PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Mondial 180 Z ONE S

Sayfa : 1 [2]

ilkerabi
14 Nisan 2014, 21:15
Beygir gücü driftten düşük diyolar.Tipi benimde hoşuma gitti ama fiyat fazla olmuş.

11.5 kW demek 15.6 beygir gücü demektir.
drift ise 9.5 kW yaniii 12.9 beygir(!!?)
Tabii bu güçler 8.500-9.000 devir civarında motor ciyak ciyak bağırırken.

İlk bozulacak yeri söylüyorum ben de:
Ön amörtisörler..
Bu arada 2005 lerden beri bu firmanın egsoztu şaseye tutturmak için halaa teneke kelepçeden vazgeçemediğini üzülerek görmekteyiz.
(Eski motorumda 2 tane vardı bu kelepçelerden, heh hee)

tayfungun45
14 Nisan 2014, 22:00
Mondial 180 z one s in Multimedya bölümünden göstergelere bakıyodum ve enjeksiyon ışığı olduğunu farkettim gerçekmi sizce ? Gerçekse neden özelliklerde belirtilmemiş

sol sinyali enjeksiyon işareti olarak algılamış olabilirsin önce banada öyle geldi ama değil.

XxFatiHxX
14 Nisan 2014, 22:48
Evet dikkatli bakınca sol sinyal alduğunu anladım :D

emsalsizdost
19 Nisan 2014, 00:34
arkadaşlar artık şu marka takıntısını bırakalım allah aşkına mondialin 180 ve 150 z one s modelleri ybr ve cbf yi her sekilde ikiye katlar her iki motoruda bizzat test ettim 150 lik olan modeli ybr gücünde torklu ve titreşimsiz 180 olan modeli çok daha kaliteli ve çok daha torklu üretilmiş hiç birseyden anlamıyorsanız ybr cbf ve 180 mondialin resimleri açıp tek tek her yerde kullanılan malzemeleri karsılastırın vites değiştirme pedalından tutunda gidona kadar her tarafından kalite akıyor bu motorlar mondial tarafından üretilmiyor ve sayılı olarak gelmiştir orjinal zongshen yapımıdır ayrıca aynı motorun üstünde biraz araştırmayla ducati yazısını göreceksiniz yani ducati zongshene yaptırmıs oldugu aynı motoru kendi markası altında satmaktadır fiyatının bence çok altında ve kaliteli motorlar titreşim yok tork var her yeri kalite kalın lastik dijital göstergeler 18 lt benzin deposu kaliteli disk fren ve jantlar ybr ve cbf den daha fazla güç ve daha uygun fiyat motordan anlamayan kafasına göre sallıyor dediğim gibi hiç bişey anlamıyorsun 4 motoru yan yana koyarsın sadece kullanılan malzemeye bakarsın...

XxFatiHxX
19 Nisan 2014, 01:12
Haklısın dostum ybr cbf cilerden bıktık artık. Mobilden yazmasaydım likeni vercektim pcye geçince ilk işim bu olcak

Eques
21 Nisan 2014, 21:46
Motor ile ilgili kendi çektiğiniz resimleriniz varsa lütfen paylaşalım

seazer
21 Nisan 2014, 22:40
Bugun aldim motordan. Aldigim yerde yesili vardi, beyazini istedim ellerinde yokmus. Cumaya kadar gelecek, herkes mondialin diger modellerine bakarak daha piyadada sayili bulunan motora camur atmasin kimsenin kafasini karistirmasin. Vede honda cbf 150 kiyas yapanlar benim bildigim kadariyla hondanin bu motoru 2012 den beri cin ??. Yuksek cc haric turkiyeye giren kucuk cc motorlarin%90 I cin mali zaten arkadaslar. Hani cin mali oldugu icin z one 180i almaktan vazgecenler falan cbf 150 nin japon oldugunu sanmasin. Kafa karistirmayalim arkadaslar

XxFatiHxX
21 Nisan 2014, 22:46
Hayırlı olsun şimdiden resim ve videoları bekliyoruz yalnız konuya http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/129944-mondial-180-z-one-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi.html?prefixid=03_Mondial_Motosiklet&daysprune=-1

Burdan devam edersek daha iyi olur