PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : MCT 250 mi KANUNİ TİGER 250 mi

fahrenheit
29 Mart 2014, 23:42
Öncelikle merhabalar forumda yeniyim tanışma kısmında kendimden bahsettim kısaca. Geçen yazdan beri yamaha cygnus rs kullanmaktayım yaklaşık olarak 10 bin kilometre yaptım ve çoğunu yağışlı havalarda yaptım. artık vitesli bir motora geçmek istiyorum freesouls mc grubundan motorcu bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine mct 250 almayı düşünüyordum fakat yaptığım araştırmalar sonucunda kanuni tiger 250 modeli de bana uygun gibi geldi. benim sorum hangisi daha mantıklıdır + ları - leri nelerdir bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim.bisan roadstar 250 de aklımın bi ucunda ama bütçem 2 - 2.5 bin lira arasında tavsiyelerinizi bekliyorum.

(bu arada commuter tarzı motor düşünmüyorum belirtmek istedim)

ogzcngdk
29 Mart 2014, 23:46
mtc 250 ile tiger 250 yi karışılatırıcak olursak ben tiger derim. kullanıcıları tigerdan memnun. mtcden çeken çok var ama sevenide var :)

+ ları mctden daha az problemli, daha kalıplı bir motor

aloavera
29 Mart 2014, 23:54
21000km mct 250 kullandım ciddi uzun yollara gittim. açıkçası ben makinamdan memnundum. ikiside yaklaşık olarak aynı katagorideler. hangisini alırsan al sahibi tarafından iyi bakılmış olanını tercih et.

canerol
29 Mart 2014, 23:58
bende bu ikisi arasında tiger derim fakat 2-2.5 e aladcağın bu tip motorlar seni üzebilr.

ferhatkars
30 Mart 2014, 00:40
kanuni racer200 kullandım 2,5 sene....
tiger alırsan her parçası için değil ama çoğu parçalar için kanuniye muhtaç olacaksın...
mct nın parçasını 10 yerde bulursun...tiger ınkini 5 yerde...
(tekrar belirtiyorum her parçası için geçerli değil)

fahrenheit
30 Mart 2014, 00:49
cevaplarınız için çok teşekkürler bir de şunu sormak istiyorum mct nin piyasası daha canlı sanırım tiger i kolay satabilir miyim ?

ayrıca şuan kullandığım moturumu 2500 lira gibi bi fiyata satılığa çıkartmayı düşünüyorum , üzerine biraz daha eklemeye çalışarak 3 bine kadar çıkabilirim belki . bu fiyatlarda aldığım motorlar daha güvenilir olur diyebilir miyiz?

solmyr
30 Mart 2014, 01:06
tiger alma :) yedek parçası aşırı pahalıdır. tek amortisör 220tl, mct'nin çift amortisörü 170tl.
aman deyim kanuni alma. ikinciel olacağından yedek parçaya ihtiyacın olacak. çinli 250 çift silindirlerin hemen hepsi aynı parçayı kullanıyor ama tiger tek model.

benim tavsiyem jinlun250 al. marka piyasadan çekildiğinden ikincieli daha ucuz ama parçaları aynı

ogzcngdk
30 Mart 2014, 01:25
3 bin liraya bulabilirsen bisan roadstarada bakmanı tavsiye ederim. bu seriden kullananlar memnun

Linwelin
30 Mart 2014, 02:58
Peder cinlilerin patladigi donemde sifir almisti mct250, masrafini biz bitirememistik, baya usta cocugu okuttuk falan. Uzak dur derim ben kendi adima.. Tiger'i bilmiyorum yorum yapamayacagim..

babaAkar
30 Mart 2014, 03:14
Bisibisi BBF 19cc öneririm..
Hem çinlide değil sırbistan karadağ malı

fahrenheit
30 Mart 2014, 18:55
o marka ve modeli hiç duymadım ayrıca google da da cıkmadı yanlış yazmış olabilir misin kardeş?

rambomert
30 Mart 2014, 21:00
mct çift piston - tiger tek piston. mct tork olarak daha güçlü bu yüzden şanzımanda sorun çıkarabiliyor ama ben olsam mct yi alırım sonuçta mondial yedek parçası heryerde var ve ucuz.

Macit250
30 Mart 2014, 21:32
Bende mct mi tigermi diye sizin gibi baktım motosikletlere ,tiger kişisel olarak üstüne oturduğumda mct gibi haz vermedi.Mct yi aldım sonuç olarak.Mct orjinal çantaları felan oldukdan sonra bir sperlik takın görüntü zaten güzel.Çift silindir olması güzel,eksozdan 1 kaç boğum alın seside gürlesin.Bu motosikletlerin tek kötü yanı şahsen titreşimleri.Mct masaj koltugu gibiydi harici bir sıkıntı görmedim ben .Parça lazım oldu istanbuldan 1 günde elime geçti .Her yer parçacı ve parçaları cidden çok ucuz.

Motosikleti kullanıp yağına suyuna bakmaz langur lungur dağ tepe bayırda abanırsanız .İnsan yapımı sonucda illaki vidası gevşer tekeri patlar.50000 leri gören mct ler var sahibindende görüldüğü üzere iyi bakarsanız sizi yarı yolda bırakacağına inanmıyorum.Ama şahsen ne mct ile nede tiger ile uzun yol yapardım.Ne olursa olsun ucuz etin yahnisi pek tatlı olmayabilir.Bu bütçeyle basit şekilsiz birşey alacağınıza 160 kilo mct yi alın kalıplı şekilde yolunuza bakın saygılar.

mezit
30 Mart 2014, 22:20
Slm ben tiger kullanicisiydim gerci yeni sattim sayilir mct kullanmadigim icin bisey diyemem ama tiger hakkinda bilglierimi aktarayim mct2 tiger tek silindir buda titresimi ust seviyeye tasiyor heybetli gorunusu var ve konforlu bir motor cekiside kuvvetli 20krs yakiyor sert kullanimda..aslina bakarsan 2sinede bulasma derim titresim bi muddet. sonra biktirir haberin ola sor yime yazarim aklina takilan olursa..

fahrenheit
30 Mart 2014, 22:28
Slm ben tiger kullanicisiydim gerci yeni sattim sayilir mct kullanmadigim icin bisey diyemem ama tiger hakkinda bilglierimi aktarayim mct2 tiger tek silindir buda titresimi ust seviyeye tasiyor heybetli gorunusu var ve konforlu bir motor cekiside kuvvetli 20krs yakiyor sert kullanimda..aslina bakarsan 2sinede bulasma derim titresim bi muddet. sonra biktirir haberin ola sor yime yazarim aklina takilan olursa..

hocam ben zaten belli bir kilometre yaptıktan sonra satarım çok uzun süreler kullanmam tahminimce. şuan ziraat müh. 3. sınıf öğrencisiyim okul bittikten sonra japon malı motorlara yönelmeyi düşünüyorum. şuan öğrenci işi olarak çevre illere kaçabileceğim kendimi geliştirebileceğim bir motor olsun istiyorum. tiger ın tek silindir olması ve yedek parçalarının pahalı olması beni düşündürttü onun dışında titreşim sorun değil benim için rahatsız olmam kolay kolay . yorumlarınız için hepinize teşekkür ederim eğer bütçemi biraz daha genişletebilirsem v motor bisan roadstar bakmayı düşünüyorum , saygılar

ferhatkars
31 Mart 2014, 13:34
bende de 250 cc çinli var... çift silindir... kinroad 250....
buda titreşimli...
ama her devirde titreşimli değil...
100 km hızı geçersem (6000 deviri) titreşim had safhada ve dayanılmaz oluyor...
ben de 80-90 km arası hızlarda seyir ediyorum... 0 titreşim... hemde 100 km de 3 litre benzin yakıyor...
2 senedir kullanıyorum 20.000 km yapmışımdır (benden önceki sahibi kaç bin km yaptı bilmiyorum göstergesi arızalıydı.6000 km de takılı kalmış)...
2000-2500 km arası yağ değiştiririm...
yaptıgım masrafda belli km lerde değişmesi gereken şeyler... fren-debriyaj balatalar, zincir dişli...
başka da birşey yok...
3-4 sefer ki kazamdan dolayı yaptıgım masraflar ayrı...far-ayna-çamurluk vs ::firca:: ::blusssh: