PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : egzoz boyama...

Sayfa : 1 [2]

motorcu48
07 Nisan 2015, 11:30
Konuyu hortlatmak gibi olmasında , Egzoz boyama konusunda her kafadan bi ses çıkmış .. bu işin kesin ve net bi yöntemi yokmudur :) bende boyucam egzozu Motipin boyası var elimde.. Zımpara temizlik oralar tamam.. ancak boyanın nasıl uygulanacağı konusu muallak .. en az 1 sene sorunsuz kullanan bi kullanıcı nasıl yaptığını yazarsa sevinirim :)

elinizdeki sprey sıcağa dayanıklı soba boyasıysa olur.ancak ne yaparsanız yapın susturucuya uzanan manifolt borusu daha yüksek ısıya maruz kaldığı için orada boya dayanmaz.herneyse uygulama gayet basit bir çok defa bunu yaptım.alanı temizlediyseniz iki kat tatbik yapıp kurumasını bekleyin.mümkün ise 1 gün tam koruma sağlayın.bukadar bunun astarı sonra zımparası ,pasta cilası yok .demiri boyuyorsun alt tarafı

EneS_Turker
07 Nisan 2015, 16:48
elinizdeki sprey sıcağa dayanıklı soba boyasıysa olur.ancak ne yaparsanız yapın susturucuya uzanan manifolt borusu daha yüksek ısıya maruz kaldığı için orada boya dayanmaz.herneyse uygulama gayet basit bir çok defa bunu yaptım.alanı temizlediyseniz iki kat tatbik yapıp kurumasını bekleyin.mümkün ise 1 gün tam koruma sağlayın.bukadar bunun astarı sonra zımparası ,pasta cilası yok .demiri boyuyorsun alt tarafı

Boyamadan önce egzozu ısıtma olayı nedir ? Kimisi diyor mutlaka ısıtılmalı.. kimisi gerek yok..
kimisi diyor soğuk boya 1 saat sonra çalıştır sonra kurumaya bırak.. bazısı diyor sıcakken boya sonra kurumaya bırak..
Elimdeki boya 700c kdr dayanıklı.. benı 1 sezon götürsün yeter egsoz gayet iyi durumda ancak sadece manifolt borusu sıkıntılı..

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:42 ----------

Tecrübeli arkadaşlar bi el atsın lütfen :)

canerol
07 Nisan 2015, 17:57
ben bu konudan sonra boyadım.800c ısıya dayanıklı bir boya ile kışında motora bindiğimden 6-7bin km sonra egzoz aynı oldu.
şimdi geçendede 690 motip egzoz boyası ile boyadım bu daha iyi gibi geldi bana.sen egzozu güzelce temizle sonra güzel bi havada boya ince ince 3 5 kat at. sonra kurusun motora tak motoru çalıştır egzoz ısınsın ama çok değil el değsin değmesin arası...sonra soğut tekrar aynı işlemi yap sonra tekrar yavaş yavaş daha çok ısıtarak 3 4 kere yap bi sorun olmuyor.500kmdir kullanıyorum bi sorun olmadı.

burak5353
07 Nisan 2015, 20:57
bende egzozu özenle dikkatli boyadım 3 kat ince attım 500km gitti alman malı bi boya idi daha uzun ömürlü dayanan varmıdır ısı boya