PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : mz 301 mi almalıyım yamaha rx 135 king mi? artı ve eksileri...

Sayfa : [1] 2 3

twona
26 Nisan 2006, 11:22
arkadaşlar honda today den sonra hızlı ve güçlü bir 2 zamanlı motor almayı düşünüyorum.malum 4 zamanlı büyük motorlar çok pahalı! o yüzden 2000 model üstü mz 301 yada yamaha rx 135 king almaya karar verdim sizce hangisini almalıyım? sizce artıları ve eksileri nelerdir?

danger0
26 Nisan 2006, 12:29
»»»»»» Bu Mesaj Moderator tarafindan düzenlenmiştir.»»»»»»
http://www.motosiklet.net\modules\Forums\images\smiles\ic on_arrow1.gifForuma yazilacak konular ilgili bölümlere yazilmalidir. Yanlış bölüme açılan başliklar yöneticilerce ilgili bölüme taşınır... Tekrarı halinde SİLİNİR! Bu nedenle itiraz türü yazilarin da silinmesi, veya cevaplandirilmasi sorumlunun yetkisindedir.
http://www.motosiklet.net/forum/images/icons/icon2.gif Forum admin ve yöneticileri kurallara uymayan mesajlari degistirme ve silme hakkina sahiplerdir.
http://www.motosiklet.net/forum/images/icons/icon2.gif Foruma üye olan herkes Forum Kurallarını (http://www.motosiklet.net/forum/announcement.php?f=14) kabul etmiş sayılır.
http://www.motosiklet.net/forum/images/icons/icon2.gif Şikâyetler için... info@motosiklet.net
************** Site Yöneticisi: danger0 (http://www.motosiklet.net/forum/member.php?u=500) **************

ariulu
26 Nisan 2006, 19:04
bence rx al neden dersren su anda çoğu genç insanda rx war hem mz dede motoru bence ikiside uçuo sonuçta

hyosung150
26 Nisan 2006, 20:46
ikiside ii hangisini gönlün isterse onu al

PcKopatGhostRider
27 Nisan 2006, 01:53
rx king.. markası yeterli.. :cat:

digital
27 Nisan 2006, 02:09
bizim buralarda bir tane rx king var.harika ses veriyor. hem mz 301 çok yüksek motor.
ben rx derim

twona
27 Nisan 2006, 10:44
sizce hangisi daha süratli?

chkaralama
27 Nisan 2006, 13:54
ben 99 model 301 kullanmış biri olarak şunu söyleyebilirim .. mz al inan pişman olmazsın

tyler_durden
27 Nisan 2006, 23:16
mz derim tabi ya o benim çocukluk metresim( karım kara jawaydı)

kartalizma
27 Nisan 2006, 23:24
bence mz al bende 251 etz var mükemmel pişman olmazsın:d

vlad1462
27 Nisan 2006, 23:32
mz mz mz mz mz mz:cat:

feragold
28 Nisan 2006, 18:38
rx derim çünkü 6 yıldır her koşulda rx 115 kullandım 100 bini aştı daha şükür problem yok.yamaha bu motordan aldığı parayı yağa bala versin:cherry:

cihanpir
28 Nisan 2006, 18:54
Slm KardeŞ, Bana Sorarsanda Mz Derİm... Sebebİ İse Hem Yeterİnce İyİ, Hemde ParÇa Sikintisi Falan Olmaz Ve Daha Ucuz...bende 251 Kullaniyorum Gayet İyİ..

ahmetkaraca
29 Nisan 2006, 12:36
tabiki rx derim motrun sesi yeter hızdada rodajı iyi tamamlandıysa 170 tın demez uçar

cantillman
29 Nisan 2006, 22:38
ben bir mz kullanıcısı olarak mz tavsiye edebilirim.....:cat:

mehmet_ak_gs
02 Mayıs 2006, 10:30
bencede rx üstad kingin hızına 135in aragazına...hastayım vallahi

motocycleboyreigns
02 Mayıs 2006, 10:55
Mz e binmeyen anlamaz..Rx ne öyle kebabçı motoru gibi.Aslında iyi makine de çekişi düşük diyorlar

