PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bir hayrina bana lastik versin

Sayfa : [1] 2

jedilight
23 Nisan 2014, 01:47
Beyler bu aralar butcem cok cok diplerde, ama yinede mecburen motora binip okula falan gidiyorum, ancak onun benzinine falan para ayiriyorum. Binlik niye aldin paran yoksa demeyin, aldik iste, onun borcu yuzunden zorlaniyorum gerci bu aralar.

Sorunum su ki, motorun lastiginin celik telleri cikti artik, alet seridin icinde bi saga bi sola geziyo, bayir asagi butun yolu kaya kaya iniyorum ama gidip 700 liraya michelin lastik alabilecek durumum da yok. Elinde 190 / 17 ebatlarinda lastik olan varsa, sertlesmis, eskimis hic onemi yok, hayrina bana verirseniz cok cok cok memnun olurum :D

Yada bi kac hafta icinde lastik degistiricem eskileri verebilirim diyeninkine de kabulumdur.

serkanADH13
23 Nisan 2014, 01:52
geçen gün birinden çıkartmıtım ben 180 70 17 ,

tellerine kadar değil belki ama en azından 2..3 ay sıkıştırmaan kaydırmadan kullanılabilir sanırım,
yarın sabah bakar bilgi veririm,,,

fakat geip alman gerekebilir..

solmyr
23 Nisan 2014, 02:28
buralar hep değerlenir.

kpnk50
23 Nisan 2014, 02:30
bende aynı sıkıntıdan muzdaribim 110/90-17 lastik ya da yakın lastik arıyorum

serkanADH13
23 Nisan 2014, 02:35

TAM EBADI HATIRLAMIYRUM AMA sanada 40 liradan verebilirim,
ŞAMRELLİ LASTİK ama,
sıfır ayarında sorunsuz sıkıntısız,
40 liraya saydım yeni lastiği takarken,
50 km motordan söküldü,,,

Nomad_41
23 Nisan 2014, 02:36
http://www.youtube.com/watch?v=wi37kiLjx0Y

redlion999
23 Nisan 2014, 02:40

Biliyorum hocam senin derdini.. Bende bulamadım doğru dürüst birşey en son 230 liraya pirelli minicross aldım..

__redandblac
23 Nisan 2014, 10:22
çıkma pist lastikleri satıyorlarmış uygun fiyata. düzgün buluna biliyormuş galba 200 300 e bir araştırın isterseniz

mekan67
23 Nisan 2014, 10:47
hazır böle bi yer acılmış...banada 110*90*18 yada 110*80*18 lastık lazımdı üyedaşlar :) saygılay sevgiler selamlar

mtasdel60
23 Nisan 2014, 10:59
çıkma pist lastikleri satıyorlarmış uygun fiyata. düzgün buluna biliyormuş galba 200 300 e bir araştırın isterseniz
Çıkma Pist lastiği ile zarar edersiniz, 200 300 lira 1 ayda çöp olur

furkanesen
23 Nisan 2014, 12:23
banada ybr 125 lazım yıl km önemli değil

YouSuffer
23 Nisan 2014, 13:12
beyler hayrına varsa böyle 2005 2006 eskı kasa cbr 125 dağılan felan gitsin yeter 20 ilede gezerim verebilir ford araba aldım borcu yuzunden motora para kalmadı bıde benzın var tabi motosiklet gıtsın yeter hiç önemi yok yılın please.

yiqit
23 Nisan 2014, 13:19
Borcunu ödemekte zorlanıyorsan motosikletini satabilirsin kardeş. Sanal dilenciliğin lüzmu yok.

JafJaf
23 Nisan 2014, 13:33
Borcunu ödemekte zorlanıyorsan motosikletini satabilirsin kardeş. Sanal dilenciliğin lüzmu yok.

bu yazıdan sonra bu denilebilir diye düşünüyorum. üslup biraz sert, ama konu ofsayt.

konuyu açan arkadaşa diyecek bir şeyim, iyi veya kötü niyetlidir ilgilendirmiyor.
125cc motorumun lastik sorunu var keşke biraz daha bilgi olsaydı da ilk ekipmanları alıp, 2. el 100cc ile başlasaydım.

mekan67
23 Nisan 2014, 14:11

işte bu olmadı...

hani bi söz vardır; birinin degersizi bi başkasının degerlisidir diye.

arkadaş motorsiklet tutkunu,onsuz yapamıyor.ama hayat işte herkesın herzaman cebınde parası olmayabılıyor.bunu böyle hor görmenın bı anlamı yok.yardımın olmayacaksada eleştiri yapmanada gerek yoktu bence.

