PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Siz Siz olun sakın babanızı üzmeyin

Dash_1905
18 Nisan 2014, 20:42
Merhabalar. Nasıl başlasam bilemiyorum. O yüzden konuya direk gireceğim. Ben yaklaşık 3senedir sigara içiyorum . Yaşım da 19 . Lise de bir başlarsınız adamlık diye daha sonra bu sigara denen illetin ne halt olduğunu öğrenirsiz. Ben de bunlardanım. Geçen gün babam yolda sigara içerken gördü ve yıkıldı resmen. Neredeyse 2 gündür benümle hiç konuşmadı. Hala da konuşmuyor. Babamın benimle eskisi gibi olması için ne yapabilim? Gerekirse başından beri karşı çıktığı canım kadar sevdiğim motorlarımı bile satarım. Lütfen bi yol gösterin.

adm12
18 Nisan 2014, 20:46
En güzel yol sigarayı bırakmak. Sigarayı bırakırsan hem baban mutlu olur hemde sen.

Samet Ağır
18 Nisan 2014, 20:47
Sigarayı bıraksan ve birdaha da kullanılacağına yemin etsen......

Dash_1905
18 Nisan 2014, 20:47
Ben zaten gözünün önünde Kuran üstüne el nastım bırakıcam diye daha da içmedim hala aynı ne yapıcam ben

tr_select
18 Nisan 2014, 20:48
Ben zaten gözünün önünde Kuran üstüne el nastım bırakıcam diye daha da içmedim hala aynı ne yapıcam ben

Biraz zaman geçsin, sende bu geçen zaman içerisinde ilgini arttır babana karşı. Sen ilgini, alakanı arttırdıkça emin ol yelkenleri suya indirecektir :)

İnatçı bi yapısımı var ?

ronnytechno
18 Nisan 2014, 20:51
Kardeşim sigarayı bırak ve babanla konuş bunun gençlikte özenti olarak hata olduğunu ve bundan sonra kesinlikle içmeyeceğine dair babana SÖZ ver. Sigarayı bıraktığını ve sözüne sadık olduğunu gördüğünde baban fazlasıyla memnun olacaktır. Zaten içme kardeşim o pis zıkkımı kime ne yararı olmuşki bugüne kadar sana olacak.

Tüm yorumları okumamışım sen zaten söz vermiş yeminler etmişsin. biraz zamana bırak ve baban sözünde durduğunu görsün . Çünkü gerçekten pis bi illet bu sigara bu sayede sigarayı bırakırsan babana ilerde minnetar olacaksın bu tavrı yüzünden :)

GorkeM
18 Nisan 2014, 20:58
Baban senin babandır, bi şekilde affeder, sen sigarayı kendin için bırak. İleride sonra kafanı çok vurursun duvarlara.

just4techno
18 Nisan 2014, 21:01
Görkem bey haklı
Ben sigarayı sevgilim için bırakmıştım 1 ay sonra başladım.
Kendim için bıraktım yaklaşık 1,5 senedir içmiyorum.

merr
18 Nisan 2014, 22:29
Hemen hemen aynı durumları 16 yaşımdayken bende yaşadım.Küstü,konuşmadı,sigara almayım diye parasız bıraktı ama ben bi şekilde içtim.

Yıllaaaar sonra 4 ay kadar önce ne olduysa birden bıraktım...

Dün halı saha maçı yaptım sigarayı bıraktıktan sonra ilk defa.Ben neredeyse eski ben.Yorulmuyorum,durmuyorum...

Demem o ki bende babamı ve bana bırakmam yönünde telkinde bulunan herkesi seviyorum.Fakat sigara denen şey sadece ve sadece sen istediğin için kendin için bırakılan bişey...

Baban senin için istiyor sende bi jest yapıp onun için isteme,sende kendini düşün...

En fazla 2 hafta sıkıntı yaşayacaksın,hem senin yaşında bana göre baya genç,bağımlılığın daha çok artmamışken daha rahat bırakacaksın...

Çok mutlu oldum bıraktığına...

Son tavsiye: Daha rahat olmak istiyorsan, ağırlık antrenmanı yap,3 tekrardan fazla kaldıramayacağın ağırlıkları zorla..Bunu yapman isteğini stresini azaltacak...

Dash_1905
18 Nisan 2014, 23:11
Yaklaşık3 gündür içmiyorum bu illeti. Tabiki herşey zamana bağlı. Herşey belirli bir zaman sonra anlaşılacak. Ama şu anda babamın yüzüne dahi bakmaya utanıyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:07 ----------

Biraz zaman geçsin, sende bu geçen zaman içerisinde ilgini arttır babana karşı. Sen ilgini, alakanı arttırdıkça emin ol yelkenleri suya indirecektir :)

İnatçı bi yapısımı var ?

Aslında babam 5 dakika konuşmadan duramayan biri ama 3 gündür ağzını bıçak açmıyor

CrosseR
18 Nisan 2014, 23:13
O değilde 3 sene nasıl farketmediler ona şaşırdım:silent:
16-17yaşında sigara içtiğini gören tanıdık olsa ispiyonlarda genelde..
Neyse sigarayı bırakma kısmını geçelim,çünkü o kendi istediğinde ve hazır olduğunda yapılacak birşey..
Zamana bırak,20yaşını geçtiğinde alışacaktır..
Çok geç olmadan bıraktınmı da tadından yenmez..
Bıraktıktan sonra da ''Benim oğlan hiç içmedi'' diye düşünmekle ''Benim oğlan içti ama bıraktı'' diye düşünmek arasındaki büyük sevinç farkını yaşayacaktır:)

Dash_1905
18 Nisan 2014, 23:24
3gün sonra bana karşı ilk cümlesini etti:" Bana su getir." Bu da bi gelişme sayılabilir herhalde.

ectuna
18 Nisan 2014, 23:36
Baban seni elinde sigara ile görünce aklına ilk kucağına verdikleri o minicik halin gelmiştir.
çok üzülmüştür.
özür dile elini öp.
Kendin için de bırak o mereti, diye tavsiye de bulunabilirim ancak 2 çocuk babası olarak

http://www.huffingtonpost.com/2014/02/02/hyundai-genesis-commercial-super-bowl-sixth-sense_n_4714606.html

apisto
19 Nisan 2014, 00:09
17 sene sigara içtikten sonra Champix adlı ilaçla bıraktım. Eğer gerçekten bırakmak istiyor ama kendine güvenmiyorsan ilacı öneririm. Yalnız yan etkileri olduğunu da hatırlatayım. En güzeli aslında ilaçsız bırakmak, hatta bir kitap vardı "sigarayı bırakmanın kolay yolu" aklı başında birçok insan için faydalı olabilir.

Dash_1905
19 Nisan 2014, 00:37
Ectuna abi ve apisto abi irademe güvenirim sigarayı bırakmada zorlansamda kafama koydum borakacağım .

harleybaba
19 Nisan 2014, 00:46
kardeş sigara kötü bir bağımlılık. çok çok kötü.
hatta en kötüsü çünkü her yerde satılıyor. diğerleri öyle değil her yerde bulamıyoruz (bu kısım işin şakası, diğer bağımlılıklar da kötü tabi)
Arkadaşlar doğru söylemiş, anne-baba-hala-dayı-abi-kardeş darıldı, kırıldı sebeplerle bırakacaksan hiç bırakma. kendine zarar verdiğin için bırak. sana ilk sigarayı veren arkadaşına da hayat boyu güvenme. İçenin yanında durma, sigara içen kişi etrafına radyasyon yayar.
Dişe, kuşa, başa her şeye zarar verir.

