PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : bunları eşşek sudan gelene kadar...

deprogadias
17 Nisan 2014, 20:12
öncelikle herkese iyi günler diliyorum. direk konuya giricem uzatmadan. bugün kız arkadaşımla buluştuktan sonra metrobüs köprüsündeydik ki arkamdan çalınan korna sesiyle boşta bulunup hem korktum hem çıldırdım. köprülerdeki rampa çıkışları biliyosunuzdur. sucu arkadaş 250 metre ileride ışıklardan dönmemek için o rampadan çıkmış activayla köprüden karşıya geçmeye çalışıyo. oda yetmezmiş gibi korna çalıp çekilsene lan kenara diye artistlik yapmaz mı!!!!!! zaten kask yok hiç bi koruma yok. büyük ihtimalle ehliyette yok. zaten sinirli bi yapım var üstüne arkadaş! ta böyle yapınca tutamadım kendimi atıyodum köprüden. baya bi hırpaladım. köprüdeki zencilere dua etsin o. yaptığım belki doğru değil ama iyi yaptığımı düşünüyorum en azından rahatladım. böyleleri yüzünden bütün motosiklet camiası zan altında kalıyo. motordan anlayan anlamayan herkes bizlere karşı bi ön yargılı bakıyo. sizinde başınıza gelirse acımayın çünkü hakediyolar fazlasıyla. ve merak etmeyin o çekilsene lan diye artistlik yapan arkadaşlar ikinciyi yedikten sonra abi vurma abi moduna geçiyo içiniz rahat olsun.

aytacaksel
17 Nisan 2014, 20:16
sucuyu dovdun yani? seni tebrik ederim.

deprogadias
17 Nisan 2014, 20:20
9 senelik muay-thai lisansı olunca faydasını görüyosun haliyle. e adam da motorun üstündeydi ilk yumruğu alınca motorla devrildi zaten gerisi geldi sonra

solmyr
17 Nisan 2014, 20:24
iki magandanın karşılıklı başından geçenleri okudunuz.

Motorcu Abi
17 Nisan 2014, 20:24
Biraz hayal gücün mü geniş yoksa bana mı öyle geldi?

dionysos06
17 Nisan 2014, 20:27
Sanırım toplum olarak ofke kontrolüne ihtiyacımız var... Trafikte bende kendime hakim olmaya calısıyorum. Insanlara uyarsak inan bana basımız dertten kurtulmaz...

deprogadias
17 Nisan 2014, 20:29
iki magandanın karşılıklı başından geçenleri okudunuz.

yaya üs geçidinde kız arkadaşınla veya eşinle yürürken bi motorlu gelip bana sergilediği tavrı sergilerse pardon kardeşim buyur geç diyeceğini hiç sanmıyorum.

adem80
17 Nisan 2014, 20:30
Kask takmak şart. İlk yumrukta nakavt olmamak için.

tr_select
17 Nisan 2014, 20:31
9 senelik muah tayt yapan 21 yaşındaki üniversite öğrencisi Furkan trafikte karıştığı kavgada vefat etmiştir.

Sucuyla başlayan serüveni beyaz şahinli apaçiyle son bulmuştur. Göğüsüne ve başına aldığı ağır darbeler sonucu kurtulamamıştır... :cat:

1.91-72. Boyuna posuna güvenme, bir gün indirirler. Akşam haberlerine konu olursun, senin için konu açarız burada.

deprogadias
17 Nisan 2014, 20:34
Biraz hayal gücün mü geniş yoksa bana mı öyle geldi?

sadece başımdan geçeni anlatıyorum. bu köprü olayına eminim daha önce de şahit olan vardır. siz rastlamadıysanız bilemiycem. artık keko mu diyim apaçi mi diyim sen anla en büyük huyları da yanında kız olan birine artistlik yapmak. şuan 20 yaşındayım oda benim yaşlarımda falandı ortalama olarak. bunun hayal gücüyle ne alakası var anlamadım? sucunun üst geçitte olması mı? benim sucuyu dövmem mi? suçuları, kamyoncuları, minibüsçüleri ilah olarak görüp onları kimsenin dövemiyeceği kanısına bu millet nerden kapılıyo anlamıyorum.

Seko
17 Nisan 2014, 20:35
Utanmadan yaya geçidinden motorla geçip bir de üzerine yol hakkı kendilerinde olan yayalara "çekilsene lan" şeklinde hitap eden adama anladığı medeniyet seviyesinde cevap vermekte fayda var ki bir daha denemesin. Hayvana insan muamelesi yapmaya gerek yok.

deprogadias
17 Nisan 2014, 20:36
9 senelik muah tayt yapan 21 yaşındaki üniversite öğrencisi Furkan trafikte karıştığı kavgada vefat etmiştir.

Sucuyla başlayan serüveni beyaz şahinli apaçiyle son bulmuştur. Göğüsüne ve başına aldığı ağır darbeler sonucu kurtulamamıştır... :cat:

1.91-72. Boyuna posuna güvenme, bir gün indirirler. Akşam haberlerine konu olursun, senin için konu açarız burada. herşey olacağına varır. herkes bunlara göz yumduğu için bu kadar yüzsüz arsız oldular zaten...

tr_select
17 Nisan 2014, 20:37
sadece başımdan geçeni anlatıyorum. bu köprü olayına eminim daha önce de şahit olan vardır. siz rastlamadıysanız bilemiycem. artık keko mu diyim apaçi mi diyim sen anla en büyük huyları da yanında kız olan birine artistlik yapmak. şuan 20 yaşındayım oda benim yaşlarımda falandı ortalama olarak. bunun hayal gücüyle ne alakası var anlamadım? sucunun üst geçitte olması mı? benim sucuyu dövmem mi? suçuları, kamyoncuları, minibüsçüleri ilah olarak görüp onları kimsenin dövemiyeceği kanısına bu millet nerden kapılıyo anlamıyorum.

Kaç yaşındasın karar ver. :pl:

Öncelikle herkese merhaba demek istiyorum. adım furkan 19 yaşındayım. istanbul küçükçekmece de yaşıyorum. üniversite öğrencisiyim. müzikle uğraşıyorum. iki grubum var. bir grupta gitar diğerinde ise bateri çalıyorum. kendimi bildim bileli motorlara aşığımdır ama malesef ki henüz motorum olmadı. burada abilerimin kardeşlerimin bana yardım edebilceğini düşündüm. ailemi özellikle babamı motor almaya ikna ettim sonunda ama kendi paramla alacağımdan dolayı bütçem çok yüksek değil. beni okula getirip götürecek bi scooter ile başlamak istiyorum. şimdiden teşekkür ederim ve önerilerinizi bekliyorum :)
05 Ağustos 2012
www.motosiklet.net/forum/tanisma/105884-artik-yeni-bi-kardesiniz-daha-var.html

kuter
17 Nisan 2014, 20:37
Şiddet... Çok feci :(

deprogadias
17 Nisan 2014, 20:38
Utanmadan yaya geçidinden motorla geçip bir de üzerine yol hakkı kendilerinde olan yayalara "çekilsene lan" şeklinde hitap eden adama anladığı medeniyet seviyesinde cevap vermekte fayda var ki bir daha denemesin. Hayvana insan muamelesi yapmaya gerek yok. bi tek sen anladın abi beni. düzgünce anlatsam daha da gelicek üstüme. susup sessiz kalsam kızın yanında o olmaz yapımı biliyo. anladığı dilden anlattım bende ona yaptığının yanlış olduğunu.

Seko
17 Nisan 2014, 20:41

Ya gerçekten böyle birşey var. Ben de 2.5 yıldır Wng-Chun eğitimi alıyorum ve insanlar ısrarla minibüsçü, kamyoncu döver şeklinde iddalarda bulunuyorlar bana... Yani o kada komik ki, motosiklet yarışçısını sokaktaki apaçinin geçmesini iddia etmek gibi birşey. Sen haftada üç gün antreman yap, sonra da git hayatında spor yapmamış, günde 2 paket sigara içen kamyon şöföründen dayak ye. Hadi işin teknik bilme kısmını geçtim sırf antremanlı olma farkı bile tek başına yeter.

deprogadias
17 Nisan 2014, 20:42
Kaç yaşındasın karar ver. :pl:

05 Ağustos 2012
www.motosiklet.net/forum/tanisma/105884-artik-yeni-bi-kardesiniz-daha-var.html

94 doğumluyum. 18 i doldurup 19 a giriğim için 19 dedim. yeni reşit olan birinde önemlidir o bi yaş :D şuan 20 yaşındayım.

Arda_Karaca
17 Nisan 2014, 20:43
Ne değişik döğüş sporları varmış. Ben tekwando da kaldım. :P

deprogadias
17 Nisan 2014, 20:44
Ya gerçekten böyle birşey var. Ben de 2.5 yıldır Wng-Chun eğitimi alıyorum ve insanlar ısrarla minibüsçü, kamyoncu döver şeklinde iddalarda bulunuyorlar bana... Yani o kada komik ki, motosiklet yarışçısını sokaktaki apaçinin geçmesini iddia etmek gibi birşey. Sen haftada üç gün antreman yap, sonra da git hayatında spor yapmamış, günde 2 paket sigara içen kamyon şöföründen dayak ye. Hadi işin teknik bilme kısmını geçtim sırf antremanlı olma farkı bile tek başına yeter.

aynen öyle abi de gel anlat işte... sucu o sucu dayak yemez. yiyemez.

Ahmet Abi
17 Nisan 2014, 20:52
Karşı tarafın mobese kayıtları ve darp raporu ile tck86 gerekçesiyle dava açması denetimli serbestlik ve bir miktar para cezası almanız için yeterlidir.

Darp edilmesi nedeniyle hastane masrafları ve çalışamadığı günler için tazminat talep edebilir.

deprogadias
17 Nisan 2014, 21:02
Karşı tarafın mobese kayıtları ve darp raporu ile tck86 gerekçesiyle dava açması denetimli serbestlik ve bir miktar para cezası almanız için yeterlidir.

Darp edilmesi nedeniyle hastane masrafları ve çalışamadığı günler için tazminat talep edebilir.

abi terlikle korumasız bi şekilde motor kullanan bi tip. arkasını arayacağını sanmıyorum. büyük ihtimalle ehliyeti de yoktur onun. kasksız ehliyetsiz bi şekilde motorla yaya üst geçidine çıktığı için bende ceza yerim korkusuyla gidemez işin üstüne. ben öyle düşünüyorum yani. olan oldu artık bekleyip görücez :)

caneroz
17 Nisan 2014, 21:45
Kavga etmek ne kadar tehlikeli iş olsa da herkes saygılı olmak zorunda birbirine bence , hiçbir şekilde artisliğin lüzumu yok

DKN
17 Nisan 2014, 21:47
ellerin dert görmesin kardeşim. eline koluna yüreğine sağlık. senin benim gibi babayiğitler sayesinde anlıyacaklar toplumda insanlara nasıl davranılması gerektiğini

umuttuna
17 Nisan 2014, 21:48
yapmayın böyle şeyler arkadaşlar gençsiniz kanınız kaynıyo tamam ama şiddet sadece daha fazla şiddeti doğurur.hayatta hiçbirşeye kesin gözüyle bakmayın hatta bizim tamda bu konuda çok güzel bir atasözümüz vardır.''El yumruğu yemeyen kendi yumruğunu balyoz sanırmış''demem o ki kendinize dikkat edin kavga eden değil kavgadan uzak duran daha çok yaşar.bi de artık devir değişti eskisi gibi mertlik delikanlılık yok boşuna demiyorlar silah icat oldu mertlik bozuldu diye.gençsiniz daha önünüzde çokkk uzun bir hayat var böyle şeylerle uğraşmayın.

deprogadias
17 Nisan 2014, 22:00
ellerin dert görmesin kardeşim. eline koluna yüreğine sağlık. senin benim gibi babayiğitler sayesinde anlıyacaklar toplumda insanlara nasıl davranılması gerektiğini

Başka bi dilden anlamıyolar ki. Adam akıllı yaptığının yanlış olduğunu anlatsan daha da dikleniyo bu tipler. Sessiz kalsan kimse bişey demiyo diye daha da azıtıyolar. Kız arkadaşım yalnız da olabilirdi. Benim yerimde yaşlı veya engelli biri de olabilirdi. Yaya geçidine motorla giren ve üstüne artistlik yapan bi adamdan yaşlılara veya engellilere saygı duymasını bekleyemezsin. Birinin dur demesi lazımdı bende dedim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:55 ----------

yapmayın böyle şeyler arkadaşlar gençsiniz kanınız kaynıyo tamam ama şiddet sadece daha fazla şiddeti doğurur.hayatta hiçbirşeye kesin gözüyle bakmayın hatta bizim tamda bu konuda çok güzel bir atasözümüz vardır.''El yumruğu yemeyen kendi yumruğunu balyoz sanırmış''demem o ki kendinize dikkat edin kavga eden değil kavgadan uzak duran daha çok yaşar.bi de artık devir değişti eskisi gibi mertlik delikanlılık yok boşuna demiyorlar silah icat oldu mertlik bozuldu diye.gençsiniz daha önünüzde çokkk uzun bir hayat var böyle şeylerle uğraşmayın.

Haklısın abi doğru söylüyosun. Ama birden olunca ve yanında kız arkadaşın olunca düşünemiyosun o an.

emrecenk
17 Nisan 2014, 22:29
arkadas buyuk şehir adamı allah korusun katil eder ben muğla dalamanlıyım raat ust gecit neymış yiyosa cıksın motorcu 20 tane basamagı trafik neymiş nufus 30.000,polisler tanıdıklarımız.gel gor şimdi unideyim manisa turgutlu da her hafta sonu izmire dershaneye gıdıyorum.(gerçi izmiri istanbulun yanın da opte basına koy)kemalpaşa dan konağa kadar sıkıntı hele basmahane çankaya buca şirinyer çok tehlikeli.senın anlattın tipler buralar da da çok yani.ben ce eline sağlık.

cool113
17 Nisan 2014, 22:52
çoğunuzun başına aynı durum gelse bence aynı şeyleri yapardınız. eleman sopayı hak etmiş.

reverse
17 Nisan 2014, 23:05
Eline sağlık.
Cık cık cık... Şiddet ne kadar kötü gibisinden yorumları anlamakta zorluk çekiyorum.
Ben yaya ÜST GEÇİDİNDEN yürürken gelip arkada korna çalacak üstüne bir de çekilsene lan! diye emir verecek. Önce döver sonra da trafik polisi çağırırım.

ulkerhan
18 Nisan 2014, 01:36
Ellerine sağlık. :)

İzmir'de sinyal vermeyenlerle, hatalı sollayanlarla, üç şeritli yolda en soldan en sağ şeride geçmeye çalışanlarla çok kavga ettim, çok insanın üzerine yürüdüm. Birgün BMW sahibi vatandaşa karşı el kol hareketlerim neticesinde ikiyüz metre ileride aracını sağa çekmiş ve bana eliyle gel gel yapıyordu. O gün ilk defa kaçtım. :)

Serk21
18 Nisan 2014, 02:28
bana silah çekmişti sığırın biri =) üstelik ben tek onlar 3 kişiydi.. sen yinede dikkat et mal ve psikopat sayısı çok fazla, Allah korusun bi denyonun tek kurşunuyla hayatın ya kabusa döner yada son bulur.

Ms_TunC
18 Nisan 2014, 02:59
Ben olsam o motorun kayışıyla fren teliyle köprüden sallandırırdım şahsen onu. Toplum olarak çok ruhsal bir dinginlik içerisine giriyoruz da bence korkunun dışa vurmuş hali sakinlik olmamalı, aksi taktirde trafikte vb her alanda ezilen kısım olmamalıyız ki ses etmediğin sürece bu tarz fırlamalar çoğalmasın.

dyavol-77
18 Nisan 2014, 03:31
Ne değişik döğüş sporları varmış. Ben tekwando da kaldım. :P

Arkadaşta Ata sporu ''Atıcılık''ta varmış...Ben ise ise cahil kalmış-hala babadan görme klasik dövüş/savunma ''Beş Kardeş''in her 2'sinide kullanıyorum....:mrgreen:

esc
18 Nisan 2014, 03:44
Eline koluna sağlık. Ben de olsam aynı şeyi yapardım. Dayak yemek unrumda bile olmaz. On yumruk yesem bile bit tane vurum.

deprogadias
18 Nisan 2014, 04:04
Açıkça söylemek gerekirse ben hiç birinizi inandırmak zorunda değilim zaten umrumda da değil. Başımdan geçen olayı anlatıyorum başınıza gelirse şaşırmayın hazırlıklı olun diye. Siz yapamıyosunuz diye bileğinize güvenmiyosunuz diye başkalarını da öyle sanıyosunuz. Çok iyi yaptım gurur duyuyorum. Yine olsa yine döverim. Elime koluma sağlık. Zaten neyin ne olduğunu bilen anlayan adamlarda tebriklerini etmişler. Teşekkür ediyorum hepsine teker teker.