PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Çerkezköy-İstanbul ehliyetsiz?

pimpstarlife
10 Mart 2014, 01:58
Yarın Bumoto/Jinling Eagle XR 250'mi satın almak üzere Çerkezköy'e gideceğim. Ehliyetimi emniyetten almama 1 hafta var dosyaları ve para yatırmayı bekliyorum. Fakat motorunu satın alacağım abinin isteği üzerine erken gerçekleştiriyoruz alışverişi. Sizce bu güzergahta ehliyetsiz motora binmek bana pahalıya patlar mı? Sık çevirme olan bir güzergah mı? Bilgisi olan arkadaşların yorumunu bekliyorum. 21 yaşındayım çocukluğumdan beri motosiklet kullanıyorum.

Arda_Karaca
10 Mart 2014, 02:09
Çerkezköy uzak değil. Gidin alışverişi yapın ehliyeti alınca motosikleti almaya gidersiniz. Olmaz olmaz o gün çevirme olur, çevirme olmaz evlerden ırak kaza olur. Başınız belaya girer. Bu kadar yakın mesafede bu riske girmeye değer mi bence değmez.

pimpstarlife
10 Mart 2014, 02:12
Ben de belirttiğiniz gibi düşünüyorum. Ama bir yandan motorumu satın almışken oradan otobüsle dönmek içime sinmiyor.

yakamoz7795
10 Mart 2014, 02:15
tanıdık biriniz ehliyeti olan biri var ise alışveriş sonrasında birlikte motosikleti almaya gidin ve garaj vs. yere bırakın ehliyetinizi aldığınız zaman kullanmaya başlayınız.

naptinoisi
10 Mart 2014, 02:15
Hava da kötü zaten.1 hafta daha sabretmek ya da 1400 lira ceza.Karar senin.

pimpstarlife
10 Mart 2014, 02:19
Kime sorsam E5'te çevirme olmaz diyor sabah yola çıkıcam çok kararsızım.

yakamoz7795
10 Mart 2014, 02:26
Olmaz Olmaz O Gün size Denk Gelir 1400 Lira Ceza Yersiniz. Affetmezler bile. bağlarlar + otopark ücreti filan uğraşırsınız alın yanınıza tanıdık a2 ehliyetli noter işlemi bittikten sonra Binip paşa paşa gelin neden bu kadar zora koşuyorsunuz ?

goldenwinged
10 Mart 2014, 02:50
Birincisi hava kötü çerkezköy den dönüşte sıkıntı çekebilirsin, ayrıca çerkezköyden E-5 e gidene kadar Ístanbul yolunun bir kısmını gidersin otoban daha yakın, ehliyetsiz bu havada çıkmak bile bile lades demek kötü havada genelde kontrol yapıyorlar. Bir hafta kapalı otopark a koy motorsikleti, vericeğin maksimum para 50 TL olur. Bence 50 TL için değmez. Bu arada çerkezköylüyüm çoğu şeyi oradan biliyorum.

WanD
10 Mart 2014, 02:54
Motosikleti satın alacağın kişiye rica et , evine kadar motosikleti bıraksın yada daha yakın yerde Noter var ise oradan işlem yap...

F54
10 Mart 2014, 04:26
sıkıntı olmaz e5 te bas git...

gitaryolcusu
10 Mart 2014, 04:30
1400 lira az para değil. Ama ben olsam polis molis görmez gözüm. :queen:

rumelian
10 Mart 2014, 04:39
O sordugun kisilere sor bakalim, yakin zamanda motora binmisler mi, fuar zamani geldiginden beri, polisler motorlari ceviriyorlar. Evrak kontrolu vs icin. Hatta bazi hatlarda sadece motor avliyorlar. Para cezasi da buyuk. Yok illaki yapacam diyorsan 11:30de baslayip 13:30 da tum yolculugunu tamamlamis olmalisin. (polislerin yemek saati :) ) bende bor sure ehliyetsiz kullandim, istanbul emniyetinin e randevu cilesinden dolayi. Ehliyetsiz sehirler arasi surme.

Sadık1453
10 Mart 2014, 12:36
Acele etmesen daha iyi. Bence yapma, elbet bir alternatif vardır.

