PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Trafik sigortası olmayan motor ! Anlayanlardan yardım

okan4037
02 Şubat 2014, 23:13
arkadaşlar çok araştırmama rağmen bulamadığım için konu açma gereği duydum.

motosiklet 2013 model ağustos faturalı eylül 2013 tescil tarihli.

satıcıya sordum sigorta yaptırmaya gerek duymadım yok diyor. hakketende ruhsatında sigorta yok tramer sorgulamasındada motorun sigortası gözükmüyor.

motor kendi üstüne ilk ve tek sahibi daha 4-5 aylık plaka çıkarken benim bildiğim bu motorun sigortası olmak zorunda ve iptal edip parayı alamaz benim bildiğim.

ancak bu motorun sigortası yok nasıl olabilir acaba bir fikriniz tahmininiz varmı işin içinden çıkamadım.

bu arada bugün sorgulamada motor 21.01.2014 tarihinde icra tarafından hacizli gözüküyor bi alakası yoktur sigortayla sanırım

Tİme_shİft42
02 Şubat 2014, 23:16
Fatura , sigorta , plaka ruhsat

Hacizli ise boş ver hiç bulaşma

tr_select
02 Şubat 2014, 23:21
Haciz var, sigorta yok... Arkanı dön kaç:wiinkk:

okan4037
02 Şubat 2014, 23:34
işe az bişey bulaştım kendimi kurtaracam artık. ama sigorta olayı beni kıllandırdı 3 aylık motorun sigortası olmaması imkansız

Nomad_41
03 Şubat 2014, 00:23
http://www.youtube.com/watch?v=Vx5NMllEGGA

rumelian
03 Şubat 2014, 00:25
Emniyete sahte evrak vermis olmasin? Bosver abicim o motoru. Cok mide bulandirici.

Tsubasa
03 Şubat 2014, 00:28
üstüne alamazsın hacizli motoru. noterde satış yapmana engeldir. hatta o motor notere geldiğinde. çaktırmadan noter işler uzadı diyip polis cagırır yakalanmalı haciz var ise.

initial-D
03 Şubat 2014, 01:53
Haciz varsa noter satışı olmaz

Sigorta olmadan plaka ruhsat çıkması imkansız diye bişey yok,olabiliyor

kalafatoglu
03 Şubat 2014, 02:17
hacizliyse gidecek hacizi kaldırsın sonrasında kendısı sigorta yaptırıp satsın

okan4037
03 Şubat 2014, 10:21
arkadaşlar hepinize teşekkürler

Haciz varsa noter satışı olmaz

Sigorta olmadan plaka ruhsat çıkması imkansız diye bişey yok,olabiliyor

beklediğim cevap buydu. o zaman adamlar haklı sigortasız çıkmış

initial-D
03 Şubat 2014, 13:36
Nasıl yapıyolar bilmiyorum ama bir şekilde trafik sigortası olmadan ruhsat çıkıyor

Sigortacıyım,önce ruhsatı alıp sonra poliçe kestirmeye gelenler oluyor ordan biliyorum

tr_select
03 Şubat 2014, 13:42
Geçici sigorta yapılıyordu ruhsat çıkarmadan önce. Böyle bir şey vardı fakat tam hatırlamıyorum. Serkan abi gelirse ayrıntılı bilgi verir. Ben serkan abi kadar zengin olmadığım için hiç sıfır motor almadım :queen:

Serkan abeyy

initial-D
03 Şubat 2014, 18:19
2008 den beri geçici sigorta diye birşey yok

artık sıfır alırken 34 YK olarak kesiliyor poliçede plaka.34 YK 0000 yada sadece 34 YK vs..o poliçe ile işlem yapıyorsun emniyette.sonra ruhsatın çıkınca gidip plakanı 34 abc 1234 diye poliçeye zeyl yaptırıyorsun.

başka bir ilden araç aldığında da yine üzerindeki plaka ile sigorta poliçesi yaptırıp, bulunduğun ilin plakasını almak için emniyete eski plakanın yazılı olduğu ama senin satıştan sonra yaptırdığın poliçe ile gidiyorsun.ruhsatın çıkınca yeni plaka poliçeye zeyl ile yazılıyor.il plaka farkından dolayı prim iadesi alıyorsun veya ek prim ödüyorsun