PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Banka kredisi için bilgisi olanlar buyursun.

onuRRtas
09 Mart 2014, 16:19
Selam dostlar. Sezona motorsuz girmemek amacıyla kredi çekmeyi planlıyorum.

Ortalama ayda 250 tl ödeyerek 24 ayda ortalama 5000 tl gibi bir kredi alabiliyorum internetten faizi falan hesaplayınca.

Sorum ise şudur, hangi banka daha kolay kredi verir ?

Şuanda aktif olarak 6 aydır kredi kartı kullanıyorum. bir gün bile gecikmedi kredi kartı ödemem.

Annemle yaşıyorum tek yaşamıyorum onunda bu evde ikametgahı mevcut, 3 aydır sigortalı olarak da çalışıyorum 1000 tl civarı bir para alıyorum.

Daha önce ise hiç kredi almadım.

Tİme_shİft42
09 Mart 2014, 16:23
Geçmişin temiz ise alırsın ama sigortan başlayalı 3 ay olduysa istediğin miktarı alamayabilirsin

Jokzilla
09 Mart 2014, 16:23
verirler verirler rahat ol :)

ozgurozeren
09 Mart 2014, 17:03
maaşını aldığın bankaya başvurursan daha kolay çıkar...

Ramazan Can
09 Mart 2014, 17:04
kredi çekerken önce kredi kartı ödemelerin dikkate alınıyor.. kkm sorgusuydu galiba tam ismi aklımda değil onu sorguluyorlar oda kredi kartı ödemene bağlı bildiğim kadarı ile...kredi kartı ödemelerinde sıkıntı yoksa ssk da mevcut ise kredi verirler ama ödeme planı ödeyeceğin miktar bankayya göre değişir...

onuRRtas
09 Mart 2014, 17:04
maaşını aldığın bankaya başvurursan daha kolay çıkar...

Maaşı elden alıyorum hocam :/

kredi çekerken önce kredi kartı ödemelerin dikkate alınıyor.. kkm sorgusuydu galiba tam ismi aklımda değil onu sorguluyorlar oda kredi kartı ödemene bağlı bildiğim kadarı ile...kredi kartı ödemelerinde sıkıntı yoksa ssk da mevcut ise kredi verirler ama ödeme planı ödeyeceğin miktar bankayya göre değişir...

Ödemelerim çok düzgün ağabeyim sorun yok o kısımda.

ronnytechno
09 Mart 2014, 17:06
rahat ol 5000 i hemen verirler ha oldukı vermedıler ıng gbı teb gbı bıtık bankalar hemen verir onları denersın .ama faizleri en düşük banka hangısı onu arastr önce ona git bence ..

Tİme_shİft42
09 Mart 2014, 17:08
Sigortana bakıyorlar zaten :d

Faiz oraları düşük olanların dosya masrafı büyük olur müşteri çekme politikası işi bilmeyen adam bakar aa faizi düşükmüş der ama dosya masrafından çıkartırlar acısını sende faiz oranı düşük diye geçinirsin :d

ronnytechno
09 Mart 2014, 17:09
e dosya masrafınıda sorucak zaten kefalleme atlamıcaktır

Tİme_shİft42
09 Mart 2014, 17:14
Ben Garantiden çektim maaş bordrosu istemediler zaten gerekte yok sistemden sgk bilgilerine girip secereni çıkartıyorlar sözleşmede hep banka aleyhine kendi kanununu kendi koyuyor

3.500 tl de

75 tlsi dosya masrafı kestiler

851 tlde net faiz 18 ay ödemeli şükür 15 taksit geldi daha bir gün bile geciktirmedim

Ayrıca 6 ayda birde hesap işletim ücretin var :)

------------------------------------------------------------------------------------------------------

Kredi tutarı 3.500 tl

Ödenecek toplam tutar 4.351
Vade 18 ay

ekspermesut
09 Mart 2014, 17:34
6 ay sıgortalılık suren olması gerekır yada kefıl bulursan ıs tamam kredı kartının bulundugu bankadan kredıyı daha rahat alırsın

clabber
09 Mart 2014, 18:20
Yasal tefecilere bulaşmamanı, faiz ile harama girmemeni tavsiye ederim.

