PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : scooter kullanan biri vitesli commuter kullanabilir mi?

İSMAİL İSMAİ
22 Nisan 2014, 18:02
arkadaşlar herkese iyi forumlar. motosiklet ehliyetimi alalı bir yıl oluyor ancak imkanlar daha yeni bir motosiklet alabilmeye yeterli olabildi. almadan aklıma takılansa bu motosikletlerin viteslerinin çok kompleks olup olmadığı. forumlardan okuduğum kadarıyla pek otomobil vitesine benzemiyormuş . ben ehliyeti scooter da aldım ondan beri de motosiklete binmedim. motosiklet değil genel olarak iki teker bende bir tutku. istanbul gibi yerde de malum yokuşlarda bisiklet hiç çekilmiyor.almayı düşündüğüm motosiklet cb125e. yeni başlayacak birine tavsiyelerinizi ve uyarılarınızı bekliyorum.

YouSuffer
22 Nisan 2014, 18:06
git 200 tl e gis parkta başlangıc egıtımı verıyorlar onu al. honda cb 125 ace yada 125 e ile verirler kullanıcak kıvama gelıyorsun 1 gunun sonunda kendınde calısarak gelıstırır öyle gidersin.

memer
22 Nisan 2014, 18:11
tabiiki kullaırsın, biraz deneme yanılma,biraz cesaret herşeyi çözer lakin trafik tecrüben ne düzeyde? bu çok önemli ben scooterdan sonra vitesi ile 5 dakikalık bir çalışmanın neticesinde kendimi trafikte buldum,1993 ten beri aktif raba kullanıcısı ve 1 yıl scooter tecrübesi ile.makine problem olmuyor problem trafik tecrübesi :)

hasanrs
22 Nisan 2014, 18:11
Vitesli karmaşık değil ama sen alır almaz trafiğe çıkma.

orh
22 Nisan 2014, 18:14
evt kullanabilisin sadece 3gun falan biraz zorluk yasarsin hemen alisirsin dusundugun modelinde kullamasi cok kolay ve basittir

İSMAİL İSMAİ
22 Nisan 2014, 18:27
gis de eğitimi nerde veriyorlar kapalı alanda mı trafikde mi yoksa sırayla ikisnde de mi

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:18 ----------

tabiiki kullaırsın, biraz deneme yanılma,biraz cesaret herşeyi çözer lakin trafik tecrüben ne düzeyde? bu çok önemli ben scooterdan sonra vitesi ile 5 dakikalık bir çalışmanın neticesinde kendimi trafikte buldum,1993 ten beri aktif raba kullanıcısı ve 1 yıl scooter tecrübesi ile.makine problem olmuyor problem trafik tecrübesi :)
memer benim de direksiyonum iyidir ama motosiklet ayrı bi olay gibi. aldığım motosikletle gece boş yollarda alıştırma yapmam yeterli olurmu bir de motor açısından bir sıkıntı oluşturmu

memer
23 Nisan 2014, 00:35
Motorda dikkat edecegin en onemli noktalar, saga sola olan sapaklarda onunde arac varsa, sapak istikametinde aracin yaninda asla yol alma.emniyet seridinde giderken, sikisan trafikteki araclarin kapisinin acilabilecegini asla unutma, kul dokmek icin, vs. Ana cadde de ise aradan yaya cikar gaza asilma vs. Gibi birde ara sokaktan bile olsa araba gozunun icine baka baka sen ana caddede olsanda cikar.

shooter1
23 Nisan 2014, 00:39
scooter hiç kullanmadan direk vitesli debriyajlı makine ile başladım ilk başlarda ufak yerlerde kullanıyordum sonra alışıyorsun