PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : birkaç sorum olucak

shooter1
21 Nisan 2014, 00:13
1. si motosikletimin yağ değişim vakti geldi castrol power 10w50 uygun olarak gördüm motosikletimin kaç lt yağ aldığı kitapçıkta yazmıyor bunu nasıl öğrenebilirim?
2. olarak kaskımda güneş vizörü olmadığı için güneşe karşı gitmek zor oluyor manisa da aradım taradım ama fullface güneş vizörlü ls2 kask yok bu yüzden mayısta izmire gideceğim önerebileceğiniz bir motosiklet mağazası var mı ?
3. lastikler hala orjinal lastik bugün ışıklara geldiğimde yollarda yön gösteren boyanın üzerinde tehlike atlattım değiştirmem gerekiyor manisa da yine michelin lastiği bulamıcam gibi geliyor gitmişken onu da alıp geleyim diyorum nereden alabilirim ?
lastiklerim ön 2.50-18 arka 2.75-18 bunları bulmam zor gibi önü 2.75-18 arkayı da 90.90-18 almayı düşünüyorum

cenkito
21 Nisan 2014, 00:58
valla ustanm emin olmamakla beraber yag cubugunu kontrol ederk anlarsın.

benim balansörlü cg 1.1 litre diyor katalogda ama ben her daim daha fazla koyuyorum yandamı cama göre

ama senin motorda resimlerden gördüğüm kadarıyla yag gösterge camı da yok.

bence yag seviye cubuguna göre koyarsan iyi olur

ötekilere bişey diyemiyecegim

lastik olayında da dediğin ölçülerde olur ama az kalın olur eskiye göre.

ve sürtünme az artacagından motoru az zorlayabilir

ogzcngdk
21 Nisan 2014, 01:04
motor bloğunu incele orda kaç ml aldığı yazabilir. eğer yazmıyorsada çubuktan kontrol ediceksin artık.. ama bence kafadan 1 litre koy sonra kontrol etmeye başla :)

cenkito
21 Nisan 2014, 01:08
internetteki kullanma klavuzun da da yag seviye cubuguna göre koyun yazmıslar :silent:

http://www.kanuni.com.tr/upload/idosyalar/190_BretonKullanmKlavuzu.pdf

ogzcngdk
21 Nisan 2014, 01:20
internetteki kullanma klavuzun da da yag seviye cubuguna göre koyun yazmıslar :silent:

http://www.kanuni.com.tr/upload/idosyalar/190_BretonKullanmKlavuzu.pdf

bence kanuni kendini göstermiş yine :) uğraş a** bizene diyorlar resmen :)

shooter1
21 Nisan 2014, 14:11
cevaplar için teşekkür ederim izmirden birkaç mağaza tavsiye istiyorum pat diye bir yere girip üretim tarihi sorunca ''tavuk eti mi lan bu tarihi olur mu'' diyenlerle karşılaşmayayım

cenkito
21 Nisan 2014, 14:54
cevaplar için teşekkür ederim izmirden birkaç mağaza tavsiye istiyorum pat diye bir yere girip üretim tarihi sorunca ''tavuk eti mi lan bu tarihi olur mu'' diyenlerle karşılaşmayayım

yag konusunda kesin bilgiyi kanuni müşteri hizmetleri tlf nundan da alabilirsin.

ama bence genede yag cubuguna göre ilave et.

ben mondialden subab ayarlarını aldım 0,06-0,07 mm dendi

ama ben gene 0.10mm yapıyorum :queen: az sesli oluyor ama en azından gercek değerleri de ögrendim :)

(sıkı olmasındansa gevsek olması daha saglıklı, en azında acık kalıp yanma riski yok)

shooter1
21 Nisan 2014, 16:26
yag konusunda kesin bilgiyi kanuni müşteri hizmetleri tlf nundan da alabilirsin.

ama bence genede yag cubuguna göre ilave et.

ben mondialden subab ayarlarını aldım 0,06-0,07 mm dendi

ama ben gene 0.10mm yapıyorum :queen: az sesli oluyor ama en azından gercek değerleri de ögrendim :)

(sıkı olmasındansa gevsek olması daha saglıklı, en azında acık kalıp yanma riski yok)
yağ konusunda sıkıntı şu 1 lt yağ alıp gelicem sonra motor 1.2 lt yağ alıyor olucak git bir daha yağ almaya :)
sıradaki konu kask ile lastik izmir de güvenilir işin ehli yerler arıyorum

flame
21 Nisan 2014, 17:32
2-Kahramanlarda bir adet ls2 bayisi var.Fiyatı uygundur nispeten.Yeride basit.Adını bilmiyorum ama hangi motorcuya sorsanız gösterir...

3-Pilot Power'a güvenmiyorum.Pirelliyi motomax(ergül motor) satıyor...

cenkito
21 Nisan 2014, 17:38
yağ konusunda sıkıntı şu 1 lt yağ alıp gelicem sonra motor 1.2 lt yağ alıyor olucak git bir daha yağ almaya :)
sıradaki konu kask ile lastik izmir de güvenilir işin ehli yerler arıyorum

1 litreden fazla değildir

windy s in klavuzunada baktım . adamlar inatla litre belirtmemişler.

ya yag cubuguna yada yandaki cama göre doldur gisin yazmıslar :)