2 kASK

santo78
25 Nisan 2014, 21:23
kisacasi kaskda ve diger ekipmanlarda buyuk markalardan sasma (tabii imkanin varsa) Dainese , Alpinestars , Revit. Kaska da Arai , Shoei , AGV , Shark , HJC (Turkiyede fazla bilmezler ama Amerika da falan cok populerdir.)

benim kullandigim ekipmanlarda cok bilinen bir marka degil Turkiyede. Agvsport Dainese in ve AGV kasklarin kardes firmasidir ve California SuperBike Okulunun tulumlarini montlarini falan onlar yaparlar. Mesela aldigim Eldiveni herkese oneririm AgvSport GPR Gloves avucici kanguru derisi ve kanguru derisi bir eldiveni bu fiyata bulmak oyle kolay degil.

Ceocem
25 Nisan 2014, 21:36
Revitt kanguru derisinden imal ediliyor.Su gecirme veya boya atma sorunu yaşamadım.Belki yagmurda uzun sure kullanmadigimdandir.Ama ıslanmış deri kokuyor ))

bluewindy
25 Nisan 2014, 21:43
Merhabalar ben İzmir'de oturuyorum. Havalar burda çok sıcak olduğundan yazlık mont alsam kışın kısa mesafeler için sıkıntı yaratır mı
Aklımda olanlar:
http://www.motomaxonlineshop.com/4riders-4-mevsim-ceket-pmu1735

http://www.motomaxonlineshop.com/4riders-toscana-4-mevsim-ceket-pmu2125

bu ceketler hakkında bilginiz var mı ?

santo78
25 Nisan 2014, 21:55
Bulabilirsen Dainese Xantum D-Dry ceket 4 mevsim icin. Linkini verdigin ceket hakkinda bilgim yok.

glock
25 Nisan 2014, 21:55
Kullandığım ürünlerden bazıları,
Arai RX7 GP
(Kışlık) Dainese kumaş mont ve (Yazlık) Spidi mont
Sidi Vortice ve Sidi Streetburner

bluewindy
25 Nisan 2014, 21:59
max.500 tl ye önerebileceğiniz 4 mevsim mont var mı ?

santo78
25 Nisan 2014, 22:16
Alpinestars Cape Town Jacket dukkanda dene ama alma 950 lira fiyat koymuslar sonra git ebaye olcun neyse artik ceket 200 dolar birazda kargoya verirsin 250 dolara falan gelir. 4 mevsimdir.

dionysos06
26 Nisan 2014, 00:10
kisacasi kaskda ve diger ekipmanlarda buyuk markalardan sasma (tabii imkanin varsa) Dainese , Alpinestars , Revit. Kaska da Arai , Shoei , AGV , Shark , HJC (Turkiyede fazla bilmezler ama Amerika da falan cok populerdir.)

benim kullandigim ekipmanlarda cok bilinen bir marka degil Turkiyede. Agvsport Dainese in ve AGV kasklarin kardes firmasidir ve California SuperBike Okulunun tulumlarini montlarini falan onlar yaparlar. Mesela aldigim Eldiveni herkese oneririm AgvSport GPR Gloves avucici kanguru derisi ve kanguru derisi bir eldiveni bu fiyata bulmak oyle kolay degil.

Kesinlikle size katılıyorum. Markalardan şaşmamak lazım. Zaten yan yana koyunca bariz fark var. Keşke ama keşke ya bütçemiz fazla olsa ya da bu sağlam ekipmanlar bütçemize göre düşük olsa... Gerek motosiklet gerekse ekipmanları almak ciddi ciddi fazla zaman alıyor.

maxi97
26 Nisan 2014, 00:23
kask bell m1.

mont için motomax ürünleri gayet güzel. dane, difi... şirinevlerde difinin hanımlar için kahverengi deri montu var ve resmen yakıyor...

