PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : motor çalışmıyorken hiçbir elektrik aksamı çalışmıyor

Dash_1905
21 Nisan 2014, 13:57
Merhabalar. Sabah motorumun marşına bastım okuluma geldim. Öğle arasında eve dönecekken marş basmadı. Farkettim ki hiçbir elektrik aksamı da çalışmıyor. Motoru ayak marşıyla çalıştırdım. Bütün elektrik aksamı da çalıştı. Sorun nedir? Akü mü bitti ne oldu anlamadım.

hasanrs
21 Nisan 2014, 13:58
Sanki elektrik ile çalışan bir şey açık kalmış da aküyü bitirmiş gibi görünüyor.

Dash_1905
21 Nisan 2014, 14:08
Sanki elektrik ile çalışan bir şey açık kalmış da aküyü bitirmiş gibi görünüyor.
Hiçbir şey açık da değildi. Ne oldu bilmiyotum

emRRe79
21 Nisan 2014, 14:09
sigortayı değiştirirsen sorun çözülür veya sigorta oksitlenmiştir zımparalayıp tekrar tak dene olmazsa değiştir 3-5 tl bişey

Dash_1905
21 Nisan 2014, 14:10
sigortayı değiştirirsen sorun çözülüronu da akşama bir deneyeyim.

rahmi34
21 Nisan 2014, 14:11
ayak marşıyla bir süre çalıştıktan sonra stop edip düğmeyle çalıştıysa aküdedir sıkıntı büyük ihtimalle, yok buna rağmen elektrik gelmiyorsa sigortalarla ilgili bir sıkıntı olabilir..

cenkito
21 Nisan 2014, 14:13
akü kutup baslarıda oksitlenmiş olabilir

kontrol etmek de fayda var

Dash_1905
21 Nisan 2014, 14:25
ayak marşıyla bir süre çalıştıktan sonra stop edip düğmeyle çalıştıysa aküdedir sıkıntı büyük ihtimalle, yok buna rağmen elektrik gelmiyorsa sigortalarla ilgili bir sıkıntı olabilir..

Sinyal ampülleriyle denedim şimdi ampül de yanmadı . Dediğiniz gibi ayak marşıyla çalıştırdım daha sonra stop edip düğmeyle çalıştırmayı denedim olmadı. Galiba akü öldü ama birden bire ölmesi çok ilginç.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:22 ----------

akü kutup baslarıda oksitlenmiş olabilir

kontrol etmek de fayda var

Ona da baktım bir oksitlenme mevcut değil.