PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hangisini önerirdiniz ?

netster
20 Nisan 2014, 22:50
Selamlar ,

Daha önceleri 1 beygirli (ki o beygirde ben oluyorum, motor yokuş felan çıkmazdı ben onu çıkartırdım) mobiletim vardı, akşamları kucağıma alıp 5 kat çıkartıp evin balkonuna koyardım motoru. Hatta çevirme olduğu yerlerde polisler muhakkak beni durdurup dalgalarını geçip uzaklaşmamı izlerlerdi (Ayaklığı kaldırıp jikleye basılı tutup pedal çevirmem hoşlarına giderdi zira).

Şimdi tekrardan bir motosiklet hevesi başladı bende, özellikle bisiklet fiyatlarını gördükten sonra. Scooter veya Cup ile ayağımı yerden kesmek gibi bir niyetim var. Kısa mesafelerde beni idare edebilecek, fazla masraf ve sorun çıkartmayan bir alet alma planım var (Üzerinde iki kişi varken yokuş çıkabilsin yeter bana).

Tecrübeleriniz ile bana yol gösterebilirseniz sevinirim. Scooter'mı yoksa Cup'mı benim için uygun olur?

ceymier
20 Nisan 2014, 22:55
pisiklet öneriyorum sana ;:)

babaAkar
20 Nisan 2014, 23:00
Hocam size En uygun fiyatlı ve en sorunsuz bir makine öneriyim Ama mutlaka araştırın..

Kadırga kd125 cup modelini öneririm Size 2200 lira gibi bir fiyatı var Ve yamaha crypton motorunu kullanıyor..

Bu fiyata alıp alabileceğiniz görüp görebileceğiniz en sağlam en sorunsuz motor..

Ayrıca şekli şemalide yerinde bi bakın derim.

suato21
20 Nisan 2014, 23:01
Keşke ayırdığın bütçenide söleseydin,daha iyi olurdu.Ucuz yollu bişey istiyosan,çin malı scooter'ler de cup'larda.GErek yakıt,gerekse yedek parça olarak çok uygun fiyatlılar..Sağlamlık ve yakıt olarak,cup'lar daha iyi..Bütçen yüksekse eğer,japon öneririm..

netster
20 Nisan 2014, 23:01
@ceymier , ilk başta niyetim bisiklet almaktı zaten ama fiyatlarını görünce öküz alırız o paraya diyip vazgeçtim. Beygir yine ben olacaksam o kadar para vermenin ne anlamı var dimi ama ?

solmyr
20 Nisan 2014, 23:02
100cc al. ekonomi :cat:

fastturkish
20 Nisan 2014, 23:35
100 CUB ya da 50 CC Scooter alabilirsin. Sıfırına gücün yetmiyorsa modelli ikinci el de olur. Bunlar işini görür, masraf çıkarmaz, az yakar.:cat:

ectuna
21 Nisan 2014, 11:56
sana motor önerebilecek bilgim yok ama internette şunu gördüm.
Belki tebessüm ettirebilirim.

https://www.facebook.com/photo.php?v=549720491767847&set=vb.302896416450257&type=2&theater

emRRe79
21 Nisan 2014, 12:14
mondial 50 tt 400 ila 600 tl arasında

Sado39
21 Nisan 2014, 12:17
100 cc Çinli cg tarzı en ucuzundan al ama sıfır al öğrenene kadar belirli bir kilometre geçer pek sıkıntı olmaz. 2000 den sonra Dökülme ye bozulmaya başlar arızalar vs. Daha birsürü şey başına gelir ama sabredeceksin. Bu sayede motosiklet hakkında her parçayı öğrenirsin. 1 sezon böyle geçir sonra gidebildiği fiyata sat seneye daha kaliteli bir motor alırsın hem motosikletin donanımı hakkında bilgili olursun hem kullanmayı öğrenirsin kaza yapsan da için acımaz ve inan o çinliden sonra Aldığın yeni motorun cbf ybr tvs gibi bi motor olduğu vakit yüzünde oluşacak mutluluk ifadesi, rahatlık paha biçilmez olacaktır buna eminim. Şimdiden hayırlı olsun. :)

netster
21 Nisan 2014, 12:45
@ectuna , Vallahi mobiletten iyiymiş bu alet. İnşaatlarda da iş bulup ekmeğimi çıkartırım onunla, hiç olmadı pazarlarda yaşlı teyzelerin meyve sebzelerini taşır bahşiş alırım ^_^..

Sıfır düşünmüyorum. Bunun en büyük sebebi de hem acemilik yüzünden motoru mundar etmek istememem hemde malum hırsızlık olayları çok fazla oluyor. Çalınırsa felan çok koymasın.

50cc motorlarda çok ufak duruyor. Üstünde sırıtırım, millete eğlence olmayalım yine :). 100 veya 125 lik birşey alma niyetim var. 1500-2000TL civarı bir bütçe ayıracağım.

Bir yandan burada yazılan tavsiyeleri okuyup bir yandan da harıl harıl internette araştırmalar yapıyorum. Scooterların en büyük artısı vites derdi yok ama en büyük eksisi de ufak tekerler yüzünden kayma/devrilme derdinin çok olması gibi görünüyor. Cub'lar daha güçlü kuvvetli görünüyor (mahalle de çok fazla yokuş var). Şu ana kadar cevap veren, tavsiyelerini sunan herkese çok teşekkürler. Tüm mesajları dikkate alıyorum.

hasanrs
21 Nisan 2014, 12:57
ectuna o çocuk bile kask takmış!

netster cup scooter dan daha iyi sanki... ama benim gözüme hiç hoş görünmüyor. Bu yüzden scooter seçtim.

maxiscooter
21 Nisan 2014, 13:08
Kymco Agility 125
SYM Fiddle 125
SYM VS 150
Honda Activa

Sado39
21 Nisan 2014, 13:14
Dostum 1500-2000 e sıfır bulursun gibime geliyor kuba asya ramzey mondial çelik motoran kanuni arora falan birsürü bu tip çinli var şuan mobilim bakamıyorum ama öyle sanıyorum ki vardır. Biraz araştırma yapman lazım kesin bulacaksındır.

Edit: İmlla.

netster
22 Nisan 2014, 01:28
Kararım Cup oldu (Lan bunun doğrusu ne?! Cup'mı yoksa Cub'mı?!). Kararımda ki en büyük neden ise aklımdaki asıl motorun CBR 125 olması. Uzun zamandır iki teker üzerinde durmadım bir anda da debriyajlı bir motora heveslenip hem kendi hemde çevremdeki sürücülerin canını tehlikeye atmamak için hemde ayağımın vitese alışması için bu tercihte bulundum. Scooter alsaydım inanın önümdeki boş alana piknik tüpünü sabitleyip çay demlerdim.

Almaya karar kıldığım motor Kube Kee 100 (Yüksek boyu, sele altı hacmi ve fiyatı cezbetti). En fazla 2 sezon kullanıp kışları kapalı garajda saklayacağım ve fazla mesafe almayacağım için ve en önemlisi siz güzel kardeşlerimin tavsiyeleri için ucuz bir Çin'li almak istedim.

Sado39 Ankara'ya yolun düşerse haber ver sana bira ısmarlayım, sayende yarı Çin'li sayılırım.

esc
22 Nisan 2014, 03:05
Yamaha cyrpiton. Tek geçerim. 14 senedir elimin altında. Akarı yok koarı yok. Çok güzel motor.