PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : lastik tercihim ne olmalı

sailorpigeon
05 Nisan 2014, 16:04
Herkese merhaba.VN 800 Vulcan B Classicim için lastik alacağım.Ama ne marka alacağım hala karar veremedim.Servisim Michelin Commander II al taktır rahat edersin diyor.Bazılarıda alma diyor.Dunlop D404 alayım diyorum tarih sıkıntısı oluyor(maximum dot yılı 12 buluyorum.Bazılarıda Metzeller ME 880 al diyor.O kadar kararsız kaldım ki ne yapacağım lütfen yardımcı olun.Teşekkürler...

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:50 ----------

Türkiye yol şartlarına uygun lastik tavsiye yok mu arkadaşlar.Help me...

Bilalancer
05 Nisan 2014, 17:22
Türkiye şartlarında sizin motora uygun lastik metzellerdir.

Shrieker
05 Nisan 2014, 18:06
Üretim tarihi üzerinden 2 yıldan fazla geçmiş lastiği kesinlikle almayın. Her lastiğin üzerinde hhyy şeklinde üretim haftası ve yılı yazar. 4913 gibi mesela. 2013'ün 49. haftası.

sailorpigeon
05 Nisan 2014, 21:06
kardeşim saol metzeller siparişi en az 20-30 güne gelir diyorlar,ondan michelin alsam mı acaba ? DOT tarihi hakkında bilgim var.Ama Türkiyede şu an istanbul dahil 2014 üretimi lastik yok.Kafayı yemek üzereyim.

Shrieker
05 Nisan 2014, 21:26
2014 olması şart değil alacağınız lastiğin. Ben de şu aralar yeni lastik bakıyorum. Geçen gün bayiye gittim, yeni ver dedim adama, 2713 yazıyodu galiba. Alacaktım, yalnız benim istediğim hamur olmadığını fark ettim getirdiği lastiğin. Elinde yokmuş, başka marka alacağım. Yani 2013 lastik alınır, neden alınmasın. 2013'ün 14-15. haftasından sonra üretilen bi michelin alın keyfinize bakın derim ben. Metzeler'in hangi modelini istiyorsunuz bilmiyorum, ama Michelin Commander II'nin yorumlarına şöyle bir göz attım revzilla ve amazon'dan, gayet iyi. Bence alın gitsin.

http://www.revzilla.com/motorcycle/michelin-commander-ii-rear-tires

http://www.amazon.com/Michelin-Commander-Reinforced-Motorcycle-Cruiser/dp/B005J882YY

sailorpigeon
06 Nisan 2014, 19:54
Metzeler ME 880 Marathon uygun mu ki?Birde michelin hamuru iyi yorumlardan da revzilladada iyi olduğunu görmüstüm fakat türkiye burası çukur asvalt asvalt değil hele birde yaşanan şehir İzmir se.Şehir güzel güzel olmasına yollar berbat.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:37 ----------

Chopper için Türkiye şartlarına uygun lastik tavsiye eden var mı arkadaşlar?