PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motorla giderken gaz yememeye başladı ve stop etti

emrb
22 Nisan 2014, 00:36
Bugün işten eve dönerken Ankara kızılayda sol şeritten giderken gaza bastım 2-3 saniye sonra algıladı bu 2-3 defa tekrarladı ve stop edeceğini anladım hemen debriyaja basıp uygun bir yerde durdum.3-4 defa marşa bastım almadı 1-2 dk sonra çalıştı ve 1-2 km götürdü sonra tekrar aynı olay oldu.tekrar çalıştırdım 2 km sonra tekrar stop etti.eve o şekilde geldim.Bu arada depoyu hiç fullemem hep 20-30 liralık benzinle gezerim.umarım benzinden falandır.Sorun büyük müdür sizce ?

kroscu14
22 Nisan 2014, 00:40
Büyük ihtimal benzindendir çünkü bu olayın bir benzeri benim başıma da geldi sorunsuzca 5 km gittikten sonra motor tıkanmaya başladı depoyu , karbratör gibi parçaları söküp temizlediğimde ise benzin deposunun dibinde su ile karşılaştım suyu temizledikten sonra benzini de değiştirdikten sonra bir sorun olmadı , umarım benzindendir , İyi sürüşler :)

mekan67
22 Nisan 2014, 01:08
arada bir karburatorden tahlıye yap...

yunusus
22 Nisan 2014, 01:11
Benzinden kaynakli bir sikinti ise karburatoru depoyu temizleyince calismasi lazim. Ama oncesinde hazir aksam saati iken in motorunun yanina elektrikli aksamlari kontrol et farlar sinyaller vs bi problem yakalayacak olursan sigortani değiştir sorun cozulecektir. Daha kotu ihtimalleri ele alacak olursak subap egmis olabilir :) dahada devam etmeyeyim istersen birakirsan motoru bile indirtirim sana :)