kemboo
09 Mart 2014, 18:26
maaş aldığın bankaya gidersen sorunsuz bir şekilde çekersin. 1000 gözükürken maaşım maaş bankamdan 5 bin lira ihtiyaç kredisi çektim 10 dakikada onay verdiler. daha işe başlayalı 3 ay olmuştu

Tİme_shİft42
09 Mart 2014, 18:35
Geçen sene 3 aylık sigortalı iken almıştım krediyi Garantiden diğerleri 6 ay sigortalı olmassan vermiyor 5 aya girdinmi 6 aydan gün aldığın için verirler gibi

Acele etmeden banka banka dolaş en iyisi :) Önce kredi kartını kullandığın bankaya git hesap işletim ücreti var birde 6 ayda bir 40 mı 50 mi öyle bir şeydi otomatik ödeme talimatı verirsen en az 2 faturaya hesap işletim ücreti ödemessin bunuda br araştır

OFG
09 Mart 2014, 18:51
ing direk verir ^^ vermeme ihtimali yok , ihtiyaç kredisi şeklinde başvur.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:48 ----------

Yasal tefecilere bulaşmamanı, faiz ile harama girmemeni tavsiye ederim.

Adam banka açmıyor hocam.Halkını kredi çekmeye sürüklerken ,milyar dolarları koyacak yer bulamayan yöneticilere lafını et.

ENİGMA
09 Mart 2014, 19:12
o internetteki hesaplama ekranları fasa fiso onlara güvenme en iyi bire bir konuşmak ama belli bi süre kesinitisiz sigorta istiyorlar

onuRRtas
09 Mart 2014, 19:13
ing direk verir ^^ vermeme ihtimali yok , ihtiyaç kredisi şeklinde başvur.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:48 ----------

Adam banka açmıyor hocam.Halkını kredi çekmeye sürüklerken ,milyar dolarları koyacak yer bulamayan yöneticilere lafını et.

tek soru işaretim 3 aydır sigortalı olmam, yeterli olur mu ki

OFG
09 Mart 2014, 19:16
ing den kardeşime en son 2 aylık sigorta ile aldık,ondan önce ben başka kredim olmasına rağmen ,ing den yeni kredi alabildim. Biraz esnek bir banka diğer bankalara göre :)

bogusbill
09 Mart 2014, 19:58
ben gecen sene sigortasiz + issizken eve cikmak icin teb'den 5000 lira cekmistim. gelir belgesi falan istemeden 12 aylik vadeyle verdiler. biraz yuksek faiz oldu ama ihtiyacim vardi. hatta son taksidini dun odedim. cok darda kalirsan teb'e bir bak

onun disinda yapi kredi'nin alisveris kredisi denen bi nanesi var o da gelir belgesi istemiyor. onu da bir sor. fuarda ktm standindaki bankaci arkadas bana gelir belgesiz + sigortasiz dahi alabilecegimi soylemisti.

onuRRtas
09 Mart 2014, 23:41
ben gecen sene sigortasiz + issizken eve cikmak icin teb'den 5000 lira cekmistim. gelir belgesi falan istemeden 12 aylik vadeyle verdiler. biraz yuksek faiz oldu ama ihtiyacim vardi. hatta son taksidini dun odedim. cok darda kalirsan teb'e bir bak

onun disinda yapi kredi'nin alisveris kredisi denen bi nanesi var o da gelir belgesi istemiyor. onu da bir sor. fuarda ktm standindaki bankaci arkadas bana gelir belgesiz + sigortasiz dahi alabilecegimi soylemisti.

Cevap yazan herkese çok çok teşekkürler.

Yapıkredinin olayı iyiymiş hocam. Ama 4000 tl veriyor sanırım maksimum :)

Arda_Karaca
09 Mart 2014, 23:50
Eskisi gibi değil olaylar. 10 sene önce bankalara vereceği paraya ihtiyacımız olmadığını kanıtlamaya çalışırdık. Şimdi onlar öpmek için uğraşıyor.

onuRRtas
09 Mart 2014, 23:51
Eskisi gibi değil olaylar. 10 sene önce bankalara vereceği paraya ihtiyacımız olmadığını kanıtlamaya çalışırdık. Şimdi onlar öpmek için uğraşıyor.

