PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : A2 direksiyon sınavı acemiliği.

serkanabbas
06 Nisan 2014, 00:17
Merhabalar yarın dıreksıyon sınavım var ve sınav aracıyla malesef 10 dakikalık bir eğitimden (ne kadar eğitim denirse) başka motor tecrubem yok ama teknik olarak biliyordum biner binmez yürütebildim yani ama motor o kadar eski ismi cismi belli olmayan bir motorki kalkışta debriyajı o kadar dozunda bırakmam gazı cok cok az acmama ragmen fırlatıyordu one kendını,2. vitese geçerken dal kırıyosun bildiğin belkide usul böyledir bilmiyorum acemiyim adı üstünde :). Şimdi sınav için 1-2 soru sorucam

1-kalkıştan hemen sonra 2. vitese atıp dubaları bu viteste geçip durmak istediğimde ilk motor freni sonra ön freni kullanıpmı durmalıyım ?
2-2. viteste ilerlerken dönüşümü debriyajı sıkarak tamamladıktan sonra debriyajı bırakıp 2. viteste devam mı etmeliyim yoksa 1. vitesemi düşmeliyim.

Biliyorum çok acemice sorular ama 10 dk lık bir tecrübem var,ehliyetimi aldıkdan sonra daha farklı yerlerde eğitim alıcam.Honda sürüs eğitimi gibi bi yerde.

Teşekkürler

cang00
06 Nisan 2014, 00:21
Hocam 2. viteste gittiğin hertürlü yerde 2. vites kullanabilirsin diye biliyorum bizde cup tarzı 110 cc bi motor vardı 3e atınca arkadan selektör yapıyordu hoca gidonu saga doğru tutunca düz gidiyordu :D
Allah kolaylık versin geçersin inşallah sen sakin ol ilk buna bakıyorlar sinyalleri falanda unutma şerit değiştirme geçiş üstünlüklerine bak gerisi kolaydır ;)

asomuncu
06 Nisan 2014, 00:39
arkadaşım sınav olacağın saat bellidir erken gidip bir deneme turu atma inkanın varsa mutlaka git.Ama 2. vitesle işini her türlü halledebilirsin.
1. viteste ben ilk zamanlar dar dönüşlerde motoru hoplatırdım.. eğitim alanımızda hiçbirzaman 1. vitesi kullanmadım (kalkış hariç) yani motor hareket ettiği süre içinde sürekli 2. vitesle eğitime devam ettim .. O dnüşler U dönüşler slolom vs vs asla 1. vites kullanmadım çünkü zorlandım. kalkar kalkmaz ikiye at rahat edersin. Ama dediğim gibi mutlaka sana verilen saatten 1 saat önce git ve alıştırma yapma şansın varsa yap. çünkü sınav değişti , iş sadece slolom ile bitmiyor toplamda 3 tur atıyorsun. bilgi vermişlerdir zaten sana

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:37 ----------

bu arada düzeltme . o üç tur içinde hiçbirzaman durmak yok o yüzden 1. vitese ihtiyacın olmayacak. dubalarla sınav bittikten sonra trafiğe çıkacaksın orda kırmızı ışık falan olduğunda kalkış için kullanmaktan başka 1. vitese ihtiyacın olmayacak.

<xXx>
06 Nisan 2014, 00:42
Dubaların geçişinde sinyalı kaçırma yeter 2. Vitese at tıngır mıngır gidersin :-) heyecan olması normal. Ben 3 4 sene motor kullandıktan sonra sınava gırdım bı tane takozu verdıler yerlerde kar buz kaydıra kaydıra gidiyodum allahtan düşürmedım :-)

serkanabbas
06 Nisan 2014, 00:45
Teşekkürler arkadaşlar dediğiniz gibi yapmaya calısacagım iyi akşamlar,cevap verdiğiniz için teşekkürler

caneroz
06 Nisan 2014, 00:52
Sürekli aynı viteste gitme elenirsin

Sosyete59
06 Nisan 2014, 01:34
ilk parkuru 2 viteste tamamla dubaların arasından geçerken sinyal vermene gerek yok sonra 3 veya 4 le kafana göre git fazla hız yapma yoldayken sinyal ver yeter

SULH
06 Nisan 2014, 01:37
1. viteste gazın tepkisi çok sert ve sana panik yaptırabilir. dikkat et.

serkanabbas
06 Nisan 2014, 13:31
Merhabalar bugun saat 10 civarlarında sınava girdim kukalardan slolom ve düz platformdan gecısı 3-4 kez tekrarladım birinde platform dısına cıktım diğerleri iyidi ve 15 dk lık bir trafik sürüşüyle (arkadan hocaların arabayla gelmesiyle) sınavı tamamladım.Hoca tamamdır güzeldi geçti dedi gönderdi.
Teşekkürler saygılar

arslan26
06 Nisan 2014, 14:21
Vay bee sınav sistemi değişmiş bundan 10 yıl önce ehliyet aldığımda hiç bir kontrolun olmadığı bir caddede gidip gelmiştim bırak beni takip etmeyi, sıra sende diyen komisyondaki görevli aradan yarım saat sonra sen hangi ara sürüş yaptın ya hu diye sormuştu. Gülermisin ağlarmısın neyse neyse inşallah şimdiki eğitimler ve sınav durumu daha iyi olmuştur

ronnytechno
06 Nisan 2014, 14:58
ben 3 yıl önce a2 sınavımda hoca ismimi okudu , kendi motorumla gitmiştim (o zamanlar scooter vardı) attım ilerden bi tur geldim geçtim. Motora Ahmet mi bindi Mehmet mi bindi belli değildi :) şimdi bayağı bi düzelmiş sanırım sınav sistemi..

Macit250
06 Nisan 2014, 15:15
Kalkıstan sonra 2 metre içinde 2. vitese tak dubalarda vites küçülteyim yada çoğaltayım deme .Duba çıkısı 8 çizerkende 1. vitesle yap stop ettirmezsin motosikleti..8 çizdikten sonra rapmaya kadar olan mesafede tak 3 vitese motosikleti biraz bağırttır adamlar hız arttırdı desinler.Rampaya yaklaşmadan motor freni ve vitesi küçült .rampa ucunda 2. vistele hızlı geçki rampadan düşme .Heyecan yapıpda rampada hızı azaltırsan rampayı geçmen imkansız zaten bilgin yok rampada düşersin.

İlk sınavda geçemezsen 2 3 de zaten geçirirler çokda üzme kendini yani.

mzhastası
06 Nisan 2014, 15:33
hiçbşe olmaz bn daha 1 ay önce girdm 2 de git devamlı. ama uzun yolda 3 -4 yap hızlı kullanabldğni ürkek olmadığını göstermni istiolar

Jokzilla
06 Nisan 2014, 17:17
Sinyali gec kapatmam nedeniyle 3metre gec enfazla, biraktilar puanlamayi yapan gorevli kadin olmasaydi varya bi asilmistim agzinin oortasina, 1 saattir kufretmekten agzim yoruldu cok sinirliyim.

İronMMachine
06 Nisan 2014, 17:31
Ayın 20'sinde sınav var.!! 1'rinde evrakları verdik bizi alırlarmı o sınava acab??? bilgisi olan yazabilirmi? teşekkürler.