4riders 4 mevsimi 2010da denemiştim çuval gibiydi. pantolonu da öyle. ama 206 tlye satılan pantolonunu da fuar zamanı denedim çok iyiydi. fuarda denediğim LBC'den kat kat iyiydi. kışa doğru L beden sipariş edeceğim.

zandonanın 6lı sırtlığını kullanıyorum onu da tavsiye ederim. boyunuza uygun boyuttaki sırtlığı alın. 3-4-5-6-7 lisi de var. düz plastiğin altına bi kat sünger atılmış ucuz bellikler bence işe yaramaz.

eldiven konusu muamma, prohel'in yazlık eldiveni var gayet memnunum. avuç içinde kauçuk var ve yağmuru vizörden çok güzel alıyor. korumaları da güzel.

prohel, prosev, venom gibi markalar pakistan üretimi olsa da fiyat kalite oranı yüksek.

motomax, feyizoğlu, anes motor, motoavm gibi siteleri dolaşın.

Evrenalpar
26 Nisan 2014, 00:46
Yeni başlayan biri olarak ben şunları aldım;

1) nolan n86 full face kask (memnunum)
2) VENOM dynamic 4 mevsim mont. Omuz ve dirsek korumaları iyi. Sırt koruması zayıf olduğu için Knox sırt koruma alıp değiştirdim. Bana göre en şık kısa montlardan. Içlik çıkınca şu sıralar bayağı üşütüyor, bakalım yazın nolacak. Yaz için Bering Aero montu herkes tavsiye ediyor. Deri mont da çok şık duranları var ama sadece baharda giyilebilir kanımca. Çünkü hava sıcaklığı nasıl ise montun içi de aynı oluyor.

3) LBC fermuarlı pantolon. Sürekli işe gidip gelirken kullandığım için fermuarlı tek alternatif. Bir de revit'in var.
http://www.feyizoglu.com/Axis-Yandan-Fermuarli-Pantolon_46814.html#0
http://www.feyizoglu.com/Fermuarli-Motosiklet-Pantolonu_44404.html#0

4) VENOM yazlık eldiven. Memnunum ancak şimdi olsam bilekli uzun model tercih ederdim, hem daha iyi koruması hem de aradan rüzgar almaması açısından.

OokareenoO
26 Nisan 2014, 13:39

Bizim olduğumuz yerde bir iki tane yer var bu tür ürünleri satan motoru aldığımız yerden alıcaz ekipmanları büyük ihtimalle, kısıtlı olacak imkanlarım biraz. Bugün sitelerine girdim shoei kasklar 800 dolar :( shark marka olanlar 500 -600 dolar gibi fiyatları . Gidince bakıp alabilirim ancak ama shark kasklar güvenli midir? Shoei için şuan o kadar ödeme yapmak imkansız :( ayrıca eldivenizi inceledim gercekten kaliteli görünüyor, umarım bulabilirim mağazada . Teşekkürler

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:34 ----------

Revitt kanguru derisinden imal ediliyor.Su gecirme veya boya atma sorunu yaşamadım.Belki yagmurda uzun sure kullanmadigimdandir.Ama ıslanmış deri kokuyor ))

Deri ceketlerde yazın sıcak kışın soğuk oluyormuş:/ doğru mu? Birkaç yerde beli sarması açısından felan deri ceket tavsiye etmişler. buraya kış geliyor ben çabuk üşüsen biriyim bu yüzden tekstil ürünü tercih edicem sanırım.
Koku olayını bilmiyordum , yağmurda risk almamak lazım o halde :)

santo78
26 Nisan 2014, 17:12
Asagidaki linkte sydney civarinda ekipman satan dukkanlarin google mapde yerleri isaretlenmis. Onlara bakabilirsin.

http://www.google.co.th/maps/search/sydney+motorcycle+gear+stores/@-33.7969235,150.9224326,10z/data=!3m1!4b1!4m5!2m4!3m3!1smotorcycle+gear+stores !2sSydney+NSW,+Australia!3s0x6b129838f39a743f:0x30 17d681632a850

Valla keske bizim burada hava soguk olsa bende deri ceketi cok seviyorum. Bence icine isitan termal bir iclik giydinmi sorun olmaz.