Osırıs
23 Nisan 2014, 14:17

Motor işi heves işi,adam heves edip almış sıkıntıya düşmüş gerisi teferruat bence.

jackonbir
23 Nisan 2014, 14:23
bende kask mont eldiven dizlik hepsi sadece motorum yok şuan. hayrına 50 cc 100 cc 500 cc 250 cc farketmez elinizde fazla varsa kabul edebilirim
motor aldığımda tekrar iade ederim:bounce:

ceyceypad
23 Nisan 2014, 14:37
buralar hep değerlenir.

banada ybr 125 lazım yıl km önemli değil

hangi ildesin elimde 1000 de kullanılmış var kargoyu öğren anlaşırız

solmyr
23 Nisan 2014, 15:17
buralar hep değerlenir.

ben demiştim, konu tuttu. :)
120-70-15 var mı? paralı parasız. fotoğraf varsa iyi olur :)
chopper motosiklete takıcam, alçak sele denemesi için, o yüzden durumu pek önemli değil.

130-70-15 de olur.
130-90-15 den daha küçük olsunda

yiqit
23 Nisan 2014, 15:39
Ayranı yok içmeye taht-ı revanla gider s*çmaya derler bizim buralarda. Motosikleti satıp daha uygun bir motosiklet alabilir. Okula gidip gelmekse tek derdi küçük cc bi scooter'da gayet işini görür. Hem üstüne para kalır. Hemde yakıttan tasarruf eder.Mantıklı olalım...

suato21
23 Nisan 2014, 19:03
Bir çok arkadaşımız,ne yazık ki.Kendi ihtiyaç ve zevkine göre değilde.Millete ooo motora bak,dedirtecek seçimler yaparlar..

valadeut
23 Nisan 2014, 19:35
Bir çok arkadaşımız,ne yazık ki.Kendi ihtiyaç ve zevkine göre değilde.Millete ooo motora bak,dedirtecek seçimler yaparlar..

+1 kesinlikle katılıyorum

umuttuna
23 Nisan 2014, 19:50
Hocam istegin bir anlamda makul sayilir yani burasi forum ortami arkadasiz kardesiz hobidasiz amma velakin lastiklerini degistiremedigin motorun bakimlarini nasil yapiyorsun bu 1.daha 22 yasindasin neden 1000 lik motora biniyosun ne acelen vardi arkadasim bu 2.okula gidip gelmek icin belkide arabadan fazla yakacak motoru niye alirsin bu 3.genclik insana cok yanlislar yaptiriyor umarim kazasiz belasiz atlatirsin bu yillari.tum bunlara ragmen yardimlasmak guzeldir elinde olan bir arkadas eminim seni kirmayacaktir.ama sen sen ol dediklerimizi bir dusun sert cevap yazan arkadaslar bile emin ol senin iyiligin icin diyorlar kimseye kizma gucenme.

Motorcu Abi
23 Nisan 2014, 21:52
Kardeşim durumunu bilmiyormuydun alırken? Bu motor emin ol başka sorunlarda çıkaracak o zaman ne yapacaksın?
Bana kalırsa motoru sat, 250cc hyosunguna geri dön. Artan parayla lastiklerini alırsın :cat:

jedilight
23 Nisan 2014, 22:18
Bu forum camiasindaki bazi arkadaslar ust perdeden karsi tarafin secimlerini her zaman yanlis gorecek sekilde konusuyolar nedense, burada kardesce ve paylasimci bir topluluk olmamiz gerekir. Cogunuzun yasi benden buyuk, saygi gosteririm, ama halden anlamak da bir olgunluktur.

Sanal dilencilik gibi bir amacim yok, yardimci olan bir arkadas cikar, cope gidecek sey de benim isime yaramis olur diye dusundum. Ama demekki hata etmisim. Iki aya 2000tl borcum var onu kapaticam, sonra rahatim. Bu demek olmuyo ki o iki ay icin motorumu satayim, 250lik motorumu caldilar ben de artik makineye geceyim hevesimi alinca satarim diye cc buyuttum, gayet de memnunum tercihimden, tam aradigim seymis binlik. Sadece okula giderken surucem uzun yola cikmiycam, hic bir seyine param yetmiyo bana bagisda bulunun falan da demedim ki, hesabimi kitabimi yaptim ben de kendime gore. 5-6 aya 10.000km yapan bir insan olarak icmeye ayranimin olmadigini, o parayi da motora yatirdigimi sizlere gururla soylerim :D

Yardimci olmaya calisan abilerime tesekkur ederim sayenizde bu forumlara girerken zevk aliyorum, ve ustalardan cok sizden okuduklarima guveniyorum, ama bu konuda da cevabimi aldim, kendi yaginda kavrulacak demekki insan. Garip seydir ya, bi kovmadiklari kaldi pis fakir diye :D tabi burjuva arkadaslarimiz bilmez o yavas yavas motor buyutme heyecanini, hevesle para biriktirme hissini. Neyse gun gelir onlar da empati kurmayi ogrenirler, her insan farkli zamanda piser, bazilarinin hazimsizliklarina vermek gerek saldirgan tavirlari.

Tİme_shİft42
23 Nisan 2014, 22:21
Düşük ccden yüksek cc ye doğru koleksiyon yapmışsın şimdide parasız geziyorsun :d bu günler geçer bi şekilde ama motorlar gene sana kalır :d

kral8181
23 Nisan 2014, 22:38
Bence kımsenın hayatı kımseyı ılgelendırmez sacma sacma yazılar yazmayalım arkadas sadece fazla artık lastık varsa rıca etmıs olanda verebılır ama sende 1000lık motor var sat lastık al demek sacmalık herkezın zevkı kendıne bence

metinkilic
23 Nisan 2014, 23:29
Kimsenin kimseyi yargılamaya, hor görmeye, alay etmeye hakkı yoktur. Arkadaş gayet masum bir şekilde bir istekte bulunmuş. Adamı infaz etmeye gerek yok. Hepimiz zaman zaman sıkıntılı dönemlerden geçtik, bundan sonra da geçmeyeceğimizin hiç bir garantisi yok. 10 gün önce lastik değiştirdim. Çıkan lastikler aslında daha yeni gibiydi, değiştirdiğim yer; bunları ihtiyacı olan bir arkadaşa verebilirmiyiz diye sorunca, hiç tereddüt etmeden çok memnun olurum diye cevap verdim. Benim yanımda telefonla aradı. O arkadaş çok sevinmişti ve buna şahit oldum. Bunda ne kötülük var, o arkadaşın ihtiyacını bir şekilde hallettik. İnan bana etrafımda araştıracağım, o lastik ölçülerine uygun lastik bulursam seninle irtibata geçeceğim ve kargo parasını da ben ödeyeceğim.
Hani motorcu motorcunun kardeşiydi, hani iyilik, hoşgörü, yardımseverlik. Bazen çok agresif arkadaşlar yüzünden bu forumdan soğumaya başladım inanın. Herkesi aşağılamalar, ukalalık yapmalar, kendini büyük görmeler, alaycı tavırlar. Güzel kardeşlerim buraları sizin kişisel egolarınızı tatmin edecek ortamlar değil. Ya gerçek hayatta hep eziliyorsunuz, hıncını buralarda çıkartmaya çalışıyorsunuz, yada ciddi psikolojik desteğe ihtiyacınız var. Beğenen beğendiği cümleyi alır, beğenilmeyen cümleler bana kalır. Herkese kazasız belasız sürüşler diliyorum.

suato21
23 Nisan 2014, 23:35
Bu forum camiasindaki bazi arkadaslar ust perdeden karsi tarafin secimlerini her zaman yanlis gorecek sekilde konusuyolar nedense, burada kardesce ve paylasimci bir topluluk olmamiz gerekir. Cogunuzun yasi benden buyuk, saygi gosteririm, ama halden anlamak da bir olgunluktur.

