PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : şase depo jant boyama

güvenyahya
09 Mart 2014, 04:07
s.a arkdaşlar gene değişik işlerle sizi meşgul ediyorum motosiklet fuarına gidemeyince mobyleti söktüm şase depo yan kapaklar ön ve arka çamurlugu jantı boyıcam akcay sprey boyayla boyasam üzerine şefaf vernik atsam olurmu sprey astar alsam sadece zımpara işini tam bilmiyorum yorumlarınız benmi için çok değerli güzel bişey yapmak istiyorum. şimdiden çok teşekkür ederim hayırlı sürüşler tekeriniz hep düz bassın.

Jokzilla
09 Mart 2014, 04:10
Git sanayide 60 tlye firin boya attir

Carbondioxid
09 Mart 2014, 04:14
Depo jant değilse'de, şasiyi ciddi anlamda elden geçirip boyamak niyetindeyim, mevcut gri renk ancak, balık sevdası yüzünden deniz kenarı ve deniz suyu dolayısı ve yıkamayı 1 hafta geciktirmem dolayısı ile hafif paslanma meydana geldi.

Başlıklar mevcut olmakla beraber, deniz tuzuna dahi, dayanımı olan yol/yöntem tavsiyelerine açığım niyetim tamamen şasiyi siyaha boyamak astar'dı son kat boyası idi tavsiyelere açığım.

güvenyahya
09 Mart 2014, 04:24
Git sanayide 60 tlye firin boya attir

ne 60 şı 60 olsa 100 vereyim 250 tl istedi zaten malzemeyide haftalıkla alacam

canerol
09 Mart 2014, 10:55
hocam bende sis farı ayaklarını falan o akçay sprey boya ile boyadım bişeye yaramadı...durdukyere boyası attı çatladı bilmemne kalıcı bişe istiyosan iyi araştır ona göre kendin baya ve ya boyattır.

Chikoo
09 Mart 2014, 15:18
sprey boya ve vernik bir işe yaramiyor ben janti boyadım elini gezdir boya eline cıkıyo üzerinde de en kaliteli marka vernik ve sprey boya varken. denersen yanarsin benden soylemesi bi yağmurda falan o boya pantolonuna geçmiş olur :D

babaAkar
09 Mart 2014, 15:44
Hoca folyo kaplatmayı bir düşün bende böyle bişey düşünüyorum ama daha tam bir bilgi sahibi olamadım bu konu hakkında.. Tek bildiğim çok ucuz olduğu...

güvenyahya
09 Mart 2014, 15:59
jantları boyadım 1 sene sonra attı bilmiyorum ne yapacam boya berbat durumda folya olmuyor hoça

babaAkar
09 Mart 2014, 18:49
Folyo neden olmuyor hoça :)

oyunageldim
09 Mart 2014, 19:32
O dediğin parçalara iyice zımpara yap pürüz kalmasınki sonra üzerine atacağın boyadan dolayı bu prüzler güzel durmaz
Siprey boyaya hiç bulaşma 1 ay geçmeden boya çıkmaya başlar,masrafa yazık

Tavsiyem bir oto boya satan yere gidip boyayı oradan satın alıp,fırça yada rulo ile tatbik edebilirsin (bu son ihtimal)
Yada bu boyayı bir tanıdığıda havalı boya tabancası ile uygulatabilirsin,en fazla yarım saatini alır

Benim için görüntü o kadar önemli değil 10 üzerinden 8 olsun dersen
Marşhall sentetik boya ilede boyayabilirsin,fırça ve ruloyla uygulanabilir,yada boya tabancası,sadece araba boyaları gibi sert bir yüzey ortaya çıkmaz

ufukk
09 Mart 2014, 19:44
sprey boya atar, çıkar, üstüne sıvanır, diye bir şey yok, boyanacak yüzeyi su zımparası ile zımparala tiner ile temizle 30 cm uzaklıktan ince bir katman uygula sonra iki kat daha uygula tamam, fakat benzin alırken depo kapağından benzin damlarsa o zaman boya çıkar
sprey boyayı da akça alma ,marshall al o daha iyi
profesyonel bir iş olsun diyorsan oto boya satan yerlerin bazıları oto boyasını spreye basıyor, en son ben aldığımda 15 tl idi şimdi de 20 tl olsun

adige_10
09 Mart 2014, 23:04
Isiya dayanikli sprey boyalar mevcut
Fiyatlari 20-25tl ortalama
Ben senede bi kere eksozu zimparalayip mat siyaha boyuyorum
Normal sprey boyalara gore daha dayaniklilar
Ileride sase de paslanmalar olursa yine ayni boyayla boyamayi dusunuyorum
Hem isiyada dayanikli olduklarindan motora yakin kisimlar sicaktan etkilenmez