ARçİL
19 Nisan 2014, 01:25
18 yıl içtim ve bıraktım ne kazandım, zarar vucudumu zehirledim ve çevremi. Bırakmak zorundaydım çünkü 1 VE 3 YAŞINDA çocuklarıma ONLARA KÖTÜ örnek olamazdım.İnsan baba olunca çocuğunu koruma konusunda hasas oluyor. Benim Babam ben sigarayı bırakınca kurban kesti.

Sigara rezillik. İnşallah Dash_1905 bırakırsın.

agrasiwe
19 Nisan 2014, 01:30
ama bu arada baban sana ters davrandılçee "eee sıktın ama" durumu olmasın sakın, sabret, babadır bu... yumuşar elbet.

ectuna
19 Nisan 2014, 01:46
bıraktım demeni bekliyordur.
bıraktım baba birdaha içmiyeceğim söz de
sarılıp kucaklamazsa ben hiç bir şey anlamamışım babalıktan demektir

Potenza
19 Nisan 2014, 01:59
Zor dostum zor...napsak.biz konuşsak faydası olur mu acep

zaferkarizma
19 Nisan 2014, 02:02
herkeze öle bi konuşmuşki sanki hiçbiri sigara içmiyor :)

Tİme_shİft42
19 Nisan 2014, 02:07
Sigarayı bırakmak çok kolaydır bende bırakanlrdanım ama bayramlarda seyranlarda alırım paketimi sağdan soldan uzatırlarsada içerim ama o iş bitti artık :)

DaRkShInEs
19 Nisan 2014, 02:07
Kardesim bencede sigarayı bırakman en iyi tercih olacaktır ama öyle kolayda bırakılmıyor maalesef

OFG
19 Nisan 2014, 02:43
Babam ben 16 yaşımdayken sordu '' sigara , içki içiyormusun?'' Öyle samimi sormuştu ki ''evet içiyorum dedim''
Önce kendine bir bardak vodka doldurdu sonra da bana ''Sana içme demeyeceğim,ben de içiyorum ve kendi kararlarını verebileceğine inanıyorum'' dedi. Annem'de bu konularda babamla aynıydı bana karşı.
Utancımdan babamın bana koyduğu vodka dan içmedim.Babam ayda 1-2 duble keyif için içen biriydi,babamla hiçbir zaman içki içmedim,çekindim...
Lise yıllarımda birçok madde denedim ve alkol kullandım,hiçbirine bağımlı olmadım ...
Sonra anladım ki babam o gün benim ellerime ''vicdanımı'' koymuştu.Ve bir ailenin çocuğuna vermesi gereken en büyük şey bu olduğunu anladım.

Böyle bir başlık görünce bu anım aklıma geldi ...
Ailemin yapmamı istemediği bir çok şeyi yaptım,ama sonunda istemedikleri bir insan olmadım.
Kararlarınız sizi etkiler ama unutmayın ki siz ailenizin bu dünyada bırakacakları en kalıcı izlersiniz bunu unutmayın.

(lütfen kimse hayatımı ,yaşam standartlarımı,kültür seviyemi bilmeden beni yargılamasın.Bu yazıyı içimden geldiği için yazdım sadece)

cece89
19 Nisan 2014, 02:48
Kendimi bırakmak için hiç zorlamadım nasıl başladığımı artık hatırlamıyorum bile..

Bugünlerde boşta olduğum için azalttım biraz açıkçası zor bir karar konuyu okuyunca düşündüm içmek ile içmemek arasında ne fark var ?

İçmemek için çok sebebin varken içmek için geçerli bir sebebimiz bile yok her gün bir paket alıyorsan inan bana çok zenginsin..

Ben henüz bırakmadım ama sen bırak dünyada 6,5 saniyede 1 insan ölüyor sigaradan sen onlardan olma

:sunny:

mekan67
19 Nisan 2014, 09:49
ben lise 2de başladım ve daha 1ay öncesinde fire verdim...yasım 25 suan