PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Aile İkna Konusunda Yardim...

ceymier
05 Nisan 2014, 20:06
Öncelikle Merhabalar...
Cbr 125 Simsiyah Hondam Var...
Ya Arkadasimda Heves Etti...
Hevesini Kirmamak için Veriyorum Kullanmasi İçin Fakat İçim Gidiyor...
Ben Gazi Köklemeye Korkuyorum Motora Bir Sey Olacak Diye Fakat O Sona Kadar Abaniyor Bagirittiriyor Vitesde İyi Geciremiyor...
Neyse Ailesi Bunun Motor Almasina İzin vermiyor Yasimiz 21...
Ailesi İle Konustum Ettim Yok...
Scooter Bile İzin vermiyor düsünün...
Parayi Hazirladik Bir Tek Aile İkna Kaldi...
Annesinin Rizasi Olmadan Almak İstemiyor Cünkü Rizasiz İste hayir gelmez Diyor Lütfen Mantikli Bir Seyler Diyinde İkna Edelim ;)

JafJaf
05 Nisan 2014, 21:03
korumaları tamamlasın robocop gibi dikilsin ailesinin karsısına :thumleft:

Espaniole
05 Nisan 2014, 21:17
Seni bilmem ama ben olsam en yakın arkadaşıma bile motoru (sürekli) vermem. Aile konusu ayrı ama sen sanki motorunu vermekten bıktığın için ikna etmek istiyor gibisin.

Dürüstçe anlat arkadaşına bence, kendisine bir şey olursa çekeceğin vicdan azabından falan bahset.

Aile ikna etme konusunda anahtar nokta bilinç ve ısrardır.

Tİme_shİft42
05 Nisan 2014, 21:20
Önce ehliyetini alır sonra motoru korumalarıda düzer hiç bir şey yokmuş gibi keyfine bakar soranlarada yapacak bir şey yok olan oldu aldık bi şekilde der :cherry:

ceymier
05 Nisan 2014, 21:57
insanlari kiramiyorum veremem diyemem cocukluk arkadasim...
Ondanda Motor olsa Güzel Olur 2 miz gezeriz daha eglenceli olur...
hem hiz tutkunuda degiliz...
alalim sonradan anasi eve almassa diye korkuyorum :) walla bide motor kullanmayi gectim basima kalir bizde yatar kalkar

numangokce
05 Nisan 2014, 22:01
Önce ehliyetini alır sonra motoru korumalarıda düzer hiç bir şey yokmuş gibi keyfine bakar soranlarada yapacak bir şey yok olan oldu aldık bi şekilde der :cherry:

o zaman emr-i vaki olur. annesinin rızasını almak istiyomuş ki haklı... önce korumalarını alsın dikilsin ailenin karşısına, düşsem de bunlarla (fazla) bişey olmaz desin. bilinçli kullanıcı olacağına söz falan versin, sen de kefil ol. senin motoru düzgün kullanırken annesi "es kaza" şahit olsun. sonra ehliyet sonra motor.

Baraza
05 Nisan 2014, 22:02
Kararlılık ve para .. :cherry:

Tİme_shİft42
05 Nisan 2014, 22:52
Bildigin zaman kaybidır birbirimizi kandırmayalım
Ne yani ben motosiklet almak istiyorum diyince almı diyecek ne olmasını bekliyordun
Bende izin almadım çünkü biliyorum neyin ne olacagını

suato21
05 Nisan 2014, 22:56
İzin vermelerini beklersen,çok beklersin.Ehliyetini al,full korumalarını da ve motosikletini de al..Çek evin kapısına motoru,anne gel sana bişey göstercem de.Götür motorun başına,bak anne bu benim motorum de.Elini öpüp,helallik iste.Biraz söylenecektir ama görecektir ki artık yapacak bişey yok.Hayır duasını alıp,binersin güzel güzel.Şahsen ben öle yaptım..:)

kemboo
05 Nisan 2014, 23:00
ailesi izin vermediği için kendi motorunuda verme çünkü bir kaza bela durumunda vebalini almazsın çok üzülürsün Allah korusun. Aileyi ikna etmek için sabır lazım.

emresk
05 Nisan 2014, 23:14
Ehliyeti de varsa alsın korumalıklarını ve motorunu sonra çıksın ailesinin karşısına(son çare). Benimkilerde çok karşıydı zamanında yavaş yavaş alışıyorlar şimdi karşıtlıkları gitti sadece uzun yola giderken bi tedirginlikleri oluyor zamanla onun da geçeceğinden eminim. Önemli olan bilinçli bir sürücü olmak 2 tekere binerken kaskını korumalıklarını yanına alırsa ailesinin de zamanla görüşleri değişecektir.

linkinpark20
05 Nisan 2014, 23:14
Once motoru alin sonra ister istemez ikna olacaklar tecrubeyle sabit.

sinanteknik
06 Nisan 2014, 00:03
Boşa uğraşmayın ikna olmuyorlar 5 yıldır motorsiklet kullanıyorum hala ikna olmadılar motor benim üstüme olmasa babam o gün satar ama ailem istemiyor diye bu aşk'kı bitiremem... :(

Sosyete59
06 Nisan 2014, 00:16
valla ben bişey söyliyim aynı senin durumundaydım motoruma kıyamıyordum istiyodu vermiyomda diyemiyosun sonra bi kere duvara çarptı oda korktu motor dağıldı motoru yaptırınca sattım bidaha istemedi ama bence verme kimse kendi malı gibi kullanmıyo

Arda_Karaca
06 Nisan 2014, 00:21
Bence ne motosikletini ver ne de ailesini ikna konusunda yardımcı ol. Yarın öbür gün Allah muhafaza başına birşey gelse ailesi direk seni suçlar. Kendi uğraşsın ikna etmeye.

ulkerhan
06 Nisan 2014, 01:05
O arkadaşın 21 yaşında hala ailesinden izin alıyorsa bence bisiklete bile binmesin. Bisiklete/motora yazık.

Baddy
06 Nisan 2014, 02:06
acitasyon yada atar atarın sonu genelde kötü bitiyor acıtasyonu daha çok tavsiye ediyoruz :cat: