PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kelepir megelli buldum...

ceymier
06 Nisan 2014, 22:35
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-megelli-borc-yuzunden-6400-son-fiyat-hersey-dahil-155110599/detay sizce bu ilandaki megelli alir mi normalde 9 binlira ucreti bana uygun geldi acill 6400 birakicam son diyor

tr_select
06 Nisan 2014, 22:38
Çocuğun olmaz, uzak dur.

OFG
06 Nisan 2014, 22:38
0 ı 9000 lira bence normal. Onu alcağına cbr 125r al daha iyi

ceymier
06 Nisan 2014, 22:45
cbr 125 r var zaten
bunu alicam onu saticam

Macit250
06 Nisan 2014, 22:55
kask mont eldivenle iyiymiş fiyatı bence ,o malzemeleri okutsan 6000 den aza gelecek motosiklet :)

ceymier
06 Nisan 2014, 22:59
de iste motosiklet sorun varmidir acab :;)

ERROR88
06 Nisan 2014, 23:18
sakın haa oyle bı hata yapma

shooter1
altın elbiseli adam ve megelli paylaşmaktan bıktım artık

http://www.dailymotion.com/video/x1cmkbt_megelli-250r_webcam?start=0

fearlesboyy
cbr 125 r var zaten
bunu alicam onu saticam

tavsıye etmem cbr 125 peynır ekmek gıbıdır 2 gunde satıır ama megellı ısın zor kardeş ben olsan almam kalıte olarak yorum yapmıyorum dıkkat edersen honda hayat onda..
emın ol uygun olsa subattan berı satılırdı

ceymier
06 Nisan 2014, 23:26
:) oda haklisin subattan beri satilmamis dimi

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:24 ----------

artik skildim cbr den ya ne bilim ilk aldigimda hevestide bana gelmiyor yuki marka adamlarda motor var üstüne yamaha yaziyor hava atiyorlar ayar oluyorum ;:)

linkinpark20
06 Nisan 2014, 23:34
Bi ara bu adamlar internet sitelerini kapatti. 1 ay falan çinli bir firmaya sitem mesaji yayinladilar. Dedim 10 yasinda cocuk mu yonetiyor lan firmayi. Facebooktan eski kiz arkadasina "atara atar gidere gider"tarzi mesajlar yayinliyor. Yani iyi bir firma oneririm.

emo132
06 Nisan 2014, 23:37
Megelliyi ilk gördüğümde çok hoşuma gitmişti şekli felan 10 numara diyodum bizim çengelköyde bi abi almıştı kırmızıydı ondaki bi sürüm dedim ve beylerbeyinden dönüp geldim ve motordan indiğimde yeri öptüm motora tekmeyi vurcaktımda ayıp olur diye vurmadım :cherry: işin özeti motordan indiğimde 2-3 saat sürekli titredim ama iyi yanı masaj aleti gibi emanette hiç ağrı sancı bırakmıyo :cherry: bide bunun yuki si var aynı tip bide onu dene derim onu hiç sürmedim ama

ceymier
06 Nisan 2014, 23:47
yuki cok kuvvetsiz cbr 125 le kalkista tokatliyorum...hemde ne bilim isme bak yuki iyk cok itici

ferhatkars
07 Nisan 2014, 00:31
o paraya git bir gs500-er5 al... madem 125 den bıktın... 250 de pek sarmaz seni...
500 cc ile en azından motora biniyorum dersin ... :)

emo132
07 Nisan 2014, 00:47
yuki cok kuvvetsiz cbr 125 le kalkista tokatliyorum...hemde ne bilim isme bak yuki iyk cok itici

Abim en iyisi git bi hyosang al şekli duruşu gidişi sesi herşeyiyle 10 numara sadece parçada sıkıntı yaşarsın

Tİme_shİft42
07 Nisan 2014, 00:56
Ebayda baya yedek parçası var çoğu motosikletin megellinin pek yok gerçekde 16 bg mi ne öyle bir şey demişdi Barkın reyiz

Gt 250 r nin ebayda baya bi yedek parçası var burda sürünene kadar ebaydan alırsın

http://www.ebay.com/sch/i.html?_sacat=0&_nkw=hyosung+gt250r&_pgn=10&_skc=1800&rt=nc

Cbr 250 r de olur Ebayda kıyamet gibi yedek parçası var

http://www.ebay.com/sch/i.html?_sacat=0&_sop=12&_nkw=cbr250r&_pgn=10&_skc=1800&rt=nc

hayat2teker
07 Nisan 2014, 00:58
Kullanmadım ama AEA'ın videosuna ve kullananların yorumlarına bakarak bu motor yürüyen vibratörmüş resmen
Uzak durmak lazım derim

ogzcngdk
07 Nisan 2014, 01:02
ticaret yapacaksan al, ama kendin kullanacaksan tavsiye etmiyorum

dionysos06
07 Nisan 2014, 09:06
Alanya da megellisi olan bir arkadasla tanismistim. Cocuk sanayiden bir turlu gelemiyordu. Bir yerini duzeltse diger yeri bozuluyordu...

copycat
07 Nisan 2014, 12:37
sakin ol ve o linki yavaşça yere bırak.

şekil yapma derdindeysen kimseyi dinleme temiz hyo al. zamanında karbüratörlüsüne epeyi bindim. redline dan uzak durursan ciddi problemi yok. kasa şekil ve performans gayet yeterli.

dmRhn
07 Nisan 2014, 13:05
Eğer rengini beğenseydim, şuan ki Megelli motorum yerine onu alacaktım. Tercih etmemem de ki en büyük sebep siyah şaselere sahip olmasıdır :)
Kırmızı şase olsaydı hiç düşünmez alırdım...
Yalnız motor gerçekten temizse, düşmesi kalkması yoksa, motorunda herhangi bir sorun yoksa, malzemeler kaliteli ise ve hemen satmayı düşünmüyorsan ki Megelli markası bu platform da da görebileceğimiz gibi henüz Türkiye 'de yerini alamamışken hızlı satılmayacağından diye diyorum alabilirsin :) Eğer yok abi ben bu motora binerim 1-2 ay takılır sonra satarım, bana kalırsa zor ;) Yani satışı zor. Ha bak sana bir tavsiye daha verim, Cengiz Motor'u ara ben en son servisine gittiğimde elinde ikinci el vardı 6.000 ya bırakıyordu hatta ağzından 5750 TL 'de çıktı ama tabii artık ben aldım diye mi o kadar düştü yoksa gerçekten o kadar düşermiydi onu bilmiyorum :) Bir ara görüş...
Bu arada @emo132 Bende de Megelli var usta da bende ki senin dediğin gibi titremiyor, iki motor arasında ki fark ne ben bir türlü anlamadım :) Hatta Megelli Fanları konusunda da bu konuya çok kez değindim :)

Serk21
07 Nisan 2014, 14:34
Mazoşist olacagim diyorsan al,böbrek taşi varsa yine al,ustalarla kanka olucam diyorsan al,3-5 tane kalan nesli tukenmekte olan megelli servislerini ziyaret edicem diyorsan al,bu dunyada dert çekip obur tarafta rahat edicem dersen al,son sahibi olucam dersen al,aldiktan sonra bin pişman olup forumda bunu hiç belli etmeyip "megelli şöyle guzel,boyle super" diye politika staji yapicam dersen al. Sen bakma arkadaslarin okadar kotuledigine. Her şerde bi hayir vardir..aczimendiler de vucutlarina şiş sapliyordu..

dmRhn
07 Nisan 2014, 16:39
Mazoşist olacagim diyorsan al,böbrek taşi varsa yine al,ustalarla kanka olucam diyorsan al,3-5 tane kalan nesli tukenmekte olan megelli servislerini ziyaret edicem diyorsan al,bu dunyada dert çekip obur tarafta rahat edicem dersen al,son sahibi olucam dersen al,aldiktan sonra bin pişman olup forumda bunu hiç belli etmeyip "megelli şöyle guzel,boyle super" diye politika staji yapicam dersen al. Sen bakma arkadaslarin okadar kotuledigine. Her şerde bi hayir vardir..aczimendiler de vucutlarina şiş sapliyordu..

Sakin sakin :) Bu ne şiddet bu celal, biraz sakin...
Kocaeli 'desin keşke Istanbul 'da olsan da kullanman için sana kendi motorumu versem de kullansan :)
Sağlık olsun ;)

Serk21
07 Nisan 2014, 23:30
Kocaelideki suzuki servisi sahibini de ogullarini da tanirim,calişan ustalari ile 2 ay yurt disinda beraber calistim otelde karsilikli odalarda kaldim. Megellinin de bayisi ve servisi idiler. Megelli hakkinda konusacak bol vaktimiz oldu. Yani işkembe-i kübradan sallamiyorum bir bildigim var. Ayrica benim cb yi 4.000 tl den sayip uzerine 4500tl isteyip sifir km megelli vereceklerdi ben istemedim.

dmRhn
08 Nisan 2014, 08:28
Kocaelideki suzuki servisi sahibini de ogullarini da tanirim,calişan ustalari ile 2 ay yurt disinda beraber calistim otelde karsilikli odalarda kaldim. Megellinin de bayisi ve servisi idiler. Megelli hakkinda konusacak bol vaktimiz oldu. Yani işkembe-i kübradan sallamiyorum bir bildigim var. Ayrica benim cb yi 4.000 tl den sayip uzerine 4500tl isteyip sifir km megelli vereceklerdi ben istemedim.

