PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : nolucak bu forumun hali

deprogadias
25 Nisan 2014, 06:08
herkese merhabalar demek istiyorum. bu konu belki bazılarınıza saçma gelicek bazılarınız hak vericek bilemiyorum ama içimdekileri dökmek istedim.

ilk üye olduğum zamanlar forum ne kadar güzeldi. daha hareketliydi. gerçekten işe yarıycak yararlı bilgiler paylaşılırdı mantıklı sorular sorulurdu. o zaman aynı konu açılmış olsa bile üyeler üşenmeden bilgilendirmek amaçlı tekrar cevap verirdi. şimdi bakıyorum buradan çıkacak cevabı bildiği halde hiç üşenmeden 600 lükle başlasam mı 1000 likle başlasam mı diye hergün aynı konuyu açanlar, lastik patladı napıyım diyenler... kim bilir daha neler görücez hiç bi fikrim yok. eskisi kadar yararlı konular yok. sabırlı duyarlı üyeler yok. eskisi kadar yardım sever üyeler yok. ben burdan bi çok şey öğrenmiştim. ilk üye olduğumda.

eskisi kadar yardım sever duyarlı üyeler de yok. kendimden örnek veriyim. çok saçma konular bile açmış olsam zamanında mutlaka cevap gelirdi. şimdi bakıyorum yakın zamanda motor alacağım için yorum istiyorum hiç cevap gelmemiş konunun defalarca okunmasına rağmen. o kadar kişiden birinde bilemi yok bu motor? biri bile mi hiç bişey bilmiyo hakkında? ama lastiğim patladı napıyım diye soran adama 600 lük le başlıycam diyen liseliye cevap eksik olmuyo.söylemek istediğim ona yazıyosunuz bana niye yazmıyosunuz değil ama bu bi gerçekki artık burda yardımdan bilgilendirmeden çok insanlarla dalga geçip egosunu tatmin etmek isteyen üyeler dolu. eski üyelerin sayısı git gide azalmakta.

bu yazdıklarımda kimseye karşı kişisel bişeyim kesinlikle yok. kimse alınmasın gücenmesin. o örnek verdiğim iki konu da son zamanlar açıldığı için onları örnek verdim. tekrar söylüyorum kimseyle şahsi bi problemim yok. kimseyi kırmak rencide etmek veya kızdırmak istemem. eğer böyle bişey yaptıysam kusura bakmayın özür dilerim şimdiden. sadece forumun gidişatını beğenmediğim için içimi dökmek istedim. kalın sağlıcakla...

kralaslan_21
25 Nisan 2014, 06:20
Haklılık payın var. Ama o saçmalıklara rağmen aradığın cevabı alıyorsundur bence. Birde o motorsikleti: Hyundai accent era kısmı biraz komik olmuş o yüzden size cevap verenler ciddiyetini bozuyor olabilir. Motorsikletiniz ne ise onu yazın bence...

deprogadias
25 Nisan 2014, 06:22
motorla ilgili gerçekten bilgilendirici açıklayıcı bi cevap malesef ki alamadım. era kısmına gelirsekte motosikletim olmadığı için onu yazdım boş durması moralimi bozuyo da :salut: söylediğinizi dikkate alarak değiştirdim :)

mete_han
25 Nisan 2014, 09:02
Adminin olaya bakış açısıyla alakalı...

bunlara müsaade eden MT kalitesinin düşmesine sebep olan ADMİN in işgüzarlığıdır...belki artık buralarla ilgisini alakasını kesti...belkide gerçekten umrunda değil...Admin Skullhunter bu yerlerde sürünen kalite için birşeyler yapmalıdır...Mod arkadaşlarda konuya asla hakim değiller...hepsi trafik polisi kırmızıda geçen arabaya ceza kesiyor...yahu ceza kesmicen ARAC MEN EDİCEN gerekli gördüğün yerde..bu birikim insiyatif hangisinde var ...sorarım...ADMİN zaten gerekli serbestliği vermiş...kafana göre zaten takılma özgürlüğün var...kullan be kardeş...konu kapat...bu ne saçma konu lan iki satırla konumu olur de kapat kim sana hesap sorcak...nerdeeeeeeeeeeee o vizyon...

