PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Cılız Bir Motor Sürücüsü Olarak...

ceymier
05 Nisan 2014, 23:20
Merhabalar Öncelikle...
Sahibinden Comda Geziyordum...
Hyosung Gt250r Motoru Dikkatimi Cekti Ve Hosuma Gitti...
Ama Motorun Agirli 170 kilo İslak Degildir Yaziyor...
Honda cbr 125 İslak Agirlik 135 Kg...
Sorun Su Kilom 58 Boyum 1.69
Cbr 125 Biraz Agir Geliyor Diye Bilirim...
Acaba Hyosung Gt250r GEcsem 170 Kilo İslak Agirlik 185 Bulur herhalde Bana Cok mu Agir GElir ?
Düssem Felan Kaldiramam Rezil Olurmuyum...
Cbr Verip Üzerine Para verip Alicam 250 lik sonucta Ne Diyorsunuz ?

Baraza
05 Nisan 2014, 23:24
Kaldırma yöntemini bilirseniz,kilo-boy vs.önemsiz diye biliyorum ben,tek ihtiyacınız olan bence ''tecrübe'' .

Arda_Karaca
05 Nisan 2014, 23:34
Youtube kapalı ama açılınca bakarsınız. Teknik olduktan sonra düşen motosiklet kalkar ama şehir içi özellikle artçı olursa asıl onu düşünmek lazım.

http://www.youtube.com/watch?v=mSQhQWT7pNQ

suato21
06 Nisan 2014, 00:04
Şehir dışında sıkıntı olmaz ama şehir içinde zorlanacaksınız..Birde artçınız varsa,çok sıkıntı olur..Almayı düşündüğünüz motosikletin üstünde,ayaklarınızın yere rahat basması da önemlidir

94CanRR
06 Nisan 2014, 00:05
Düşerse videoda gösterilen gibi bi motoru kaldırmak mümkün.Ben de 1.68 boyunda 68 kiloyum 1000rr ı videoda gösterildiği gibi sırtdan yüklenerek kaldırmıştım yerden.Normalde ışıklarda vs. dururkende motoru ağırlığını ayağınıza yüklemeyin parmak ucuylu hafifçe dokunarak bile artçı ile birlikte durmak mümkün motoru motora taşıtın :)

ceymier
06 Nisan 2014, 00:26
Düşerse videoda gösterilen gibi bi motoru kaldırmak mümkün.Ben de 1.68 boyunda 68 kiloyum 1000rr ı videoda gösterildiği gibi sırtdan yüklenerek kaldırmıştım yerden.Normalde ışıklarda vs. dururkende motoru ağırlığını ayağınıza yüklemeyin parmak ucuylu hafifçe dokunarak bile artçı ile birlikte durmak mümkün motoru motora taşıtın :)
yorumunu begendim moturu motora tasitin ne bilim cbr ile tek ayagimin ustune yatiyorum devrilecek gibi oluyor bi kere deviriyordum aklim gitti bide kaldiramassak faca iyicene gitti hele bide tanidik gorurse tamam bittin :)

OFG
06 Nisan 2014, 00:48
Az spor yap dostum :) bacakları kolları güçlendir , bodybuilding iyidir :))

sarıdev
06 Nisan 2014, 00:58
Bende 190 cm 105 kiloyum.Bende küçük motosikletlere hastayım.Mesela pcx.Ama altımda kayboluyor.Ebatları ufak olan insanlar büyük motosiklet kullansa da çok fark edilmiyor.Bu arada eğer şehir içinde motosikleti düşürürsen insanlar ufakta olsan büyükte olsan yardım ediyorlar merak etme,önemli olan kaldırmak değil düşmemek :)

][K][LA][S][
06 Nisan 2014, 01:05
motor düştüğü zaman motoru arkana al ayaklarını bük ellerin biri ters biri düz olara rahatça kaldır ters halter olarak düşün kolay gelsin:)

4Vaqrant
06 Nisan 2014, 01:12
kiloyu bi şekilde motoru motora taşıtarak halledersinizde boy işi artçı varken sıkıntı olur bence 2 ayakta yere basmalı en azından 2 ayagınızında yarısı basmalı diye düşünüyorum ben , sürülmezmi sürülür ama konforsuz ve tehlikeli olur