PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Vitesli Motor Hiç Kullanmadım

elektirik
23 Nisan 2014, 18:57
Saygıdeğer Arkadaşlar Ömrü Hayatımda Hiç Vistesli Motor Kullanmadım ama 1 Yıldır 100cc Scooter Kullanıyorum.İlk Motorumun Honda Cbr 250cc SuperSport Olması Benim İçin Sıkıntı Olurmu Sürmek Konusunda Kalkış Konusunda Hiç Vitesli Kullanmayıp Scooter Kullanıpda Sonra Vitesli 250cc Motor Kullanmaya Başlayan Varsa Yardımlarınızı Bekliyorum.

suato21
23 Nisan 2014, 18:59
Ehliyetin var mı ?

elektirik
23 Nisan 2014, 23:52
Ehliyet B+A2 var

babaAkar
23 Nisan 2014, 23:58
1 yıl motor ve trafik tecrübesi bana yeterli gibi geldi..
Direk cbr250r dan başlayanlar var.. Yinede emin olamadım Birşey diyemem Tecrübeli abilerimiz sana en doğru bilgiyi vereceklerdir.

Takipte kal..

suato21
24 Nisan 2014, 00:03
Ehliyet B+A2 var

O zaman,genel sürüş eğitimi veren bir kursa yazıl.Vitesli öyle zannetiğin kadar,zor değil.250 cc öyle,abartılacak kadar güçlü değil.Lakin tecrübe sıfır olması,biraz endişelendiriyor..En güvenli yolu,bir kursa yazılman..

Furkan Tarık
24 Nisan 2014, 00:06
Beyler cbr 250 vites gösteriyormu ?

suato21
24 Nisan 2014, 00:10
Beyler cbr 250 vites gösteriyormu ?

Hayır yok malesef..:)

Furkan Tarık
24 Nisan 2014, 00:12
Honda neden boyle bir sey yapiyor anlayamadım

suato21
24 Nisan 2014, 00:15
Honda neden boyle bir sey yapiyor anlayamadım

Bir çok modelde yok,gerçi o kadar da gerekli değil.Yeni başlayan arkadaşlar için sıkıntı oluyor.Bir kaç günde,alışılır aslında..

Furkan Tarık
24 Nisan 2014, 00:18
Hocam simdi bende baslayayim istiyorum ama karar veremedim siz tecrubelisinizdir siz ne dersiniz bu konuda?

suato21
24 Nisan 2014, 00:21
Hocam simdi bende baslayayim istiyorum ama karar veremedim siz tecrubelisinizdir siz ne dersiniz bu konuda?

Eğitim alacaksanız olur,kendi başınıza binecekseniz olmaz..

Furkan Tarık
24 Nisan 2014, 00:24
Eğitim alacaksanız olur,kendi başınıza binecekseniz olmaz..
Kendi basiniza binecekseniz olaz Derken?

suato21
24 Nisan 2014, 00:26
Kendi basiniza binecekseniz olaz Derken?

Hem kendinize,hemde motosiklete ciddi zarar verirsiniz..Eğitiminizi aldıktan sonra,rahatlıkla kendi motosikletinizi sürersiniz..

Furkan Tarık
24 Nisan 2014, 00:28
Hocam zaten egitimi ben de istiyorum. Simdi yas 17 ehliyeti bu sene alacagim once bilen bir kisiden egitim alsam iyi olur demi

suato21
24 Nisan 2014, 00:31
Hocam zaten egitimi ben de istiyorum. Simdi yas 17 ehliyeti bu sene alacagim once bilen bir kisiden egitim alsam iyi olur demi

Ehliyet başvurusunda bulunduğunda,kursa temel sürüş eğitimi verip vermediklerini de sor.Verdikleri eğitiminde,vitesli motosiklet ile olup olmadığınıda sor.Çoğu scooter ile eğitim veriyorlar..

Furkan Tarık
24 Nisan 2014, 00:33
Sağ olasın hocam bu gidisle cbrye binecegiz demekki

Vulture24
24 Nisan 2014, 00:55
Hiç tecrübesi olmadan direk CBR250 ile başlayanlar kimse ya çok cesurlar yada asfalt hastalığı vardır onlarda. Bi viraja bakar. Neyse, adamların parası var alıyor ama yazık o motora yazık.. :) Ama bu sözlerimin tamamı senin için değil yanlış anlama beni.

suato21
24 Nisan 2014, 00:58
Hiç tecrübesi olmadan direk CBR250 ile başlayanlar kimse ya çok cesurlar yada asfalt hastalığı vardır onlarda. Bi viraja bakar. Neyse, adamların parası var alıyor ama yazık o motora yazık.. :) Ama bu sözlerimin tamamı senin için değil yanlış anlama beni.

Eğitimini aldıktan sonra,sıkıntı olmaz..

Sosyete59
24 Nisan 2014, 01:15
adam tecrübem yok demiyorki 1 yıl scooter kullanmış birazcık eğitimle bence başarır 1 yıl trafik tecrübesi iyi birşey

elektirik
24 Nisan 2014, 13:38
Saygıdeğer arkadaşlarım ne kadar zamanda cbr 250 ye alışırım sizce

D e m i r
24 Nisan 2014, 13:44
Selam, ben bir kaç sene vitessiz motor kullanmışlığım vardı; hemen sonra 250 cc chooper kullandım. Tek sıkıntım o gidonun ağırlığıydı. Vites kombinasyonunu bir haftada halletmiştim

trafik ve motosiklet hâkimiyetiniz varsa vites problemini halledersiniz kanımca; ancak yaşınız itibariyle bir eğitim alırsanız daha da güzel pekişir öğrendikleriniz.

