PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : bu ülkedede yaşamak isterdim ilk 2 dk ya dikkat çekim!!!

Sayfa : [1] 2

barodi
17 Nisan 2014, 17:58
ktm yi süren şahıs korna bile çalmıyor !! bizim ülkedeki araç sürücüleri ile bu ülkenin araç sürücüleri arasında dağlar deyil dünyalar kadar fark var. gülermisin ağlarmısın !!! bizim ülke isterse 100 deyil 1000 yıl geçsin aynı kalır durum onu gösteriyor.
bu ülkede yaşayanlar bunun çözümünü nasıl bulduysa biz niye bulamıyoz? sebepleri çok hangi birini sayıcanki deyilmi !

http://www.youtube.com/watch?v=HGt6nNiiaEg

DEISIS
17 Nisan 2014, 19:00
Ciddi ciddi yol veriyorlar motosiklete

Üstüne dönel kavşak kurallarına uyuyorlar...

İnsanlığımızı kaybettik HÜKÜMSÜZDÜR!

RunemagicK
17 Nisan 2014, 19:08
beyler izlemeyin. ben anca 2dk izleyebildim. oturup ağladım sonra

redlion999
17 Nisan 2014, 19:15
2 sene kaldı beyler.. Yurtdışı yüksek yapmaya kaçınca 2 sene temiz.. Sonra orada geçinecek kadar para kazanabilirsem türkiye ye döneni sevsinler..

ucanteneke5
17 Nisan 2014, 19:25
avrupanın ayrıcalığı işte çok gitim oralara maalesef trafikte kızmayı istesen bişey bulamıyon adamlar kendinden önce dier araçları düşünüyo sanki ve kuralları harfiyen uyguluyolar.

solmyr
17 Nisan 2014, 19:30
arkadaşlar ne kadar safsınız, montaj bu.

santo78
17 Nisan 2014, 19:34
Canavarlarin oldugu bir trafikte surmek sizi her daim ileri gorus ve icabinda kacis manevra vs. vs. Yeteneklerinizin gelismesini saglar. Ben dunyanin en yuksek motorsiklet kazasi olan ve toplam motorlu arac kazalarinin %80 ni olusturdugu bir ulkede kullaniyorum motorsikleti. Ama bunu bir olumsuzluk gibi gormuyorum ayrica eminim cogunuz tehlike aninda o avrupalilardan daha tecrubeli ,soguk kanli ve bilinclisinizdir.

fatih545
17 Nisan 2014, 19:35
her motoru ambulans sanıyorlar heralde :) Adamlar utanmasa tarlaya çıkacak yol vermek için.. Umarım bizde bu günleri görürüz :sunny:

aranel
17 Nisan 2014, 20:07
Kendine ve karşındaki insana saygı

COQ
17 Nisan 2014, 20:23
Hergüm yaşadığım hadise.
Mutluyum tabi.
Refleks falan diyen arkadaşlara da iki laf edeyim.
:)
Burda o motosiklet ehliyetini almak için öyle şeyler yaptırıyorlar ki
ufak motosiklet kullanıcıları bile zannettiğinizden çok daha profesyoneller...

enxdesign
17 Nisan 2014, 20:44
2.58 - 3.56 arasına dikkat. Gerektiğinde motosiklet sürücüsüde durmayı bilmeli. Bizde olsa sağdan zorlayıp geçmeye çalışırız. Saygı çift taraflı olan birşey. Bizde 60 saniye boyunca öyle bekleyecek birini gösterin. (arabalar kırmızı ışıkta durmuşlar)

santo78
17 Nisan 2014, 21:05
O ehliyeti alana kadar. Hergun Boyle trafikte pratik yapmiyorlar ama. Biliyorsun motorsiklet kabiliyetleri pratikle artar.

