PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Radar Cezası Hakkında

Yuce123
27 Mart 2014, 19:52
herkese merhaba.başıma gelen bişey için sizden yardım almak istiyorum.Geçen gün radar a girdim fakat çevirmeye girmeden başka yola girip yoluma devam ettim.Bugün ceza gelmiş ve plakam katlanır olduğu için kapalıydı yani gözükmüyodu ama ilçedeki tek kırmızı beyaz motosiklet benim olduğu için plakamı öğrenip arkamdan cezayı yollamışlar.İtiraz etsem kanıtlama ihtimalleri olabilirmi? hiç bi şekilde plaka gözükmüyordu.

Brkcnky
27 Mart 2014, 19:59
Bence hiç sesini çıkarmadan cezanı öde çekil kenara :) sonra bide plaka katladığın için ceza yeme :)

ERROR88
27 Mart 2014, 19:59
oyle sacmalık mı olur yaa o plaka acık ken yenmıs cezadır plaka yokken cezamı yenırmıs yerler oyle işguzarı malum mu olmus senın motor oldugu kesınlıkle odeme ıtıraz et plakanı da sabıtle bu arada sonra duzeltırsın

Baraza
27 Mart 2014, 20:01
Plaka gizlemekten daha yüklü ceza yemeyin sonra :D

Yuce123
27 Mart 2014, 20:07
plakayı istediğimde sabitleyip açabiliyorum yani.o motor ben değildim diyip itiraz edicem bakalım nolucak.

inzell
27 Mart 2014, 20:13
Eğer hükümete yaptıklarından ötürü küfrediyorsanız, bu fikrinizi bir daha gözden geçirin derim.

enxdesign
27 Mart 2014, 23:30
Fotoğraf gelmedi mi cezayla birlikte?

ronnytechno
27 Mart 2014, 23:35
Hem suçlu hem güçlü

AWESQME
28 Mart 2014, 00:42
Radara girmişin işte paşa paşa delikanlı gibi öde cezanı niye üçkaat peşinde koşuyorsunuz yok plaka katlama filan. Kurallara uy arkadaş.

mitmuallim
28 Mart 2014, 01:27
burada yazdın ya itiraf ettin işte hiç kaçarın yok ödemekten başka ,sonra hileli işlerden dahada sorun yaşarsın..
vesselam.,

kalafatoglu
28 Mart 2014, 01:48
Git itiraz et öyle kafasına gore mıllete ceza kesemezler plaka olmadan ordan her gecen kırmızı motorun cezasını sen mı odıcen

serkanADH13
28 Mart 2014, 01:58
trafik şübeye git ve resmini iste,

eğer resimde açık açık belirgin ise mecbursun,

yok değil ise
ödemek zorunda değilsin.
dava aç kazanırsın,,,

metin_006
28 Mart 2014, 02:15
oradaki trafik ekiplerinede helal olsun. plaka katlanık deyipde peşini bırakmamışlar. o radara girmişsin birde üçkağıt yapıyosun ya birisine çarpmış olsaydın ya daha kötü birşey olsaydı. bu hız kuralları egolarınızı tatmin etmek için koyulmuyor arkadaşım. inşallah o cezayı paşa paşa ödettirirler. emniyet amirleri adam itiraz ederse bakın burda açıkca itiraf etti. kırmızı motor onunmuş.

Nomad_41
28 Mart 2014, 02:17
Plaka katlamanın cezasıda 77 tl yüklü birşey değil itiraz et dicemde. Adamlara gidip de diyemezsin plakam katlıydı nasıl gordunuz . Özrün kabahatinden büyük olur :) Öde geç. Sonra da o motorun o tanındık rengini yok et tanınma .. Mesela ben simsiyahım :) değil plakam . Ben bile gözükmuyorum ::)

suato21
28 Mart 2014, 02:19
Yeni yasaya göre ıspatsız ceza kesilmiyor artık.Ispatı var ki kesilmiş,öyle keyfi uygulama olmaz..

erdem999
28 Mart 2014, 02:45
Yeni yasaya göre ıspatsız ceza kesilmiyor artık.Ispatı var ki kesilmiş,öyle keyfi uygulama olmaz..
Yasanın yenisi falan yok hep böyle idi, mahkemeye gidiyordun ben bu suçu işlemedim diyordun, mahkemede trafikten ispat istiyordu, sonunda iptal edilen cezalar yüzünden trafik polislerine birer fotoğraf makinesi verildi şak şak çekip ceza yazıyorlar.

Radarlarda görüntü alıyor ve itirazın önüne geçiliyor.

Ancak acınacak nokta şu ki trafik cezları bir gelir kalemi haline gelmiş geçen sene kesilen cezaların 2 katı civarında gelir bu sene bütçeye konulmuş ve yıl sonuna doğru haklı haksız binlerce ceza yazılıyor.

suato21
28 Mart 2014, 02:50
Yasanın yenisi falan yok hep böyle idi, mahkemeye gidiyordun ben bu suçu işlemedim diyordun, mahkemede trafikten ispat istiyordu, sonunda iptal edilen cezalar yüzünden trafik polislerine birer fotoğraf makinesi verildi şak şak çekip ceza yazıyorlar.

Radarlarda görüntü alıyor ve itirazın önüne geçiliyor.

Ancak acınacak nokta şu ki trafik cezları bir gelir kalemi haline gelmiş geçen sene kesilen cezaların 2 katı civarında gelir bu sene bütçeye konulmuş ve yıl sonuna doğru haklı haksız binlerce ceza yazılıyor.

Aynen Öyle idi ama ıspatlama uygulaması yoktu,ıspatı olmayan cezayı ödetmiyor artık mahkemeler..

Sadık1453
28 Mart 2014, 09:52
Hem radara girecek süratte gidiyorsun...!
Hem plaka katlamak gibi bir yasağı çiğniyorsun...!
Ceza gelince de nasıl itiraz ederim diyorsun?

Önce trafik kurallarına uygun hareket et, sonra kimseye itiraz etmeye ihtiyacın olmasın.

"KAZASIZ SÜRÜŞLER"

DKN
28 Mart 2014, 10:07
katladığın halde plakanı görmüşler demek ki. yoksa burda ki tek kırmızı beyaz motor plakasınıda biliyorum yapıştırıyım cezayı diyemez polis

MNS-FZ6
28 Mart 2014, 10:14
Küçük yer olduğu için daha çok mimlenirsin, hiç sivrilik yapma göze batma derim.