"KAZASIZ SÜRÜŞLER"

raven71
10 Mart 2014, 13:30
Yarın Bumoto/Jinling Eagle XR 250'mi satın almak üzere Çerkezköy'e gideceğim. Ehliyetimi emniyetten almama 1 hafta var dosyaları ve para yatırmayı bekliyorum. Fakat motorunu satın alacağım abinin isteği üzerine erken gerçekleştiriyoruz alışverişi. Sizce bu güzergahta ehliyetsiz motora binmek bana pahalıya patlar mı? Sık çevirme olan bir güzergah mı? Bilgisi olan arkadaşların yorumunu bekliyorum. 21 yaşındayım çocukluğumdan beri motosiklet kullanıyorum.

sabır erdemdir. ehliyet kural gereğidir ve uyulmalıdır. ehliyetsiz motosiklet kullanmak ile ehliyetsiz araba kullanmak arasında fark yoktur. "e5 den bas git" gibi düşüncelerden uzakdurun. motosikletiniz hayırlı olsun kazasız ve keyifli sürüşler dilerim :cat:

dockerengin
10 Mart 2014, 13:55
Çerkezköy'de kapalı bir otopark bul bırak motorunu düzgünce. Ehliyetini alınca da git al gel. Yada ehliyetli birisini bul birlikte alıp gelin.

Garip
10 Mart 2014, 14:22
hayırlı olsun motorunuz

ben belki 30-40 kere geçmişimdir o yolları. hiç ama hiç polis denk gelmedi bana. ama ne olur ne olmaz. hem polis denk gelmesze bile kazaya karışma riskin var..

desek ki çerkezköyde bir yere bırak, e güvenilir bir yerde yokki. kapalı garajı var.ücretsiz ama ne bekcisi var ne birşeyi. tamami ile risk.

karar senin, riske girme derim.

phradrel
10 Mart 2014, 14:32
ARKADAŞA EHLİYETSİZ MOTOR SÜR DİYENLERİN CAMİA ADINA FORUMDAN ATILMASINI RİCA EDİYORUM. YAPTIKLARI HEM KANUN DIŞI HEM DE BİR İNSANIN CANINI TEHLİKEYE ATMAKTA.

büyük harfler kullandığım için cezaya razıyım ama böyle bir saçmalığın başlık açılarak ciddi ciddi konuşulduğunu görmek üzüyor insanı.

YouSuffer
10 Mart 2014, 14:40
ARKADAŞA EHLİYETSİZ MOTOR SÜR DİYENLERİN CAMİA ADINA FORUMDAN ATILMASINI RİCA EDİYORUM. YAPTIKLARI HEM KANUN DIŞI HEM DE BİR İNSANIN CANINI TEHLİKEYE ATMAKTA.

büyük harfler kullandığım için cezaya razıyım ama böyle bir saçmalığın başlık açılarak ciddi ciddi konuşulduğunu görmek üzüyor insanı.

başka birşey söylemeye gerek yok, gerçek hayat bu oyun değil..

initial-D
10 Mart 2014, 14:50
yakalanırsan 1400ceza
motoru başkasının üstüne alırsan sana 1400,ruhsat sahibine 1400
herhangi bir kaza durumunda tüm sigortaların geçersiz,tamamen suçlusun
yaralamalı ölümlü kazada içerde yatarken 1 haftanın sabırsızlığını aylarca yatarken düşünürsün

SULH
10 Mart 2014, 15:16
e5de çevirme olur arkadaşlar. ehliyetsizde motora binmeyin. ben motoru aldığımda ehliyetim yoktu buradan ben söylemediğim halde teklif edenler oldu. çevrende biri yoksa forumda ki kişilerden rica et orada olan varsa beraber gidersiniz nolcak. adam zaten motorcu, 0 motor kullanmaya üşenmez heralde:)

carsvegas
10 Mart 2014, 15:40
Sonra da deriz ki bu hırsızlar,dolandırıcılar,haydutlar nerden çıkıyor? Al işte biri kanunu nasıl deleceğini sorar diğerleri yol yordam gösterir.Toplumumuz tek tek böyle bireylerden oluştuğu için ne hırsızlığa şaşırıyoruz nede kanunsuzluğa çünkü bir yapana bakıyoruz bir de aynaya aynı biz!

Yazık!