Motosikletsizlikten çıldıracak seviyedeyim ve malesef başka bi seçeneğim yok hocam :)

Arda_Karaca
09 Mart 2014, 23:57
İmkanlar bunu gerektiriyorsa çekilir tabi kredi. Ben de motosikletimi krediyle aldım. Çılgınlık motosiklet seçiminde acele ettirmesin size gerisi önemli değil. :rendeer:

onuRRtas
09 Mart 2014, 23:58
İmkanlar bunu gerektiriyorsa çekilir tabi kredi. Ben de motosikletimi krediyle aldım. Çılgınlık motosiklet seçiminde acele ettirmesin size gerisi önemli değil. :rendeer:

Yok allahtan daha önce o konuda canım yandı da ne yapılması gerektiğini biliyorum, sabırla güzel bir motosiklet bulacağım inşallah :) :rendeer:

Arda_Karaca
10 Mart 2014, 00:02
Hakkınızda hayırlısı olsun ::kalbim::

SULH
10 Mart 2014, 00:15
benim bildiğim maaşının 10 katına kadar maaş müşterisi olduğun bankadan alabiliyorsun. ödemende ayda net maaşının en fazla %40ı olabiliyor diye biliyorum emin değilim. zamanında böyle bi bilgi edinmiştim bi araştır hocam.

astorojna
10 Mart 2014, 00:20
onur maaş bodron ve imza sirkün varsa yarın kimlik fotonu şubeye faxla işini halledeyim özelden irtibata geçebilirsin...

aonal
10 Mart 2014, 13:15
ziraat bankasında 6 ay sigortalı çalışma yaparsan verirler ve muhtemelen kefil isterler ama özel bankalar daha rahat verir

TAYFUNBORA
10 Mart 2014, 13:34
Şu an benim bankamda istediğin vadede faiz oranı 1,32.200 tl dosya masrafı ve 76 tl(yıllık) hayat sigortası bedeli mevcut.
KKb sicili yeterli ve ssk düzgün ödeniyorsa bu talepleri olumlu değerlendirebiliyoruz.

copycat
10 Mart 2014, 16:08
ing komple bankayı satacağı için aktiflerini büyütmek adına önüne gelen gelmeyen herkese uygun kredi veriyor.

ayrıca maaş hesabı olan banka bordro istemez.

Akgün35
11 Mart 2014, 00:09
Öncelikle merhabalar arkadaşlar izmirden katılıyorum aranıza..Malesef öyle kolay kredi vermiyor bankalar ben gt250r almaya karar vermiştim geçen hafta başvurdum internet üzerinden ing ye 10 bin tl ama onaylanmadı 4aylık sigortam vardı galiba sigorta yetersiz geldi ama maaşımı teb den alıyorum biraz bekleyip teb e başvurcam artık

OFG
11 Mart 2014, 19:39
Öncelikle merhabalar arkadaşlar izmirden katılıyorum aranıza..Malesef öyle kolay kredi vermiyor bankalar ben gt250r almaya karar vermiştim geçen hafta başvurdum internet üzerinden ing ye 10 bin tl ama onaylanmadı 4aylık sigortam vardı galiba sigorta yetersiz geldi ama maaşımı teb den alıyorum biraz bekleyip teb e başvurcam artık

Netten başvurma dostum , git bankaya bireyselden . Eleman olana kadar deniyor ^^ Olur şekini söylüyor sana sonra 10bin olmazsa 8 yapar ama yapar ^^

olmumcu
04 Mayıs 2016, 12:39
Kolay bir şekilde kredi çekmek istiyorsanız ayrıntılı bir şekilde aşağıdaki linkten bilgi edinebilirsiniz.

Kaynak: http://kredispara.com/kolay-kredi-nasil-alinir/