Onaran Motor 'dan bahsediyoruz sanırım dimi Kocaeli 'de ki servis derken.
Serkan ( bu arada Serkan diyorum ama sanırım adın Serkan takma ismin Serk olduğu için ) 2 Ay yurt dışında beraber çalıştığın ve karşılıklı odalar da kaldığın ustalar halen Megelli satışını ve Servisinin devamlılığını yanlış bilmiyorsam sağlıyorlar ( sanki bırakmışlar gibi lanse ediliyor da mesajında Megellinin de bayisi ve servisi idiler) Megelli hakkında konuşmak çok başka birşey Megelli kullanmak çok başka birşey, ben ve benim gibi Megelli kullanıcıları hep bunu söylüyor " Kullanmadan ve denemeden yada bir test sürüşü yapmadan nasıl ve nereden bu kararlara varabiliyorsunuz ? " Kaldı ki CB12E ikinci el piyasası 3.000 - 3.500 arası birşey benim gözümde birde makine temizse tabii ki :) Açıkcası sana güzel bir fiyat teklif etmişler, yalnız sende güzel bir fırsatı kaçırmışsın.
Bak benim elimde Honda CB125E olacak ikinci elde 4.000 bayi bana verecek ve sıfır motora üzerene bu paraya yakın bir para isteyecekti, değil Megelli Yuki yada Hyosung bile alırdım inan bana :) Sonuçta sıfır bir makine ile ikinci el bir makine bir değildir, ha şu da var ben Honda kötü demiyorum tam tersine Honda Megelli ile eş değerdir benim gözümde yalnız Honda 'nın şu artısı var ki Servis ağı çok geniş, tek dezavantajı var yedek parçaları bir tık daha pahalı :)
Bak birşey daha sana, Honda CB125E yani senin kullandığın motosiklet varya 50-60 Km arası hızla giderken motorun kafası sallanıyor. Istersen bir test et :) Titreşim diyoruz ya Megelli 'de hep, şahsen deneyen birisi olarak test ettim ve onayladım :)
Son olarak senden naçizane bir ricam olacak, yazarken biraz daha dikkatli yazarsan sonuçta burada karşılıklı atışmıyoruz sadece karşılıklı fikir beyan ediyoruz ( Yani işkembe-i kübradan sallamiyorum bir bildigim var ) ben sana sallıyorsun yada bilmiyorsun demedim yada böyle bir fikirle yanaşmadım, ha sen bunu böyle anladıysan affola benden yana kusuruma bakma yanlış yazmışımdır.

Serk21
08 Nisan 2014, 23:01
Estafurullah lafin gelisi soyledim, ben cb yi sifir km aldim yani sifir baska ikinci el baska derken benim motosiketim de sifir km idi zaten. Bencede iyi fiyat verdiler (ktm bayisi suan 3.000tl sayiyor) ama megelli almak icin bu fiyat iyi degil,ayni fiyati inazuma ile takasta verselerdi dusunmez alirdim. Daha once hyosungum vardi, sifir km olursa yine alirim ama yaki çaki çuki den uzak dururum bu benim tercihim.10 yili askin yaz kis demeden motosiklete biniyorum,elimden az cok sök tak işi de gelir,yurt disindan parca getirip satarim da yani piyasanin az cok icinde biri olarak bazi kurallarim var. Su saatten sonra param varsa yamaha mt7,ktm duke390 yoksa sifir km honda cb125, yamaha ybr 125.. gerci son zamlardan sonra mt7 harici seceneklerde aklimdan cikti gitti..anlayacagin "otur oturdugun yerde" modeli cb ile devam ediyorum

dmRhn
09 Nisan 2014, 09:35
Estafurullah lafin gelisi soyledim, ben cb yi sifir km aldim yani sifir baska ikinci el baska derken benim motosiketim de sifir km idi zaten. Bencede iyi fiyat verdiler (ktm bayisi suan 3.000tl sayiyor) ama megelli almak icin bu fiyat iyi degil,ayni fiyati inazuma ile takasta verselerdi dusunmez alirdim. Daha once hyosungum vardi, sifir km olursa yine alirim ama yaki çaki çuki den uzak dururum bu benim tercihim.10 yili askin yaz kis demeden motosiklete biniyorum,elimden az cok sök tak işi de gelir,yurt disindan parca getirip satarim da yani piyasanin az cok icinde biri olarak bazi kurallarim var. Su saatten sonra param varsa yamaha mt7,ktm duke390 yoksa sifir km honda cb125, yamaha ybr 125.. gerci son zamlardan sonra mt7 harici seceneklerde aklimdan cikti gitti..anlayacagin "otur oturdugun yerde" modeli cb ile devam ediyorum

Eyvallah, ben daha önce yazmış olduğum bir mesajda da söyledim gerçekten komple gününü motosikletin üstünde geçiren ve durmadan trafikte motosiklet ile seyir halinde olan motorcu arkadaşlarımıza helal olsun diyorum. İnanıyorum ki bilgileriniz, bizim gibi hafta sonundan hafta sonuna yada işte işimiz oldukça binenlerden çok daha fazladır.
Fikirler insandan insana değişebileceği gibi, tercihler de insandan insana değişecektir buna eminim. Benim param olsaydı tercih edeceğim motosiklet Yamaha YZFR125 Beyaz olacaktı, fakat maddiyat ve tercih sebepleri insanların motosiklet seçimlerinde büyük etken ve rol oynuyor.
Şimdi ben oturdum düşünüyorum ;
" Yamaha alsam YZFR125 gerçekten güzel, temiz birşey alacak olsam 9000TL 'den ve ortalama 10,000Km'den aşağıya yok ve her gün en az 90Km yol yapacağım - Kayaşehir - Kavacık / Istanbul - arasında ki bu da ayda ortalama 2000Km yol demek. Yamaha alıyorsam ben bu motosikleti yormaya kıyamam abi çünkü 9.000 lira para vermişim ben bu makineye. "
İşte burada devreye şöyle bir mantık giriyor.
" Megelli 250R var gördüm, hem 250R beni çok iyi idare eder çevreyolunda hemde 2,000Km. hemde 6,500 lira. Bu motor beni çok uzun süre götürür. Birşey mi oldu motosikletime 2,500 lira param var köşede o paranın yarısına bile ben bu motoru padişah ederim zaten. Hem hurda yada çöp bile olsa yenisini almak çok kasmaz beni yine 6000 lira civarlarında bulurum 3.000 bin lira daha kalan paranın üzerine koyarsam. Ne kadar yorarsan yor birşey olmaz yani. "

