PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hırsızlara karşı nasıl bir önlem alınmalı?

cece1
24 Nisan 2014, 17:35
Herkese selam.0 motor almayı düşünüyorum ama malum hırsızlar korkutuyor.Evimin arka bahçesi var vs yani yol kenarına koymayacağım alırsam ama genede sağdan soldan duyduklarımız düşündürüyor.Son günlerde bu motosiklet takip sistemi diye bişey gördüm ama işe yarar mıdır nedir detaylı bilgisi olan varmıdır?Motora nasıl birşey takılıyor ,motora herhangi bi zararı varmıdır?

Sam@
24 Nisan 2014, 17:50
Eğer evimin arka bahçesi olsaydı motorumu sabit bir yere kilitlerdim ve brandayla kapatırdım,bu bana yeterdi AMA bahçemin kapısı varsa !!

copycat
24 Nisan 2014, 18:11
bence onlarla anladıkları dilden mücadele etmek lazım. onlara baskın çıkmak gerek yani. onlar sana gelmeden sen hırsızlığa başla.

şaka bir yana da ben eski evimde kapalı otopark yokken cidden paranoyak olmuştum. gece 3 te eşortmanla sokağa inmeler, kontrol etmeler falan inan huni ile asma kilidi takmaya az kalmıştı.

YouSuffer
24 Nisan 2014, 18:20
Bizim yan komşu yeni taşındı evi satın alıp 1. katta oturuyoruz arka bahçe var ama sadece yandan dolaşıyorsun kapalı biyer değil. Duvara sabit kafes yaptırmış kapıda taktırıp zincirli kilitle kilitlemiş ve branda örtmüş. Bende haziranda motorsikleti almadan yaptırıcam yanına böyle bişey yapabılırsınız.

onr ayaztuna
24 Nisan 2014, 18:26
Bahçene koy en saglam kilidi al sonra dua et dua iyidir

ekspermesut
24 Nisan 2014, 18:26
gps sistemi mantıklı olur bi zararı varmı kar larını düşünürsen zararı gözüne görünmez zararı ne mi aküyü bitiryor 2 gün çalıştırmayim 3.gün akü bitiyor.ekstra olarak çıkıp bakmak istemiyorsan ufak bi alarm tak kedi gelse bile ötüyor bide asma kilit ve kalın zincir

irfan46
24 Nisan 2014, 21:42
benin motoru geçen ay çaldılar asma kilidi bilmemde zincir kullanacaksanız kaliteli olsun gemilerde kullanılan zincir varmış galiba demir makasıyla kesilmeyen ondan kullanın yada motor kilidi benim normal zincirdi demir makasıyla kesip çalmışlar motoru

wasp07
24 Nisan 2014, 22:10
evinin arka bahçesi varsa motosikletine kafes yapabilirsin iyi bir zincir kilidi alıp örneğin master lock gibi onunla bağlayıp branda ile örtersen iyi bir güvenlik sağlamış olursun kanımca

cece1
25 Nisan 2014, 15:47
Bu kafes olayı aşağ yukarı kaça patlar ya ?

TheAzReaL07
25 Nisan 2014, 15:53
Gps sistemi olabilir ama biraz tuzlu en güzeli güzel bir kilit + alarm + güzel bir kafes tavsiyem kolay gelsin :)

Ose
25 Nisan 2014, 15:59
Alarm gps disk kilidi kilit bahane mahallende dolaşacaksın önce mahallende şekilsiz kişilerle tanışacaksın sonra onlarla mesafeli arkadaşlık kuracaksın seni tanıyacaklar sonra motorun üstünde kontak anahtarını bırak gene çalmazlar :D Sonuçta arkadaşımızın motoru derler ve çalınsada onlar senden önce bulurlar :)

volkanmet86
25 Nisan 2014, 16:11
kasko yaptır.

Voodoo Child
25 Nisan 2014, 16:51
valla bu konuda ben de kafa patlattım. çözümlerimi sıralayayım;
benim motorun sele içine aküye zarar vermeyen 9v pil ile çalışan 30 liralık seyyar alarm koydum. sesi çok yüksek olmasa da elde var 1.
ön tekere disk kilidi elde var 2
170 cm parça kırmızı tonaj zinciri(makasla kesilemeyen zincir) yere değmeyecek şekilde arka tekerin ve arka çatalın içinden geçirip Kale dış koşullara karşı zincirle kilitlemek. elde var 3
sonra da eski, bir sürü yamalı ama sağlam ve içi miflonlu brandamı geriyorum elde var 4.

şimdi bu 4 aşamalı güvenlik olmasına rağmen 180 kilo motoru 2-3 kişi kaldırıp kamyonete koyabilirler. e orası da işte motoru nereye park ettiğinle alakalı. :) Tanrım bizi hırsızlardan korusun

ceymier
25 Nisan 2014, 17:07
tanri seni korusun BİZİ ALLAH KORUR ...

cece1
25 Nisan 2014, 17:38
arkadaşlar herkese tavsiyesi için teşekkür ederimde hadi evin arkasında binevi güvenliği sağladıkta bi alışveriş merkezi veya 1-2 saatlik işimizin olduğu bi yere gittiğmi düşünüyorum (fazla paranoya yaptım ama insan parasına kıyamıyo işte) bu dediğiniz büyük kilitleri yanınızdamı taşıyosunuz ? Sadece disk kilidi yeterlimi?

