PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motosiklete Castrol Magnatec yağ konurmu ?

brtvrdrl
18 Nisan 2014, 00:11
Merhabalar. Motosiklete castrol magnatec yağ koymamın bir sakıncası varmı acaba ?

cenkito
18 Nisan 2014, 01:09
en kötü ihtimalle debriyaj balatalarını öldürür, kacırma yapar

atomhamdi
18 Nisan 2014, 10:06
hiç bir sakıncası yoktur kaçırma falan yapmıyor kendim gv 650 için castrol magnetec kullanıyorum sadece çok yüksek devirli racing motorlarda basınçdan dolayı yağ çabuk bozulabilir ama bulabiliyorsan motor için üretilmiş olanı kullanabilirsin.

canerol
18 Nisan 2014, 10:13
burda bi abimiz regal raptorunda kullandı...hani reklamlarda motora tutunur diyorya hakkatten öyle tutunup debriyaj balatalarınada tutunduğundan kaçırma yaptığını söyleyip değiştirmiş yağı.

tahsins
18 Nisan 2014, 10:33
debriyajda kaçırma kaydırma yaptırıyor. ben denedim. etkiside 1-2 yağ değişimi sonra anca geçiyor.
4t yağ zaten uygun fiyatlı. ben gulf pride 4t yağ aldım.11tl hepsiburadada. gayet güzel iş görüyor.
http://www.hepsiburada.com/liste/gulf-pride-4t-15w-40-1-lt-4-zamanli-motosiklet-yagi/productDetails.aspx?productId=otdlt49&categoryId=26005
eşşeğe arpa fazla gelir derim ben :mrgreen:

astorojna
18 Nisan 2014, 10:34
5000 km bu yağdan kullandım. hiç bir sorun olmadı. aksine vites geçişleri vs. çok güzel olmuştu.

TanImsIz
18 Nisan 2014, 10:38
Vites geçişlerinde, özellikle düşürmelerde sıkıntı yaratıyor. Arkadaşında dediği gibi , yağı değişip motosiklet icin olan bir yağ bile koysan etkisini hala gösteriyor bir müddet.. Onun harici aman aman bir zararı yok. Hepsinin hammaddesi, görevi aynı..

Seko
18 Nisan 2014, 10:46
Mesele sadece kaydırıp kaydırmama değil. Motosiklette, arabalardan farklı olarak aynı yağ ile dişli kutusu da yağlanır ve otomobil yağları motosikletin vites kutusundaki dişlilerin arasında oluşan basınçlara dayanamazlar. Ayrıca o kadar yüksek devirlerde de yağlama yapamazlar. Özetle motosiklette otomobil yağı kullanılmaz. Bir şey olmuyor gibi gözükebilir ama motorun ömrünü kısaltacaktır.