Admin MT ye sahip çık...

cool113
25 Nisan 2014, 09:18
çoğumuz okumaya üşendiği için aynı konu defalarca açılıyor. forum üyeleride aynı şeyi papağan gibi tekrarlamaktan bıktı. merak ettiğiniz konu hakkında forum açıldıysa o foruma yazılmalı yeni bir konu açılmamalı.

deprogadias
25 Nisan 2014, 09:28

bunlara müsaade eden MT kalitesinin düşmesine sebep olan ADMİN in işgüzarlığıdır...belki artık buralarla ilgisini alakasını kesti...belkide gerçekten umrunda değil...Admin Skullhunter bu yerlerde sürünen kalite için birşeyler yapmalıdır...Mod arkadaşlarda konuya asla hakim değiller...hepsi trafik polisi kırmızıda geçen arabaya ceza kesiyor...yahu ceza kesmicen ARAC MEN EDİCEN gerekli gördüğün yerde..bu birikim insiyatif hangisinde var ...sorarım...ADMİN zaten gerekli serbestliği vermiş...kafana göre zaten takılma özgürlüğün var...kullan be kardeş...konu kapat...bu ne saçma konu lan iki satırla konumu olur de kapat kim sana hesap sorcak...nerdeeeeeeeeeeee o vizyon...

Admin MT ye sahip çık...

kesinlikle öyle abi. sonuna kadar haklısın

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:25 ----------

çoğumuz okumaya üşendiği için aynı konu defalarca açılıyor. forum üyeleride aynı şeyi papağan gibi tekrarlamaktan bıktı. merak ettiğiniz konu hakkında forum açıldıysa o foruma yazılmalı yeni bir konu açılmamalı.

asla arama yapmadan araştırmadan konu açmam. düşündüğüm motor ile ilgili forum açılmış evet. fakat içindeki bilgileri yeterli görmedim öğrenmek istediklerimi öğrenemedim. genel olarak bakıma gittim şu kadar km deyim şuan yazmış kullanıcılar. bende kullanıcı forumuna merak ettiklerimi yazdım ve cevap alamadım. ondan sonra son çare olarak konuyu açtım. doğru olanı yaptığımı düşünüyorum. konuyu açarken "aman yaaaa boşver kim okuycak o kadar yazıyı yeni konu açıyım zaten yazarlar" mantığına bürünmedim hiç bi zaman.

TAYFUNBORA
25 Nisan 2014, 10:12
Eski den daha kaliteli üyeler vardı ve daha aktiflerdi.Şimdi kalitesiz üye çok ve daha aktifler bu kadar basit.Okuma yazma bilmeyen,edep haya bilmeyen,görgüsü vizyonu olmayan,kötü ve fesat üye çok yapacak birşey yok.Eskiye göre daha az vakit geçiriyorum doğal olarak ilgimi çeken konular az olunca:) Ama vazgeçmek yok tabi ki.

deprogadias
25 Nisan 2014, 10:17
Eski den daha kaliteli üyeler vardı ve daha aktiflerdi.Şimdi kalitesiz üye çok ve daha aktifler bu kadar basit.Okuma yazma bilmeyen,edep haya bilmeyen,görgüsü vizyonu olmayan,kötü ve fesat üye çok yapacak birşey yok.Eskiye göre daha az vakit geçiriyorum doğal olarak ilgimi çeken konular az olunca:) Ama vazgeçmek yok tabi ki.

söylediklerinin hepsine katılıyorum. nerde o eski bayramlar derler ya hep anlamsız gelirdi. ama şimdi nerde eski mt deyince aslında ne kadar anlamlı bi söz olduğunu farkediyorum.

rumelian
25 Nisan 2014, 10:22
Dun bir tanesi lastigim patladi ne yapayim diye konu acmis, digeri daha almadigi 100 luk motorun son hizi nasil artar diye bir konu, motoru nasil acarim diye de ayri bir konu acmis...
Takildigim bor forumda 25 mesajdan sonra konu acabiliyordun. Tabi orada adminler deli gibi devrede oldugu icin mesaj sayisi artsin diye post kasani aninda yolluyorlardi.

KUVVETMİRA
25 Nisan 2014, 10:24
geleneksel "nolacak bu mt'nin hali" konulu sızlanma şenlikleri başlamıştır :)

Lucas
25 Nisan 2014, 11:00

Admin MT ye sahip çık...

Yetkimi kullanarak bu konuyu kilitliyorum o zaman. Sen gördüğünde de siliyorum.!

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:57 ----------

Tayfun açıklamış olan biteni. Herkesin, her üyenin konu açma hakkı var. Kimseyi kısıtlayamam, küfür etmediği, hakaret etmediği sürece. Adam lastiğim patladı diye konu açıyor diye ceza veremem. Bu yetkiyi kullanmamak değil, insani bir yaklaşımdır. Çoluk çocuğumuzu insan gibi yetiştirebilirsek Allah'ın izniyle, bu nesilden umudum yok ama, gelecek nesil bu tür başlık ve konuları görmeyecek diye umuyorum.