PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motordaki Vuruntu sesi

onr ayaztuna
17 Nisan 2014, 17:04
Selam herkeze
2012 model honda crossrunner motorum son bakımını honda servisinde yaptırmıstım 2 bin km sonra
motor ısınıp yokus cıkarken gazı kestigimde vuruntu sesi gelmeye basladı bende götürdüm servise
anlamadı sonra motorcu bir arkadasıma götürdüm sesi duyunca yagını filtresini degiselim dedi degistik
yag camur gibi olmus seste duzeldi 3000 km oldu kullanıyorum herangi bir sorun yok.
Servis bize dandik yagmı koydu yoksa bu kısa zamanda nasıl yag bozulur fikrinizi alabilirmiyim Saygılar

pistolpitt
17 Nisan 2014, 17:31
hangi yağı koydu? bazı bilinen yağlar bile bakım süresi gelmeden özelliğini yitirebiliyor

hisvarlar
17 Nisan 2014, 17:47
eğer rölantide uzun süre beklemişseniz motorda yeterli yağ basıncı sağlanamaz ve vuruntu sesi çıkar. çok normaldir. motorunuzu uzun süre rölantide çalıştırıp sesini dinlerseniz demek istediğimi rahatlıkla anlarsınız. en kötü yağ bile vuruntu sesi çıkaracak kadar kötü olamaz. sorunu yağda aramayın.

onr ayaztuna
17 Nisan 2014, 18:35
hangi yağı koydu? bazı bilinen yağlar bile bakım süresi gelmeden özelliğini yitirebiliyor

Castrol yag koydu belki tarihi falan gecmis olabilir

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:33 ----------

eğer rölantide uzun süre beklemişseniz motorda yeterli yağ basıncı sağlanamaz ve vuruntu sesi çıkar. çok normaldir. motorunuzu uzun süre rölantide çalıştırıp sesini dinlerseniz demek istediğimi rahatlıkla anlarsınız. en kötü yağ bile vuruntu sesi çıkaracak kadar kötü olamaz. sorunu yağda aramayın.

Birdaha o ses cıkmadı yagdan baska bir sorun olsaydı simdiye kadar cıkardı diye dusunuyorum

hisvarlar
17 Nisan 2014, 21:20
Castrol yag koydu belki tarihi falan gecmis olabilir

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:33 ----------

Birdaha o ses cıkmadı yagdan baska bir sorun olsaydı simdiye kadar cıkardı diye dusunuyorum

Denemeyeceğinizi biliyorum ancak yağsız çalıştırın 30 sn, yine o ses çıkmayacaktır. Dediğim gibi sorunu başka yerde arayın.

serkanADH13
17 Nisan 2014, 23:45
Sorun yağda olabilir,

bana bir müşterim cbr 250 r motor getirdi,
servise sormuş ve daha 3 motorcuya daha sormuş ve EKSANTRİK SESİ demişler,

bende motorun yağı ne zaman değişti diye sorduğumda 1000,,1200 km felan oldu demişti,

ve yağ koyduktan sonra sorun ortadan kalktı,

Yağ ve yağ zamanı önemlidir,