PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yeni kullanıcıyım motor hakkında hiçbir şey bilmiyorum bu nasıl sorunlara yol açar

aliörnek
24 Nisan 2014, 16:53
Abiler, kardeşler 2 aydır mondial 150 mr vulture kullanıyorum. Şuan biri bana motorun bir malzemesini gösterse tarihi eser sanarım ancak çok ilginç bir şekilde motor kullanışım, direksiyon hakimiyetim, virajlarda ki dengem(biraz daha çalışmam lazım) iyi. Kısacası bu teknik bilgsizlikler motor konusunda bana neler kaybettirir. bir de ben izmirliyim seneye istanbulda okucam benim gibi deneyimsiz birisinin yolları bilmeden orada motor kullanması ne kadar doğrudur. saygılar

YouSuffer
24 Nisan 2014, 16:56
İstanbulda ilçe dışına çıkarsan ölür yada sakat kalırsın düzgün yer yol yok :)

solmyr
24 Nisan 2014, 16:57
yediğin yemeği sindirmek için hangi enzimleri salgılaman gerektiğini bilmek zorunda değilsin. bu bir hobi. teknik kısmıyla uğraşmak istemezsen, düzenli aralıklarla servise gider ne yapılması gerekiyorsa yaptırırsın. teknik seviyorsan ve güzel bir alet çantan varsa, forumu okumaya başla, birkaç ay içinde güzel bilgiler edinirsin.

aliörnek
24 Nisan 2014, 17:00
halkalı aydın üniversitesi arası ölür müyüm birader :)

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:58 ----------

teknik bilgi araştıra araştıra olcak heralde dediğin gibi sağ ol

solmyr
24 Nisan 2014, 17:05
biraz pratikte lazım tabi :) bu arada bu teknik bilgi eksikliği hafiften kazıklanmana sebep olabilir. yani kaybı, bir miktar paradır. servis elemanları teknik konuda cahil birini gördü mü, aylığını ondan çıkarmaya çalışıyor.

aliörnek
24 Nisan 2014, 17:11
O konuda pek sıkıntı olcağını sanmıyorum babam bi benzinliğin 5 ortağından biri motor servis alanıda var aynı zamanda mondial satıyoruz o konuda şanslıyım :) bir de ben motorumla hiç sorun yasamadım o yuzden servise gitmedim sayılır gitmem için illa bir sıkıntısı mı olması lazım ?

shooter1
24 Nisan 2014, 17:15
hocam benim bilgim kendi bisikletimi tamir etmekti uzun zamandır forumu takip ediyorum daha dün kensington motorunun yağını yeniledim balatayı zimparaladim suan frende boşluk var onu bugün veya yarın hallederim tek sıkıntı işi sevmek eğer sevmezsen sana işkence olur

aliörnek
24 Nisan 2014, 17:19
Haklısın gerçekten ama ben o işlerin biraz da yetenekle alakalı olduğunu düşünüyorum dostum

cesmigiryan
24 Nisan 2014, 20:21
o motoru hiç kullanmasan daha iyi al bir honda, yamaha...

deprogadias
24 Nisan 2014, 20:27
halkalı aydın üniversitesi arası ölür müyüm birader :)

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:58 ----------

teknik bilgi araştıra araştıra olcak heralde dediğin gibi sağ ol

halkalıyla aydın çok fazla uzak değil. orada iyice tecrübe edindikten sonra bi sıkıntı yaşamazsın. geldiğinde öğrenirsin zaten yolu sefaköyden direk çıkarsın

aliörnek
04 Mayıs 2014, 23:04
max hız 110 falan bu motorun ve emşn ol diğer mondial motorlardan çok farklı mondialin titreme yapmayan tek motoru diyebiliriz