PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bazı 2. ellerin sıfırndan daha pahalı olma sebebini anladım !!!

ectuna
14 Nisan 2014, 23:13
Bu akşam yeni motorumu teslim aldım çok şükür. 1 haftadır motorsuz kurtlandım zaten. 1 haftadır da kitapçığı hatmetmek ile meşguldüm. Rodaja dikkat edeceğim ve güzel güzel bineceğim.
ilk hissim vay anam vay oldu.
125 likten 250 liğe geçince bu kadar fark edeceğini hiç beklemiyordum. Bahsettiğim hissiyat konfor oldu. Ne kadar yumaşak ve keyifli bunu sürmek. Ne kadar dengeli. Açıkcası daha kolaymış YBR den. "Bu motorsa bizimki neymiş yawww" dedim.
600 lükleri 1000 likleri tahmin bile edemiyorum. Allah sahiplerine bağışlasın büyüklerini. Benimkinden çok memnunum. ağzım kulaklarımda çıktım yola.
O da ne: 1-2-3-4-5-6 4500 devir hızım 60 km.
eee. 60 ın üstüne çıkamıyacak mıyım 800 km ben.
Eyvah eyvah biter mi yaw. sonra bir 800 daha busefer 8500 devir max.
Nasıl olacak yaw. Öyle direk o devirde ve viteste de gidemiyoruz.
millet arkama yapıştı. Piyasa yapan genç kızlar gibi gidiyorum. Nasıl olacak dostlar bir akıl verin.
Arada çektim emniyet şeridine 5-4-3-2-1 arkamdaki hanzolar değişsin bari. gene 2-3-4-5 hız 60 km/sa
gene devir düşür 5 devir düşür 4.
motor yalvarıyor aksana diye. ben gidiyorum 30-60km arası.

Şimdi Alllah ömür verirse bir şekilde o rodaj bitecek. O motoru aldığım fiyatın 1000 TL üstüne de vermem.

Bu arada bu km süresince rodajı bitirmek için yola çıkarım diye düşünüyordum. İyi de 30-60 km gidersem yolda geçmezler mi adamın üstünden?
Yola çıkmasam nasıl bitecek rodaj?
Var mı akıl verecek bir dost?

Motorcu Abi
14 Nisan 2014, 23:18
Rodaj 2. elin sıfırdan yüksek olmasının sebebi değil.
Bazı dengesizlerin piyasayı alt üst etme çabaları. Neymiş abicim ben bunu alırken noter masrafı vs. yaptım diyor. Ulan öküz bende alırken aynı masrafı yapıcam. Senin çok uyanıksın biz salağız, sen 10.000 tl olan motoru 11'e koyacaksın sürdüğünde yanına kär kalacak.

Ahmet Abi
14 Nisan 2014, 23:19
Hayırlı olsun.

ectuna
14 Nisan 2014, 23:23
Rodaj 2. elin sıfırdan yüksek olmasının sebebi değil.
Bazı dengesizlerin piyasayı alt üst etme çabaları. Neymiş abicim ben bunu alırken noter masrafı vs. yaptım diyor. Ulan öküz bende alırken aynı masrafı yapıcam. Senin çok uyanıksın biz salağız, sen 10.000 tl olan motoru 11'e koyacaksın sürdüğünde yanına kär kalacak.

Bravo. Aynen katılıyorum. Ne kadar güzel ifade etmişssiniz.
Bakmayın ben latife olsun diye yazdım elbette.
Bir de verdiği trafik sigorta parasını da masraftan sayarlar. Sanki alan sigorta yapmayacak. Yada onun sigortasının alana faydası olacak?

aranel
14 Nisan 2014, 23:24
Rodajı şehirdışında yapmamanı öneririm mümkün olduğunda şehiriçi trafiğinde yap. Ben de sen gibi ybr den inazumaya geçmiştim hislerini çok iyi anladım ama seneye kalmaz 600lüğe geçersin demedi deme:)

zizulander
14 Nisan 2014, 23:27
Demek ki bazı motorların ucuz olması da rodajın dandikliğindenmiş.
Şaka tabi. Güle güle kullanın.

ectuna
14 Nisan 2014, 23:27
Hayırlı olsun.

teşekkür ederim.

Rodajı şehirdışında yapmamanı öneririm mümkün olduğunda şehiriçi trafiğinde yap. Ben de sen gibi ybr den inazumaya geçmiştim hislerini çok iyi anladım ama seneye kalmaz 600lüğe geçersin demedi deme:)

Neden olmasın? :mrgreen:

Demek ki bazı motorların ucuz olması da rodajın dandikliğindenmiş.
Şaka tabi. Güle güle kullanın.

teşekkkür ederim

suato21
14 Nisan 2014, 23:33
Hayırlı olsun abi,güzel makine İnazuma.Kazasız,belasız sürüşler dilerim.

Lucas
14 Nisan 2014, 23:35
Sabah yola çıkılır, Edirne, Çanakkale, Balıkesir, Bursa, Yalova, İstanbul yapılır. Sabah erken saatlerde başlayan yolculuk gece yarısı bitirilir :)

ectuna
14 Nisan 2014, 23:38
Hayırlı olsun abi,güzel makine İnazuma.Kazasız,belasız sürüşler dilerim.

Teşekkür ederim.

