PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yıkılan Hayaller !

Sayfa : [1] 2

sarıderler
17 Nisan 2014, 22:24
Öncelikle kendimi tanıtıyorum yaşım 17 ismim burak istanbul avcılarda oturuyorum.Tek hayalim motor olan hatta motorum olsun sadece ona bakarak 5 yıl rahat yaşarım dıyebılen tıplerdenım yanı motoro tutkum o kadar buyukku yaz yaz bıtmez.En guzel kızı verseker 125cc cınlı motosıklete bıle degısmem o derece neyse yaş geldi çalışıyorumda allaha sukur hayalımı gerceklestırmek ıcın para bırıktırmeye baslasdım ılk maasımı aldım ve ehlıyete yazıldım hersey o kadar guzeldıykı gece uyurken motor kalkarken motor o derece yanı forumda her konuyu okumacalar falan neyse ehlıyete yazıldım evrakları hazırladım tek parmak ızı kaldı karakola gıttım vermek ıcın kımlıgımı kabul etmedı degıstır dedı bende pvc kaplattım gene kabul etmedı uzuldum hatta ağladım bıle dıye bılırım annem Türkiye futbol federasyonunda baskanlıgın sekreterlıgını yapıyor o yuzden her dakıka ızın alamıyor tam ızın aldı nufus ıdaresıne gıttı kımlıgımı yenılemek ıcın bu kımlık kayıttan kalkmıs kayıp raporu verılmıs buna oncekı kaybolan kımlıgımmıs yenısı hala kayıp dıye yırttı yenısını cıkarmam lazımmıs tabı annem ızın alamadı federasyon yogun oldugu ıcın lıg bıtıyor tabıkı herkes orda benım hayeller suya dusmeye basladı ıcımde kırgınlıklar falan kursu aradaım kayıt dondurttum son paramı oraya vermıstım sımdı napıcam bılmıyorum kayıtlar 27 si son annemın ızın alıp alamıcagı mechul benım sevdam motosıklet parada kalmadı denebılır of of akıl verın abılerım ablalarım duygularımı paylasmak ıstedım sadece okuduysanız hakkını helal edın zamanını aldım tesekkur ederım allaha emanet olun

TEKERİNİZ DÜZ DEPONUZ FULL YOLLARINIZ HEP BOŞ OLSUN

tr_select
17 Nisan 2014, 22:28
Tek derdin bu olsun.

Keşke bütün parayı kursa vermek yerine, birazda "TÜRKÇE" eğitimin için para ayırsaymışsın :)

santo78
17 Nisan 2014, 22:30
Senin bu hikayeyi Hollywood gorse film ceker ustunede 1.9 milyar dolar gise hasilati yapar. Yaparmi yapar valla...

kemboo
17 Nisan 2014, 22:31
Hayırlısı olsun diceksin bir zaman sonra hep hayırlısının olduğunu görürsün. Umarım hayallerin ve senin için hayırlısı gerçek olur

sarıderler
17 Nisan 2014, 22:36
Tek derdin bu olsun.

Keşke bütün parayı kursa vermek yerine, birazda "TÜRKÇE" eğitimin için para ayırsaymışsın :)
Ben sadece duygularımı paylaşmak istemiştim ama telefondan da girince ancak bu kadar oluyor evet türkçem kötü olabilir ama duygularımı paylaşamıcagım anlamına gelmez. He evet derdin laf koymaksa tamam koydu yanı egon tatmin olduysa ne mutlu sana öğrenıcegım cok sey var daha küçüğüm fikir vermek yerıne ınsanların kalbını kırmak hosuna gidiyor galiba. neyse eyvallah