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:34 ----------

kasko yaptır.

kasko sanırım çok pahalı 0 motor için.

Voodoo Child
26 Nisan 2014, 10:34

Allah arapça, Rab ibranice, Hüda farsça, Tanrı türkçe. Allahuekber yani tanrı birdir. Ona nasıl hitab ettiğimizin bir önemi yoktur, önemli olan onun bir olduğunu kabul etmektir. Anladın mı yobaz kardeşim?! O yüzden böyle gereksiz tartışma açacak saçma yorumlarını kendine sakla ve motosiklet ile ilgili diyeceğin bir şey varsa buyur konuş, aydınlat konuyu açan arkadaşı.

konuya dönersek;

ben alışveriş merkezi vb. yerlere gittiğimde disk kilidi takarım ve de sele altı 20-30 tl lik alarmı açarım. motoru en ayak üstü en görünür en kalabalık yere koyarım. üzerine çoluk çocuk binmeye kalktığında alarm çalar. kesinlikle yapılmaması gereken şey: efendim işte "hırsızlardan gizliyorum" ya da "çoluk çocuk kurcalamasın" diye kuytu karanlık ya da uzak yerlere park etmektir. malımız ortada olsun arkadaşlar.

volkanmet86
26 Nisan 2014, 11:54

tanrı kelimesi öpeöz türkçedir. araplar gibi Allah, yahudiler gibi rab diyeceğime tanrı derim daha iyi.

forzaBJK
26 Nisan 2014, 17:10
gerekli malzemeler:

1. Spy 5000m alarm (kablolama şekli çok önemli - ilgili sayfa forumda mevcut)
2. Alarmlı disk kilidi
3. Sağlam zincir ve sağlam kilit ile daha sağlam sabit bir nesneye bağlamak (tüyolar verildi, dar, yere temas etmeksizin ve kilide ulaşmak için motoru hırpalamak gerekecek/uğraşılacak biçimde)
4. alttan bağlamalı Branda
5. Taktiksel uygun park yeri, camdan bakınca sen ve başkaların görebileceği bir yer, gerektiğinde hızlı biçimde aşağıya inebileceğin komunda

oç'ler diyelim geldiler..
1. takip etmediklerini varsayarak, brandanın altında ne var bakacaklar..
bu durumda 10 sn içinde spy alarmı bağıracaktır, motoru hırpaladıysalar alarm disk kilidi bağıracatır.. sonuç topuk..

2. takip ettiler ve ne tür önlem aldığını kısmen biliyorlar..
muhtemelen brandayı kesecekler veya açacaklar, lakin disk kilidini türlü yöntem ile susturmaya çalışacaklar, bu durumda 10 sn içince spy alarm bağıracaktır.. sonuç topuk

3. takip ettiler ve ne tür önlem aldığını iyi biliyorlar..
bu durumda ya hiç bulaşmayacaklar veya en az 3 kişi minibüs/kamyonet ile gelecekler, alarmların bağıracağını göz önüne alacaklar ve işi hızlı bitirmeye çalışacaklar..
- brandayı kestiler/çıkardılar/araladılar zincire ulaşmak için - 4 saniye geçti - alarm tetikte, çalmasına 6 saniye kaldı eğer motoru hırpalamadıysalar
- kesiciyi yerleştirdiler ve abanmaya başladılar - 12 saniye geçti - motor daha önce titreşime maruz kalmadıysa en geç şimdi alarm ötmeye başladı
- zincirin sağlamlığına göre bir dişini kestiler - 28 saniye geçti - alarm bağırmaya devam ediyor
- zincirin ikinci dişide kesildi - 43 saniye geçti - alarm devam!
- motoru kucakladılar - 49 saniye geçti - alarm devam, ek olarak disk kilidi de en gec şimdi bağıracak
- motoru aracın arkasına attılar - 56 saniye geçti - alarmlar bangır bangır..
- arabaya atlayıp kaçıyorlar - 60 saniye geçti - alarmlar devam..

farklı senaryo; çok iyi takip ettiler, motorun ne olduğunu ve elektriği,, tekniği hakkında bilgi sahibiler..
- hızlı biçimde brandayı kestiler, sele kilidini kırıp akü başlığını söktüler ve alarmı devre dışı bıraktılar - 10 saniye - helal olsun derim bu durumda..
- disk kilidini susturdular türlü yöntemlerle
- yavaşca sindire sindire zincirimizi kestiler
- attılar aracın arkasına...

zincirlerin sağlamlığı hakkında bir video..
http://www.youtube.com/watch?v=VC3hFr8p2ck