PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : gaz kesme sorunu

shooter1
21 Mart 2014, 14:58
herkese hayırlı cumalar bir kaç gündür yolda motor tekleme gibi gaz kesme mi desem bilemedim yolda sürerken egzozdan pat pat yapıyor sonra motor stop edicek gibi hafif yığılma oluyor karbüratörö pislik mi var diye alt tahliyeden benzini bosalttik buji değişti sorun yok gibiydi bugün yolda tekrar devir rolantiye düşmeye başladı buji piposunda çatlak var sıkıntı cikarir mi ayrıca motoru biraz kapalı tutunca tekrar yola devam edebiliyorum cevap verenlere şimdiden teşekkür ederim imla hataları için kusura bakmayın mobildeyim

Ahmet Abi
21 Mart 2014, 15:01
Ateşleme sistemi
Ateşleme zamanlaması
Karburator ayarı
Subap ayarı

Bunlarla alakası olabilir.

asa11
21 Mart 2014, 15:21
ı buji piposunda çatlak var sıkıntı cikarir mi

Sorunun kaynağını yazmıssınız zaten pipodaki çatlak neden olur yazdığınız şeylere değişti mi geçer.

shooter1
21 Mart 2014, 16:19
Sorunun kaynağını yazmıssınız zaten pipodaki çatlak neden olur yazdığınız şeylere değişti mi geçer.
çatlağa pek bakmamıştım şuan baktım sıkıntı vericek bir şey değilmiş karbüratörü sökücez heralde subaplar serviste yapılmıştı 2. bakımda

search16
21 Mart 2014, 16:38
Benzin depo kapağından içeri hava alıyormu. Biraz durup düzeliyorsa giden benzin içeride vakum yapıp akışı kesiyor olabilir. Benim başıma gelmişti aynısı.

shooter1
21 Mart 2014, 16:44
Benzin depo kapağından içeri hava alıyormu. Biraz durup düzeliyorsa giden benzin içeride vakum yapıp akışı kesiyor olabilir. Benim başıma gelmişti aynısı.
ilk ondan şüphelenmiştim orada sıkıntı yok dün 20 km kadar motosiklet sürdüm canavar gibi gidiyordu bugün eve gelene kadar sıkıntı çıkarmadı olmadık zamanda gaz yememeye başlıyor gazı salıyorum stop etme gibi bir şey yok rolantide çalışıyor gazı biraz açtığım an tak diye stop ediyor kontağı kapatıp 1 dk kadar bekliyorum tekrar çalışıyor sıkıntı görünmüyor 2 kez tamirciye gittim adamın yanında hiç stop etmedi

shooter1
24 Mart 2014, 01:56
beyler aynı sorun devam ediyor bugün 30 km yol yaptım hiçbir şey olmadı kontrol etmediğim yer kalmadı fikri olan var mı