BİSANCI_42
23 Temmuz 2006, 22:31
mz uçak adeta jawa bile halt etmiş mz le her zaman hızda ve çekişte birncisin bide 301 de ohooooo al bence

okan4037
23 Temmuz 2006, 22:37
nooooo hortlakkkkkkkkk konu hortlatmak

murattt
25 Temmuz 2006, 12:59
mz 301 gercekten cok saglam motor.ben mz nin 251 ni kullanmistim.gercekten gusel motor mz.

chkaralama
25 Temmuz 2006, 13:06
bbak arkadaşım mz 301 uzun süre kullandım bana hiç bir sorun çıkarmadı... bakımını tam yaparsan süper bi motor.. hiç uğraşma rx mx le falan .. hızına zaten diyecek laf yok motor zaten çok seri 301 cc az değil ..! ben şuan zealsun 150 lik kullanıyorum şimdiki motor güzel ama eski motorumun çekişini çok özledim onun zevki apayrı..

bager1003
23 Kasım 2006, 11:39
Bak Canim Kardeşim Aslinda Mz 301 In Zevkini Vermez Ama Bende Vardi Birtane Inanki Benzin Yetiştiremiyordum Motora Aklin Varsa Borç Harç Et Eğer Motor Alacaksan Aklinda Olsun 4 Zamanli Motor Al Dört Zamanli Olsun Isterse Kusura Bakma Biraz Abes Olacak Ama Isterse Book Olsun
Bindiğinde Anliyorsun Motor Var Altinda Güzel Iyi Kalite Başka Ne Olsun

translap
23 Kasım 2006, 11:58
301 De Güzel Ama Onun Temizini Bulabilirmisin Onu Bilmiyorum Yine Karar Senin Senkullanicaksin

alp_tunay
02 Aralık 2006, 03:35
tabiki rx derim motrun sesi yeter hızdada rodajı iyi tamamlandıysa 170 tın demez uçar

Sende iyi uçmuşssun...Aman dikkat et....

bencede rx üstad kingin hızına 135in aragazına...hastayım vallahi

Tamam iyi motordur da o kadar abartma istersen....Sivrisinek vızıltısı gibi sesi var....

251 En uygun seçim....301 de olur...Motor gibi motorlardan kaçtane kaldı ki?....

dunpa
02 Aralık 2006, 06:46
MZ düşünüyorsan kanuni-mz yerine bu siteye bak derim http://www.muz.de

BİSANCI_42
02 Aralık 2006, 08:27
Valla Bence Mz Ama Birazda Karizma Ariyorsan Rx Ilk Tercih Mz

eroldayı
30 Aralık 2006, 21:52
rx 135 nasıl özellikleri nedir

burak..01
25 Ocak 2007, 23:01
yamaha rx diyorum başka da birşey demiyorum ...

alp_tunay
26 Ocak 2007, 01:44
rx 135 nasıl özellikleri nedir

Öyle ahım şahım bi motor diil...Sadece cüssesine göre fazla atak...Ama hiçbir zaman mz e rakip falan olamaz....Lütfen mantık çerçevesinden çıkmayalım...

yamaha rx diyorum başka da birşey demiyorum ...

İyide neden....Yazmışssın birşey sebeplerini de yaz da arkadaşlar belki faydalanır....

Rx 135 sanıldığı kadar az yakan bir motor diil....Ama bana rx115 deseydiniz anlardım....Hem 135 den daha seri ve hızlı....Nispeten az da yakar....Ama mz le lütfen kıyaslamayalım...Mz 7000 devirde 150 km ile giderken rx135 11.500 devirde 140 anca gidiyor...Yakıtını siz düşünün....Birde onun durması var..Yola tutunması viraja girmesi.....Hepsini düşünerek yazalım ....:cat: :cat:

delileoo
26 Ocak 2007, 02:00
92 alman mz ile dünyanın yolunu qittik babamla ne benı üzdü ne baba efendiyi..inan sen bayılırsın o kadar yol qitmeye ama o bayılmadı..(gümüşhane>edirne>izmir>manisa>istanbul>gümüşhane>edirne... artık sen hesabını yap yolun ticari amaçla seyahat olduqu için nonstop diebilirim.) ben de 251 etz düşünüom buldum bıtane..ya onun yolda qidişi yeter..

