PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motoruma Kasko Yaptırdım

volkanmet86
18 Nisan 2014, 20:44
merhaba arkadaşlar,

3.500 tlye "0" km bir mondial mcx almıştım 2 hafta kadar önce. evimin garajı olmadığı için kaldırımda duruyordu. ayak altıydı ve içim rahat değildi. her ne kadar çok değerli olmasa da 3.500 + ruhsat masrafları az değildi.

2 gün boyunca kasko yapan sayılı şirketlerle görüştüm. bazısı illa direğe kilitleyeceksin, bazısı kapalı garajda duracak illa gibi enteresan isteklerde bulunuyordu. sonunda mrt sigorta'dan can bey ile görüştüm ve full kasko yaptırdım. 600 liraya. sizce nasıl?

barodi
18 Nisan 2014, 21:25
3500 tl lik motor için 600 tl çok gibi geldi bana
ben aviva sigortaya 1600 tl ye fullun fulu kasko yaptırdım 21000 tlik motorum için
kilitleme garajda bırakma şartı yok anahtarı üzerinde unutup çalınsa bile böyle bir şart yok yani

reverse
18 Nisan 2014, 21:31
Şu kasko olayı güzelmiş aslında. Ben evimden 200 metre ötedeki otoparka yürüyorum motora binmek için hergün. Üstüne ayda 60 papel para ödüyorum.
O parayı kaskoya versem motor evimin kapısının önünde olacak yani öyle mi?
Yalnız işte çoluk çocuğun bızıklaması, devirmesi, kale direği yapıp 21 oynamaları filan da can sıkıcı olur. Motor çalınmasa bile yine de içim rahat olmaz.

dionysos06
18 Nisan 2014, 21:40
Neden değerli olmasın hocam. Bırak 3500tl yi 100tl lik motor bile değerlidir. Kolay kazanmıyoruz parayı. Çok iyi yapmışsınız vallahi. Bende apartman girişine park ediyordum. Sürekli kapıyı açık bıraktıkları için ve giriş katta oturduğumdan dolayı, evin içine soktum da gözüme rahat uyku girdi. Ama sizin bu ful kaskoyu duyunca araştırmam gerektiğini düşündüm...

ogzcngdk
18 Nisan 2014, 23:17
bence kasko fiyatlarını göz önüne alırsak 600 papel çok değil.. hayırlı olsun diyelim..

garaja koyma şartı nedir ya kafayımı yemiş bunlar. garajda olsa zaten çalınma ihtimali baya baya düşüyor :mrgreen:

kemboo
18 Nisan 2014, 23:25
valla kilitlerin iyilerinin 250 lira falan olduğunu düşünürsek 600 lira çok iyi bir rakam bence

barodi
19 Nisan 2014, 00:28
şair sigorta aracılığıyla aviva sigortaya fulll kasko ehliyet yaş eğitim sertifikası bunlar indirime giriyor. ayrıca motor cc si de etkili cc büyüdükçe kasko fiyatıda riskten dolayı artıyor.
30 yaş üzeri indirim 6 en az 5 sene a2 motor ehliyetli olmak da indirime giriyor. benim full kasko teminatımı sözleşmemin bir sayfasındaki bölümü buraya yapıştırım.
ayrıca kesinlikle kapalı garaj şartı yok kilitleme yok anahtar üzerinde unutup çaldırsanız bile full ödüyor.
http://i.hizliresim.com/GnYEBb.jpg (http://hizliresim.com/GnYEBb)

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:20 ----------

ha birde bilmediğiniz her sigortacıya kasko yaptırmaya kalkmayın çoğu yer sıkıntı yaratıyor pararyı vermemek için bazılaır 3 ay bekletiyor. aviva türkiyedeki tüm motor kaskoların yüzde 70 ini kasko yaptığını duydum ve aviva yı herkes biliyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:23 ----------

ayrıca yol çekim hizmeti de kaskoya dahil benzin bitse bile size çekici hizmeti veriyor bir sefer geçerli olmak kaydıyla !
motor üzerindeki tüm aksesularıda kaskoya dahil ediyor bende sadece koruma takozu vardı aksesuar olarak o yüzden 570 tl
2000 tl de üzerindeki ekipmanları karşılıyor