Sanal dilencilik gibi bir amacim yok, yardimci olan bir arkadas cikar, cope gidecek sey de benim isime yaramis olur diye dusundum. Ama demekki hata etmisim. Iki aya 2000tl borcum var onu kapaticam, sonra rahatim. Bu demek olmuyo ki o iki ay icin motorumu satayim, 250lik motorumu caldilar ben de artik makineye geceyim hevesimi alinca satarim diye cc buyuttum, gayet de memnunum tercihimden, tam aradigim seymis binlik. Sadece okula giderken surucem uzun yola cikmiycam, hic bir seyine param yetmiyo bana bagisda bulunun falan da demedim ki, hesabimi kitabimi yaptim ben de kendime gore. 5-6 aya 10.000km yapan bir insan olarak icmeye ayranimin olmadigini, o parayi da motora yatirdigimi sizlere gururla soylerim :D

Yardimci olmaya calisan abilerime tesekkur ederim sayenizde bu forumlara girerken zevk aliyorum, ve ustalardan cok sizden okuduklarima guveniyorum, ama bu konuda da cevabimi aldim, kendi yaginda kavrulacak demekki insan. Garip seydir ya, bi kovmadiklari kaldi pis fakir diye :D tabi burjuva arkadaslarimiz bilmez o yavas yavas motor buyutme heyecanini, hevesle para biriktirme hissini. Neyse gun gelir onlar da empati kurmayi ogrenirler, her insan farkli zamanda piser, bazilarinin hazimsizliklarina vermek gerek saldirgan tavirlari.

Kendi adıma açıklamamı yapayım,ben yorumumu genel yaptım.Direk sizi hedef almadım,dediğimi sizde yaptıysanız lafım sizede o zaman.Elimde istediğiniz lastik olsaydı,hiç düşünmeden.Adres bilgilerinizi alıp,gönderecek kadar cömertim de çok şükür.Bende hem öğrenci olup hemde motosiklete bindim yıllarca.Yeri geldi,motosikletime koyacak,benzin param olmazdı.Motosikletime bol bol binmek için,aylarca sadece makarnaya talim ettiğimde olmuştur..13 yıldır motosiklete biniyorum,elimden 34 tane motosiklet geçti.Bunların hepsini kendim aldım,hem okudum hem çalıştım.
Dediğiniz tarif bana uymuyor yani,bahsettiğiniz davranışlarıda size sergilemedim.Bir çok insan,günümüzde kendi ihtiyaçlarından çok,etrfındaki insanların ne diyeceğini düşünüyor..Kendi bütçesine ve tecrübesine göre değilde,arkadaş ortamının vayy diyecekleri motosikletleri tercih ederler.Kendi tercihleri yanlışta olsa,Kendi kararları tabi.Kimseyi küçümsediğim yada ayıpladığım yok.:)Burjuvayla tek alakam o don'dan giymem.Kazasız sürüşler dilerim..:)

babaAkar
23 Nisan 2014, 23:35
ya bu @yiqit Kardeşin sorunları var heralde geçen benim açtığım konuyada çok sert dalmıştı..

Ayıp kardeşim ayıp yeri geliyo 1 litre benzin alamıyorum motora binemiyoruz konuyu açan arkadaşa dilenci falan demişsiniz Gerçekten mt ye yakışmıyo..!

BerKToprak
23 Nisan 2014, 23:38
banada bi tane 90 - 60 - 90 :)

mete_han
23 Nisan 2014, 23:52
kardeşim motorun nedir...İzmirden bi abimiz bakacak duruma ...motoru nedir diye soruyor...

bu arada ateş düştüğü yeri yakar...Allah bu klavye başında atan tutan ders veren arkadaşlara devranı bi döndürür felekleri şaşar...o yüzden ne oldum demeyecen ne olacağım diyeceksin...adam sizden para pul istemiyor...çoğunuzun evinde bi yerlerde depolarda kullanmadığınız o kadar ıvır zıvırlar var ki ihtiyac sahipleriyle paylaşabileceğiniz...ama yok akıl verme...hesap sorma...ukalalık...gırla...biraz mütevazı olun...en azından gölge etmeyin...

Allah kimseyi kimseye muhtac etmesin hep derim...bir elin verdiğinide öteki el görmesin...ama bu klavye başında ahkam kesenler herhalde yüzyıllarca varolacak...

