PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : debriyajı sıkınca gelen şıngırtı

b5h3g8
21 Nisan 2014, 19:05
1 )debriyajı sıktığımda (çalışır durumda) hafif bi şıngırtı geliyo motorun sesi sertleşiyo motorun yanına eğildiğimde oluyo
2 )sanki kontak açıldığında enjeksiyonun sesi değişmiş gibi
3 )bugun malesef benzin bitene kadar gitmek zorunda kaldım motor stop edene kadar yani bunun bi etkisi olabilir mi yada başka bi zararı ?

okan4037
21 Nisan 2014, 19:08
genelde otomobillerde olur bu sorun şanzıman ile alakalı. özellikle şahinlerde çok olur. googleye aratın bilyemi dağılınca oluyordu yada başka bişeymiydi tam hatırlamıyorum muhtemelen aynı sorun. şanzıman açılıyor içinden bi parça degısıyor

b5h3g8
21 Nisan 2014, 19:15
diyelim ki motor açıldı fiyatlar en basit nereden başlar ?

h2rx
21 Nisan 2014, 22:24
kendin açarsan çok cüzzi bir rakam.

sedat_57
21 Nisan 2014, 23:04
Bence anlatım yetersiz olmuş..Tam olarak sorunu tahmin edemiyorsunuz ya motoru alalı çok kısa bi zaman oldu yada sadece sürüyorsunuz teknik bilginiz yok. :rendeer: Bilen birine dinletip yardım almakta fayda var belki önemsiz belki çok önemli bi ses olabilir.

b5h3g8
21 Nisan 2014, 23:19
ne olabiliceği hakkında pek fikrim yok ama bu şey kazadan sonra oldu tahminimce. motor bloğuna bi darbe falan olmamış ama tahminim bu
müsait bi zamanda götürücem zaten ama daha önce aynı sorunu yaşayanlar varsa fiyat ve sorun hakkında biraz fikrim olur

yunusus
21 Nisan 2014, 23:40
Bahsettigin ses debriyaj bilyasindan geliyordur kuvvetli muhtemel.. debriyaj bilyesi dedigin şeyde genelde ucuzdur ve bu islem icin motoru indirmek gerekmez arka fren pedalinin oradaki kapak acilir bilya degistirilir ve geri kapatilir el emegi zarti zurtu icinde eger bilya motoruna ozel farkli birsey degilse 50 liraya kapatirsin o sirada yaginida degistirmis olursun sana olsun olsun 100 liraya kapanir mevzu

forewer
21 Nisan 2014, 23:57
Abi bazı motorların orjinalinde debriyajına bastığında motordan gelen ses değişimi farklılığı olur. Şu anki motorun öyle önceki öyle değildi. Geçenlerde bi VFR800 kullandım o da öyleydi debriyaja basınca ses değişiyordu bendeki gibi. Başka bi cbr250nin yanına git aynı ses değişimi varsa sorun yoktur diyebilirim.

b5h3g8
22 Nisan 2014, 00:08
cbr250 de debriyaj yağı farklı mı yoksa aynı yağdan mı besleniyor fikriniz var mı ? pek pahalı olmaması baya iyiymiş
bu yeni başlayan bi ses ara ara kontrol ediyodum
düz yolda sürekli bi sarsıntı oluyor benim tahminim zincirden zincirim biraz eski ama başka bişey olabilir mi