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:33 ----------

Senin bu hikayeyi Hollywood gorse film ceker ustunede 1.9 milyar dolar gise hasilati yapar. Yaparmi yapar valla...
Film olurda mutlu sonla bitermi orası meçhul

ekspermesut
17 Nisan 2014, 22:37
herseyde vardır bı hayır sıkma canını

mtasdel60
17 Nisan 2014, 22:38
Sıkma canını dostum ben de senin gibiyim, sen en azından aileni ikna etmişsin. Çözülür bunlar... :)

meki 60
17 Nisan 2014, 22:39
tr select gerçekten pes yani adam derdini anlatıyo dil bilgisi sınavına girmiyo ki..açıkmı arıyonuz sürekli ne anlamadım ki..

sarıderler
17 Nisan 2014, 22:40
Sıkma canını dostum ben de senin gibiyim, sen en azından aileni ikna etmişsin. Çözülür bunlar... :)
AİLEMİ İKNA ETMEK ÇOK ZOR OLDU YANI YILLARIMI ALDI SONUNDA İKNA OLDULAR BU SEFERDE ENGELLER ÇIKIYOR AMA HAYIRLISI KAFA KOYDUM 2 SENEDE GEÇSE OLUCAK ALLAH İZİN VERİRSE

siptar23
17 Nisan 2014, 22:41
Bazı şeyler de fazla aceleci olmamak gerekir, işin içinde bir hayır vardır olmuyordur. + Evde senin kimliğini çıkarmak için bir büyüğün yokmu?

meki 60
17 Nisan 2014, 22:42
Tek derdin bu olsun.

ayrıca ismin bile türkçe değil ya :)

sarıderler
17 Nisan 2014, 22:43
Bazı şeyler de fazla aceleci olmamak gerekir, işin içinde bir hayır vardır olmuyordur. + Evde senin kimliğini çıkarmak için bir büyüğün yokmu?

ANNEM YOĞUNLUKTAN İZİN ALAMIYOR BABAMLA ANNEM AYRI VEKALETIM ANNEMDE OLDUĞU ICIN BABAMDA CIKARAMIYOR ABLAMDA YANI ANNEMIN CIKARTMASI LAZIM AMA SAYGI DEGER YILDIRIM DEMİRÖREN BİR İZİN VERSE GUZEL OLCAKTA

COQ
17 Nisan 2014, 22:45
Zannettiğinden daha büyük sorunların var abicim.
En güzel kızı verseler 125cc Çinliye değişmem demişsin.

Bence annen oğlumu psikoloğa götüreceğim deyip izin alabilir.

nothingelse
17 Nisan 2014, 22:47
Sen bu yola zaten girmişssin zaten. Bu ay olmaz diğer ay olur ama olur dert etme. Hayırlısı olsun de ..

sarıderler
17 Nisan 2014, 22:49
Zannettiğinden daha büyük sorunların var abicim.
En güzel kızı verseler 125cc Çinliye değişmem demişsin.
I
Bence annen oğlumu psikoloğa götüreceğim deyip izin alabilir.
ABİ PİSKOJİK DEĞİLDE ZEVKLER DİYELİM YANI NAPIYIM KIZI BULURSUN ER YADA GEÇ AMA MOTORSİKLET AYRI BİR TUTKU

siptar23
17 Nisan 2014, 22:49
Sen şimdi daha yeni kursa mı yazılacaksın?

clabber
17 Nisan 2014, 22:50
Adamla dalga geçmeyin kaamillerr..

santo78
17 Nisan 2014, 22:52
Yas 17 napiyim kizi demissin , ilginc.

ABİ PİSKOJİK DEĞİLDE ZEVKLER DİYELİM YANI NAPIYIM KIZI BULURSUN ER YADA GEÇ AMA MOTORSİKLET AYRI BİR TUTKU

sarıderler
17 Nisan 2014, 22:53
Sen şimdi daha yeni kursa mı yazılacaksın?

Abı yazıldım evraklarım hazır ama yenı yasaya göre sınava girmeden parmak izi veriliyormuş bır tek parmak ızı kaldı kımlık olmadığı için yapamıyorum 27 evraklar ıcın son gun 14 hazıranda sınav var

solmyr
17 Nisan 2014, 22:58
evet kızı bulursun ama motosikleti hiç bulamazsın ne yazık ki :silent: parayla eş satın alınmaz ama motor (araç olan) satın alınabilir. nüfus kayıt örneği falan oluyordur, şehrindeki nüfus müdürlüğüne muhtara bir danış. çok basit bir sorun bu.

sarıderler
17 Nisan 2014, 23:01
evet kızı bulursun ama motosikleti hiç bulamazsın ne yazık ki :silent: parayla eş satın alınmaz ama motor (araç olan) satın alınabilir. nüfus kayıt örneği falan oluyordur, şehrindeki nüfus müdürlüğüne muhtara bir danış. çok basit bir sorun bu.
olmuyormuş abi illede kimlik diye tutturdu adam yanı yaşımda 18 olmadığı ıcın tek basıma işlem yapamıyorum

siptar23
17 Nisan 2014, 23:03
Annene söyle iş yerine oğlum hasta desin alsın izin. Yalan mı yok :)

Didem17
17 Nisan 2014, 23:04
Annenin mutlaka nüfus dairesinde olması gerekiyordur tabi yaşından dolayı...Ama şunu deneyebilirsin annen nüfus müdürlüğüne işinden dolayı gelemediğini belirten bir dilekçe yazsa...
Ya da annen nüfus dairesini arayıp yapılabilecek başka birşeyin olup olmadığını sorup oradan öğrenmesi en mantıklısı...
Yine de olmuyorsa hayırlısı deyip geç ;)

babaAkar
17 Nisan 2014, 23:05
Tek derdin bu olsun.

Oğuz abi harbi ayıp etmişin yanlız oğlanda iyi laf koymuş :queen:

suato21
17 Nisan 2014, 23:07
Bu kadar sıkma canını kardeşim yaa.Geç olsun ama güç olmasın.Herşeyde bir hayır vardır,hemen karartma içini.Ehliyetide alırsın,motorunuda.Sadece birazcık sabır kardeşim.Allah gönlüne göre versin..:)

sarıderler
17 Nisan 2014, 23:25
Annenin mutlaka nüfus dairesinde olması gerekiyordur tabi yaşından dolayı...Ama şunu deneyebilirsin annen nüfus müdürlüğüne işinden dolayı gelemediğini belirten bir dilekçe yazsa...
Ya da annen nüfus dairesini arayıp yapılabilecek başka birşeyin olup olmadığını sorup oradan öğrenmesi en mantıklısı...
Yine de olmuyorsa hayırlısı deyip geç ;)
her yolu denedik abla olmadı yanı sımdı tekrardan yenı kımlık cıkması lazım artık hayırlısı dedım ama ınsan uzuluyor bır nebzede olsa teşekkürler yorumun için

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:18 ----------

Bu kadar sıkma canını kardeşim yaa.Geç olsun ama güç olmasın.Herşeyde bir hayır vardır,hemen karartma içini.Ehliyetide alırsın,motorunuda.Sadece birazcık sabır kardeşim.Allah gönlüne göre versin..:)

Zaman bazı şeylerin ilacıdır derler doğru heralde sabretmek lazım biraz daha yani sağolasın abicim Allahta senin gölüne göre versin

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:22 ----------

Zaman bazı şeylerin ilacıdır derler doğru heralde sabretmek lazım biraz daha yani sağolasın abicim Allahta senin gölüne göre versin

tr_select
17 Nisan 2014, 23:31
Ben sadece duygularımı paylaşmak istemiştim ama telefondan da girince ancak bu kadar oluyor evet türkçem kötü olabilir ama duygularımı paylaşamıcagım anlamına gelmez. He evet derdin laf koymaksa tamam koydu yanı egon tatmin olduysa ne mutlu sana öğrenıcegım cok sey var daha küçüğüm fikir vermek yerıne ınsanların kalbını kırmak hosuna gidiyor galiba. neyse eyvallah
[COLOR="Silver"]