CenkKeskin
26 Ocak 2007, 02:42
MT konu hortlatma cetesini kurucam sizlerle :queen:

alp_tunay
26 Ocak 2007, 02:50
MT konu hortlatma cetesini kurucam sizlerle :queen:

Şşşt çaktırma...Motoru başka satamıycaz...:queen: :queen: :queen: :queen:

Ama valla ben hortlatmadım....:queen: :queen: :queen:

bbaday
26 Ocak 2007, 03:01
rx 135 i kulklananlardan 170'e kadar sürat yaptığını duydum ama o kalıpdaki bir motosiklet 170 yaptığı an kelebek gibi havalanır gibime geliyor:P

zamanında bende mz 251 vardı fakat aldığımda satan arkadaş söylemedi motor şikeliymiş piston yataklarını genişleterek 301 yapmışlar ford taunus ile hemen hemen aynı benzini içiyordu :P

bundan sonra 2 zamanlımı aman aman bana uzak olsun gerçi mz kullanmak ayrıcalıkdır oda ayrı konu :cat:

CenkKeskin
26 Ocak 2007, 03:06
alp_tunay abi satamazsan bana hediye edebilirsin motosikletim yok yani Hatta Küçük Emrah moduna geçip
Benim hiç motosikletim olmadı abi biliyormusun ? :pale:
Bak Emrah Ablan sana MOTOR almış
Ne ablam ors151 mi olmuş :queen: (bu geyik böle sörer gider)

askaldı bu gidişle kayıtları alımaya baslıcam seminerler filan düzenlicem MT il gruplarında konu fortlatılmasıyla ilgili :queen:

spil
26 Ocak 2007, 10:02
arasıra böyle nostaljiler yapalım arkadaşlar,:P iii oluyor eski topicleri canlandıralım.özellikle faydalı birsürü bilgi yığını olanları çöp olmaktan kurtarmış oluruz.

alp_tunay
28 Ocak 2007, 00:08
arasıra böyle nostaljiler yapalım arkadaşlar,:P iii oluyor eski topicleri canlandıralım.özellikle faydalı birsürü bilgi yığını olanları çöp olmaktan kurtarmış oluruz.

Valla böyle konuya can kurban....:cat: :cherry:

Ramazan Can
28 Ocak 2007, 01:13
kardes ben mz de kullandım rx de kullandım .... ben mz hiç bir zaman rx se degişmem.mz başka bir dünyadır.gazı hissedersin.al bir mz dünyayı gez.....

Tıtanium C³R
28 Ocak 2007, 01:24
Ya hazır yeri gelmişken abimin üzerinde bir MZ var ama 8 yıl kadar önce sattı.
Alan adam üzerine almadı. Borçlarını da ödememiş. Muhtemelen çalıntı ihbarı yapacağız. Nasıl bir prosedür işliyor bu işlemlerde?

ogulcan
28 Ocak 2007, 01:37
al bir mz dunyayı gezz

killing_machine
28 Ocak 2007, 10:43
ben mz 251 ve 150 etz kullandım 150cc olanı bizim cross'ta oldugu için fazla hız yapmıyordu ama motorun ağırlığına göre ii di.ama 251cc orjinal kadrosunda olduğu için manyak çekiyor ii hız yapıyor ve seri 2.viteste şahlanırken yeri öptük iki kişi.1.viteste debriaj kullanmadan ön kaldırıyor.dur bakalım 301 nasıl.

alp_tunay
01 Şubat 2007, 01:18
ben mz 251 ve 150 etz kullandım 150cc olanı bizim cross'ta oldugu için fazla hız yapmıyordu ama motorun ağırlığına göre ii di.ama 251cc orjinal kadrosunda olduğu için manyak çekiyor ii hız yapıyor ve seri 2.viteste şahlanırken yeri öptük iki kişi.1.viteste debriaj kullanmadan ön kaldırıyor.dur bakalım 301 nasıl.

