PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 23 Mayısta İstanbul Adana seferine niyetliyim

cousinecruis
24 Nisan 2014, 21:32
Arkadaşlar 23 Mayıs'ta iznim başlayacak. Adana'ya kuzenimin yanına gideceğim kısmetse. En kısa rota olarak Ankara Aksaray olarak planladım. Şimdi bu yol bir günde gidilir mi? Bir gün konaklamalıyım? Yol üzerinde nerelerde durabilirim? Daha önce bu rotayı yapmış arkadaşlar bana yardım ederlerse sevinirim.
Not: Yol arkadaşı olmak isteyen olursa bu rota tadından yenmez :mrgreen:

ogzcngdk
24 Nisan 2014, 21:50
hiç 200-300 km lik tecrubeleriniz olmadımı?

eğer olmadıysa zor olucaktır ama olur bence...

cousinecruis
24 Nisan 2014, 21:58
hiç 200-300 km lik tecrubeleriniz olmadımı?

eğer olmadıysa zor olucaktır ama olur bence...

Tek seferde 370 km gittim çok zevkliydi. Ama 1000 km ye yakın yol 12 saat sürebilir :)

tomass
24 Nisan 2014, 22:06
R1150 gs ile bir günde gidilebilir. yaklaşık 1000 km yol,
istanbul'dan gölbaşı'na kadar double paralı otoyol.
gölbaşı'ndan ereğli yol ayrımından sonrasına kadar çift gidiş, çift geliş bölünmüş yol.
Kalan kısım ise yine double paralı otoyol.

sarıderler
24 Nisan 2014, 22:11
Bende mersinliyim ankara konya yolu üzeri gitsen yolun biraz uzayıp ama daha rahat gidiceğini düşünüyorum ben birkere artçı olarak gidip gelmistim herkesten habersiz kız arkadaşımı görmeye ama konyadan geri dönmüştük acil bir telefonla 13 14 saatte gitcegini dusunuyorum dinlene dinlene oralar güzeldir şimdiden hayırlı yolculuklar diliyorum dikkat et

yunusus
24 Nisan 2014, 22:30
Geçen haftasonu hatay-sakarya surusu yaptim.. yollarda bir sikinti yok planladigin rota en olasi rota.. ankara Pozantı arasinda ara ara siddetli ruzgar olabiliyor. Pozantı gecidinden daha once gecmediysen tedbirli girmeni tavsiye ederim dar virajlar var ve kamyonlarin 3 seridide doldurdugu yerler olabiliyor. Ben bahsettigim yolu giderken 9 gelirken 7 saatte gecmistim.
Ankara pozanti arasinda otoyol yok ve aksaray bolgesinde en az 2 tane radar oluyor seyir hizin maksimum 99. Kamyomculari iyi gozlemleyecek olursan radar oldugunda uyariyorlar genelde

takendy
24 Nisan 2014, 22:51
İstanbul Adana arası sabah erken çıkıldığı taktirde oldukça rahat şekilde tamamlanır,
İlk mola Bolu'da sonra da Gölbaşında verilebilir, Gölbaşı yolun tam ortası,
Gölbaşından sonra Aksaray da güzel tesis ve dinlemnek için yerler mevcut, bu mesafe duble yol, bol radar mevcut,
Aksaraydan sonra Ulukışlaya geldinmi Adana sayılır,burdan sonrası da otoban,
mesafe araç ile 6,5 saat de gidiliyor, motorla Ankaradan Adana rahat sürüşle3,5 saat gibi çekiyor,

bufujamal
24 Nisan 2014, 22:52
Haziran başı gibi olsaydı ben size eşlik ederdim. Ama denizli üzerinden geçer burda buluşur beraber yola devam ederdik süperde olurdu. Tamam sınav haftasına denk geliyor bu tarih benim için.

Mesh
25 Nisan 2014, 00:46
gidersın ama radara dıkkat senın peşinde de o gelir :thumright

oktay33
25 Nisan 2014, 01:06
Anadolu giselerine girdikten 7-8 saat sonra Adana'ya varmis olursun.

ceymier
25 Nisan 2014, 01:10
uzun yola motorla gitmek bence mantikli degil ;( istanbul kastamonu gitmek istiyordum adapazarina kadar geldim sorna geri dönmek zorunda kaldim her yerim agriyordu ve tutulmustu...Cbr 125 İle denedim tabi Cc Yüksek olursa Farkli Sonuclar Ortaya Cikabilir ;) Ama Söyle bir durum Var Otobusle Gitme Taraftariyim Motoru bosa yipratmak derim yüksek kilometre yapmak

barisatmacaa
25 Nisan 2014, 01:41
Aksaray'da Kampüs dinlenme tesisleri var çok seviyorum ben orayı öneririm :)

ugurcan88
25 Nisan 2014, 10:29
aynı yolu senin belirttiğin rota üzerinden yapmıştım ben de... tuz gölünde mutlaka bi dur, motoru göle kadar indir :) çok güzel fotoğraflar çekebilirsin... ayrıca saat başı 5 dakika bile olsa mola vermeyi unutma...