PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : KEEWAY speed 150-Honda CB125E-Salcano wolf 125 hangisini tavsiye edersiniz bu üçü ara

rietveldx
18 Nisan 2014, 01:45
arkadaşlar yarı otomatik 4 vitesli debriyajsız motorsiklet çok kullandım artık debriyajlılara geçmek istiyorum ve ilk debriyajlı motorsikletim olucak bu üçünü çok araştırdım ama bir türlü karar veremedim verebileceğim en fazla para 3 milyar(3000 tl) keeway speed 150 çok beğendim ama çin yapımı galiba (tam bilmiyorum) o yüzden almak istemedim lütfen bana tavsiyede bulunun hepsi az yakan motorlar beni uzun yolda üzmeyecek sorunlarla uğraştırmayacak ve rahat bir motor istiyorum

birde boyum 1.79 ve kilom 110

YouSuffer
18 Nisan 2014, 02:02
honda dan şaşma.

rietveldx
18 Nisan 2014, 04:14
honda dan şaşma.
motomax keeway speed daha çok beğendim ama çin motorumu bilmiyorum onda gazlı amartisör var birde arkada tekerde disk firen ötekilerde bunlar yok mesela

deprogadias
18 Nisan 2014, 04:24
Keeway superlight kullanan arkadaşım vardı mükemmel olmasa da memnundu motordan. Keeway in diğer modelleri nasıldır onu bilemem bi fikrim yok açıkçası. Cb ye gelirsek performans olarak az çok beklentini karşılar 125 sonuçta beklenti yüksek olmamalı. Devir göstergesi yok ve selesi çok rahatsız diye biliyorum. Wolf a gelirsekte küçük ybr diyim. Uzun ömürlü dayanıklı sağlam. Parçası ucuz ve kolay bulunabiliyo. Bu arada ekliyim 125 cc olarak bende çok araştırma karşılaştırma yaptım bu yazdıklarım da ordan gördüklerim aklımda kalanlar. Yanlışım varsa zaten tecrübeli abiler kardeşler düzeltirler.

rietveldx
18 Nisan 2014, 05:29
Keeway superlight kullanan arkadaşım vardı mükemmel olmasa da memnundu motordan. Keeway in diğer modelleri nasıldır onu bilemem bi fikrim yok açıkçası. Cb ye gelirsek performans olarak az çok beklentini karşılar 125 sonuçta beklenti yüksek olmamalı. Devir göstergesi yok ve selesi çok rahatsız diye biliyorum. Wolf a gelirsekte küçük ybr diyim. Uzun ömürlü dayanıklı sağlam. Parçası ucuz ve kolay bulunabiliyo. Bu arada ekliyim 125 cc olarak bende çok araştırma karşılaştırma yaptım bu yazdıklarım da ordan gördüklerim aklımda kalanlar. Yanlışım varsa zaten tecrübeli abiler kardeşler düzeltirler.
salcano wolf e küçük ybr derken ne demek istedin anlamadım ybr 125 ile aynı zaten onun dışında sıfır keeway speed bulamadım ve en yakın bayisi istanbul ok meydanında ben lüleburgazda oturuyorum eğer böyle giderse salcano alabilirim

deprogadias
18 Nisan 2014, 05:45
Küçük ybr den kastımı şöyle anlatıyım. Wolfta ybr ile aynı motor kullanıldığı söylenmekte. Markasıda jianshe veya bu tarz bişeydi tam hatırlamıyorum. Ybr nin motor parçaları wolfa takılabiliyomuş. Zaten kasa olarak ta wolf eski kasa ybr ile aynı kasada. Yada çok büyük benzerlik. Belki bi ybr olmayabilir ama sağlam motordur. Arkadaşlar arasında öğrenci ybr si, veya ybr nin kardeşi gibi tabirler kullandığımız olmuştur. O yüzden öyle dedim. Umarım yardımcı olmuşumdur.

motorcu48
18 Nisan 2014, 06:08
bajaj şuan için kapalı kutu ancak o fiyatlara sıfır motorları mevcut gerci eldeki bulgura göre ön arka balata fren gibi
sanırım 2.elli bunların ve bu seçeneklerle göre ne kadarda hondaya yakıştıramasam honda cb125 daha mantıklı derim .piyasa ,yedek parça ve motor markası olarak honda .zaten bu motorlarıda bu yuzden çıkartıyolar marka bazını kullanarak o alana yönelik motor çıkartıp diğerlerini bir kenara atmak amac edinilmiş .bana göre onlardan farkı yok sadece saydıklarımdan dolayı

Ahmet Abi
18 Nisan 2014, 06:12
Cb125e tavsiye ederim.