Teker nereye döneceğini şaşırır 301 de.....:P

DJ_SuSKuN
01 Şubat 2007, 14:48
işteee benim uzmanlık alanım :D

diğer mesajları okumadım .. sadece fikrimi söyliycem .

Mz 301 = Gaza tepkisi aşırı yüksek olan 2 zaman bi motordur .. 1.2. ve 3. viteste neredeyse SS tadını verir gaza yüklendiğinde seni geriye doğru kasar ( ama iyisini bulursan)
ama kötü yanlarıda var tabi . motor ağırlığının çoğunu ön tarafta topladığı için (zaten şeklindende bellidir karga sırtı gibi durur ön tarafı ve depo su) . 1. ve 2. viteste kendini sağlama almazsan arkayı oynatırsın .
diğer bir şey ise motorun virajlarda zor tutulması yani eğer şasende hafif bi eğrilik bile olsa virajlarda aşırı sallama ve dengesizlik yaratır .

motoru alırken carburatörüne pistonlarına sekmanlarına özellikle Gömlek lere çok dikkat et .

Son rektefeye gelmiş ise sakın alma . son rektefe iyi gider hoş gider ama piston bi gılape yaparsa yada delerse yada aşırı yüklendiğinde Motor kitlerse senin için iyi olmaz 600 YTl den aşşa kurtulamazsın :)))

ancak tek kelimeyle 140 KM hıza kadar sana SS hissini verir .. Çünki hızlanması Süper dir . Normal asvalt da bile 2. vitese kadar kazırsın yolu ( ama iyisini bulursan)

gelelim 135 e seri ve zırıltılı bi motordur . sesinden dolayı herkes çok süper ve aşırı mükemmel gittiğini sanar ama normal bir süratte gider .. Bu yünden sesine aldanıp kararlarında değişiklik yapma ..

135 seri ve hızlı bi makinedir 2 zamanlı kısa biyel kolu ve tarz pistonu vardır .
eğer Orjinal buji leri dışında çift tırnak yada diğer bujil lerden kullanmaya kalkarsan pistonu delersin . bir diğer kötü yanı ise çabuk hızlanıp bir türlü yavaşlıyamamasıdır neden dersen motor çok hafif .

130-145 arası süratlerde hafif bi viraja girerken bile seni korkutur 140 ın üstünede eğer çıkabilirsen ki ben çıktım motor altında karton gibi duruyo . sen üstünde diken gibi duruyosun . enteresan bi motor çeşidi .

RX 135 (king & zet ) lerde piston olayı çok sakattır haberin olsun . eğer motorun dilinden anlamazsan 3 ayda bi piston sekman yapıştırırsın motora .

RX 135 (115 ,king ,zet) lerde piston deleceğini nasıl anlarsın her motorda farklı depresif hareketlerle gösterir ama benimkinde şöyleydi .

basmışsın gidiyosun önüne arabna çıkıyo yavaşlıyosun yeniden basıyosun ama motor gitmiyor 13 un üstüne çıkmıyor 125-130 gibi gidiyor . neden pistonlar kasıyor . ne yapacaksın hemen köşeye çekip bi sigara içicen 15-20 daka bekliycen sonra yeniden binip asılcan gaza yeniden 140-150 lerdesin :))

buda piston konusunda ufak bi tecrübe . 135 de böyle bi meret işte ..

,MZ de kötü bir yan var eğer MZ alırsan ve sökülmüşse (ki kesin sökülmüştür) 3. vitesine çok dikkat et :))

3. vites MZ lerde nerdeyse emanetten durur o yüzden 3. vitesde fazla redlin yapma hele hele 301 de hiç yapma ..

başka soruların olursa DJ___SuSKuN___@hotmail.com adresinden bütün sorularını yanıttlarım birebir ..

saygılar sevgiler..

ha bu arada MZ lerde 90 ve 93 arası Full Almandır gerisi Kanuniden esintiler .

bunu unutma sakın ama alırsan en iyisi ve güzel 93 model dir ..

alp_tunay
02 Şubat 2007, 02:08
ha bu arada MZ lerde 90 ve 93 arası Full Almandır gerisi Kanuniden esintiler

Bunlar dj suskundan alıntı.....::::

Arkadaşım anlattıklarına katılıyorum...Ama alman mz ler 89-91 yılları arasında geldi...Hatta jet fadıl getirdi hatırlarsan...
91 in yarısı da kanuni adı altında türkiyede toplanıp satıldı....Aslında onlar da fena sayılmaz...Ama orjinal alman ın yerini tutamaz...

