PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : motorsiklet ve kaburga ağrısı ( Yeni başlayanlar)

besyom2
06 Nisan 2014, 02:10
yeni aldığım motoru arazide yavaş yavaş sürerken motoru döndürmeye çalıştığım sırada motor çok yavaştı acemilik de var motoru sağa doğru yatırdım tabi motor yerler toprakda olsa sert düşmesin diye baya bir güç harcadım, ama 1 gün sonra benim sağ yan kaburga altımda ağrılar oluşmaya başladı dr gittiğimde film fln çektiler ezilme olduğunu söyledi. motorsiklet yeni kullanmaya başlayan kişilerde bu tür yakınmalar veya hamlamalar oluyormu acaba?

acayüp
06 Nisan 2014, 02:16
Kaburga koruması kullanmıyormusun.
Arazi çok yorucudur. Yıpratıcı dır ve iyi kondisyon gerektirir.
Ayrıca sağlam korumalar gerektirir. Hiç acıması yoktur sakatlar adamı.
Ben en ufak hatamın bedelini kolum 3 ay alçıda gezerek ve ömür boyu düzelmeyecek bir sağ el bileği ile ödedim .
Dikkatli ol.
Yavaş kullanıyorum zorlamıyorum felan gibi gaflete düşme.
Tek başınada fazla dolaşma.

suato21
06 Nisan 2014, 02:16
Motoru düşürmim diye,farkında olmadan.Kaburganı incitmişsin.Olur öle ufak tefek,sorunlar yeni başlarken.Alışırsın zamanla..:)

besyom2
07 Nisan 2014, 03:05
Az once agridan duramadim tekrar gittim farkli bir hastaneye muayene etti film tekrar istedi sonuc kaburgam kirilmis:( 20 gun agriyi en az cekecekmisim, iyilestikden sonra ilk isim korumaliklari tam almak. Bugunde dayanamadim motora kirik kirik binmisim:)

dionysos06
07 Nisan 2014, 08:53
Cok gecmis olsun. Galiba bol bol antreman yapmakta lazim boylece vucut daha esnek oluyor..

Guven
07 Nisan 2014, 09:29
Mal canın yongası diyeceksiniz ama, özellikle arazide, düşme eğilimine girmiş bir motosikleti tutmaya çalışmamak lazım. Sonuçta motosiklet için ödeyeceğinizden daha fazlasını kendiniz için ödemek zorunda kalırsınız. Çektiğiniz acı da cabası olur.