Sabah yola çıkılır, Edirne, Çanakkale, Balıkesir, Bursa, Yalova, İstanbul yapılır. Sabah erken saatlerde başlayan yolculuk gece yarısı bitirilir :)

Haftasonuna kadar buralarda olduğu kadar olacak artık. Cumartesi sabah ben de çadırımı alıp çıkarım yola pazar gece dönerim diye düşünüyorum.

ogzcngdk
14 Nisan 2014, 23:52
motorunuz hayırlı olsun.. bana ilginç gelen birşey oldu 6. viteste 4.500 devirde nasıl 60 km hız yapıyor o alet? düşük değilmi ya?

ben 5. viteste 4.500 devirde 70 km hız yapıyorum inazuma benim motoru rahat geçer yani.. anlamadım ben

Ahmet Abi
14 Nisan 2014, 23:58
motorunuz hayırlı olsun.. bana ilginç gelen birşey oldu 6. viteste 4.500 devirde nasıl 60 km hız yapıyor o alet? düşük değilmi ya?

ben 5. viteste 4.500 devirde 70 km hız yapıyorum inazuma benim motoru rahat geçer yani.. anlamadım ben

http://www.youtube.com/watch?v=uNISYzl82b8

http://i.hizliresim.com/27y9lA.jpg

10bin devirde 140 yapıyor. 4bin beşyüz devirde 60 normal.

ogzcngdk
15 Nisan 2014, 00:07
hee anladım benimkinde teorik olarak daha fazla yapması lazım ama redline görmüyor 5. viteste o yüzden no problem :queen:

adem80
15 Nisan 2014, 00:14
Hayırlı uğurlu olsun. Güzel motor almışsın. Allah kaza bela vermesin.

kemboo
15 Nisan 2014, 00:29
Bende ybr sürüyorum ve İzmir MT den bir abimizin İnazumasını sürdüm gerçekten çok beğendim. Kalkışı ivmelenmesi konforu dengesi harika. 250likte kral motor bence. cbr 250 de sürmüştüm ondan çokda seri hızlanıyor bence. Aslında 125 likten 250 liğe geçiş değilde tek silindirden çift silindire geçiş o farkı veriyor bence

Sepetçioğlu
15 Nisan 2014, 01:47
Hayırlı olsun :cat:
Çözümü güzel virajlı boş dağ yolları bulacaksın, tadını çıkara çıkara rodajını yapacaksın :)

ectuna
15 Nisan 2014, 02:05
Akşamüstü aldığımda 18km yapmıştım trafik saati diye dönmüştüm eve.
Şimdi çıktım bir tur attım geldim 33 km daha yaptım. Etti 51.
ilk 800 e kaldı 749 km.
işe gidip gelsem bu hafta 18km X 2 = 36 km eder günde.
Akşamları 34 km yapsam günde eder 70 km.
cumaya 4 gün var eder 280 elde var 51 = 331.
Hafta sonu 470 km yapmak vacip oldu.
Gel tezkere gel !
Not yokuş aşağı 64 km gördüm. :pr:

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:00 ----------

http://www.youtube.com/watch?v=uNISYzl82b8

http://i.hizliresim.com/27y9lA.jpg

10bin devirde 140 yapıyor. 4bin beşyüz devirde 60 normal.

Koyduğun videodaki ekranda 153 km/sa gördüm. Çok iyi inşallah kendi ekranımda da görürüm. demek ki stabil 140 km/sa rahat yol alıyor alet.

Hayırlı olsun diyen tüm arkadaşlara teşekkür ederim.

Tİme_shİft42
15 Nisan 2014, 02:06
Şehir içi sür çevre yoluna bile çıkma düşük hızda kendine göre zevklidir

extrem_015
15 Nisan 2014, 02:27
Bilmeyenler sallamış yine uzun yolda rodaj yapılmaz!!! Kısa mesafelerde motor devrinin viteslerin devamlı oynandığı bir yolda rodaj yapılır.
Mesela günde 50 km çok kalabalık olmayan bir şehir içi yol çiz kendine çevre yolu gibi uzun caddeler gibi ışıklar falan olsun o yolda sakin sakin yap rodajını.Ani hızlanma ve yavaşlamalarda hard hurt sürüşten kaçın.

İnazuma rahat motor hayırlı olsun güle güle kullan.

ectuna
15 Nisan 2014, 09:57
Bilmeyenler sallamış yine uzun yolda rodaj yapılmaz!!! Kısa mesafelerde motor devrinin viteslerin devamlı oynandığı bir yolda rodaj yapılır.
Mesela günde 50 km çok kalabalık olmayan bir şehir içi yol çiz kendine çevre yolu gibi uzun caddeler gibi ışıklar falan olsun o yolda sakin sakin yap rodajını.Ani hızlanma ve yavaşlamalarda hard hurt sürüşten kaçın.

İnazuma rahat motor hayırlı olsun güle güle kullan.

Teşekkür ederim.

Sam@
15 Nisan 2014, 10:31
Hayırlı olsun, kazasız belasız kullanırsınız inş.

Salih_T
15 Nisan 2014, 10:57
Hayırlı ossun.. Kazasız, belasız, güle güle kullan..

ectuna
15 Nisan 2014, 10:58
Teşekkür ederim arkadaşlar. Eksik olmayın