PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Londra'da çalınan Ducati Litvanya'da bulundu.

admin
27 Mart 2014, 12:17
Hırsızlık tarihinin en ilginç olaylarından birisi geçtiğimiz hafta İngiltere ile Litvanya arasında yaşanırken, yaşanan hırsızlık, macera filmlerine taş çıkartacak müthiş bir kovalamacaya sahne oldu.

Londra’nın güneyinde çalınan Ducati 899 Panigale model bir motosiklet, yaklaşık 1600 km. uzaklıktaki Litvanya’nın Vilnius kentinde bulunarak, sahibine teslim edildi.

Çalınan motorun bulunması için devreye given Interpol’un katkılarıyla bulunan motosikletin bulunmasında en önemli katkıyı ise İngiltere’de motosiklet takip hizmeti veren Bike Trac sağladı.

Motosklete takılı cihazın Güvenlik Operasyon Merkezi ile iletişim kurması ve sürekli sinyal göndermesi üzerine kolaylıkla izi sürülebilen motosikletin GPS sayesinde geçtiği tüm ülkelerdeki hareketleri kayıt altına alındı.

Bike Trac’ten Bill Taylor’un açıklamalarına göre toplam 6 farklı ülkeden sinyal gönderen motosikletin Polonya’da ele geçirilmesi için operasyon hazırlığı yapıldığı, ancak son anda güzergah değiştirince takibe devam etmek zorunda kaldıklarını belirtti. Son olarak Vilnius’da durduğunu tespit ettikleri motosikleti ele geçirmek için Interpol’den yardım istediklerini belirten Taylor, vakit kaybetmeden düzenlenen operasyonla sorunsuz bir şekilde motosiklete ulaştıklarını bildirdi.

Bu olay ülkemizde de faaliyet gösteren çok sayıda mobil araç takip hizmeti veren markaların gerektiği zaman ne kadar önemli bir rol oynadığını da ortaya koyuyor.

Kaynak: Haberler.com

kefeeee
27 Mart 2014, 12:46
Sonra "kefe baban mı satıyo neden herkese takip sistemi taktırın diyosun..."

dockerengin
27 Mart 2014, 14:24
Sonra "kefe baban mı satıyo neden herkese takip sistemi taktırın diyosun..."
Boşver abi onlar desinler.

solmyr
27 Mart 2014, 15:14
Bike Trac reklamı

kefeeee
27 Mart 2014, 15:16
Bike Trac reklamı

Firma türkiyede yok yalnız haberin olsun...

solmyr
27 Mart 2014, 15:19
Firma türkiyede yok yalnız haberin olsun...
neden gelmesin? gps şirketinin türkiyeye gelmesine ne gerek var ayrıca, sipariş edersin parça gelir takarsın tamam. türkiyede olmayan bir şirket türkiyede haber oluyorsa, yurtdışında çok daha güzel haberi olmuştur. hem reklam yapılmasın demiyorum, reklam yani :)
yurt dışında baban mı satıyor?

ShowDown
27 Mart 2014, 15:53
Türkiye'de olsa,

Abi benim motor çalındı ama üstünde bayk trak vardı

-Nayk tırak?

Bayk tırak abi takip ediyosun internetten

-Ha kardeş onun için bakanlığa gitmen lazım, şu formu al bi dolduruver, bişey çıkmaz umutlanma ama bayk tırak filan kurtarmaz her şeyi biliyor bu hırsızlar namussuz herifler

Abi internetten görebiliyosun ama

-Tamam canım kardeşim şu formu doldur hele...

vejihi
27 Mart 2014, 16:06
Bizde calip karakolun arka sokagina parketseler polis tenezzül edip bulmaz.

Takip sistemi taktirsan, polis senle gelmez yalniz gider bir de hirsizdan sopa yer donersin.

Onelmi calindiktan sonra bulmaya degil çalınmamasi yonunde almak lazim. Mumkunse kapali garaja koymak, degilse sirta alip eve cikarmak gerek.

Yoksa bu ulkede katiller ellerini kollarini sallayarak dolasiyor, hatta bizzat polis oluyor, calinan motosiklet kimsenin umurunda olmaz.

kefeeee
27 Mart 2014, 16:16
neden gelmesin? gps şirketinin türkiyeye gelmesine ne gerek var ayrıca, sipariş edersin parça gelir takarsın tamam. türkiyede olmayan bir şirket türkiyede haber oluyorsa, yurtdışında çok daha güzel haberi olmuştur. hem reklam yapılmasın demiyorum, reklam yani :)
yurt dışında baban mı satıyor?

Firma sağlayıcı, cihaz değil. Telefon firması gibi yani, cihaz değil hizmet satıcısı.