1- Kardeşim yaşındasın, millet senin yaşında ev geçindirme derdine düşüyor. Bu yüzden küçüğüm ayağı yapma.
2- Telefondan giriyorum vs vs. Geçiniz bu mazeretleri. Bende çoğu zaman telefon ile giriyorum bu siteye.
3- Topluma hitaben bir paylaşım yapıyorsan bazı kurallara uyman gerekir. Bunlardan biriside "TÜRKÇE". Bir çok insan okumakta zorluk çekiyor.
4- Evet laf koydum senin tabirin ile. Egoist bir insanım... Hemde TÜRKÇE eğitimi al dediğim için.

ayrıca ismin bile türkçe değil ya :)

Sanane lem sağlıkçı. Avukatmısın, sağlıkçımısın ? Git kendine pipisilin vurdur.

Potenza
17 Nisan 2014, 23:33
Sikma tatli canini bu da gelir bu da gecer :)

santo78
17 Nisan 2014, 23:39
Haha pipisilin cok super yaa.
1- Kardeşim yaşındasın, millet senin yaşında ev geçindirme derdine düşüyor. Bu yüzden küçüğüm ayağı yapma.
2- Telefondan giriyorum vs vs. Geçiniz bu mazeretleri. Bende çoğu zaman telefon ile giriyorum bu siteye.
3- Topluma hitaben bir paylaşım yapıyorsan bazı kurallara uyman gerekir. Bunlardan biriside "TÜRKÇE". Bir çok insan okumakta zorluk çekiyor.
4- Evet laf koydum senin tabirin ile. Egoist bir insanım... Hemde TÜRKÇE eğitimi al dediğim için.

babaAkar
17 Nisan 2014, 23:43
4- Evet laf koydum senin tabirin ile. Egoist bir insanım... Hemde TÜRKÇE eğitimi al dediğim için..

Oooo oğuz abiden karşı atak geldi gözler "sarıderler" nickli üyeye çevrilmiş durumda :queen:

Aynı şekilde "meki60" nickli üyeden de bir karşı atak bekliyoruz :queen:

sarıderler
17 Nisan 2014, 23:44

Topluma hitaben bir paylaşım yapıyorum evet ama yorumlara bakarsakta sen hariç herkes okuyabilmiş ve rahatsız olan yok. Problem sende bence bu kadar egoyu nasıl tatmin ediyorsun acaba

babaAkar
17 Nisan 2014, 23:48
Topluma hitaben bir paylaşım yapıyorum evet ama yorumlara bakarsakta sen hariç herkes okuyabilmiş ve rahatsız olan yok. Problem sende bence bu kadar egoyu nasıl tatmin ediyorsun acaba

Kardeş valla bozmak istemem ama burda devreye girmek istiyorum...
Çünkü bende okurken zorlandım ..

Hani noktalama işaretleri koymuyorsun bari aralarda boşluk bıraksaydın ..

Paragraf falan yapsaydın çok güzel olurdu ...

sarıderler
17 Nisan 2014, 23:53
Kardeş valla bozmak istemem ama burda devreye girmek istiyorum...
Çünkü bende okurken zorlandım ..

Hani noktalama işaretleri koymuyorsun bari aralarda boşluk bıraksaydın ..

Paragraf falan yapsaydın çok güzel olurdu ...
telefondan öyle yazdım yanı bu kadar sorun olcağını bilsem dikkat ederdim konu nerden nereye gidiyor neyse teşekkür ederim

redlion999
18 Nisan 2014, 00:02

tr_select e egolu dendi ya bu forumda bunu da gördüm..Şaka bir yana millet iyi okumuş he ben zorladım ama 15 kelimeden sonra sıkıldım..

xismailaydin
18 Nisan 2014, 00:12
Dostum, daha çok gençsin. Hayattaki her şeyde gerçekten bir hayır vardır. Şu anda fark edemiyor olabilirsin.

Ben de tr_select'e katılıyorum. Sen şimdi bırak ehliyeti, motosikleti. Onlar olur zamanı gelince. Ama geç kalmış olduğun bir konu var ve senin o konuya, ana dilin Türkçe'yi gerçekten güzelce öğrenip, kendini güzelce ifade etmeye ihtiyacın var.