Seko
18 Nisan 2014, 08:28
Keeway Speed'i geç, ona para verilmez. 3000 TL'ye aralarında en iyi seçenek Salcano Wolf olur. Bence tipini sorun etmezsen sıfır Bajaj Boxer da alabilirsin.

mersin_li
19 Nisan 2014, 16:21
arkadaşım speed 150 yi görünce girdim hemen. speed 150 sağlam motor. 7 senedir keeway speed 150 kullanıyorum. şuan motorum 70000 km yi geçti. hala motoru taş gibi ancak ufak tefek plastik aksamından tıkırtılar gevşemeler oluyor şu anda. biladerim çok hor kullanıyor motoru ondan kaynaklanıyor.
ancak speed 150 den ybr kadar konfor bekleme. ha çin motorlarından kesinlikle kalitelidir onu söyliyebilirim. çok da uzun yol yaptım 1000 km lik daha hiç yolda bıraktığını bilmem. titreşim ybr den kesinlikle fazla ama dandirik çin motorları kadar çok deil.motorumun koltuk kılıfı bile orjinal duruyor.daha geçen hafta fren hidrolik kutusunu değiştirdim çünkü 7 senedir plastiği çürümüştü artık güneşten. ben aldığımda macar malıydı ama şu anda nedir bilmiyorum.

paran varsa ybr al ama 3000 tl ye dandirik çin malı alacağına keeway daha iyidir.
keeway speed 150 yolda ybr de olduğu gibi yağ gibi kayıp gitmez.

Panther38
19 Nisan 2014, 16:31
Kardeşim honda Cb125e al pişman olmazsın şehir içi hızıda yeterli aralardan geçerken kıvrak. racing konforu beklemek mantıksız bu CC de onuda belirteyim. Çine bulaşma ybr ye vereceğiniz paraya ekipman alırsın. Cb125e al kafan rahat olsun.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:28 ----------

Hondaya binersin hondadan yükseltmeye devam edersin emin ol. ;)

rietveldx
19 Nisan 2014, 18:42
arkadaşlar yorumlarınız için çok teşekkür ederim lüleburgazda honda ile salcano nun bayileri var elimdeki paraya göre ikisi arasında tercih yapıcam keeway speed'i tercih etmememin sebebi lüleburgazda bayisi yok ve en yakın bayisi istanbulda bu yüzden ondan vazgeçtim

birde Bajaj Boxer araştırmaktayım görüntü olarak fena değil ancak ön ve arka fren kampana ama hiçbir sorun yapmıyor diyorlar bakalım yakıt sarfiyatı ve fiyatı uygunsa birde buralarda bayisi varsa onuda düşünebilirim

Seko
19 Nisan 2014, 18:54
Boxer'ı bugün test ettim. Çok rahat motor, biraz titreşim var. Çok rahatsız edici bir titreşim değil ama Discover modeline göre fazla. Motor iyi gidiyor.

adem80
19 Nisan 2014, 19:11
Bajaj ile salcano arasında seçim yap. Diğerlerini boşver.

Panther38
19 Nisan 2014, 19:13
arkadaşlar yorumlarınız için çok teşekkür ederim lüleburgazda honda ile salcano nun bayileri var elimdeki paraya göre ikisi arasında tercih yapıcam keeway speed'i tercih etmememin sebebi lüleburgazda bayisi yok ve en yakın bayisi istanbulda bu yüzden ondan vazgeçtim

birde Bajaj Boxer araştırmaktayım görüntü olarak fena değil ancak ön ve arka fren kampana ama hiçbir sorun yapmıyor diyorlar bakalım yakıt sarfiyatı ve fiyatı uygunsa birde buralarda bayisi varsa onuda düşünebilirim
Cb125e yi beyaz renk al genede sen bilirsin. :)

rietveldx
19 Nisan 2014, 21:29
bajaj'lara baktım bajaj Discover 125 ST baya bi beğendim eğer param yeterse ondan almayı düşünüyorum
amma motor çıktı ha şimdide LİFAN EMİSOL 150 ye baktım onada güzel diyorlar