Olay kendi başına bir reklam, insanları takip sistemi takmaya yönlendiriyor. Yada bilinçlendirme amaçlı bir yazıda olabilir, çalınan motosikletin bulunmasını kolaylaştırdığını anlatan.

İki ihtimallede negatif olduğunu düşünmüyorum.
Sorun yok yani, sadece bir firmanın reklamı değil diye söylemek istedim.

Türkiye'de olsa,
-Tamam canım kardeşim şu formu doldur hele...

Bizde calip karakolun arka sokagina parketseler polis tenezzül edip bulmaz.

Ayrıca iki arkadaşımın motosikleti bu şekilde geri geldi.

Direk ekip arabası ile sinyal alınan yere gidiyosun. O kadarda saçma değil.

vejihi
27 Mart 2014, 16:28
Direk ekip arabası ile sinyal alınan yere gidiyosun. O kadarda saçma değil.

Bu ne ki cok daha sacmalarini gordum, duydum...

solmyr
27 Mart 2014, 16:30
o cihazda bir hizmet. :) sonuçta motosiklete bir gps cihazı takılacak ve takip edilecek. bunu kişi kendisi de yapabilir de, bu şirket belki daha ayrıntılı, iyi bir hizmet sunar aynı paraya.

yani cihazı takacam, motor çalınınca bir telefon yada bir mail, adamlarda motor aha burada diyecek, şu yollardan geçmiş diyecek. bunu maille yada telefonla yada emniyete bildirmesi için şube açmasına gerek yok bence, dil desteği sağlayabilir. bencede kötü birşey değil, olmalı ama hangi hırsız çaldığı motorla 1600km gidebilir yakalanmadan? yemişim böyle gps sistemini. 1600km (iron butt değilse) gidene kadar yakalanmadıysa bu sistemin getirisi pek yok. ducati çalacaksın, adam aynı saat içinde garajda parçalar onu, o sırada da gps cihazını görür. üzerine binip ülkeler arası seyahat etmez. ama motosikletin hangi garajda parçalandığını bulmak açısından yararlı bir sistem :)

Serk21
27 Mart 2014, 16:40
2007 de cep telefonum calindi,calani gordum,is yerimin oldugu yerde guvenlik kameralari da vardi ve polise gittim. Ozamanlar cok fazla dokunmatik telefon olmadigindan ve arka kapagi cok zor acildigindan olsa gerek hirsiz 40 dakikaya yakin telefonu kapatamadi ve aradigimda caliyordu. Hemen motosikletimle karakola gittim ve konusmayi dahi bilmeyen bu isle ugrasan polis memuruna durumu anlattigimda bana faturani getir dedi :) yahu evim uzakta gidene kadar kapatirlar telefonu dedim ama "kapamasa ne olcak?bulamiyoz ki" diye cevap verdi..

ne kadar anlattiysam da anlayamadi öküzcan.. yani diyecegim o ki, bu cihaz guzel ama basiniza is geldiginde polisten hayir beklemeyin. Zira bir çogu tuvalet kagidinin ne oldugunu bilmeyecek kadar super zeki ve egitimliler.

Syanur
27 Mart 2014, 16:55
Kefe, TR'de faaliyet gösteren bir firma var mı ?

Yada kısacası mesela biz ne takalım ? Nasıl yapalım? Daha önce senin tavsiyene hiç denk gelmedim bu arada :)

kefeeee
27 Mart 2014, 17:06
Kefe, TR'de faaliyet gösteren bir firma var mı ?

Yada kısacası mesela biz ne takalım ? Nasıl yapalım? Daha önce senin tavsiyene hiç denk gelmedim bu arada :)

Motocat var, Yılmaz Aydemir. Google'da yazınca çıkıyo sanırım.

vecix
28 Mart 2014, 02:21
Türkiyede olsa zaten bole bi olay ustune bi bardak su içersin motorun hasteneye gıttıgınde doktorlar muane etmeden ilaç verip gonderiosa polislelerin umrundamı çaldırmasaydın der geçer enayii..

suato21
28 Mart 2014, 02:36
Herşeyi anladık tamam da,herkes neden Kefee'ye yükleniyor onu anlamadım.:)

kurufasulye
28 Mart 2014, 02:51
Burada polis interpole kadar haber verecek he ? yo dostum yoo

Eagle7
02 Nisan 2014, 17:18
bilirsiniz iphonelardada takip sistemi var. arkadaşımın çalınan iphonesinin yerini belirledik polise diyoruz bak burdalar işte. o öyle olmuyor diyor eve gidemeyiz savcılık izni lazım. eee git al işte hemen ben sana an ve an nerde söyleyebiliyorum diyorum öyle kolay değil diyo :) sonrası malum hiç bir şey yapmadılar :)

bY_aLp
05 Nisan 2014, 21:38
bizim hırsızlar bırak ülkeyi daha mahalle değiştirmeden parçalanıp satılıyor :)