PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : zincirden ses glyor

facia755
24 Nisan 2014, 01:25
Zincirimden tak tak diye ses geliyo. Dislilere bakiyorum gayet normal. Sesin nerden geldigni anlayamadimm. Ha hide lastigi cevirdigmde zincir esneyip gevsiyor nolmustur ona ?? Yardmci olursanz sevinirim :)

Carbondioxid
24 Nisan 2014, 01:29
A-) Zincir yeteri kadar gergin değil, germek gerek.

B-) Zincir genleşmiş değişimi gerek.

C-) Dişli'lerden biri aşınmış/yamulmuş değişim gerek.

Hasılı kelam, önemli bir konu ihmale gelmez, bulunduğunuz yerde "iyi bir ustaya" göstermeniz gerek.

kroscu14
24 Nisan 2014, 01:30
Kardeş bende aynı durumu yaşadım zinciri geriyorum geriyorum uzuyor zincir sonunda ayar da sonladı kafam attı aldım taktım yeni bi zincir 7.000 km oldu daha tık yok ne ses kaldı ne tıkırtı :) Zinciri yenilemeni tavsiye ederim :)

serkanADH13
24 Nisan 2014, 01:31
A-) Zincir yeteri kadar gergin değil, germek gerek.

B-) Zincir genleşmiş değişimi gerek.

C-) Dişli'lerden biri aşınmış/yamulmuş değişim gerek.

Hasılı kelam, önemli bir konu ihmale gelmez, bulunduğunuz yerde "iyi bir ustaya" göstermeniz gerek.

ilave olarak dişli civataları gevşemiş ise dişli ileri geri oynuyordur ses oradan gelebılır,
yok fren esnasında gellıyor ise ses kampanayı sabitleyen kol gevşemiş olabilir...

cenkito
24 Nisan 2014, 01:37
artı olarak:

kaplin lastiği varsa motorda oda ses yapabilir kalkıslarda

serkanADH13
24 Nisan 2014, 01:45
kaplin lastikleri aşındığı zaman hatta parçalanıp dağıldığı, hiç kalmadığı zaman evet ses yapabilir,

ama o kadarda dağılıncaya kadar hissedilmelidir,,,

cenkito
24 Nisan 2014, 01:47
kaplin lastikleri aşındığı zaman hatta parçalanıp dağıldığı, hiç kalmadığı zaman evet ses yapabilir,

ama o kadarda dağılıncaya kadar hissedilmelidir,,,

eksik yazmısım kaplin lastiği yırtıldıgı zaman ses yapabilir demeliydim :)

facia755
28 Nisan 2014, 17:14
Kardeş bende aynı durumu yaşadım zinciri geriyorum geriyorum uzuyor zincir sonunda ayar da sonladı kafam attı aldım taktım yeni bi zincir 7.000 km oldu daha tık yok ne ses kaldı ne tıkırtı :) Zinciri yenilemeni tavsiye ederim :)

Disli seti ne kadar tutar??