PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : MICHELIN Pilot Kullananlar

ceymier
20 Nisan 2014, 02:05
Öncelikle Merhabalar...
Motorumu Saticaktim Fakat Bugun Noterler Calismiyormus ;)
Neyse Pazartesi Günü Devrini Yapacagim...
Lastikler Fabrika Cikisi Lastikler Biraz Kötü Arkadasimda Lastikleri Degistirelim Dedi Yarin Onu Halledicaz...
MICHELIN Pilot Taktirmayi Nasil Bir Lastik Veya Önerebileceginiz Baska Lastik varmi ?

orh
20 Nisan 2014, 02:15
benim arka lastik michelın pilot sporty gayet memnunum ama biraz pahalı 130tl sizin motorsikletin markasını bilmiyorum yazmamamşın yani ben memnunum işte önünde değiştirecektim motorsikleti satacam galiba onun için kaldı satmaıyacak olsaydım önüde aynısı ile değiştirecektim

yiqit
20 Nisan 2014, 02:25
Üzerinde orjinal gelen Pirelli Sport Demon var gayet memnunum. Ama vaktini doldurunca Pirelli Diablo Rosso 2 alıcam :)

doraemon
20 Nisan 2014, 02:26
Ben motoru sıfır aldım, üzerindeki Kenda markaydı, 200-300 km sonra michelin pilot sporty taktırdım, yol tutuşu vs daha bir güven veriyor. Kısaca güvenliğe yatırım yapmış oluyorsun, 20-50 liranın hesabını yapmaya gerek yok. Yalnız ben çok araştırarak almadım, bana michelin pilot sporty al dediler aldım. Lastik tarihine bakmak gerekiyor, ben bakmadan Buz Motor'dan aldım, eski tarihli değildi. Almadan önce kontrol etmende fayda var. Sonra benim gibi gece gidip, lastiklerin tarihine bakarsın cep telefonunun ışığını kullanarak.

imza
20 Nisan 2014, 10:07
motorunu satmanla lastiğin arasındaki bağlantıyı ve noterlerin kapalı olması üçlemesinde bir denklem kuramadım, konu ne tam olarak ?!!

darpgen
20 Nisan 2014, 13:02
kardeş pirelli mt serisine bak derim yumuşak hanmurlu .
michelin pilot sporty taktıracaksan ilk zamanlar dikkatli sür . neden bilmiyorum . ilk taktırdığım ay çok kaydı sonra toparladı . yağmurda çok kayıyor sakin kullanmak lazım .

Tİme_shİft42
20 Nisan 2014, 13:08
Bizde sporty kullanıyoruz arkanın kaydığını hiç görmedim anlık olarak silkeliyor bazen olur arada lastikdir sonuçda kayarmı kayar yağmur performansı iyidir bu arada altın elbiseli adam pirelli öneriyor diye şimdi herkez pirelinin borazanlığını yapar :)

doraemon
20 Nisan 2014, 14:32
michelin pilot sporty taktıracaksan ilk zamanlar dikkatli sür . neden bilmiyorum . ilk taktırdığım ay çok kaydı sonra toparladı . yağmurda çok kayıyor sakin kullanmak lazım .

Her lastikte rodaj dönemi var, o yüzden hangi lastiği alırsan al, ilk belli bir kilometre lastik rodajı olduğu için, zorlamaman gerekiyor.

dionysos06
20 Nisan 2014, 14:49

Lastik firmaları, yeni lastik takıldığında 25-30km dikkatli sürülmesi gerektiğini söylüyorlar. Nedeni ise yeni lastiklerin üzerindeki koruyucu tabaka. 25-30km sonra o tabaka kayboluyor ve normal performanını sergiliyor.

turkish39
20 Nisan 2014, 23:44
Şöyle bir soru sorsam,cevaplar nasıl olur.Asfaltta ani firen yaptığınızda sessiz sedasız kaymasımı iyi lastik olduğunu gösterir,yoksa bi cayırtı kopararak kaymasımı?

hasansonmez
20 Nisan 2014, 23:49
Şöyle bir soru sorsam,cevaplar nasıl olur.Asfaltta ani firen yaptığınızda sessiz sedasız kaymasımı iyi lastik olduğunu gösterir,yoksa bi cayırtı kopararak kaymasımı?

