PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motorumu Kimseye Vermeyeceğim...

lickup
23 Nisan 2014, 18:08
İsteyen yakın arkadaşlarıma verirdim önceden ama artık yok. Bugün motoru temizlerken depodaki göçüğü farkettim. Avuç içinden biraz daha küçük bişey çokta derin değil. Ama bu önemli değil önemli olan bunu yapılıp benden saklanması. Ben senden parasını isteyecek değilim kardeşim niye saklıyorsun şuraya çarptım, düşürdüm diye söyle adam gibi bende canın sağolsun senin diyeyim. Ama afedersiniz bi b. yiyip bunun saklanması çok canımı sıktı.

suato21
23 Nisan 2014, 18:20
Motosiklet verilmediği zaman,hemen de tepki hazır.Vayyy arkadaş,ne kıymetli motorun varmış.Peki öyle olsun bakalım.Gibisinden daha bir çok tripler,laflar gelir hemen..En sinir olduğum durum ise,hayatında ilk defa.Motosikletin selesine oturmuştur ve hemen yaa abi anahtarı versene bir süreyim diyenler..Anlatmak istersen ama nedense bir türlü anlamak istemezler..Sen sürüyosun ya ben niye süremicem..Tamam bilmiyoruz,öğreneceğiz işte..Oracıkta ümüğünü sıkmak istiyorum işte..:))

mekan67
23 Nisan 2014, 18:30
bende verdi dikkat et dedım..ohoo ben amcamın 250lık tıgerını kullanıyom bunumu kullanamıycam dedi..ve gazı verdi debrıyajı bıraktı motor bi şahlandı.allahtan düşürmedi..dedin in bilader bu senın harcın değil...

Mertcan39
23 Nisan 2014, 18:42
bi ara yakın arkadaşım vardı arkamda geziyordu motor kullanmamış ama bana yalan attı motor kullanıyom die ama scooter kullanıyorum dedi verdim motoru bi kere ufak bi viraj içinde düşürdü bizi birşey olmadı pek sonra köye gidelim dedim köyde 100 mt kadar bi yere kadar gidebilirmiyim sende arkama geel dedi yer bayır aşşa al dedim ççalıştırdı verdi gaz 5 bin devir kadar dabrajı saldı heyecan yaptı ön frene asıldı o zmnlar motorum yeni duyduğum ve gördüğüm şey ön fren kazıtarak ses yapması ve motorun 5 mt sürüklenmesi :)

Motorcu Abi
23 Nisan 2014, 18:44
yıllardır tanıdığım eleman geldi yanıma ''hacı bende motor alıcam bi süreyimmi seninkini nasıl bişey öğreneyim'' dedi. Yok olmaz 600 ile başlanmaz takla atarsın dedim yanlış anlamış 1 hafta yanıma uğramadı. Hani gönlü olsun diye verdim motoru boş bir yerde gazı verdiği gibi tekere gelip yatırdı motoru. Orada yemin ettim motora binmeyi bilmeyenlere vermicem diye.

merr
23 Nisan 2014, 18:51
Merr kriterlerini yerine getiren tüm arkadaşlarıma motorumu veririm:

1.Ehliyet
2.Full koruma
3.Bisiklet sürme becerisi
4.Bi yerlere patladığında tamir ettirecek yada yenisini alacak kadar mal varlığı :)

suato21
23 Nisan 2014, 18:55
Merr kriterlerini yerine getiren tüm arkadaşlarıma motorumu veririm:

1.Ehliyet
2.Full koruma
3.Bisiklet sürme becerisi
4.Bi yerlere patladığında tamir ettirecek yada yenisini alacak kadar mal varlığı :)

Ben takıntılıyım abi,bana ya sıfır alacak ki.Gene içimden,ya benim motor sanki bundan daha iyiydi derim..:)Motosikletimi pert etsem,canım sağolsun derim.Yanlız birinin elinde,bir çızık olmuşsa.Gözümde 5 para etmez artık,hevesim kırılıyor.

imza
23 Nisan 2014, 19:02
En yakın arkadaşım dahil ne motorumu veririm ne de alırım. buna gücenen ya da tavır koyan arkadaş değildir zaten.

barrow
23 Nisan 2014, 19:15
geçen gün arkadaşım verdi yine tanıdığı bir arkadaşına motoru şehir içinde kaza yaptı motorda 5 milyar masraf birde yoldan geçen kız a çarptı sen düşün artık gerisini

babaAkar
23 Nisan 2014, 20:10
Motosiklet verilmediği zaman,hemen de tepki hazır.Vayyy arkadaş,ne kıymetli motorun varmış.Peki öyle olsun bakalım.Gibisinden daha bir çok tripler,laflar gelir hemen..En sinir olduğum durum ise,hayatında ilk defa.Motosikletin selesine oturmuştur ve hemen yaa abi anahtarı versene bir süreyim diyenler..Anlatmak istersen ama nedense bir türlü anlamak istemezler..Sen sürüyosun ya ben niye süremicem..Tamam bilmiyoruz,öğreneceğiz işte..Oracıkta ümüğünü sıkmak istiyorum işte..:))

Sesli güldüm abi klavyene sağlık :thumleft:

memer
23 Nisan 2014, 22:20
beyler bizim atalar boş konuşmaz, ne demiş? biz torunlarına; at, avrat ve silah kimseye emanet verilmez. O değersiz motor için; sizden emanet alamadı diye gönül koyacak ise kişi, zaten ondan ne dost olur nede arkadaş.

dionysos06
23 Nisan 2014, 22:33
İsteyen yakın arkadaşlarıma verirdim önceden ama artık yok. Bugün motoru temizlerken depodaki göçüğü farkettim. Avuç içinden biraz daha küçük bişey çokta derin değil. Ama bu önemli değil önemli olan bunu yapılıp benden saklanması. Ben senden parasını isteyecek değilim kardeşim niye saklıyorsun şuraya çarptım, düşürdüm diye söyle adam gibi bende canın sağolsun senin diyeyim. Ama afedersiniz bi b. yiyip bunun saklanması çok canımı sıktı.

Benimde öyle bir huyum var. Ne kimsenin aracını alır kullanırım. Ne de aracımı kimseye veririm. Verip kötü olacağıma vermeyip kötü olurum...

yasinim
23 Nisan 2014, 22:38
ben de çok duydum o lafları ama en son yemin ettim bi daha vermemeye sadece ustaya veriyorum bundan önceki motorumu verdim calibreydi 2 milyar masraf açtı başıma hadi parasını geçtim geçen sene 2 ay bekledim parçaların gelmesini zaten ankarada yaz 3 ay o yüzden vermiyorum artık kimseye.

DKN
23 Nisan 2014, 22:48
ne var çocuk hayatında motora binmemiş. binsinde bi teker yapsın ne var sanki :P

ukiran35
23 Nisan 2014, 22:51
Arkadaşlar kanunen sigortacılarda uyanmış bu işlerde sahip haricinde başkasına araç vermek tamamen risk artık. Araç kimin üstüneyse ve kimin adına sigortalı ise o kullanmalı. Kaza durumunda bu konu başınıza sorun açabilir vermeyin araçlarınızı kimseye darılan darılsın.

OFG
23 Nisan 2014, 22:59
Valla artık bende vermiyorum. Ben motorda gaz açmıyorum, bi verdim redline falan içim gitti :/

mezit
23 Nisan 2014, 23:10
pek sanmıyorum senden saklıcaklarını farkında olmadan olan bi durum söz konusu olabilir

banro
24 Nisan 2014, 00:08
Motor emanet verilmez. NOKTA

agrasiwe
24 Nisan 2014, 00:20
bilenede verilmez motor, çocuk oyuncağı değil bu, bisiklette değil, düşürdün, ayna sinyal karenaj kırıldı, vercen mi 500 lira ? yoo neyse veririz dicen, ben canın sağolsun dicem o para bana giricek, ben napcam sonra, ne zaman yaptırcam onu ? bırakın bu işleri kusura bakmayın kimsenin motorunu kullanmamaya çalışırım kimseyede vermemeye ! 4 teker deil bu, ister kırıl ister yarıl.

gugukk
24 Nisan 2014, 00:22
motoru isteyenlere sinir oluyorum sen karını emanet veriyormusunki benden motorumu istiyorsun. Motor kim olursa olsun emanet verilmez

suato21
24 Nisan 2014, 00:28
motoru isteyenlere sinir oluyorum sen karını emanet veriyormusunki benden motorumu istiyorsun. Motor kim olursa olsun emanet verilmez

Çok ağır bir laf,değil mi sizce ?

babaAkar
24 Nisan 2014, 00:32

Karı değilde sevgili desek daha hoş ve daha kibar olur. :cat: