PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Takas

hasanrs
22 Nisan 2014, 15:13
Arkadaşlar,

Takas nasıl yapılır? Bir de galeriye motoru bırakıp yeni motor alırsak eski motorun ruhsatı satılıncaya kadar üstümüzde mi kalıyor? Satış geçiyor mu galeriye?

Brock07
22 Nisan 2014, 15:16
hocam takas şu şekilde oluyor ;

para kısmında anlaşıldıktan sonra notere gidip sen yeni alacağın motorun satışını üstüne alıyorsun galeride senin motorunun satışını alıyor. :)

Felis Leo
22 Nisan 2014, 15:16
Merhaba, hasan hocam bu işlere hiç girme hem zarar edersin hem ruhsat devrinden dolayı başın ağrıyabilir, en güzeli önce motoru sat sonra al, yada maddi durumun elveriyorsa motorsuz kalmamak için yeni motor al sonra sat diğerini, ben motoru sattım 22gündür yayan geziyorum iflahım soküldü çok zorlanıyorum.

hasanrs
22 Nisan 2014, 15:30
Felis Leo senin fikir süper ama ikinci motor koyacak yer yok :( Takas işi sakat diyorsunuz galeri olursa...

rogget
22 Nisan 2014, 15:50
niye sakat olsun ya parada anlaşırsanız notere gidiyorsunuz 2 ruhsatıda şahısların nufus cuzdanlarınıda veriyorsunuz 100 er lira veriyorsunuz çıkıyorsunuz ben yeni yaptım 15 dk fln sürdu ertesi veya aynı günde eski motorun sigortayı iptal edip(para iadesini alıp) aynı yerden yeni motora sigorta yaptırıyorsunuz(fax la ya da e-maille yapabilirsiniz gitmenize gerek yok). ertesi günde emniyetten ruhsatınızı alıyorsunuz.almazsanız 15 gün sonra eve gönderiyorlar bu arada satış belgesini kullanabilirsiniz. fakat bazı çakallar takasta katakulli ve pazarlık yaparak size zarar ettirmeye çalışıyorlar onlara dikkat onun dışında hiçbir zorluğu sıkıntı yok.

furkanesen
22 Nisan 2014, 16:02
Hasan abi asyayi verip superlight 150 mi alıyorsun yoksa şimdiden hayırlı olsun diyim

hasanrs
22 Nisan 2014, 16:10
rogget galerilere oldum olası güvenmem ama şahıs takas yaparsa olur.

furkanesen planlar var ama şunu bir elden çıkarayım da...

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:07 ----------

Bu arada asya güzel aslında sıkıntım yok ama şehir dışı gezilerde kasacak gibi! Kimse yanıma yaklaşmıyor. Maaşallah herkes sürat meraklısı :D

ectuna
22 Nisan 2014, 16:14
Ben verdim YBR yi mototaşa, aldım suzikiyi.
Yalnız bazı maliyetleri oluyor.
1.si adam satabileceği fiyata senden almıyor.
2.si senden satış vekaleti istiyorlar. O da para ile.
3.sü sen satınca trafik sigortanı iptal edip kalan günlerin parasını alıyorsun. Bayiye verirsen onun satmasını bekleyeceksin. O satacak sana satış sözleşmesini yollayacak sen ozaman iptal edebilirsin.

Ama razı isen en kolayı da bu tabii.

hasanrs
22 Nisan 2014, 16:19
ectuna elden satmak en rahatı demek ki :D

rogget
22 Nisan 2014, 16:24
peki galeri satış almıyor mu? ben şahıstan yaptım.kendi motorumu karşı tarafa satış diğer motoruda karşı taraftan satış yaptım iadeyide hemen aldım ama bayii olayı biraz uğraştırıyor heralde.''ectuna'' dediğiniz gibiyse hiç gerek yok eziyet valla.

ectuna
22 Nisan 2014, 16:27
ectuna elden satmak en rahatı demek ki :D

rahat olduğunu sanmıyorum. Her gelene göster, derdini anlat falan kolay değil.
Kaça satacaksın bayi kaça sayacak.
aradaki fark kaç para olacak.
Mesai saatinde uğraşman gerekecek. Her şeyin ederi var. Değer mi değmez mi?
konu cüzdanın ile senin aranda.
Belki bayiye vekalet vermmeyi ikna edersen, işin kolaylaşır. Satış zamanı seni çağırırlar sen de satarsın alıcıya.
Çek yada senet isteyebilirler. bir şekilde ikna etmene bağlı.
Sigorta parası desen, onlar senden hızlı satabilir.
Benim YBR gitmiş bile.

hasanrs
22 Nisan 2014, 16:28
Bence bayii direk ruhsatı almaz. Sadece vekalet alır. 100 tl de olsa ödemezler adamlar.

rogget
22 Nisan 2014, 20:49
en mantıklısı satılana kadar beklemek ya da şahıstan takas yapmak gibi görünüyor şans işi birazda satış :) ben 4 tane motor sattım en uzun satışta kalanı 2 hafta kaldı hepsini aldığım fiyatın altında sattım ticaretini yapmadığım için bana binme parası gibi oldu takmadım ama 1 sene satışta kalan motorlar var.hocam okadar sabrettin bulup alana kadar satana kadarda sabredersin :mrgreen:

redlion999
22 Nisan 2014, 20:56
Bana soracak olursanız motorun fiyatına göre üçe beşe bakmadan galeriye vermek lazım.. kendi motorumda 300-400 tl zarar etmeye razıyım ki 2.5 falan ediyor.. Fiyat kırmak için o kadar saçma şeylerle geliyorlar ki.. En son dedim herhalde benim motosiklet ölü.. 500 tl fiyat indirip yazdım hani elimden çıkarayım diye..O lafları söyleyen en son kaç olur diye mesaj attı cinlerim tepeme çıktı..

Verin galeriye gitsin.. Bizim kadar saçma şeylerle uğraşıyorlarsa hakkıdır o para..

hasanrs
22 Nisan 2014, 22:46
Yaw benim motor zaten 2000 tl :( Bir de galeriye verirsek...

dionysos06
22 Nisan 2014, 23:10
Yaw benim motor zaten 2000 tl :( Bir de galeriye verirsek...

Hasan araya ikinci kişiler girdi mi haliyle hem senden hem satacağı kişiden kar etmek isteyeceklerdir. Bu yüzden değerinde kayıp olur ama zamandan karın olur... Bireysel malum sitelerden satacak olsan çok uğraştırır ve inan bana sinirlerini zıplatır :) Yani hem avantajları hem dezavantajları var. Karar senin...

hasanrs
23 Nisan 2014, 00:09
Firmadaki çocuklardan birine gazlasam süper olacak! :)