http://www.youtube.com/watch?v=PELxEZ1lAOI

Hergüm yaşadığım hadise.
Mutluyum tabi.
Refleks falan diyen arkadaşlara da iki laf edeyim.
Burda o motosiklet ehliyetini almak için öyle şeyler yaptırıyorlar ki
ufak motosiklet kullanıcıları bile zannettiğinizden çok daha profesyoneller...

deprogadias
17 Nisan 2014, 21:06
hangi ülke acaba. plakayı okuyamadım merak ettim

clabber
17 Nisan 2014, 21:14
Zamanlama manidar..

kemboo
17 Nisan 2014, 21:17
cevap basit: Eğitim

Örnek

Onlarda: Kadınları eğitmek bir nesli eğitmektir

Bizde: Kadınları okula gönderiyorsunuz fuhuşa teşvik oluyorlar.

hasansonmez
17 Nisan 2014, 21:18
beyler avrupada cezalar müthiş, şikayet anında hemen kasıyorlar cezayı o yüzden herkez önceliği başkasına veriyor ki şikayet almayayım,şerit ihlali yandaki aracı sıkıştırma küçük araca yol vermeme saygısız araç kullanmak gibi düzinelerce ceza kalemi var bize tuhaf geliyor tabi.

Darkfriairs
17 Nisan 2014, 21:18
O insanlık seviyesine gelmek için, az geri gitmek lazım, bir yüz yıl, birbirlerini boğazladılar. Onların ki medeniyet mi? Barbarlık üzerine kurulmuş bri düzen.

h2rx
17 Nisan 2014, 21:32
ülke fransa. trafiktekiler önce insana saygı duydukları için böyleler. bizde ise önce ben, diğerlerinin ta ... mantalitesinden kaynaklı bu hallerdeyiz. iyiye gidik hülooo :D

COQ
17 Nisan 2014, 21:32
O ehliyeti alana kadar. Hergun Boyle trafikte pratik yapmiyorlar ama. Biliyorsun motorsiklet kabiliyetleri pratikle artar.

Hem de alasini yapiyorlar.
Hem pistte hem de trafikte pismeden ehliyet alamazlar.

herdem09
17 Nisan 2014, 21:39
Hersey karsilikli hocam. Bu video yu otomobil suruculerine gosterseniz onlar da dusunurler ki "motosiklet ne guzel korna calmadan sabirla bekliyor onu gorup yol vermemiz icin". Tabi su anda Tr'de korna calmasaniz da bu video daki gibi karsilanmazsiniz fakat videodaki duruma gelmek icin hem otomobil hem de motosiklet suruculerinin birbirlerine empati yaparak (bence kanunlarla yaptirilarak) hosgoruyle kolaylik saglamali.

santo78
17 Nisan 2014, 21:44
Ever cok ustat surucu olduklari icin benim yasadigim ulkeye geldikleri zaman burasi cok tehlikeli nasil kullaniyorsun burda deyip yanasmiyorlar burda surmeye. Az ingilizcen varsa Google et 'riding motorcycle in bangkok' bak bakalim kac tane forumda kac tane yabanci ooo cok tehlikeli olursun falan diyo.

Video linki verdim hepimiz burda oyle kullaniyoruz Adam dunyaca like almis yabancilardan bravo cok iyisin falan diyorlar. Burda herkes Boyle kullaniyo o zaman kendilerinde bir eksiklik soz konusu

Hem de alasini yapiyorlar.
Hem pistte hem de trafikte pismeden ehliyet alamazlar.

COQ
17 Nisan 2014, 22:14
Valla yıllık kaza ve ölüm istatistiklerine bakarak hangi ülkelerin iyi araç kullandığını,
hangilerinin iyi bir trafik bilincine sahip olduğunu kolayca anlayabiliyoruz.
Şimdi buraya rakam koyup moralimizi bozmayalım:)

Videoya gelince;
Seyrettiğiniz hadise tabi ki saygı, trafik bilinci vs gibi unsurları bünyesinde barındırıyor ama asıl sebep bu değil.
Fransa'da hemen herkes otomobilin yanı sıra motosiklet kullanıyor veya hayatının bir döneminde Scoter bile olsa kullanmışlığı var.
Şimdi cepten yazdığım için teferruata girmeyeceğim ama ben motosikletin yaygınlaşması gerekliliğini anlattığım bir tipik açmıştım yıllar önce
İşte hedeflerimden biri de bu videoda seyrettiğiniz hadiseydi.
Yani ortada bir empati var çünkü o araçlardan biri az sonra evine park edip motosiklet ile dolaşmaya çıkacak,
o kamyonu kullananın kızı okula Scoter ile gidip geliyor, falan gibi şeyler.
Türkiye'de olur mu?
Olur tabi neden olmasın fakat bizim başka bir problemimiz daha var.
Bindiğimiz aracın kimliğine bürünüyoruz.
Bizim millet motordan inip otomobil kullansın motorculara söver
Ondan inip kamyona binsin otomobillere söver
işte onu nasıl halletmez bilemiyorum.

brds
17 Nisan 2014, 22:38
runemagick
seni görmek güzeldi...artık eskiler biraz dağılmış gibi...

halilom
17 Nisan 2014, 22:44
Ülkemin metropolleri nasıldır bilmiyorum ama kendi yaşadığım şehirde fazla sıkıntı yaşamıyorum. :flower: Nerde çokluk orda Trafik sıkıntısı demişler :king:

RunemagicK
18 Nisan 2014, 02:12
runemagick
seni görmek güzeldi...artık eskiler biraz dağılmış gibi...

ya site bozuldu ya da ben, bilmiyorum hangisi:)

esc
18 Nisan 2014, 03:51
ktm yi süren şahıs korna bile çalmıyor !! bizim ülkedeki araç sürücüleri ile bu ülkenin araç sürücüleri arasında dağlar deyil dünyalar kadar fark var. gülermisin ağlarmısın !!! bizim ülke isterse 100 deyil 1000 yıl geçsin aynı kalır durum onu gösteriyor.
bu ülkede yaşayanlar bunun çözümünü nasıl bulduysa biz niye bulamıyoz? sebepleri çok hangi birini sayıcanki deyilmi !
http://www.youtube.com/watch?v=HGt6nNiiaEg

Böyle birğeyi ben yaşasam biri banakamera şakası yapıyor zannederim. Hemen inip el sallayacak kamera ararım.

OFG
18 Nisan 2014, 05:19
Valla Samsunda da çok yol veriyorlar. Bence egzoz sesi çok önemli,adamlar kenara çekilip ''ne geliyo lan'' diye bir bakmak istiyorlar kanımca :D

motorcu48
18 Nisan 2014, 06:14
iyi bir paylaşım yapmışsın

xismailaydin
18 Nisan 2014, 10:44
İşte bunlar hep eğitim.

@COQ'un dediği "herkeste motosiklet kültürü var" çok önemli, ancak dikkat ederseniz orada başka bir şey daha fark edersiniz; "Aktif Dikiz Aynası Kullanımı."

Motosikletli eleman çok ses çıkararak gitmiyor, yani sürücüler motosikleti sesten değil, aynadan fark ediyorlar. Her sürücü de anında tepki veriyor. Ayna kullanımı mevzusu motor hareket hale gelmiş ve motor hareket haline gelen davranışlar o işin temelindeki eğitimin ne kadar güçlü olduğunu gösterir.

Şikayet konusuna gelirsek, o da eğitimsiz öküzleri yola getirmek için başvurulmuş bir yöntem. Sonuçta trafikteki herkes aynı hareketi yapıyorsa bir şekilde, bunun yarısı eğitimli, yarısı öküz de olsa trafikteki herkes için fayda sağlıyor.

aytacaksel
18 Nisan 2014, 11:03
belkide işin sırrı korna çalmamaktır. bu akşamdan itibaren denemelere başlıyorum :=)

santo78
18 Nisan 2014, 11:12
Guzel bir performans eksoz , aradan gecerken yada sollarken iyi bir aragaz bak bakalim yurdum insani nasil yolu aciyor.

imza
18 Nisan 2014, 11:12
Türkiye'de imkansız. Sadece araç sürücüsü ya da herhangi bir sürücü de değil mesele. Mesele bizim ülkemiz insanında. Eğitimlisi de aynı, eğitimsizi de. genlerle alakalı bence. ne yapsan olmuyor.olmuyor olmuyooorrrr. otobanda asgari sürat 40 km/dir. yani en sağ şeridi kapatıp 40 ile gidebilirsiniz en doğal hakkınız. Bi deneyin bakalım ne olacak. boşverin sakın denemeyin :)

raven71
18 Nisan 2014, 11:14
3.40 da motosikletli bekliyor burada olsa kurye mantığı slalom yapılırdı :pr:

Felon
18 Nisan 2014, 11:28
Adamların yolundaki asfalt bizim izmirdeki pistte yok :queen:

MhmtcnKoral
18 Nisan 2014, 11:38
Konuyu dağıtmak istemem ama bir şey sormak istiyorum. Açıldığından beri bu başlığı takip ediyorum, ancak videoyu izleyemiyorum, youtube kapalı diyor. Bi bana mı kapatmışlar bunlar youtube'u acaba?:pr:

santo78
18 Nisan 2014, 11:44
Iyi motorsiklet suruculugunun kisasi nedir? Avrupada her sey adamlara Altin kasikla verilmis zaten , asfalt kiyak , soforler kiyak eee. Demem odurki bizim ulkemizin olumsuz sartlarinda kotu asfaltina millet adapte olup gelistiriyor kendini. Ornek neden Altin elbiseli Adam yeni baslayacak 10-15 yas cocuklara arazide surun orda ogrenin diyor , arazi yollarin yol tutusunun en sakat oldugu yerdir. Araziyi yiyip yutan Adam cok iyi bir asfalt surucusu olur motorsiklete hakimiyeti acayip gelisir ve asfaltda super surer. Simdi bizim yollar avrupaya gore off road gibidir , bizim buralari silip supuren Adam bence avrupaya gitse o yollarda ve o soforler arasinda avrupalilardan daha guzel surer.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:38 ----------

Birde aragazi veriyim,

Bosuna Atatürk bir Turk dunyaya bedeldir dememis.

MD.Murat
18 Nisan 2014, 12:03
Türkiye gibi 70 milyonuluk ülkenin 1-3-5-15 milyonluk şehirlerinde bunlar imkansız.
insan satısı arttıkça rekabet artar.hayatın her alanında olduğu gibi trafikte de.
motorcu ışıkta 60 sn bekliyor eyvallah.ama araç sayısı onun 3 katı olsa 3 kere 60 saniye beklemek adama daha çok koyuyor işte.
bu noktada da anarşi başlıyor haliyle.
öte yandan bizim trafikte o araba o kadar kenara çekilip yol verse , arkasındaki mavi dolmuş motorun arkasına takılıp geçmeye çalışır :mrgreen:
eğitimin payı büyük , ancak her şey de eğitimle olmuyor.
nüfus fazlalığı en büyük problem bence bu noktada.ki eğitim kalitesinin düşmesinde de en önemli etken bu.

COQ
18 Nisan 2014, 22:28
Türkiye gibi 70 milyonuluk ülkenin 1-3-5-15 milyonluk şehirlerinde bunlar imkansız.

Burasi Paris ve nüfusu yaklasik Istanbul'un iki kati.
Daha fenasi neredeyse herkesin arabasi var.
Ama bak ne yapiyorlar?:wiinkk:

http://i416.photobucket.com/albums/pp250/babazula_2008/par002.jpg
En sol seritteki araçlar iyice sola,
hemen yanindaki araçlarda iyice saga yanasik vaziyette ilerleyip motosikletlilere yol açiyorlar.