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:41 ----------

seni severim...ama bu yazdığını gerçekten yakıştıramadım...hatta bunu senin yazdığına inanmak bile istemedim...bir motorcu kardeşine zulüm ediyorsun bence...

babaAkar
23 Nisan 2014, 23:53
@yiqit inşallah ban yersin Amin :queen:

OFG
24 Nisan 2014, 00:00
Bu nasıl bir forum kültürüdür ? Motor süren birçok kişide bu ego mevcutmudur ? Bir fotoğraf forumu takip ediyorum . Ne aşağılayıcı nede hakaret edici yorum olmuyor.Burdaysa her başlık altında kesinlikle böyle yorumlar görüyorum. İnsanlar bu ekipmana ihtiyacım kalmadı , gerçekten ihtiyacı olana verebilirim diye konu açıyor diğer takip ettiğim forumda. Burdaysa bir ricanın altına yapılan yorumlara bakın.

''Motorlarınızla yol almak yerine bence ilk önce egolarınıza , ön yargılarınıza yol vermeyi deneyin.'' emin olun böylelikle hayattan daha fazla zevk alacaksınız.

babaAkar
24 Nisan 2014, 00:10

Bu mesajı 5 kişi beğenmiş Gerçekten çok ilginç ..!
Zaten mt de hastalık gibi birşey bu mt olarak birilerinin birilerine laf sokmasını bozmasını çok seviyoruz..Malesef.

Bu arada an itibariyle 400. mesajımı yazmışım Burdan almanyadaki dayımlara Belçikadaki halamlara Ve grönland kasabasında yaşayan Amcamlara saygı ve selamlarımı gönderiyorum :queen:

suato21
24 Nisan 2014, 00:17
Bu mesajı 5 kişi beğenmiş Gerçekten çok ilginç ..!
Zaten mt de hastalık gibi birşey bu mt olarak birilerinin birilerine laf sokmasını bozmasını çok seviyoruz..Malesef.

Bu arada an itibariyle 400. mesajımı yazmışım Burdan almanyadaki dayımlara Belçikadaki halamlara Ve grönland kasabasında yaşayan Amcamlara saygı ve selamlarımı gönderiyorum :queen:

Senide banlamasınlar..:))

babaAkar
24 Nisan 2014, 00:23
Senide banlamasınlar..:))

@yiqit Gibi vicdanımı karartıp , acımasızca , karşımdakinin kırılacağını düşünmeden , Onu küçük düşürmek amaçlı bir mesaj yazarsam....

Ban yemeye hazırım hemde süresiz :queen:

HanzoLife
24 Nisan 2014, 00:31
@yiqit Gibi vicdanımı karartıp , acımasızca , karşımdakinin kırılacağını düşünmeden , Onu küçük düşürmek amaçlı bir mesaj yazarsam....

Ban yemeye hazırım hemde süresiz :queen:

Senin tabirinle

Karşı atak bekliyoruzz:))

babaAkar
24 Nisan 2014, 00:37
O değilde ban yersem harbi çok gülerim :queen:

@yiqit burdasın biliyorum aşağıda ismin çıkıyo kaçak dövüşme gel hadi Konuyu açan arkadaşa söylediklerinden dolayı özür dile Hatalarımızı kabul etmek erdemliliğimizden gelir.. Erdemde büyük insanlarda bulunur.

redlion999
24 Nisan 2014, 00:40
O değilde ban yersem harbi çok gülerim :queen:

@yiqit burdasın biliyorum aşağıda ismin çıkıyo kaçak dövüşme gel hadi Konuyu açan arkadaşa söylediklerinden dolayı özür dile Hatalarımızı kabul etmek erdemliliğimizden gelir.. Erdemde büyük insanlarda bulunur.

Burasını mahalleniz falan mı sandınız acaba kavgaya çağırır gibi çağırıyorsunuz?

Gaza geldiniz seyircileri görünce?Verecek lastiğiniz varsa konuşun yoksa konuyu şov meydanı bellemeyin lütfen..

babaAkar
24 Nisan 2014, 00:46
Burasını mahalleniz falan mı sandınız acaba kavgaya çağırır gibi çağırıyorsunuz?

Gaza geldiniz seyircileri görünce?Verecek lastiğiniz varsa konuşun yoksa konuyu şov meydanı bellemeyin lütfen..