michelin ses yapmıyor iyimidir kötümüdür bilmiyorum activ pilot kullanıyorum lastikler soğukken tüm lastikler gibi kaygan çabuk ısınyor ısınınca fena değil ıslakta gayet iyi diye bilirim.

ekspermesut
20 Nisan 2014, 23:51
yukardakı sorunun cevabını bende merak ettım

turkish39
21 Nisan 2014, 00:53
yukardakı sorunun cevabını bende merak ettım
Benim kafamı son zamanlarda iyice kurcalamaya başladı bu soru,değişik hava basıçlarında,lastikleri ısıtarak,ani frenler yaparak hem pilot sporty hem pilot street denedim.Ama yıllar öncesi markasını bile bilmediğim lastikler kadar başarılı değil sanki.Başlarda memnun gibiydim ama nebileyim,fren mesafesi olsun,yatışlarda olsun yıllar önceki lastikleri arar oldum.O yüzden bu soruyu soruyorum.İnşallah tarafsız yorumlar alırız.

flame
21 Nisan 2014, 17:12
Hangi motosiklet için kullanacağınızı bilmiyorum.Ben Z750'de 1 sezon kullandım,bir daha kapımdan içeri michellin sokmam.Eskidenmiş o kalitesi.Pilot Power iğrenç bir lastik.Ortası hard yanları soft.Mantıkende saçma.Pilot Power'a has bir karışık hamur.Orta medium yanlar soft olsa anlayacağım...Fren mesafesi aşırı uzun.Ufacık frenajda kilitliyor.Gazı birazcık kontrolsüz açsanız yanlamaya başlıyor...Yanları hep sıcak(soft olması sebebiyle)ortası hep ılık oluyor.Cayır cayır yaz sıcaklarında tutuşu idare eder haldeydi fakat bahar geceleri beni sayısız sefer tehlikeye attı.İyi diyen herkesle de uzun uzun tartışırım ki İzmir Mt'den arkadaşlar soluksuz Pilot Power'a saydırışlarımı bilir :)

Motosiklet lastiğinde marka bellidir.Pirelli Pirelli Pirelli.Daha ötesi yok.3 5 pahalı olur ama hayatınız tehklikeye girmez...

Not:Irc,Shinko Swallow(kauçuk olanıda dahil) gibi tuhaf nylon lastikler ile karşılaştırınca tabii ki iyi.Hiç olmazsa kauçuk michellin :)

ake
21 Nisan 2014, 17:52
cst marka lastiklerimi pilot street lastiklerle değiştirdim. ıslak performansından gayet memnunum. eski lastiklerle en ufak ıslaklıkta gezmeye başlayan motor ile dün akşam sağnak yağmur altında 20 km yol yaptım. en ufak kayma yaşamadım. tabiki daha dikkatli kullanıyorsunuz yağışta ancak çin işi lastik kullananlar ne demek istediğimi anlamışlardır.

turkish39
24 Nisan 2014, 17:56
Güncel....

ramcixx
24 Nisan 2014, 18:06

Hocam dün bir arkadaşla bunun muhabbetini yaptık. Motorun spor motor ise arka hafif olduğu için lastik ne olursa olsun ses yapmıyor. Ama arkanda bagaj varsa ve ağırlık varsa (inazuma gibi) ses çıkarıyor. Ağırlığın lastiğe uyguladığı basınca göre ses çıkarıp çıkarmaması... biz buna bağladık.

Espaniole
24 Nisan 2014, 18:38
Hocam dün bir arkadaşla bunun muhabbetini yaptık. Motorun spor motor ise arka hafif olduğu için lastik ne olursa olsun ses yapmıyor. Ama arkanda bagaj varsa ve ağırlık varsa (inazuma gibi) ses çıkarıyor. Ağırlığın lastiğe uyguladığı basınca göre ses çıkarıp çıkarmaması... biz buna bağladık.

Eskiden bir tanıdığım Ford Focus Ghia marka aracına takım lastık almıştı, sanırım michelindi. Eski lastiği çok cayırdardı(apaçilik yaparken) bütün mahalle inlerdi ama yenisinden ses çıkmazdı. Eğer dediğiniz gibi ağırlıkla ilgili olsaydı otomobillerin her halükarda ses çıkarması gerekmiyormu?

seza35
24 Nisan 2014, 21:16
michelin pilot sporty iyi lastiktir. Dandik naylon lastiklerden sonra varlığını hissettirecektir fakat erken biter her yumuşak hamurlu lastikte olduğu gibi.