PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motorcu Dostlar Merhaba Help m3

moert
17 Nisan 2014, 18:38
Öncelikle foruma yeni katıldım,aDIM Murat 24 yaşındayım,İSTANBUL beyoğlundayım,Sizler gibi motor hastalığı var bende yıllardır,yalnız bugune kadar devamlı sürdüğüm bir motor um olmadı,600 RR 600f,cbf 150 ara ara dönem dönem sürmüşlüğüm var.Sizden istediğim tecrübelerinize dayanarak bana yardımcı olmanız.tabiki hep hayalimde olan 600 cc var tabiki direk atılmak istemıyorum ama cbr 125 gibi tarz cclere yönelmektense racing eğitimi veren bir yer varsa önerebilir yadaa ne yapmamı tavsiye edersiniz.Şimdiden cevap verecek herekze teşşekkü ediyorum.Yeni sürücüler gidecekleri yer seçer ve giderler,eski sürücüler yön seçer ve giderler diyerek iyi günler diliyorum

santo78
17 Nisan 2014, 19:45
Yeni sürücüler gidecekleri yer seçer ve giderler,eski sürücüler yön seçer ve giderler diyerek iyi günler diliyorum

Aradaki fark ne peki? Ikiside ayni sey gibi burdan okuyunca.

merr
17 Nisan 2014, 19:49
Aradaki fark ne peki? Ikiside ayni sey gibi burdan okuyunca.

Walla banada hem çok farklı hemde güzel bi laf gibi geldi...

santo78
17 Nisan 2014, 20:02
Yani arkadas sunu mu demek istemis,

Yeni surucu: Bu Sabah uzun bir geziye cikmaliyim, tamamda neresi neresi , hah buldum bir Istanbul Ankara yapiyim. ( yeni surucu gidecegi yeri seciyor.)

Eski surucu : Bu Sabah uzun bir geziye cikmaliyim , tamamda neresi neresi , hah buldum once kuzey doguya 100 km ordan 50 km guneye sonrada 300 km doguya gidiyim. ( eski surucu yonunu seciyor.)

O kadar uzun yillar motor suren adam var adam herif turkiyeden italyaya ispanyaya gidiyor gidecegi yeri secmedenmi gidiyor. :-)

Walla banada hem çok
farklı hemde güzel bi laf gibi geldi...

merr
17 Nisan 2014, 20:08
Yani arkadas sunu mu demek istemis,

Yeni surucu: Bu Sabah uzun bir geziye cikmaliyim, tamamda neresi neresi , hah buldum bir Istanbul Ankara yapiyim. ( yeni surucu gidecegi yeri seciyor.)

Eski surucu : Bu Sabah uzun bir geziye cikmaliyim , tamamda neresi neresi , hah buldum once kuzey doguya 100 km ordan 50 km guneye sonrada 300 km doguya gidiyim. ( eski surucu yonunu seciyor.)

O kadar uzun yillar motor suren adam var adam herif turkiyeden italyaya ispanyaya gidiyor gidecegi yeri secmedenmi gidiyor. :-)

Oda olabilir...
Feci yuvarlak b laf.Neresinden çekersen orya gide,hiç gelmem demez...

Yeni sürücüler yolları bilmediklerinden gidecekleri yerleri önceden belirlemek zorundadır,eski sürücüler çok gezdiklerinden her yeri bilirler herhangi bir yere doğru yola çıkarlar ve o yol üzerinde uğranacak nereler var bilirler anlamı çıkar..Bu anlamlardan sadece biri...

santo78
17 Nisan 2014, 20:18
Ilginc gercekten yuvarlak bir laf. Bu sekilde dusenmemistim , neyse konu sahibide kizacak bana niye geyik yapiyorum diye hehe. Neyse arkadasin sorusuna gelince , arkadasim, Altin Elbiseli Adam derki ilk motorunda 10000-20000 km devirdiysen 600 e gecis olabilir. Simdi toplam ne kadar tecruben var belli degil.

Ninja 300 dusunebilirsin dis gorunusu 600 luk gibi ama daha yavas 600 luklerden 175-180 falan yapiyo. Hemde sekil.

Espaniole
17 Nisan 2014, 20:42
Laf harika ama eski-yeni tabirlerine uymamış.

Diyor ki; yeni sürücü İstanbul'dayken Ankara'ya gitmeyi planlar, eski sürücü İstanbul'dan Ankara'ya değişik ve eğlenceli yollardan gitmeyi planlar.

santo78
17 Nisan 2014, 20:58
Onu simdi TomTom Rider GPS aygitida yapiyor. Eglenceli yol secenegi var ;-)

eski sürücü İstanbul'dan Ankara'ya değişik ve eğlenceli yollardan gitmeyi planlar.

tr_select
17 Nisan 2014, 21:10
Onu simdi TomTom Rider GPS aygitida yapiyor. Eglenceli yol secenegi var ;-)

O zaman navigasyon çıktı, mertlik bozuldumu diyelim ?:P

moert
17 Nisan 2014, 22:02
sözü öylesine yazdıydım arkadaslar kafanızı takmayın okadar :D