"Bir insan dilini ne kadar iyi bilirse, beyni de o kadar iyi düşünür." diye bir söz var. Yani ana dilini bile çarpık çurpuk bilen birinin düşünce yeteneği vasatı geçemez.

Türkiye'de motosiklet kullanacağım diyorsun. Eğer motosikleti gerçekten seviyorsan, ilk sürüşünde ölmek istemezsin. Bunun için de analitik zeka, soğukkanlılık ve öngörü gerekiyor. Hepsi kafanın içinde olup biten şeyler bunlar.

Kısaca motosikletten de ehliyetten de önce bir birey olarak kendine yatırım yap. Önce kültürel gelişimini tamamla. O zaman hayatta karşına çıkan küçük ya da büyük zorluklar seni yormak yerine sadece kamçılar. Bu da elde ettiğin şeylerin değerini daha fazla bilmeni sağlar.

Ayrıca sen belli bir seviyeye ulaştığında motosiklet algın da değişecek. Motosikletin "gözü kara gençlerin, uçlarda yaşayan kişilerin tehlikeli sevdası" olmadığını görecek, içi boş bir tutku olmadığını görecek, hızdan ve mekandan ziyade motosiklet üzerinde olmaktan haz alacaksın.

Son olarak, herkesin içinde "kız mı motosiklet mi deseler motosikleti seçerim hıaaa" deme la :mrgreen:

tr_select
18 Nisan 2014, 00:13
Yok abi. Ben kendini beğenmişim, egoluyum, mazoşist filanım. Sırf biraz sert uyarı yaptığım için bana böyle dendi. Hım...

Beni seven böyle sevsin. Seveni başımın tacı yaparım, bunu tanıyanlar bilir. Sevmeyende . . . . Boşlukları doldurun :)

Bu arada ben bu üyeliği 26 Mart 2006 tarihinde açtım. Askerliğimi bile yapmamıştım daha :) Üyelik ismi değiştiremiyoruz ne yazıkki sitemizde.

Buda böyle kaldı, insanlar böyle tanıdı. Yapabilecek pek bir şey yok "8" sene sonra.

Hadi iyi akşamlar, kendinize iyi bakın. Esen kalın efendim.

babaAkar
18 Nisan 2014, 00:16
Dostum, daha çok gençsin. Hayattaki her şeyde gerçekten bir hayır vardır. Şu anda fark edemiyor olabilirsin.

Ben de tr_select'e katılıyorum. Sen şimdi bırak ehliyeti, motosikleti. Onlar olur zamanı gelince. Ama geç kalmış olduğun bir konu var ve senin o konuya, ana dilin Türkçe'yi gerçekten güzelce öğrenip, kendini güzelce ifade etmeye ihtiyacın var.

"Bir insan dilini ne kadar iyi bilirse, beyni de o kadar iyi düşünür." diye bir söz var. Yani ana dilini bile çarpık çurpuk bilen birinin düşünce yeteneği vasatı geçemez.

Türkiye'de motosiklet kullanacağım diyorsun. Eğer motosikleti gerçekten seviyorsan, ilk sürüşünde ölmek istemezsin. Bunun için de analitik zeka, soğukkanlılık ve öngörü gerekiyor. Hepsi kafanın içinde olup biten şeyler bunlar.

Kısaca motosikletten de ehliyetten de önce bir birey olarak kendine yatırım yap. Önce kültürel gelişimini tamamla. O zaman hayatta karşına çıkan küçük ya da büyük zorluklar seni yormak yerine sadece kamçılar. Bu da elde ettiğin şeylerin değerini daha fazla bilmeni sağlar.

Ayrıca sen belli bir seviyeye ulaştığında motosiklet algın da değişecek. Motosikletin "gözü kara gençlerin, uçlarda yaşayan kişilerin tehlikeli sevdası" olmadığını görecek, içi boş bir tutku olmadığını görecek, hızdan ve mekandan ziyade motosiklet üzerinde olmaktan haz alacaksın.

Son olarak, herkesin içinde "kız mı motosiklet mi deseler motosikleti seçerim hıaaa" deme la :mrgreen:

Ben daha:bestmt: 'de bu kadar düzgün türkçe ile yazılmış bi yazı daha okumadım :queen:

bursagsli
18 Nisan 2014, 00:16
Ben bu hafta hallettim parmak izini polis kimlik falan sormadı direk tc no mu sordu başka emniyet müdürlüğünden parmak izini aldır derim

babaAkar
18 Nisan 2014, 00:18
Yok abi. Ben kendini beğenmişim, egoluyum, mazoşist filanım. Sırf biraz sert uyarı yaptığım için bana böyle dendi. Hım...

Beni seven böyle sevsin. Seveni başımın tacı yaparım, bunu tanıyanlar bilir. Sevmeyende . . . . Boşlukları doldurun :)

Bu arada ben bu üyeliği 26 Mart 2006 tarihinde açtım. Askerliğimi bile yapmamıştım daha :) Üyelik ismi değiştiremiyoruz ne yazıkki sitemizde.

Buda böyle kaldı, insanlar böyle tanıdı. Yapabilecek pek bir şey yok "8" sene sonra.

Hadi iyi akşamlar, kendinize iyi bakın. Esen kalın efendim.

Abi gece oldu ama :) lütfen dikkat edelim böyle şeylere :queen:

Bu arada gitme abi ne güzel atışıyodunuz .d.dd

Oğuz abi aşağıda ismin yazıyo burdasın biliyorum :)

xismailaydin
18 Nisan 2014, 00:26
Ben daha:bestmt: 'de bu kadar düzgün türkçe ile yazılmış bi yazı daha okumadım :queen:

Dostum, benim mesajım bu konuya özel değil. SMS gönderirken bile sözcükleri kısaltmayan, anlaşılmayacak espri olduğunda parantez içinde açıklama yapan bir yapıya sahibim.

Mesaj geçmişime bakarsan, tüm konularda olabildiğince düzgün ifade ve imlâ kullandığımı görebilirsin :)

babaAkar
18 Nisan 2014, 00:29
Dostum, benim mesajım bu konuya özel değil. SMS gönderirken bile sözcükleri kısaltmayan, anlaşılmayacak espri olduğunda parantez içinde açıklama yapan bir yapıya sahibim.

Mesaj geçmişime bakarsan, tüm konularda olabildiğince düzgün ifade ve imlâ kullandığımı görebilirsin :)

kutluyorum abi seni

sarıderler
18 Nisan 2014, 00:40
neyse konu dağıldı bir hatam olduysa hepinizden özür dilerim.

xismailaydin
18 Nisan 2014, 00:44
neyse konu dağıldı bir hatam olduysa hepinizden özür dilerim.

Öyle düşünme dostum, kimse seni rencide etmek için yorum yazmıyor. Hepimiz Anadolu çocuğuyuz. Bu topraklarda hayallerini gerçekleştiremeyen bir tane insan olmasını bile istemem açıkçası. Arkadaşlar da böyle ya da buna yakın düşündükleri için yönlendirme yapıyorlar. Kimse kötü niyetli değil.

cece89
18 Nisan 2014, 00:45
Motosiklet terk..
arkadaş kendini ifade etmek önemli birseydir yaş ile alakası yoktur.
Oğuz tespitinde bence kesinlikle haklıdır. Ben Avukatı değilim :thumright

Sadece başlığı okudum güldüm ve sadece oğuzun ne yazdığına bakayım dedim.
Şimdi yazıyorum eğer arkadaş eğitimine devam ediyorsan seneye üniversite sınavına gireceksin ve o hayel değil hayal !

:bestmt:

emreaydin69
18 Nisan 2014, 01:18
Şu forumda ki arkadaşların Türkçe takıntısınıda anlamış değilim. Arkadaşın derdine bak sizin tavsiyenize bak.

ulkerhan
18 Nisan 2014, 01:29
Tek derdin bu olsun dostum.