ENİGMA
10 Mart 2014, 15:40
CEVİRME OLSUN OLMASİN EHLİYETSİZSİN Bİ NE MEZ SİN O KADAR :D :D

ozrace
10 Mart 2014, 17:26
1 hafta bekleyip,ehliyetini alıp gitmeyi neden düşünmüyorsun?

pimpstarlife
10 Mart 2014, 21:08
Arkadaşlar güzel fikirleriniz için teşekkürler, bana kızacak abilerim kardeşlerim olacak fakat bu sabah yola çıkarken, montumu ve kaskımı kasten odamda bıraktım, almadım yanıma. Fakat bu öyle birşey ki motosikletin sizin için ne ifade ettiğine bağlı. Tam notere gitmek üzere motoru garaja bırakıyorduk ki, "Abi." dedim. "Kaskını versen olur mu?" Böylece yolculuğum başlamış oldu ve yaklaşık 2 buçuk saat içerisinde 150 kilometreyi görüş açım %40'tan yukarı çıkmayarak katettim. Hava bir yandan sürüşüme engel oluyorken, bir yandan bana yaramış oldu gerçekten güzergahım boyunca 1 kere olsun memurlara denk gelmedim. Sonuç olarak 2. sevgilim şuan yurdumun otoparkında. Herşey yolunda fakat ne ehliyetsiz, ne de bugünkü gibi bir havada yola çıkmayı kati suretle kimseye önermiyorum. Bugün olası bir pozisyonda yapacağım bütün frenler anlamsızdı, zemin çok elverişsizdi. Velhasıl benimki kendimce istisnai bir durum, motosiklete bakış açımla ilgili tamamen. O motorun ruhsatı cebimdeyken ben o otobüse binemezdim.

Tekrar güzel fikirlerinize teşekkürlerimi sunuyorum.

Darkfriairs
10 Mart 2014, 21:17
Hayırlı olsun. Tam yazacaktım, bana bırak Ehliyetini alınca gel diye :D

crxforever
10 Mart 2014, 21:17
bu havada ehliyetli bile olsan 0 km bir motorla o yola gitmek çılgınlık. neyse artık hayırlısı olsun.

ronnytechno
10 Mart 2014, 21:21
Aman kardeşim dikkat et hayırlısı olsun

furkanesen
10 Mart 2014, 21:33
ehliyet verdiğin gün çıkıyor 1 hafta diyorlar ona bakma polis cevirirse Ehliyetim var de% 90sistemde çıkar ehliyetsiz gezme cezası alırsın

iptaluyelik02
10 Mart 2014, 22:06
Arkadaşlar güzel fikirleriniz için teşekkürler, bana kızacak abilerim kardeşlerim olacak fakat bu sabah yola çıkarken, montumu ve kaskımı kasten odamda bıraktım, almadım yanıma. Fakat bu öyle birşey ki motosikletin sizin için ne ifade ettiğine bağlı. Tam notere gitmek üzere motoru garaja bırakıyorduk ki, "Abi." dedim. "Kaskını versen olur mu?" Böylece yolculuğum başlamış oldu ve yaklaşık 2 buçuk saat içerisinde 150 kilometreyi görüş açım %40'tan yukarı çıkmayarak katettim. Hava bir yandan sürüşüme engel oluyorken, bir yandan bana yaramış oldu gerçekten güzergahım boyunca 1 kere olsun memurlara denk gelmedim. Sonuç olarak 2. sevgilim şuan yurdumun otoparkında. Herşey yolunda fakat ne ehliyetsiz, ne de bugünkü gibi bir havada yola çıkmayı kati suretle kimseye önermiyorum. Bugün olası bir pozisyonda yapacağım bütün frenler anlamsızdı, zemin çok elverişsizdi. Velhasıl benimki kendimce istisnai bir durum, motosiklete bakış açımla ilgili tamamen. O motorun ruhsatı cebimdeyken ben o otobüse binemezdim.

Sevgili kardeşim,sen motorculuğunu bir kez daha sorgulamalısın bence.
Bugün ben otomobille Çorlu -İstanbul gidip geldim,aşağı yukarı aynı güzergah.Bir çok yerde yağmurdan göz gözü görmüyordu.Ben üst sınıf bir otomobille o yolda tedirginlik yaşarken,sen huyunu suyunu bilmediğin bir motorla sadece yeni bir motor heyecanının esiri olarak tehlikeleri umursamadın.
Motoru sevmek,ona bağlı olmak farklı şey,motorcu olmak apayrı şeylerdir.
bunu cebindeki paraya tapmak ve onu gerçekten doğru değerlendirmek arasındaki fark gibi düşün.
sadece motoru sever de kendini sevmezsen tutkularına,heyecanlarına yenik düşersin(bugün kendini sevmemişsin)ihtimal ki motorculugun fazla uzun sürmez.

rumelian
10 Mart 2014, 22:32

kardeşim seni anlasam anlasam ben anlarım bu forumda. bende motorumu ehliyetsizken almış, ehliyetsiz olarak kapımın önüne götürmüştüm. eski mesajlarıma bakarsan ne çektiğimi görürsün ehliyet yüzünden. motorum garajda istisnalar hariç 8 ay yattı ehliyet yüzünden!

yapman gerekeni yapmışın. motorun garajında duruyor (zincirle şasiden kilitle!)... şimdi ehliyetini al. bak o motor arkandan seslenecek. şöyle mahallede bir tur at bari diyecek. aküm bitmesin vb diyecek sana... boşver. al ehliyeti. kafan rahat sür. şimdiden güle güle kullan.

pimpstarlife
10 Mart 2014, 23:54
---------- Mesajlar birleştirildi - 21:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:31 ----------

Sevgili kardeşim,sen motorculuğunu bir kez daha sorgulamalısın bence.
Bugün ben otomobille Çorlu -İstanbul gidip geldim,aşağı yukarı aynı güzergah.Bir çok yerde yağmurdan göz gözü görmüyordu.Ben üst sınıf bir otomobille o yolda tedirginlik yaşarken,sen huyunu suyunu bilmediğin bir motorla sadece yeni bir motor heyecanının esiri olarak tehlikeleri umursamadın.
Motoru sevmek,ona bağlı olmak farklı şey,motorcu olmak apayrı şeylerdir.
bunu cebindeki paraya tapmak ve onu gerçekten doğru değerlendirmek arasındaki fark gibi düşün.
sadece motoru sever de kendini sevmezsen tutkularına,heyecanlarına yenik düşersin(bugün kendini sevmemişsin)ihtimal ki motorculugun fazla uzun sürmez.

Söylediklerine karşı gelemem abi yerden göğe kadar haklısın fakat şöyle de es geçilemeyecek bir gerçek var ki, ben o yolu o şartlarda -şansımın da yardımıyla- 2 saatte aldım. Bu belki bir savunma mekanizması fakat en azından bu şartlarda kaza tehlikesi dahi atlatmamış olmak motorculuğun bir göstergesidir.

Bu da benim naçizane fikrim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:33 ----------

ehliyet verdiğin gün çıkıyor 1 hafta diyorlar ona bakma polis cevirirse Ehliyetim var de% 90sistemde çıkar ehliyetsiz gezme cezası alırsın
bu benim de çok aklımdan geçmişti.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:51 ----------

kardeşim seni anlasam anlasam ben anlarım bu forumda. bende motorumu ehliyetsizken almış, ehliyetsiz olarak kapımın önüne götürmüştüm. eski mesajlarıma bakarsan ne çektiğimi görürsün ehliyet yüzünden. motorum garajda istisnalar hariç 8 ay yattı ehliyet yüzünden!

yapman gerekeni yapmışın. motorun garajında duruyor (zincirle şasiden kilitle!)... şimdi ehliyetini al. bak o motor arkandan seslenecek. şöyle mahallede bir tur at bari diyecek. aküm bitmesin vb diyecek sana... boşver. al ehliyeti. kafan rahat sür. şimdiden güle güle kullan.

çok geçmiş olsun 8 ay çok uzun motorcu adam için.

clabber
11 Mart 2014, 02:37
Bu arkadastan haber alan var mı? Yaşıyor nu?

iptaluyelik02
11 Mart 2014, 11:56
---------- Mesajlar birleştirildi - 21:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:31 ----------

Söylediklerine karşı gelemem abi yerden göğe kadar haklısın fakat şöyle de es geçilemeyecek bir gerçek var ki, ben o yolu o şartlarda -şansımın da yardımıyla- 2 saatte aldım. Bu belki bir savunma mekanizması fakat en azından bu şartlarda kaza tehlikesi dahi atlatmamış olmak motorculuğun bir göstergesidir.