3. Vite olayına değinmişsin...Ben hiç sorun yaşamadım...Ve en verimli olduğu vites 3. vites...115 rahat görüyor...Rahat dediğim de 7500 devirde...Şanzumanından en ufak sorun yaşamadım....Ama çok dikkatli kullandığımdan ve diline uyduğumdan da olabilir....

Genel dee şunu söyleyim.....Çok sağlam motor....Motor gibi motor....

Makine
02 Şubat 2007, 10:25
Bence çin motoru almayı düşünenler bile MZ alsa daha çok keyf alırlar motora binmekten. 2 zamanlı Alman teknolojisi bu motosikletleri bende çok beğeniyorum. Güzel gidişi vardır. Pişman olmazsınız.

burkay
19 Nisan 2007, 01:00
bak arkadasım bende ce rx kıng al bısde us tane var rx kıng ucude 140 goruyo zorlasak 150 felam gorur kesın ama motorun bazı zamalarda hızı na bakmıcak hanı ne dıyım mz le ıkı labba arsı lavuk gelır gecer senı zın zın olmas ama rx de oyle bısı yok motoru uzat ma felam bızım motor lar 140 cıkarken ne uzatma bı bakıyosun 140 dasın amam mz de uzat may calıs o bu sen enısı rx kıng al sonucta su anada motor pıyasasında en onde ısım YAMAHA ;)

Ö.Z.€.R
19 Nisan 2007, 01:07
Eminimki MZ alırsan hız konusunda hiç pişman olmazsın.Tek sorun yakıt tüketimi, onuda görmezsin zaten

burkay
19 Nisan 2007, 01:10
hanı arkadasım bıraz da sasesıne bakacak sın ufak motor rx her yere gırersın kormadan sankı hep 140 150 mı gıdecek gıdcen hep 100 120 90 o suratlar kulanacaksın motor kullanmayı bılmeyen yada motordan anlamıyan kısılere sorarsanbıle cogu yamaha ısmını bıldıgı ıcın yamaha dıcek mz dedı gın zaman bılet one dıyor ;)

AYDEMİR
19 Nisan 2007, 11:14
mz de kullandım yamaha rx 135 de rx 135 nın verdıgı tadı mz vermedı rx deli bir alet saglam nede olsa jopan ben rx 135 derim pişman olmassın

bager1003
23 Nisan 2007, 00:04
valla kardeş motor almak istemene sevindim ama bende 2000 model kombassan 301 MZ vardı süratli çevik seri bir motordu yani ondan sonra çok motor aldım 4 zamanlı ama onun zevkini vermedi yanlız küçük bir tavsiye MZ 301 alacaksan birde tanker al kendine ki benzin yetştiresin kardeş aklın varsa scuter al mz alma çooooooooooooooooooooooooooook yakıyorrrrr.... ah ulan ah mz lerde 4 zamanlı motor olacaktı bak bakalım o zaman piyazanın a....na nasılda koyacaktı akılsız firma işte at bi tane 4 zamanlı motor işte üstüne ne uğraşıyon 2 zamanlıyla yok yağdı yok bilmem neydi falan fistannnn..velhasılı kelam masraflı mototr ama zevkli motoorrr...kardeş k.i.b

crazyrider
23 Nisan 2007, 21:05
bencede MZ ama o motoru dıkkatlı kullanman lazım ucurur yoksa ben jawa kullanıcısıyım

jawa bıle ucuruyor bıde mz daha serı hafıf oldugu ıcın