PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Komşumuzun Hayabusa'sı çalınmış

redmachine
20 Nisan 2014, 00:43
Bakırköy'den 2012 model beyaz hayabusa çalınmış. Adam kapının önüne hiç kilit takmadan, brandasız koyardı, alarmda yoktu motorda. Öyle bırakırdı. Hatta kendi kendime "Vay be ne büyük cesaret herhalde bir bildiği var ki böyle koyuyor." derdim ama meğersem yokmuş, anında götürmüşler motoru acımadan.

tr_select
20 Nisan 2014, 00:45
Hiç acımazlar, akşamında yürütürler. Alarm, kilit, gps, navigasyon, telefon... Ne varsa takmak gerek bu tarz motorlara.

Adamlar kapalı garajı patlatıp çalıyorlar, sokaktaki motorumu çalmasınlar :)

YouSuffer
20 Nisan 2014, 01:48
bizim buralardada cok var yuksek dusuk fıyatlı motor kılıtsız, ben harıl harıl arıyorum otopark kılıt mıllettekı ozguven sonucuda bedavadan motorları gıdıyor yahu

solmyr
20 Nisan 2014, 01:54
plakası, şasi numarası, sağ baldırında bir leke :P motorla ilgili tanınabilecek bir şey biliyorsan yaz bari. bir umut

Pulkas
20 Nisan 2014, 02:05
çok geçmiş olsun arkadaşa benim hayabusam olucak ve çalınıcak ağlardım valla yalan yok hatta hayattan soğurdum bir kaç ay :(

hasanrs
20 Nisan 2014, 02:51
Yaw bende çin malı scooter var. Disk kilidi ve zincir takıyorum. Adam da ne rahatmış yaa...

Serk21
20 Nisan 2014, 02:59
O model hayabusaya biniyorsa parasi var demektir, hele ki saldim çayıra mevlam kayıra modeli dışarıya bırakıyorsa o para onun icin okadar da onemli degil demektir, su basligi okuyup motorun sahibinden daha fazla uzulenler olmuştur..

yahu gece gece nasil sinirlendim,polise gitse anlatsa adama kizarlar,hirsizin hic mi gunahi yok dedirtirler adama. Ama bi yandan da haklilar, ben çin mali schooterimi 1 gun disarda birakmadim kapali sitede yaşamama ragmen.. yinede gecmis olsun insallah bulunur.

OFG
20 Nisan 2014, 03:43
Hırsıza davetiye çıkartmak sözünün sözlükdeki karşılığını okudum sanki :D

cesur509
20 Nisan 2014, 09:49
Arkadaş ben 125 cc çinliyi ; halat kilit ile ağaca bağlıyorum ,sonra ön tekeri başka ince bir kilitle kitliyorum ,daha sonra disk kilidi takıyorum ,en son olarakta brandası ile örtüyorum :queen::cherry: Vallaha arkadaş benim malım kıymetlidir , eğer 650cc olsaydı kilitleri daha daha kalitelileriyle değiştirip birde güzel kaliteli bir alarm takardım . Ben güvenlik için elimden geleni yapayımda buna rağmen çalarsa , yapcak bir şey yok derim :wiinkk:

İnş. arkadaşın motoru bulunur ...

Motorcu Abi
20 Nisan 2014, 11:47
Ben motor çalınmasın diye eve sokuyordum bi ara. Sonra komşumuzdan rica edip onun garajına koymaya başladım :cat:

hkn09
20 Nisan 2014, 12:39
ne yapsakta %100 çözüm olmasada, eşeği sağlam kazığa bağlamak diye bir atasözümüz var. elinden gereken korumayı yap gerisini Allaha havale etmek gerekir.

auditore
20 Nisan 2014, 13:44
geçmiş olsun komşunuza da yorumlar neredeyse hırsızı haklı çıkaracak cinsten:mrgreen: hırsızın bian önce yakalanmasını ümit ederim tabi motorun da tek parça kalmasını da

shooter1
20 Nisan 2014, 14:00
tedbir almadan tevekkül gibi bir şey yapmış :)

suato21
20 Nisan 2014, 16:42
Motosikletimi dışarda,bırakmam gerekseydi.Herhalde bende böyle yapardım,yoksa gözüme uyku girmezdi..:)

http://img843.imageshack.us/img843/8928/hkuo.jpg