Bu da benim naçizane fikrim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:33 ----------

bu benim de çok aklımdan geçmişti.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:51 ----------

çok geçmiş olsun 8 ay çok uzun motorcu adam için.

sen benim atlattıklarımı bilsen görsen dokuz canlı kedileri önemsemezdin,bunları atlatmış olmak bizleri muhteşem motorcu yapmıyor.Ana baba duaları ve Rabbimizin inayeti ile tecrübe ve şans (bak tecrübe en son sırada)buna sebeb olan.yoksa çokk kişi gümbür gümbür gidiyor yollarda.

solmyr
11 Mart 2014, 12:06
insanlar çok tuhaf, anlamadan dinlemeden saldırmalar var neden anlamıyorum? adam ehliyetsiz değil, sınavlara girmiş, geçmiş, direksiyon sınavına da girmiş. hem kağıt üzerinde (sınavlarda hile hurda yoksa) hemde bedenen motosiklet kullanabilir. kuralları biliyor. sadece bir kağıt parçasına dökülmesi kalmış. bu ehliyetsiz olduğu anlamına gelmez, kanunende 1000 küsür ehliyetsizlik cezası almaz. eğer çevirmeye girerse, 80tl ehliyeti yanında taşımama cezası alır. her fırsatta saldırmalık yer aramayalım. öte yandan kötü havada alışmadık bir motosikletle gidilmesini tavsiye etmem tabiki. bu arada ben ehliyet alırken 5 gün basılmasını beklemiştim. yani emniyetin kayıtlarına girmişti. şimdilerde değişti mi bilmiyorum. yani sınavların geçilmiş olmasına rağmen emniyet kayıtlarında yoksa ehliyetsizlik cezasıda kesilebilir.

pimpstarlife
11 Mart 2014, 18:36
Bu arkadastan haber alan var mı? Yaşıyor nu?
yaşıyorum abi

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:34 ----------

insanlar çok tuhaf, anlamadan dinlemeden saldırmalar var neden anlamıyorum? adam ehliyetsiz değil, sınavlara girmiş, geçmiş, direksiyon sınavına da girmiş. hem kağıt üzerinde (sınavlarda hile hurda yoksa) hemde bedenen motosiklet kullanabilir. kuralları biliyor. sadece bir kağıt parçasına dökülmesi kalmış. bu ehliyetsiz olduğu anlamına gelmez, kanunende 1000 küsür ehliyetsizlik cezası almaz. eğer çevirmeye girerse, 80tl ehliyeti yanında taşımama cezası alır. her fırsatta saldırmalık yer aramayalım. öte yandan kötü havada alışmadık bir motosikletle gidilmesini tavsiye etmem tabiki. bu arada ben ehliyet alırken 5 gün basılmasını beklemiştim. yani emniyetin kayıtlarına girmişti. şimdilerde değişti mi bilmiyorum. yani sınavların geçilmiş olmasına rağmen emniyet kayıtlarında yoksa ehliyetsizlik cezasıda kesilebilir.
konuyu nadir anlayanlardansın abi en başında çocukluğumdan beri motosiklet kullanıyorum kısmını okumayıp yorum yapan çok arkadaş oldu. neyse artık gittik geldik sağ salim.

beko12345
11 Mart 2014, 18:45
Madem motorunuz şuan kapınızın önünde 1-2 resim atında gözümüz şenlensin :)

Jokzilla
11 Mart 2014, 18:48
ehliyeti olanla gidiniz.

Osırıs
11 Mart 2014, 18:51
ehliyeti olan birini bul,bin arkasına gel dostum... kaza falan yaparsın allah göstermesin tonla belayla uğraşırsın...

byjehan
11 Mart 2014, 19:40
Madem motorunuz şuan kapınızın önünde 1-2 resim atında gözümüz şenlensin :)

Haket yani

dockerengin
11 Mart 2014, 19:46
ehliyeti olanla gidiniz.
Arkadaş ehliyetsiz şekilde motoru alıp geldi.

ehliyeti olan birini bul,bin arkasına gel dostum... kaza falan yaparsın allah göstermesin tonla belayla uğraşırsın...