OokareenoO
26 Nisan 2014, 18:37
Başka yere gitme imkanım yok ne yazık ki :( internet alışverişini de sevmiyorum. Motoru aldığımız bayiide ürünler vardı , oradaki ürünlerden seçerim artık shoei felan var kaskta kaliteli ürünler satıyorlar sanırım montta ıxon diye bir marka görünüyor! Umarım başka markaları da vardır !!
Satıcı arkadaşın yönlendirmesine göre bütçemize uygun olan birseyler alırız. Sıkıntı olmaz inşallah. Konuyu dağıtmak gibi olmasın bangkok her zaman mı sıcak ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:28 ----------

Bu arada 500 sen fazla görüntülemeye rağmen sadece 5 6 kişi ekipmanları hakkında paylaşım yaptı :( ekipmansız motor kullanmıyoruz , ( evet belki eski başlıklar nedeniyle sıkıldınız, yeni arkadaşlar da hala o mu bumu diye yeni sayfalar açıyor ( tek ürün hakkında) ama ) kullandığınız ürünlerin markasını ve memnuniyetinizi belirtseniz , hepsini bir arada bulsak daha verimli olur diye düşünmüştüm.

Bakıp sayfayı kapattığınız için teşekkür ediyorum arkadaşlar, tam olarak olması gereken forum havası ! ::alkiis::::alkiis::::alkiis::

bluewindy
26 Nisan 2014, 19:04
shark s600 hakkında bilginiz var mı ?

http://www.n11.com/shark-motosiklet-kaski-s600-exit-mat-siyah-beyaz-P22695370

YouSuffer
26 Nisan 2014, 19:17
Shark kasklar saglamdır iyidir nasıl bı bılgı ıstıyorsunuz bılgıler bırcok satış sıtesınde var. Ekipman yazıncada forum aramasına böyle birçok konu var arkadaşlar..

Ceocem
26 Nisan 2014, 19:46
Bu biraz tercih meselesi.Çok guzel tekstil ceketler var.Deri ceket korumasının daha etkili oldugunu unutmamak lazım.Montumun içine sweat shirt giydigimde kışın rahatsıLık hissetmedim.Antalya da yasayınca yazın ne giysek terliyoruz zaten ))Yagmurda yapacak bisey yok.Bazen botumuzun icine bile su giriyor diyen var.

santo78
26 Nisan 2014, 19:52
Burda uc mevsim var. 1. cok sicak yagmursuz 2. tropikal muson yagmurlu ama halen cok sicak 3. burdakilerin soguk iklim dedigi ama sicakligin sadece 3-5 derece dustugu 2 ay suren bir mevsim. Genelde 30-35 derece arasi normalde Bangkok , 3. mevsimdede 25-28 arasina iner. Benim icin cok farketmiyor hepsi sicak ama en sevmedigim muson yagmurlarinin basladigi mevsim her Allahin gunu yagmur ve keske serinleten yagmur olsa yagmur yagarken insan terlermi yaa.

Ixon dedigin marka eger Icon sa iyidir o marka.
Başka yere gitme imkanım yok ne yazık ki :( internet alışverişini de sevmiyorum. Motoru aldığımız bayiide ürünler vardı , oradaki ürünlerden seçerim artık shoei felan var kaskta kaliteli ürünler satıyorlar sanırım montta ıxon diye bir marka görünüyor! Umarım başka markaları da vardır !!
Satıcı arkadaşın yönlendirmesine göre bütçemize uygun olan birseyler alırız. Sıkıntı olmaz inşallah. Konuyu dağıtmak gibi olmasın bangkok her zaman mı sıcak ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:28 ----------

Bu arada 500 sen fazla görüntülemeye rağmen sadece 5 6 kişi ekipmanları hakkında paylaşım yaptı :( ekipmansız motor kullanmıyoruz , ( evet belki eski başlıklar nedeniyle sıkıldınız, yeni arkadaşlar da hala o mu bumu diye yeni sayfalar açıyor ( tek ürün hakkında) ama ) kullandığınız ürünlerin markasını ve memnuniyetinizi belirtseniz , hepsini bir arada bulsak daha verimli olur diye düşünmüştüm.