:) gaza gelmedim amacım sadece biraz eğlenmek kimseyi kırmadım hakarette etmedim Çağırma sebebim konuyu açan arkadaştan özür dilemesi..
Ve az önce içimden geçirdim keşke arkadaşın istediği çıkma lastiğim olsada versem diye hatta almayı bile düşündüm ama şu sıralar sıkışığım..
Siz yiqit in arkadaşısınız heralde üslubunuz onun ki gibi sert ve kırıcı AMA herşeye rağmen arkadaşınızı savunmanız güzel bir davranış :cat:

yiqit
24 Nisan 2014, 01:02
Ortada özür dilencek bir durum yok. Hakaret veya küfür etmedim. Eleştirerek fikrimi söyledim.Allah kimseyi dara düşürmesin.Şahsen arkadaşın yerinde olsam forumda lastik isteyeceğime, maddi durumum düzelene kadar lüks ihtiyaçlarımdan feragat ederim. Ayağını yorganına göre uzat diye boşuna dememişler.

redlion999
24 Nisan 2014, 01:06
:) gaza gelmedim amacım sadece biraz eğlenmek kimseyi kırmadım hakarette etmedim Çağırma sebebim konuyu açan arkadaştan özür dilemesi..
Ve az önce içimden geçirdim keşke arkadaşın istediği çıkma lastiğim olsada versem diye hatta almayı bile düşündüm ama şu sıralar sıkışığım..
Siz yiqit in arkadaşısınız heralde üslubunuz onun ki gibi sert ve kırıcı AMA herşeye rağmen arkadaşınızı savunmanız güzel bir davranış :cat:

Kendisini tanımıyorum.. Onu savunduğumda yok.. 600 cc ile başlanır mı konularından sonra lastik istenmesi pekte garibime gitmedi açıkcası olan varsa yollasın.. Benim bile depomda birkaç ıvır zıvırım var böyle bir konu açılsa herkes takas etse iyi bile olur bence.. Ancak lastik konusundan çıkıp bireyleri parmakla gösterip 'özür dile' derseniz bu çok saldırgan kaçıyor..

Ayrıca 'sert kırıcı AMA savunmacısın', 'özür dile AMA erdemdendir' tarzı söylemler ciddi anlamda rahatsızlık verici.. Konu lastikten çıkmasın lütfen iyice magazin programlarına döndük..

babaAkar
24 Nisan 2014, 01:07
Ortada özür dilencek bir durum yok. Hakaret veya küfür etmedim. Eleştirerek fikrimi söyledim.Allah kimseyi dara düşürmesin.Şahsen arkadaşın yerinde olsam forumda lastik isteyeceğime, maddi durumum düzelene kadar lüks ihtiyaçlarımdan feragat ederim. Ayağını yorganına göre uzat diye boşuna dememişler.

"Dilenci" diyerek hakaret ettiniz ve küçük düşürdünüz Ve özür dilemelisiniz..

Ayrıca sanki arkadaş sıfır lastik istemiş gibi muamele yapıyorsunuz ?
İşimize yaramayan , bitik lastik istedi.. Çöpe gideceğine bana verin dedi..
Ve son olarakta konuyu açan arkadaşın lüks ihtiyacı olduğunu ve bunlara para harcadığını düşünmüyorum Onun söylediklerine dayanarak.

HanzoLife
24 Nisan 2014, 01:07
@babaAkar
Çok matrak aadammışsın yahu uslubunu sevdim
herkesin,herdaim garibanın dostu:)
Sana hak vermekten ceza almak istemem. Elçiye zeval olmaz
Allah gönlüne göre versin.

babaAkar
24 Nisan 2014, 01:15
Kendisini tanımıyorum.. Onu savunduğumda yok.. 600 cc ile başlanır mı konularından sonra lastik istenmesi pekte garibime gitmedi açıkcası olan varsa yollasın.. Benim bile depomda birkaç ıvır zıvırım var böyle bir konu açılsa herkes takas etse iyi bile olur bence.. Ancak lastik konusundan çıkıp bireyleri parmakla gösterip 'özür dile' derseniz bu çok saldırgan kaçıyor..

Ayrıca 'sert kırıcı AMA savunmacısın', 'özür dile AMA erdemdendir' tarzı söylemler ciddi anlamda rahatsızlık verici.. Konu lastikten çıkmasın lütfen iyice magazin programlarına döndük..

Niye ki ? Ben bu özelliklerinizi yüzünüze vurunca mı sorun oluyor ? Siz kendinizi bilmiyor musunuz? Bu arada insanın kendini bilmesi iyisiyle kötüsüyle kendini tanıması ve eleştirebilmesi de büyük erdemliliktir..