İşte bende ki mantık buydu, şimdi Yamaha alıyorsun bu kadar para veriyorsun ( unutmadan birde ben acemiyim daha yeni yeni binmeye başlıyorum, birde motosikleti devirebilme ihtimalini göz önünde bulundurmam gerekiyor ) ben kıyamam abi Yamaha, ya hemde yedek parça beklemek ölüm zaten Yamaha 'da adı çıkmış bir kere 1-2 aydan aşağıya parçasını getiremiyorlarmış, hele birde yaktığı benzin aboooo :) Gerek yok abi gerek yok, benim gibi sürekli yol yapacak adama Yamaha bir tık yüksek gelir :) Ben alırım mis gibi Megelli hem ucuz, hem parça sıkıntısı yok 2 gün içinde elimde, hemde kendim gördüm az yakıyor :)
Yaaa Serkan işte ben bundan bahsediyorum, kimi insan vardır parası vardır bastırır alır makineyi, kimi insan da maddi konuda biraz kısması gerekir ama binmek istediği makinenin de biraz iyi olmasını isterse işte orada akıl ve gönül, birde göz Megelli 'yi tercih ediyor.

Şimdi gelelim ben memnunmuyum, "Evet, ben Megelli kullanıcısı olarak hem motosikletimin sesinden hemde Megellimin ivmelemesinden memnunum." bu yüzden de tercihim iyi ki de Megelli olmuş diyorum.
Bu arada biraz dikkatimi çekti de genelde senin tercihin Commuter motosikletten yana oluyor :) Benim ki ise Super Sport'tan yana oluyor, sence birazcık da bu etken olmuyor mu seçimlerde ? Birde eklemek istiyorum, geçenlerde bir yazı okudum yine bu forumda çok hoşuma gitti Erhan Erdil yayınlamış 2005 'de yazı ise Zafer Yangın 'ın 2003 'de klavyesinden mi yoksa kaleminden mi çıkan bir yazı ama gerçekten çok güzel, sadece dikkat çekmek istedim yine bu konuyu takip eden arkadaşlara ( motosiklet cc yükseltmenin ne kadar tehlikeli olabileceğinden bahsetmiş ) http://www.motosiklet.net/forum/faydali-bilgiler/1872-yeni-baslayacaklara-hitaben.html gerçekten çok faydalı ve zevkle okuduğum bir yazı olmuş. Bunu neden söyledim " 10 yılı aşkındır motosiklet kullanıcısıyım diyorsun ve halen 125CC 'den yana tercihini kullanıyorsun, bu yüzden seni gerçekten cani gönülden tebrik ediyorum. Benim bundan sonra ki hedefim 250CC 'de kalmak olacak, 600CC 'lik makine benim bir arkadaşımda vardı 280 felan bastığını söylemişti Tekirdağ yolu üzerinde yani demekki bu cc 'deki bir makine çok yüksek bir hıza çıkabiliyor ve benim için potansiyel bir kaza riski taşıyor. Benim kullandığım makine ise gösterge de Max. Speed 155 yapmış bende en fazla 90 yaptım ( 80 küsür kilo bir artçı vardı arkamda onunla ) o bile çok geldi :) Ben yavaş şoförlerdenim 60-75 arası giderim daha yaşım 27 benim yeni evliyim :) Ne gerek var hayatı kısa kesmenin, yaşamak bu kadar güzelken...
İşte bu yüzden hem bir hatırlatma olsun, hemde tercihinde seni tebrik etmek istediğim için söyledim bu konuyu...

Serk21
09 Nisan 2014, 12:14
Ben 2 yil schooter surdukten sonra kaeadaki VN1500 ile ilk kez vitesli motosiklet kullanmayi ogrendim :) şükür tepesinde ölmedim ama cok tehlikr atlattim,daha sonra hyosung gt250r olsun, kawasaki ninja zx6 olsun baska buyuk motosikletlere de bendim. Cb yi tum borclarimi sifirladigim bir zamanda aldim.(6.100tl.ky borcu,mahkemeler,araba ile kaza yaptim vs) yani elimde kalanin yettigi cb oldu :) suan yine bitim kanlandi ama 2. El milletin turşusunu çikardigi makinalarla ugrasmak istemiyorum yoksa 2006 cbr 600f olabilirdi tercihim. Çok yormayan grenajli birsey alabilirdim ama tamircinin onunden dahi gecmek istemiyorum inan. Mt7 fiyat performans olarak baş dondurecek cinste, tekerlekli vibrator dedikleri sym wolf 250 12.000 kusur tl iken yamaha mt7 nin 17.000 tl olmasi akil almaz birsey. Duke200 16.000 civari yani sirf FP olarak ezici ustunlugunden mt7. Duke ise bambaska birsey, özel zevk mi dersin,fantazi mi dersin bilmem ama su hayattan göç etmeden 1-2 sezon binmek isterdim.
Yzf r125 konusinda da,motora kiy yahu ne olacak?senden onemli mi? Motosikletler cıvata yığınından ibaret ve her insan en iyisini hak ediyor, bırak yzf125 i Mvagusta f4rr ı bile hakediyorsun.

dmRhn
09 Nisan 2014, 12:41
Ben 2 yil schooter surdukten sonra kaeadaki VN1500 ile ilk kez vitesli motosiklet kullanmayi ogrendim :) şükür tepesinde ölmedim ama cok tehlikr atlattim,daha sonra hyosung gt250r olsun, kawasaki ninja zx6 olsun baska buyuk motosikletlere de bendim. Cb yi tum borclarimi sifirladigim bir zamanda aldim.(6.100tl.ky borcu,mahkemeler,araba ile kaza yaptim vs) yani elimde kalanin yettigi cb oldu :) suan yine bitim kanlandi ama 2. El milletin turşusunu çikardigi makinalarla ugrasmak istemiyorum yoksa 2006 cbr 600f olabilirdi tercihim. Çok yormayan grenajli birsey alabilirdim ama tamircinin onunden dahi gecmek istemiyorum inan. Mt7 fiyat performans olarak baş dondurecek cinste, tekerlekli vibrator dedikleri sym wolf 250 12.000 kusur tl iken yamaha mt7 nin 17.000 tl olmasi akil almaz birsey. Duke200 16.000 civari yani sirf FP olarak ezici ustunlugunden mt7. Duke ise bambaska birsey, özel zevk mi dersin,fantazi mi dersin bilmem ama su hayattan göç etmeden 1-2 sezon binmek isterdim.
Yzf r125 konusinda da,motora kiy yahu ne olacak?senden onemli mi? Motosikletler cıvata yığınından ibaret ve her insan en iyisini hak ediyor, bırak yzf125 i Mvagusta f4rr ı bile hakediyorsun.

Okurken gerçekten dikkatli dikkatli okudum her bir kelimesini, gerçekten motor geçmişin iyi birşey diyemiyorum :) Umarım şuanda durumun iyidir ve herhangi bir sıkıntı yada derdin yoktur, herşey yolundadır. Haklısın bende dediğim gibi tercihimi Yamaha 'dan yana kullanacaktım fakat ikinci ellerde fiyatlar biraz uç noktalarda olduğu için elinde ki ile yetinip yetindiğin ile birşeyler yapmaya çalışıyorsun :)
Teşekkür ederim bu arada sende gerçekten herşeyin en iyisini hak ediyorsun buna emin olabilirsin, umarım şu binmek istediğin makineye 1-2 sezon binmezde 1-2 sezon sonra sahip olursun ve dikkatli bir şekilde binersin. Allah kaza bela vermesin, bol motosikletli bir yaşam süresin :)
Güç ve adrenalin ikisi bir araya geldiğinde gerçekten insan çok değişebiliyor, insanlığını unutup tamamen bir makineye dönüşüyor ve kendini olup olmadık şeylere kaptırıyorsun. Bu yüzden güç ve adrenalin her zaman senin denetimin de olsun, sakın bu ikisinin denetimine kapılma :)
Ama benim düşüncem usta 250CC yeter be, fazlası beni bile korkutur :D Ben 250'lik alırken bile korkuyordum, ben bunun gazına bassam altımdan fırlar gider mi aceba diye :D çünkü daha önce okuduklarımdan edindiğim bilgi ile bunu yazanlar olmuştu, onların psikolojisi ile düşünmüştüm bende bunu.
Benim için bir motosiklet en fazla 120-130 yapmalı ki bunu da aslında yapmasın sadece ivmelenmesi iyi olsun anlık durumlarda sıkıştırılmalardan kaçabileyim bana yeter :) Çünkü zamanı gelince motosikleti sürekli çevre yolunda kullanacağım, Başakşehir - Kavacık ( Istanbul ) arasında git gel yapacak motosiklet.
Bu yüzden tercihimi aslında birazda 250CC 'den yana kullandım.

Serk21
09 Nisan 2014, 12:56
Amin sagolasin :) 250cc aslinda yeterli ama insan ortalama 50 beygir olsun istiyor hic yoktan. Duke200 de dusundum ama sifirna deli zam geldi,ikinci el duzgunu 12.500 tl ve sifir km abs li olani 14.000tl ye buldum :) yani 1.500 tl versem sifir alicam bu 2. El sahipleri neyin pesinde anlamadim? Ktm bayisi ile konustum cb yi 3.000 e sayiyor ve sifir km duke 200 abs yi 14.500 e birakiyor yani 11.500 istiyor uzerine o da isime gelmiyor :) iki secenegim var ya cc yukselticem yada elimdeki parayi kardesime verip cb ile devam edicem, kardesim de araba hastasi 2011-12 bmw 3.16 bakiyor. Yani cok kararsizim.firmalar dovizin düşüşünü fiyatlarina yansitmadigi surece bizde de boyle 2. El sahipleri varken ben cb den biraz zor ayrilirim :)

viperking
09 Nisan 2014, 13:20
Bir de şu konu var Barkın programında motorları test ediyor ama bu motorları kim nasıl kullanmış, motorların o anki durumları nedir, bu konulara hiç değinilmiyor. Adam atıyorum o Megelli nin canını çıkardıysa yağını suyunu eksik ettiyse tabii ki titreşimi daha fazla olacaktır. Aynı şeyi Hyosung GT250R için de yapmıştı.

Gönül ister ki herkes bir Kawasaki veya CBR ile başlasın. Ama bu çoğu kişi için 2. elde bile bütçe meselesi. Hal böyle olunca alternatifler ise Megelli, Yuki, Calibre gibi markalar oluyor. Bunlara ben binmem bile demek bence saygısızlık. Ha sen motorun gidişini, duruşunu, sürüş pozisyonunu değerlendirirsin, eksilerini artılarını söylersin amenna hatta şurası kalitesiz, bence X marka almak daha mantıklı da diyebilirsin. Ama markayı yerden yere vurmak veya ben bu motoru test etmek için bile binmem imajı sunmak çok kötü. Eğer amaç genç kardeşlere ve motorcu camiasına hizmetse o zaman marka model gözetmeyeceksin. Ha yaparsın testini dersin ki bu kötü, işte ne biliim titreşimi çok vs. bütçeni,z el veriyorsa gidin başka bir şey alın dersin. Bir megelli testi yaptırabilmek için aylarca uğraştırmazsın kimseyi.