Bakıp sayfayı kapattığınız için teşekkür ediyorum arkadaşlar, tam olarak olması gereken forum havası ! ::alkiis::::alkiis::::alkiis::

OokareenoO
26 Nisan 2014, 20:14
Yok yok yeniden baktım gene pantalonum ve ceket yalnızca ıxon diye bir marka var ayakkabı da falco diye bir marka birde birkaç tulum var berit !!! Erkekler için çeşitli markalar var. Umarım bayan ürünlerini de satıyorlardır:pr:

babaAkar
26 Nisan 2014, 20:54

Revit sadece kanguru derisinden imal ediyor diye birşey yok..
Revit de diğer markalar gibi hem dana derisinden(agustin derisi) hemde kanguru derisinden mont ve tulum üretiyor..

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:44 ----------

Türkiyede 3 marka meşhurdur.. Sırasıyla Dainese Alpinestars Revit Bunun yanında kalitesi Yüksek ürünler olarak Spidi ve Arlen Ness gibi markaları ilave edebiliriz(ama bu markalar türkiyede popüler değiller..)

Nerde okudunuz bilmiyorum ama su geçirme boya atma gibi sorunlar bu markalarda asla olmaz..

Ayrıca evet dana derisi(agustin derisinden) yapılır.. Dana derisi kanguru derisine göre daha ucuzdur.. Ama dana derisi olan bi montunuzla yada tulumunuzla kaza geçirdiğinizde o monttan yada tulumdan hayır beklemeyin dağılır rengi atar bembeyaz olur..

Ama kanguru derisinden yapılmış bir tulumla yada montla kaza yaptığınızda(kazanın boyutuda önemli tabi) bidaha kullanabilirsiniz hemen dağılmaz rengide atmaz..

Kanguru derisi dana derisinden aşağı yukarı Fiyat olarak 2 kat pahalıdır..

Ve biz motorcular genelde tulumların çok ağır olduğundan şikayet ederiz Ve zamanla bu bizi rahatsız eder..

Bu sorunu ortadan kaldırmak için kanguru derisi tulum yada mont kullanabiliriz...

Çünkü kanguru derisinden imal edilmiş mont yada tulum dana derisine göre çok hafiftir Ve daha sağlamdır..

OokareenoO
14 Haziran 2014, 06:16
Geçenlerde kask eldiven ceket ve botumu almıştım. Kevlar pantalon defalarca baktım ama dizlik kısmı dizimin altında kalıyordu pantalonlarda düz model olduğu için dizlik her yere oynuyordu bu nedenle alamadım.
Tekstil pantalon sipariş vermiştik ( bedeni yoktu) bugün gidip denedim diz korumaları gene dizimin aşağısında kaldı. Adama söyleyincede motora bindiğinde tam dizine oturur o şekilde korur dedi . Geçen hafta en az 5 çeşit pantolonda bu problemi söylemiştik ama çaresi yok demişti!!!
Yarın trafikte sürüş kursum var , normal kotla çıkmak istemedim adamda öyle kullanılır deyince aldım, başka çarem de yoktu açıkcası :(
Herkesin pantolonu bu şekilde mi yoksa adam uğraşıyoruz ne zamandır satalım diye mi öyle dedi????
Uzun boylu arkadaşlarda sorun olduğunu sanmıyorum benim boyum kısa onu biliyoruz. Nasıl çözebiliriz bu sorunu?

Zuzuuw
14 Haziran 2014, 11:06
Geçenlerde kask eldiven ceket ve botumu almıştım. Kevlar pantalon defalarca baktım ama dizlik kısmı dizimin altında kalıyordu pantalonlarda düz model olduğu için dizlik her yere oynuyordu bu nedenle alamadım.
Tekstil pantalon sipariş vermiştik ( bedeni yoktu) bugün gidip denedim diz korumaları gene dizimin aşağısında kaldı. Adama söyleyincede motora bindiğinde tam dizine oturur o şekilde korur dedi . Geçen hafta en az 5 çeşit pantolonda bu problemi söylemiştik ama çaresi yok demişti!!!
Yarın trafikte sürüş kursum var , normal kotla çıkmak istemedim adamda öyle kullanılır deyince aldım, başka çarem de yoktu açıkcası :(
Herkesin pantolonu bu şekilde mi yoksa adam uğraşıyoruz ne zamandır satalım diye mi öyle dedi????
Uzun boylu arkadaşlarda sorun olduğunu sanmıyorum benim boyum kısa onu biliyoruz. Nasıl çözebiliriz bu sorunu?