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:11 ----------

@babaAkar
Çok matrak aadammışsın yahu uslubunu sevdim
herkesin,herdaim garibanın dostu:)
Sana hak vermekten ceza almak istemem. Elçiye zeval olmaz
Allah gönlüne göre versin.

Aman kardeşim bu tür mesajları özelden at Lakin diğer üyecanlar kızıyo seyircileri gördün gaza geldin falan diyo ::blusssh:

yiqit
24 Nisan 2014, 01:17
"Dilenci" diyerek hakaret ettiniz ve küçük düşürdünüz Ve özür dilemelisiniz..

Ayrıca sanki arkadaş sıfır lastik istemiş gibi muamele yapıyorsunuz ?
İşimize yaramayan , bitik lastik istedi.. Çöpe gideceğine bana verin dedi..
Ve son olarakta konuyu açan arkadaşın lüks ihtiyacı olduğunu ve bunlara para harcadığını düşünmüyorum Onun söylediklerine dayanarak.

Binlik motora binmek zorunlu ihtiyaç oluyor yani ? Arkadaşta daha farklı model bir motosiklet olsa tavrım farklı olur ama söylediğim herşeyin sonuna kadar arkasındayım. Benden bu kadar bu konuya yazdığım son mesajımdır. Özür dilemem gereken bir davranışta bulunsaydım zaten çok dilemiş olurdum.

babaAkar
24 Nisan 2014, 01:20
Binlik motora binmek zorunlu ihtiyaç oluyor yani ? Arkadaşta daha farklı model bir motosiklet olsa tavrım farklı olur ama söylediğim herşeyin sonuna kadar arkasındayım. Benden bu kadar bu konuya yazdığım son mesajımdır. Özür dilemem gereken bir davranışta bulunsaydım zaten çok dilemiş olurdum.

Tuhaf Bir özür dilemek bu kadar zor olmamalı Buda benim son mesajım.

kpnk50
24 Nisan 2014, 02:44
TAM EBADI HATIRLAMIYRUM AMA sanada 40 liradan verebilirim,
ŞAMRELLİ LASTİK ama,
sıfır ayarında sorunsuz sıkıntısız,
40 liraya saydım yeni lastiği takarken,
50 km motordan söküldü,,,
tam ebatını öğrende alalım onu hocam

jedilight
28 Eylül 2014, 02:56
Beyler buradaki asagilanmamdan sonra bidaha millete yuz surecegime kaza yaparim daha iyi dedim ve ayni lastikle devam ettim.
Defalarca olumden dondum denebilir, onceleri lastigin telleri cikti, lastik teldeyken frene dokundugum anda atiyodu. 200 ustu suratlerde lastik tellere gelince ruzgar bile motoru devirebilecek gibi oluyodu.

Belki kac bin km hic arka frene basmadim bile. Cok ugrastim soyle bi 300tl ayirayim cikma lastik alayim diye, ama gercekten bulamadim o kadar parayi. Lastigin havasi her gun iniyodu, her sabah sisiriyodum artik. Sonra cikan teller de yirtildi, lastik disa dogru yumurta olusturmaya basladi, hafif motoru ziplatiyodu 200un ustunde, ama tellere gore daha iyi tutuyodu. Tabi artik lastikde %30 lastik %40 tel %30 yirtik tel vardi.

Elhamdulillah 260da bastim bu lastikle, yagmurda da gittim. Nasil yusuflayarak gittim azicik motor suren bilir... Ama hic kaza yapmadim.
Sounda elime para gecti 2003 model yani 11 yasindaki lastigi (sadece arka) degistirebildim, yerine 4 yasinda cikma bi lastik taktim. Motor nasil guzel tutuyo, bi sevincliyim.

Yeni lastigimle o hafta ankaraya gitmeye karar verdim, ciktim istanbuldan dip gaz, 280-290 civari. 2 saat sonra tam Ankara kizilaya 50km kala motor birden stop etti. :( Hala daha calistiramadik bidaha, lastigimin keyfini cikartamadan motorum iflas etti resmen. Otobuse atip istanbula goturdum, yaza kadar para biriktirip tamir ettiricem insallah.

Fotoda gozuken disinda cevresi full oyle yirtik, sadece gozuken yer degil.
http://s23.postimg.org/4oqxz2dnf/IMG_5613.jpg