Fotografi daha önce bu konuyu tartistigimiz bir topicten aldim.
Topic adresi su.
http://www.motosiklet.net/forum/menderes-ozel/50511-motosiklet-seridi-istiyoruz-menderes-ozel.html

Bunlar da benim fotograf makinamdan.

http://i539.photobucket.com/albums/ff352/coqtr/periferik/SP_A0393.jpg

http://i539.photobucket.com/albums/ff352/coqtr/periferik/SP_A0396.jpg

http://i539.photobucket.com/albums/ff352/coqtr/periferik/SP_A0395.jpg

Konuyla ilgili oldugundan,
link verdigim topigi herkesin okumasini tavsiye ederim.

AydınOğlu09
23 Mart 2015, 20:57
Eski konu ama hortlatmaya değer. bizim ülkemize bakınca ağlanacak durumda vallahi. :santa:

Adventure58
23 Mart 2015, 21:08
:salut::pr:

TyrenRax
23 Mart 2015, 21:13
İzlerken Çok Şaşırdım Keşke Bizdede Öyle Olsa :)

CHaTaN
23 Mart 2015, 21:48
Yani ila bizim ülkemize suç atın benim ülkemdeki araç sürücülerimiz bu videodakinden çok daha fazla direksiyon kırıp yol vermeye çalışıyorlar.
Ama maalesef eğitim iyi olmadığı için hep yanlışlıkla motorun olduğu tarafa kırıp motora çarpıyorlar. Zamanla onlarda ters tarafa kırmayı öğrenicekler sabır diyelim ne diyelim

jrbatu
23 Mart 2015, 22:21
bizde olsa üstümüze kırarlar

Bune
23 Mart 2015, 22:31
Bizim ülkemiz daha iyi her an nerden üstümüze çıkıp bonus toplayacaklar diye üç buçuk atarak gidiyoruz daha fazla kan pompalanıyor daha fazla refleksler çalışıyor manyak bişey evden her çıktığında hellaleşmek ayetel kürsi okumadan marşa basmamak vs. vs. anlatılmaz yaşanır resmen hayatta olduğunu hissediyorsun taki bi bölüm sonu canavarı artık seni hayattan koparana kadar. :king:

TEMBEL
23 Mart 2015, 22:59
şuan ağlıyorum biliyor musun

Mhdrift41
23 Mart 2015, 23:06
Bu ne lan yalandır böyle birşey olamaz adamların hepsi kenara çekiliyor hahaha ne komik montaj arkadaşlar inanmayın

mmysgr
23 Mart 2015, 23:11
Filmin ismini söyleyecek olan var mı?

free13
23 Mart 2015, 23:22
Almanya otobanında araba kullanırken en sol şeritte önümdeki aracı geçmek için sellektör yaptım eşimin verdiği tepkiyi görmeliydiniz meğerse orada hız limitlerine uyan araç en solda gidiyorsa onu geçmek için sellektör yapmak yasakmış sizi , beni rahatsız etti diye şikayet bile edebilirlermiş.Kendi isteğiyle çek,lene kadar bekliyorsunuz:) zaten otobanda en sol şerit genelde sollamalarda kullanılıyor sollama bitince herkes orta şeride geçiyor.MEdeniyet eğitim ne dersek diyelim

LynXMaSTeR
23 Mart 2015, 23:26
avrupa yollarında motosikletlilerin kırmızı ışıkta en öne geçmeleri için ayrı bir yol var, neyle neyi kıyaslıyosunuz..

tamerozkul
23 Mart 2015, 23:33
bizim burada adam vesatlık yapar ben bekliyorsam oda beklesin diye üzerine kırar motosikletlinin çünkü bu ülkenin çoğunluğunu öküzler olusturuyor normaldir yani bu seviyeye gelemememiz