Ayaktayken dizinin altında kalan koruma oturma pozisyonunda tam yerine gelecektir. Normal zamanlarda da rahat etmek istiyorsan tekstil pantolona tam diz kapağının üzerinden cırt-cırt ile gerdirebileceğin bir yer yaptır terziye. Oralardan kasarak aşağı kaymasını engellersin.

YouSuffer
14 Haziran 2014, 11:29
Ben biraz yukarı çekip kemeriyle sıkmıştım tam dizime gelmişti şimdiki pantolonum (motorda otururken daha gıymedım tekstil pantolon)

OokareenoO
14 Haziran 2014, 17:59
Zuzuuw tam olarak anlamadım aslında iç kısmından cırt cırt mı ekleteyim? Arayı toparlamış gibi görünmez mi ?? Terzi çok zor ama imkanım olursa sorarım ( yarın çok sıkıntı yaşarsam eğer)

Yousuffer kemer derken ? Düz pantalon benimki :/

http://i.hizliresim.com/lY65qB.jpg (http://hizliresim.com/lY65qB)

Resimde Bot biraz dizliği destekliyor alttan az yukarıda normalden , ama dizimin olmadığı yerde diz var :/
Yarın giyicem sıkıntı yaşarsam bi çare bulmak zorundayım . Teşekkürler

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:19 ----------

Bir sorum daha olacak . Motor Bot Yada çizmesiyle vites değiştirmek çok zor:( bir kere denedim ama ayakkabının ucu vitesi yukarı atmak için araya girmiyor! :/ bakmam gerekti ayağıma , çünkü hissetmiyordum. Korumasız gitmek istemiyorum. Yarın trafiğe çıkacağım ilk kez, bayağı da heyecanlıyım. Spor ayakkabı Yada converse le gitmek daha kolay vites değiştirmek açısından. Ne yapmamı önerirsiniz?

Zuzuuw
14 Haziran 2014, 20:49
Zuzuuw tam olarak anlamadım aslında iç kısmından cırt cırt mı ekleteyim? Arayı toparlamış gibi görünmez mi ?? Terzi çok zor ama imkanım olursa sorarım ( yarın çok sıkıntı yaşarsam eğer)

Yousuffer kemer derken ? Düz pantalon benimki :/

http://i.hizliresim.com/lY65qB.jpg (http://hizliresim.com/lY65qB)

Resimde Bot biraz dizliği destekliyor alttan az yukarıda normalden , ama dizimin olmadığı yerde diz var :/
Yarın giyicem sıkıntı yaşarsam bi çare bulmak zorundayım . Teşekkürler

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:19 ----------

Bir sorum daha olacak . Motor Bot Yada çizmesiyle vites değiştirmek çok zor:( bir kere denedim ama ayakkabının ucu vitesi yukarı atmak için araya girmiyor! :/ bakmam gerekti ayağıma , çünkü hissetmiyordum. Korumasız gitmek istemiyorum. Yarın trafiğe çıkacağım ilk kez, bayağı da heyecanlıyım. Spor ayakkabı Yada converse le gitmek daha kolay vites değiştirmek açısından. Ne yapmamı önerirsiniz?

Vites pedalını biraz yukarı kaldırabilirsin, çok zor olmasa gerek.

Pantolona gelince tam diz kapağının oradaki korumanın üzerine cırt-cırt diktireceksin. Korumayı ayarladıktan sonra cırt-cırt ile sıkacaksınki kaymasın, ama içten değil dıştan diktir. Diktirirkende pantolonun içerisinde varsa kışlık astarını çıkartıp diktir. Onuda dikerse terzi bir daha çıkmayabilir :mrgreen:

OokareenoO
15 Haziran 2014, 07:41
Teşekkürler cevabın için. Bugün sorun yaşamadım pantalonda, çizme yukarda tuttuğu için biraz sanırım.
Trafikte ilk günümü atlattım şükür :)