Furkan Tarık
24 Nisan 2014, 16:07
:D iyi güldüm okulda

DoLPHiN2306
24 Nisan 2014, 16:12
Arkadaşlar bende direk CBR 250 R la başladım. Bunla alakalı yazı da yazmıştım. Rahatlıkla başlanılır bu motora. Sadece gaza gelmeyin sorumluluklarınızı bilin yeter ;) yazdığım link aşağıda
http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/129112-yeni-kullanicinin-ilk-gorusleri-cbr-250-r.html

ozwizard
24 Nisan 2014, 16:15
Hiç vitesli motor kullanmayan bir arkadaşın trafik tecrübesi olsa bile eğitim almadan bence SS i geçtim naked bile kullanmamasını tavsiye ederim. Vites, debriyaj, motor freni gibi kavramları öğrenmeden, yokuşda duruş kalkış eğitimi almadan, sağ ayak freni kullanmadan trafik tecrübesi olması bile bence yeterli değil. Zaten eğitim alacağını da söylüyorsun. Hocanla birlikte ne tip motorla başarılı olup rahat kullanabileceğine kararverip en azından kendi sorumluluklarını yerine getirmiş olursun.

Kazasız sürüşler.

kotucocuk13
24 Nisan 2014, 16:32
Ehliyet başvurusunda bulunduğunda,kursa temel sürüş eğitimi verip vermediklerini de sor.Verdikleri eğitiminde,vitesli motosiklet ile olup olmadığınıda sor.Çoğu scooter ile eğitim veriyorlar..

artık scooter veya cub la denge egitimi verip sonrasında vitesli egitimi veriyorlar yönetmeliği değiştirdiler.

Furkan Tarık
24 Nisan 2014, 16:36
Ya cbr de 12 bin tl benim param 8 bin tl . bumoto calibre saniyorum benim icin uygun

suato21
24 Nisan 2014, 17:27
artık scooter veya cub la denge egitimi verip sonrasında vitesli egitimi veriyorlar yönetmeliği değiştirdiler.

İyi olmuş değiştiği..

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:25 ----------

Ya cbr de 12 bin tl benim param 8 bin tl . bumoto calibre saniyorum benim icin uygun

Cbr 8 bin TL'idi ama Honda'nın fiyat politikası işte.Temiz bir ikinci el'de alabilirsin,o paraya..

Furkan Tarık
24 Nisan 2014, 17:37
Hocam çorumda doğru düzgün racing yok baska sehirden getirecek kadar profesyonel oldugumu dusunmuyorum maalesef

ramcixx
24 Nisan 2014, 17:58
Saygıdeğer arkadaşlarım ne kadar zamanda cbr 250 ye alışırım sizce

Uzun süredir bir CBR 250R kullanıcısı olarak. 9 bin veya 11 arası bir para verip CBR 250R alırsan... Sevgili kardeşim;
1- Şanzumanı dağıtırsın.
2- Grenejlar sport motorların en çok zarar gören kısmı yatırırsa sağ grenaj 125 iki taraf 250 TL.
3- Şehir içi trafiğinde debriyaj-gaz-fren-ayak freni kombinasyonunu gerekli şekilde kullanamazsan 26 bg bir motor ile ya önde ki araca arkadan girersin yada i-stop edersin.
4- Uzun mesafeli bir çevre yolunda dengeli hızlanmazsan veya viraj dönüşlerinde 4 den 3 e atarsan arka hafif olduğu için lastik atar ve motor seni üstünden atar.
5- Diğer emsallerine göre CBR 250R'ın gaz tepkisi çok iyi ve dokunduğun an cevabını alırsın. Seninde huyunu ve suyunu iyi öğrenip motoruna hakim olman gerekir.

Bu söylediklerim sadece hiç vitesli motor kullanmayan sen için bazı riskler. CBR 250R yi alıpda "bu motor şehir içinde çok hızlı deyip satan arkadaşlarımız oldu (acemi yeni başlayanlar).

Vitesli motor için CBR ın 125 olanını tavsiye ederim büyük paralar bağlayıp da 250 lik motora yazık etme.

elektirik
26 Nisan 2014, 12:34
Uzun süredir bir CBR 250R kullanıcısı olarak. 9 bin veya 11 arası bir para verip CBR 250R alırsan... Sevgili kardeşim;
1- Şanzumanı dağıtırsın.
2- Grenejlar sport motorların en çok zarar gören kısmı yatırırsa sağ grenaj 125 iki taraf 250 TL.
3- Şehir içi trafiğinde debriyaj-gaz-fren-ayak freni kombinasyonunu gerekli şekilde kullanamazsan 26 bg bir motor ile ya önde ki araca arkadan girersin yada i-stop edersin.
4- Uzun mesafeli bir çevre yolunda dengeli hızlanmazsan veya viraj dönüşlerinde 4 den 3 e atarsan arka hafif olduğu için lastik atar ve motor seni üstünden atar.
5- Diğer emsallerine göre CBR 250R'ın gaz tepkisi çok iyi ve dokunduğun an cevabını alırsın. Seninde huyunu ve suyunu iyi öğrenip motoruna hakim olman gerekir.

Bu söylediklerim sadece hiç vitesli motor kullanmayan sen için bazı riskler. CBR 250R yi alıpda "bu motor şehir içinde çok hızlı deyip satan arkadaşlarımız oldu (acemi yeni başlayanlar).

Vitesli motor için CBR ın 125 olanını tavsiye ederim büyük paralar bağlayıp da 250 lik motora yazık etme.

Teşekkür ederim Kardeşim Bilgin İçin