PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İlk defa motosiklet alıcam inşallah :)

Baddy
05 Nisan 2014, 01:28
Merhabalar ben honda cbf 150 alıcaktım ama hiç tavsiye etmediler neden bilmiyorum anlattılar da bişeyler anlamadım :D
Mondial 125 drift alıcam o motorlar nasıl iyimi kötümü yedek parçaları pahalımı çok yakarmı zevklimi daha önceden kullanan arkadaşlar varsa beni bi aydınlatabilirlermi özellikle çok yakarmı sorusu aklımda kalıyor ve kurcalıyor :)
alıcagım motor ya bu http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-mondial-sorunsuz-drift-157395076/detay
yada bu olucak http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-mondial-temiz-kazasiz-ve-pazarlik-payi-var-157670521/detay
yorumlarınızı bekliyorum :)

OFG
05 Nisan 2014, 01:31
Amin.

Sana forumdan gelecek cevapları söyliyeyim.
1. Az daha kat ybr ya da cbf al
2. ekipmanın tam mı ?
3. Ehliyetin var mı ?
4. ilk motorun olacaksa vitessiz motorla ögrenmeni tavsiye ederim.

Bak en farklı cevap bende :D en üstte.

Sosyete59
05 Nisan 2014, 01:34
1. Az daha kat ybr ya da cbf al
2. ekipmanın tam mı ?
3. Ehliyetin var mı ?
4. ilk motorun olacaksa vitessiz motorla ögrenmeni tavsiye ederim......

ilk ilandaki ufak tefek masraf hiç bitmez ben sana söyliyim :D ekmeğini yedim masraf açmaya başladı satıyorum demek o :D
ikinci daha iyi duruyor :)

drfettah
05 Nisan 2014, 01:34
ybr cbf farketmez al birisini.

extrem_015
05 Nisan 2014, 01:38
''Merhabalar ben honda cbf 150 alıcaktım ama hiç tavsiye etmediler neden bilmiyorum anlattılar da bişeyler anlamadım :D''

Gece gece güldürdün :mrgreen:

Yakıt konusunda cbf 150 ile bu çinli arkadaş aşağı yukarı aynı yakar.

Honda cb125 tercih edebilirsin marka markadır :wiinkk:

Baddy
05 Nisan 2014, 02:00
Ekipman için ayırdım bütcemi 500 lira kadar cbf alsam 3000 falan bu 2500 diye bunu tercih ettim hem karizmatik motor hemde motorsuzluktan iyidir :)
Ehliyetimi bu aralıgın başında alıcam inşallah buralarda sürücem trafiğe çıkmadan

cece89
05 Nisan 2014, 02:24
Hayırlısı olsun cbf en çok kullanılan makinelerden biri kullanmadım ama bu kadar çok kullanan varsa ben çok kötü bir makine olmadığı düşüncesi içindeyim.

Bi laf vardır bakarsan bağ olur bakmazsan dağ olur sen ne alırsan al iyi bak servisini ihmal etme temiz kullan sonuçta
Allah uzun ömür versin seninle ölmeyecek de olsa temiz binersen ömrü uzun olur sıkıntı çıkarmaz.

bende bmw değil sym kullanıyorum bişi olacak diye korkuyorum olabildiğince temiz tutuyorum 2 yıldır tık demedi daha.

ozgranl
05 Nisan 2014, 02:44
Attığınız linklerde ki motosikletleri almak yerine biraz daha araştırmanız gerektiği kanaatindeyim. Birinde motorda aşırı paslanma mevcut km'si düşürülmüş ya da baya bakımsız kalmış olabilir(ki masrafları olduğunu yazmış),diğerinde ise aynalar sökülmüş muhtemelen kullanan arkadaş motorun limitlerini zorlayıp canını çıkarmıştır. Bunların haricinde Mh Drift düşük bütçe için güzel bir tercih bakımlarını aksatmazsanız sıkıntısız binersiniz,unutmadan lastiklerini değiştirin umarım dilediğiniz motora kavuşursunuz :cat:

Seko
05 Nisan 2014, 10:08
Motorumu sattığım için birkaç gündür lazım oldukça arkadaşın CBF'nini kullanıyorum. Bence sınıfında harika bir motor, içimden kaç kere keşke zamanında kendimi zorlayıp onu alsaydım dedim. CBF alma diyenler bir şeyden anlamıyorlar. Yalnız 3000 TL'ye düzgün CBF bulamazsın. O iki motor içerisinde de ikincisi güzel, birinciyi boşver. CBF motorlu başka model istersen (bunlarda titreşim sıfır da o yüzden) Kanuni Leopard veya Lifan EM150L düşünebilirsin. Veya Salcano Wolf da çok güzel onu da alabilirsin. Bak bu ilandaki fiyat çok iyi, çok satılan bir model değil bu ama sıfır :

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-kanuni-kayalardan-kis-kampanyasi-son-3-adet-leopard-150852704/detay/

Bu da Salcano Wolf :

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-salcano-acil-satilik-ve-takasli-133452601/detay

babaAkar
05 Nisan 2014, 12:33
üzerine biraz daha ekleyip karbüratör ayarı düzgün yapılmış bir gsx-r600 almanızı öneririm..

Tİme_shİft42
05 Nisan 2014, 12:37
Üzerine biraz daha koy 250 cc al ,

kngsze
05 Nisan 2014, 12:40
'Şahsi görüşüm'

Dış görünüşüne felan bakmadan ucuz , orta yollu sıkıntısız scooter al yoluna bak 125 veya 150 cc olsa bile makineler çok atik oluyor alşına kadar hakimiyeti zor oluyor.
Scooterla kaldırımdan bile gidersin , aralardan fırfır geçersin. :king: