PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ankara İskitlerde'ki Koltuk Kaplama Fiyatları(şaka gibi)

serseric
08 Nisan 2014, 00:41
Merhaba arkadaşlar,abiler,kardeşler.

Ben scooter'ın selesini kaplatmayı düşünüyordum ve hala düşünüyorum.Bende hazır iskitlerde yemek yemeye gelmişken birde sorup fiyat alayım dedim.Ama fiyatlar şaka gibiydi.İlk sorduğum yer 100 lira fiyat söyledi (beyaz yapay deri içindir bu fiyatlar)birisi 70 lira dedi ve son sorduğumda sen git derisini falan al getir 50 liraya kaplarım dedi.Bende bu fiyatlar çook pahalı diyerek çıktım.Sizce de bu fiyatlar aşırı değil mi? Sonuçta diğerinin üzerine sünger koyup sonra diğer deriyi zımbalayacak bu kadarcık bir işlem için bu fiyatlar birtek bana mı pahalı geliyor acaba merak ettim.Ayrıca bunu biraz daha ucuz yollu 20-25 liraya yapacak bir yer varsa söylerseniz çok sevinirim.

Not: Bu forumdada bu işi 10-15 liraya yaptıranları da gördüm.Bu kardeşinizede bir yardım edin lütfen.

oyunageldim
08 Nisan 2014, 00:57
50 lira bence normal,eskisini söküp temizleyecek yenisini zımbalayacak,anlatımı kısa olabilir ama uygulaması bu kadar kısa olmaz
20 tlye yapılan işten hayır geleceğinide pek sanmıyorum

serseric
08 Nisan 2014, 16:00
50 lira bence normal,eskisini söküp temizleyecek yenisini zımbalayacak,anlatımı kısa olabilir ama uygulaması bu kadar kısa olmaz
20 tlye yapılan işten hayır geleceğinide pek sanmıyorum

Anlıyorum sizi hocam tabiki anlatıldığı kadar kolay olmayabilir.Ama insanlar bunları 10-20 liraya yaptırırken bana birde derisini alıp sadece döşeme kısmını bir zımba makinesiyle halledecek adama 50 lira vermek çok zoruma gidiyor.Ayrıca eski döşemeyi söktürmiyicem sadece üzerine diğer deri kaplanacak.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:07 ----------

Lütfen yardım.Mesajlarınızı bekliyorum.

KUVVETMİRA
08 Nisan 2014, 16:09
döşemeciler daş mı yesin gardaşım?

dockerengin
08 Nisan 2014, 16:18
Bana da çok geldi hocam. Malzemesini alıp kendin yapabilirsin ama çok güzel olmaz. Malzemesiyle birlikte 50 liraya yapan olursa yaptırabilirsin.

Bu arada ilk mesajında sünger de koyulacak demişsin. kaplamayla sünger koyup onun üstüne kaplama yapmak aynı şey değil. Sünger de koyulacaksa bu fiyatlar normal.

ferdinandd
08 Nisan 2014, 16:24
Bana çok gelmedi :silent:

Adam orda bi yanlış yapsa iki parmakla gırtlaktan askıya kaldırılacak bunun riskini alıyor bikere :mrgreen:,

Diğer deriyi dikerken kalıbını al et ordan pot yapmasın burdan dikiş atmasın falan filan bisürü iş.

Herkesin yapabileceği bişey de değil, terzi bile yapamaz yani o kesimi o dikişi deri bu sonuçta :silent:

Nebileyim nedense çok gelmedi işte, sanırım zamanında süreci baştan sona az çok gördüğümden...,

Eskisini söktürmezsen üst üste sıcakta laçkalaşıp kaya kaya buldog ağzı gibi sünmezmi zamanla, sonuçta çok az da olsa yapıştırılıyorlar diye biliyorum hatta sökerken acaip bişeyler kalıyor zımparalanıyor falan...

Bilemedim ama bence senin düşündüğün gibi defter kaplar gibi çözülecek bi iş değil, he olurmu olur ama çok kısa süre idareten ve çirkin durur :sunny:

sessizsakin
08 Nisan 2014, 16:30
Sen kendinden hesapla. Ben olsam bu işi 50 liraya yapar mıyım diye... harcayacağın zamanı ve ustalık kazanana kadar geçecek zamanı hesapla... :)
Ben, bir işi yaptıracağım zaman, aynı işi ben yapsam kaç para isterdim diye düşünüp, ona göre karar veriyorum..zira 50 lira gayet makul bence. işini doğru düzgün yapacak usta için tabi...

jr.
08 Nisan 2014, 17:36
Adamın biri kapıda kalıp çilingiri çağırmış. Çilingir 1 dakikayı bulmadan kapıyı açmış. Adam "borcum nedir?" dediğinde çilingir "30 TL" demiş.

Adam çıldırmış. "Yahu" demiş "1 dakikada açtığın kapı için 30 TL mi istiyorsun?"

Çilingir demiş ki "hayır...30 yıl + 1 dakika" :)

serseric
09 Nisan 2014, 17:05
Anlasilan insanlara normal geliyo bu fiyatlar ama bana fazla geldi nedense. Neyse o zaman en iyisi bu isi benim kendim yapmam olacak. Size resimleride paylasarak gosteririm