Türkçe konusuna gelirsek Türkçe iyidir, Türkçe önemlidir.

İki saattir konuşuyoruz bir kere bile Atatürk demedik.

İyi bir vatandaş olmak; İstiklal Marşı'nı bilmeyi, Atatürk ilke ve inkılaplarını uygulamayı, genç isen Gençliğe Hitabe'yi ve Nutuk'u okumayı ve bittabi Türkçe'yi düzgün konuşup yazmayı gerektirir. Atamızdan kalan en nadide eser ve miraslar bunlar. Bir kere bile Nutuk'u okumamış olup İstiklal Marşı'nı okulda Cuma günleri okunan bir angarya olarak görebilirsin ama Atamızdan günümüze kadar kalan en nadide eserlerden biri olan Türkçe'yi lütfen düzgün kullanalım.

Tİme_shİft42
18 Nisan 2014, 01:37
Kaymakamlığa gidip kendin yenilettiremiyormusun kimliği :)

deprogadias
18 Nisan 2014, 04:31
Kardeş hiç sıkma canını halledilmiycek bişey değil o. En azından evdekileri ikna etmişsin alman yakındır. Çocukluğumdan beri kendimi bildim bileli motor iistediğimi ve alacağımı söyleyip durduğumda sadece kavga ettim evdekilerle. Ne zaman ikna olurlar onu bile bilmiyorum. Sen en zor adımı daha bu yaşta atmışsın aileni arkana almışsın gerisi gelir zaten sıkma canını hayalinden vazgeçme sakın

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:29 ----------

Kaymakamlığa gidip kendin yenilettiremiyormusun kimliği :)

Reşit olmadığı için yapamaz. Ebeveyni olması lazım :)

lawyer_16
18 Nisan 2014, 05:32
konuyu açan kardeş.. bizim bursada sürücü kursumuz var sana şöyle bilgi vereyim: sen sınava giremeyeceğim diye kesinlikle korkma. parmak izi ile ilgili şöyle bi durum var: bu bela henüz yeni çıktı ve emniyette aşırı bi yığılma oldu. bu sebepten dolayı normalde son günü 10 nisan olan parmak izi teslim süresi uzatıldı. ne zamana kadar uzatıldı bilmiyorum belki 27, belki 30 nisan. (biz bazen evrakları son güne bırakmasınlar, 1-2 gün erken getirsinler diye son günü öne alarak söyleriz :)) diyelim ki bu ay sonuna kadar parmak izini alamadın, ozaman sınava girememe durumun olursa ki olmaz, kaydını sildirir, mayıs dönemine yazılırsın. 10 mayısa kadar da parmak izini götürürsün. 14 haziranda test, temmuz başı da direksiyon sınavına girer, 1 hafta sonrada ehliyetini alırsın okey? :)

sarıderler
18 Nisan 2014, 09:36
konuyu açan kardeş.. bizim bursada sürücü kursumuz var sana şöyle bilgi vereyim: sen sınava giremeyeceğim diye kesinlikle korkma. parmak izi ile ilgili şöyle bi durum var: bu bela henüz yeni çıktı ve emniyette aşırı bi yığılma oldu. bu sebepten dolayı normalde son günü 10 nisan olan parmak izi teslim süresi uzatıldı. ne zamana kadar uzatıldı bilmiyorum belki 27, belki 30 nisan. (biz bazen evrakları son güne bırakmasınlar, 1-2 gün erken getirsinler diye son günü öne alarak söyleriz :)) diyelim ki bu ay sonuna kadar parmak izini alamadın, ozaman sınava girememe durumun olursa ki olmaz, kaydını sildirir, mayıs dönemine yazılırsın. 10 mayısa kadar da parmak izini götürürsün. 14 haziranda test, temmuz başı da direksiyon sınavına girer, 1 hafta sonrada ehliyetini alırsın okey? :)
İçimi rahatlattın bilgi için çok teşekkür ederim