MEgelli ye gelince, yurt içi ve yurt dışı forumlarda kendinden sorunları ile söz ettiren bir motorsiklet. Söylendiğine göre de 2013 ve sonrası bazı hataları düzeltilmiş. Alıp almamak tamamen gönül ve mantık işi. Diyorsan ki benim bütçem az CBR Ninja vb alamıyorum o zaman zaten seçeneklerin belli. Eğer motor deneyimin varsa, motora git bak test et. O zaten sana herşeyi anlatacaktır.

dmRhn
09 Nisan 2014, 14:10
Amin sagolasin :) 250cc aslinda yeterli ama insan ortalama 50 beygir olsun istiyor hic yoktan. Duke200 de dusundum ama sifirna deli zam geldi,ikinci el duzgunu 12.500 tl ve sifir km abs li olani 14.000tl ye buldum :) yani 1.500 tl versem sifir alicam bu 2. El sahipleri neyin pesinde anlamadim? Ktm bayisi ile konustum cb yi 3.000 e sayiyor ve sifir km duke 200 abs yi 14.500 e birakiyor yani 11.500 istiyor uzerine o da isime gelmiyor :) iki secenegim var ya cc yukselticem yada elimdeki parayi kardesime verip cb ile devam edicem, kardesim de araba hastasi 2011-12 bmw 3.16 bakiyor. Yani cok kararsizim.firmalar dovizin düşüşünü fiyatlarina yansitmadigi surece bizde de boyle 2. El sahipleri varken ben cb den biraz zor ayrilirim :)

:) Usta sen neyden bahsediyorsun ya 12.500TL para bir motora verilir mi ya :D Yazık abi yazık o paraya vallahi yazık ( sanırım benim gibi yeni başlayanlar böyle düşünür :D yada motorundan memnun olanlar böyle düşünür ki, sakın yanlış yorumlama bunu çünkü sen cc yetersiz geliyor diye herhalde biraz daha yüksek cc bakıyorsun bu da güç konusunda memnuniyetsizliğini dile getiriyor. Yoksa motorundan memnun değilsin demiyorum :D ) Ama gerçekten biz Türk Milletinin malı kendine kıymetlidir bu bir gerçek, bu yüzden ikinci eller genelde çok uçuk rakamlarda oluyor hatta ve hatta sıfıra neredeyse yakın oluyor seninde dediğin gibi. Öyle bir durumda aklımız hemen şunu diyor " 1,500 lira daha verip sıfırını alırım, amaaa plaka ve ruhsat masrafı da vardı dimi bunun, hıımmm... O zaman bunu almak daha mantıklı ruhsat dahil 2.000 küsüre mal olacak bu motosiklet, en mantıklısı ikinci eline bakmak " diyip bu sefer düşüyorsun yine ikinci ellere o paralarda...
Elinde ki parayı kardeşine ver gitsin araba alsın :) En azından arasıra el koyarsın arabaya sende kullanırsın, ki bende kardeşim askerden geldikten sonra ya kendi altımdaki motosikleti vericem ona yada yeni bitane ikinci el motosiklet alıcam ona da :) Bu aşamada karar mekanizması sana kalıyor ve sonuca bağlayıp işleve koyuluyorsun zaten :D Allah sabır versin ne diyelim :D

Bir de şu konu var Barkın programında motorları test ediyor ama bu motorları kim nasıl kullanmış, motorların o anki durumları nedir, bu konulara hiç değinilmiyor. Adam atıyorum o Megelli nin canını çıkardıysa yağını suyunu eksik ettiyse tabii ki titreşimi daha fazla olacaktır. Aynı şeyi Hyosung GT250R için de yapmıştı.

Gönül ister ki herkes bir Kawasaki veya CBR ile başlasın. Ama bu çoğu kişi için 2. elde bile bütçe meselesi. Hal böyle olunca alternatifler ise Megelli, Yuki, Calibre gibi markalar oluyor. Bunlara ben binmem bile demek bence saygısızlık. Ha sen motorun gidişini, duruşunu, sürüş pozisyonunu değerlendirirsin, eksilerini artılarını söylersin amenna hatta şurası kalitesiz, bence X marka almak daha mantıklı da diyebilirsin. Ama markayı yerden yere vurmak veya ben bu motoru test etmek için bile binmem imajı sunmak çok kötü. Eğer amaç genç kardeşlere ve motorcu camiasına hizmetse o zaman marka model gözetmeyeceksin. Ha yaparsın testini dersin ki bu kötü, işte ne biliim titreşimi çok vs. bütçeni,z el veriyorsa gidin başka bir şey alın dersin. Bir megelli testi yaptırabilmek için aylarca uğraştırmazsın kimseyi.

MEgelli ye gelince, yurt içi ve yurt dışı forumlarda kendinden sorunları ile söz ettiren bir motorsiklet. Söylendiğine göre de 2013 ve sonrası bazı hataları düzeltilmiş. Alıp almamak tamamen gönül ve mantık işi. Diyorsan ki benim bütçem az CBR Ninja vb alamıyorum o zaman zaten seçeneklerin belli. Eğer motor deneyimin varsa, motora git bak test et. O zaten sana herşeyi anlatacaktır.

Motosikletler de oluşan sorunlar yada sıkıntılar kesinlikle sürüş durumuna büyük etki gösterir. Bu yüzden farklı sebeplerden dolayı motosikletlerinde sorun yaşayan kişiler bunu doğal olarak buraya lanse ederler, örnek vermek gerekirse bu sorunu Honda 'da yaşıyorlar, bu sorunları Yamaha 'da da yaşıyorlar :) Şimdi iki markanın da kullanıcısı bu başlığı takip ettiği için yorum yazabilirler diye düşünerekten hemen örneklerini gösterebilirim isterlerse :) Ya esasen duruma bakarsak bu sadece motosiklet için geçerli değil, günümüzde kullandığımız her türlü elektronik yada elektronik olmayan aletleri dikkatli kullanmazsak yada bakımlarını yapmazsak kesinlikle sorunlar çıkartabiliyor. Bu olay aynı " Telefonu şarj etmiyorsun, %40 yarında beni götürür nasılsa. Şarj cihazını yanıma almayım. " Diyip gün içerisinde kullanıp kullanıp, canın sıkılınca oyunlara da yüklenip duruyorsan sonra da şarjın biterse ve sen bunun önlemini almadıysan yani şarj cihazını da yanına almadıysan " Bu telefonunda ne çabuk şarjı bitiyor ya " Dersen bu kullanıcı hatası olur, telefonun hatası değildir. Sonuçta artık günümüzde hemen hemen her telefonun şarj durumunu ve kullanım süresini gösteren uygulamalarımız mevcut, bu uygulamaları kullanarak kullanım süresini kontrol edip buna göre kendimiz de önlem alıyoruz. Kullandığımız araç gereçlerde böyledir, zamanında gereken işlevi üzerinde gerçekleştirmez isen kaçanılmaz son yakındır, alırsınız elinize bozulan araç gereci götürürsünüz ustasına "ya buna ne oldu hemen bozuluyor" diyip oracacıkta kendi kendinize yakınıp durursunuz.
O yüzden bütçen neye yetiyorsa gönül rahatlığı ile onu al, al ama ondan sonra da dikkatle bakımını sen yap. Senden önce ki arkadaş bakımlarına dikkat etmemiş olabilir, temizliğine titizlik göstermemiş olabilir. Muhakkak birde sen geçir elden, birde sen götür ustana. Ha birde tek bir ustaya aman ha götürmeyin ve olabildiğince yetkili servisleri kullanın derim ben :D

Serk21
09 Nisan 2014, 15:09
Plaka ruhsat masrafi ikinci elde de oluyor cok bariz fark yok, ben sifir km motosikletime 380 tl vermistim o masraflar icin sigorta dahil. Ikinci el alacagim motosiklette noter satisi,plaka farkliysa 41 e cevirmek icin ekstra ucretler,sigorta,il disina motosikleti almaya gitme masrafi vs derken sifir km nin masrafini da geciyor. Birde ben cok paranoyagim. Her ne olursa olsun mutlaka 2. El aldigim motorun yagini,yag filtresini,hava filtresini ve bujisini degistiririm ki ozaman sifir den cook daha pahaliya geliyor ama ne hikmetse 2. El satan arkadaslarimizin haberi yok bu durumdan :) ayrica elimde nakit 18.000tl param olsa dakika tereddut etmem gider bi mt7 alirim(tabi bulabilirsem) onunda gelişi skntili oldu parayi verenler hala alamadilar motosikletlerini :) 2. Parti icin para verenler oldu ama henuz ilk parti gelmedi bile:)

AEA in testi konusunda haklisiniz, adam sadece fren balatasini degistirse fren hakkinda hic bir yorum yapamaz cnku hyosung gt250r in on fren balatasi asya -mondial- ramzey schooter balatasi ile uyumlu yani adam 3 tl lik balata taktiysa AEA in yaptigi fren yorumu tamamen gecersizdir benim gozumde

dmRhn
09 Nisan 2014, 15:21
Plaka ruhsat masrafi ikinci elde de oluyor cok bariz fark yok, ben sifir km motosikletime 380 tl vermistim o masraflar icin sigorta dahil. Ikinci el alacagim motosiklette noter satisi,plaka farkliysa 41 e cevirmek icin ekstra ucretler,sigorta,il disina motosikleti almaya gitme masrafi vs derken sifir km nin masrafini da geciyor. Birde ben cok paranoyagim. Her ne olursa olsun mutlaka 2. El aldigim motorun yagini,yag filtresini,hava filtresini ve bujisini degistiririm ki ozaman sifir den cook daha pahaliya geliyor ama ne hikmetse 2. El satan arkadaslarimizin haberi yok bu durumdan :) ayrica elimde nakit 18.000tl param olsa dakika tereddut etmem gider bi mt7 alirim(tabi bulabilirsem) onunda gelişi skntili oldu parayi verenler hala alamadilar motosikletlerini :) 2. Parti icin para verenler oldu ama henuz ilk parti gelmedi bile:)

AEA in testi konusunda haklisiniz, adam sadece fren balatasini degistirse fren hakkinda hic bir yorum yapamaz cnku hyosung gt250r in on fren balatasi asya -mondial- ramzey schooter balatasi ile uyumlu yani adam 3 tl lik balata taktiysa AEA in yaptigi fren yorumu tamamen gecersizdir benim gozumde

:) Evet aslında düşüncelerini dinledikçe şu sıfır ve ikinci el konusunda hak verebiliyorum, ben Bilecik'ten aldım motoru o da Konya 'dan almış benden önce ki arkadaş, o da değiştirmedi bende değiştirmedim plakayı sadece notere 100TL bir para verdim birde Bilecik 'ten Istanbul 'a 60TL benzinle geldim topu topu 160TL felan oldu yani masraf :) Ruhsat + plaka bundan daha pahalıya gelirmiş be, ben fazla masraf yapmamışım ama işin için hava filtresi, buji ve yağ girince evet masraf daha da fazlalaşıyor ki sen biraz pimpirikli davranıyorsun demekki ikinci elde :) Umarım MT7 'ye sende sahip olursun :) Bu yüzden bende diyorum AEA 'ya saygım sonsuz kesinlikle fakat sen motosikletini aldıktan sonra kendine göre düzenler ve bakımını çokta iyi yaparsan senin motorun sana en baba motosiklet gibi gelir.
Ben Megelli 'mi aldığım da Bilecik 'ten yola çıkmadan çektim sanayiye götürdüm bilinen bir motosiklet ustasına, fren, yağ, su, debriyaj, zincir gergisi gibi durumlarını kontrol ettirdim varsa bir sıkıntısı bakmasını istedim baktı sağolsunda hatta gitti tur attı geldi derken öyle çıktım uzunca bir yola artçımla birlikte ki sağ salim istanbul 'a getirdi beni Beyaz Aslanım ( Megelli 'me taktığım isim :mrgreen: )

Serk21
10 Nisan 2014, 00:05
Megellinin sekli cok guzel,bende almaya niyetlenmistim daha TR ye gelmeden insallah sorunsuz kazasiz belasiz binersin.sanirim distributoru degismis,umarim gelenler iyilestirmeler yapar

ceymier
10 Nisan 2014, 00:27
yorumlari okuduktan sonra bedava verse almam suna bak motordan sogudum ;:)

dmRhn
10 Nisan 2014, 10:40
Megellinin sekli cok guzel,bende almaya niyetlenmistim daha TR ye gelmeden insallah sorunsuz kazasiz belasiz binersin.sanirim distributoru degismis,umarim gelenler iyilestirmeler yapar

Serkan teşekkür ederim, Allah herkesin gönlüne göre bir motosiklet versin hatta gönlüne göre de demeyelim yada dur diyelim birde ek olarak en temiz motoru versin böyle soğutmasın onu motosikletinden tam tersin daha da büyük bir aşk ile bağlansın motosikletine.
Yok yok distribütörü değişmedi benim bildiğim kadarı ile Camgöz ve Dokuyucu getiriyor, yani daha önce sanırım sadece Camgöz ithalatını yaparken bu işi Dokuyucu 'da yüklenmiş diye düşünüyorum çünkü iki ithalatçı var, fakat Megelli 'nin resmi sitesine baktığım da Camgöz 'ü görmüştüm.

yorumlari okuduktan sonra bedava verse almam suna bak motordan sogudum ;:)

Ceymier merak ettim hangi yorumları okuduktan sonra bedava 'da verseler almayacak bir fikre kapıldın :) Serkan ile biraz görüştük, anlattık dilimiz döndüğünce biraz da seni dinleyelim ve seninle sohbet edelim..

Genel bir paylaşım ;
Dün akşam ( 09.04.2014 ) sonunda motosikletime binebildim, en son pazar günü binmiştim ( 06.04.2014 ) sınava giderken sonra çektim motosikleti evin önüne verdim üstüne brandayı ve bir türlü vakit bulamadım binmek için. Artık dün dayanamadım işte içim kıpırdıyor gerçekten akşam olsa da gidip biraz kullansam diye :) Nasip oldu ve dün akşam artık oturabildim motosikletimin üstüne, açtım brandayı, giydim ceketi, dizliği, kaskı, eldiveni, ayakkabıyı, vurdum kendimi Kayaşehir 'in içinde ki o tertemiz güzel yollara basıyorum da basıyorum en son 100'ü gördüm ve saat daha çok geç olmadığı için yani insanlar merkez de olduğu için duraklamak zorunda kaldım ki zaten bende korktum ufaktan ufaktan :) Sonra merak ettim AEA 'da izledim ve hiç denemek aklıma bile gelmemişti ve biliyoruz ki hep söylenir " ABİ ÇOK TİTRİYORMUŞ " çektim motosikleti evin önüne indim üzerinden motosikletin abi motor tabii halen çalışıyor, dizlerimin üzerine çöktüm ve DEBRİYAJA ve AYAKLIKLARA Baktım yok abi titreme felan yok abi, YALAN ! Hatta ve hatta hafta sonu bunun videosunu da ben çekip yüklemesini yapacağım.
Sonra abi kalktım dizlerimin üzerinden sonra durdurdum motoru ve çektim brandayı üstüne ve bu hafta sonuna kadar dinlenmeye bıraktım :) Herhalde yine kanım kaynayacak ve binmek isteyecem ama hafta sonuna kadar dayanmak zorunda kalacam :) Sağlık olsun, şu ehliyeti bir alsam ah bir alsam :)